Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Mars 6 Mart Pazar günü 09:22’de kova burcuna geçti sevgili okuyucularım.

15 Nisan’a kadar sürecek olan bir Mars transiti bu.

Mars’tan yana yeni bir enerjiye, yeni bir döneme adım attık 6 Mart itibariyle. Bu da bize Mars’ın temsil ettiği konularda yeniliklerin olabileceğini söylüyor.

Mars’ın kova burcunda olacağı bu süreçte, Marsiyen konularda nasıl olasılıklarımız var ? Bu dönem bize neler getirebilir ? Mars kovada nasıl çalışabilir ? Bu transit nelere işaret ediyor ?

Her zamanki gibi aşamalandırarak ele alalım konuyu.

Önce Mars’ı tanıyalım. Sembolize ettiği konulara bakalım.

Ardından kova burcunun tabiatını, nasıl bir doğası olduğunu, ayrıca neleri simgelediğini ele alalım ve sonra tüm bu bilgileri birleştirerek olasılıkları anlamaya çalışalım.

Mars en temelde hareket demektir sevgili okuyucularım.

Aksiyonu, eyleme geçmeyi, adım atmayı, başlatmayı, girişimde bulunmayı, yeni başlangıçları simgeler.

Mars’ın geldiği yerde bir hareketlilik olur. Transit ettiği burcun konularında yeni şeyler olur.

Bir şeyler başlar. Yeni kapılar açılır.

O konularda planlarımızı hayata geçirme fırsatı buluruz. Beklettiğimiz, uygun koşulları bulamadığımız için ertelediğimiz, belki de güç bulamadığımız, gereken cesareti bulamadığımız, henüz hazır hissetmediğiniz konularda artık adım atarız.

Adım atmamız için uygun bir zemin oluşur. Başlangıçlarımızı yapabiliriz.

Bir canlanma, bir yenilenme, bir değişim ve hareketlenme olur.

Ayrıca efor, mücadele, çaba demektir Mars.

Mars’ın bulunduğu yer, enerjimizi fokusladığımız alandır. Uğraşlarımız, meşguliyetlerimiz, şekil vermeye çalıştığımız şeyler olur o konularda. Girişimlerimiz olur.

Kova burcunda iken neler getirebilir bize ?

Kova kalabalıkları simgeler. Arkadaşları, sosyal ortamları, sosyalleşebileceğimiz platformları, grup çalışmalarını, takım olduğumuz alanları, ekip işlerini, ‘biz’ olmayı, birlikte yapılan şeyleri temsil eder.

Mars’ın bu alana gelişi ile birlikte yeni sosyal ortamlar eklenebilir hayatımıza.

Katılacağımız eğitimler olabilir. Kurslar olabilir. Spor salonlarına gidebiliriz. Sanatsal etkinliklerimiz olabilir.

Yeni çevreler, gruplar içinde bulabiliriz kendimizi 🙂

Bir önceki oğlak transitinde daha çok sorumluluklar, görevler, yapmamız gereken şeyler ön plandaydı. Bir şeyler biraz yormuş olabilir bizi. O dönemde kendimize, sosyal hayatımıza, keyiflere vakit ayırmakta zorlanmış olabiliriz.

İşte şimdi kova enerjisiyle, daha çok karışıyoruz hayata 🙂 Kalabalıklar içinde yer alıyoruz. Yeni insanlar tanıyoruz. Yeni arkadaşlar ediniyoruz.

Kovanın temsil ettiği diğer temalar üzerinden de çalışacaktır bu Marsiyen enerji. Nedir onlar ? Kovanın yönetiminde başka hangi konular var ?

İnternet, teknoloji, elektrikli aletler, elektronik eşyalar, elektronik alışverişleri, internet üzerinden yapılan işler, dijital faaliyetler, üyelik sistemine sahip dijital platformlar, dijital aplikasyonlar.

Bu temalarda yapmak istediklerimiz için de hareketlenebiliriz Mars ile.

Elektronik bir alet almak yönünde niyetimiz varsa bunu yapabiliriz.

İşimiz dijital alanlarda ise Mars’ın motivasyonu ve yüksek enerjisiyle, yeni şeyler üretebiliriz. Güzel projelerimiz olabilir. İşimizde hızlanabiliriz. İşimizi dijital alanlara taşıyabiliriz. Sosyal medyadan daha iyi yararlanmaya başlayabiliriz.

Yaşamımızı düzenlemek konusunda işimizi kolaylaştıracak yeni aplikasyonlar kullanmaya başlayabiliriz.

Evimizin interneti için yeni seçimlerimiz olabilir. Dijital platformlara üye olabiliriz.

Kova burcu toplumsal konularla da ilgilidir değerli okuyucularım. Kova duyarlılığı yüksek bir burçtur.

Kişisel haklar, bireyin özgürlükleri kova ile ilgilidir. Bu konularda daha duyarlı olacağımız bir dönem o yüzden bu transit. Toplumlar içinde sesler yükselebilir, bir şeylere tepki olarak.

Toplumu ilgilendiren, toplumun iyiliği, sağlığı için yapılan şeyler, sosyal hizmetler de kovanın konusudur. Bu yönde de bir hareketlilik var. Çok güzel yeni hizmetler de görebiliriz. Katılabiliriz, en güzel şekilde yararlanabiliriz o hizmetlerden.

Şimdi Mars’ın kova transitinin burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Ondan evvel, iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 11.evinize geliyor.

Bu da sizin için sosyal anlamda yeni bir hareketliliğe işaret ediyor. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Yeni yeni sosyal ortamlar dahil olabilir hayatınıza çeşitli vesilelerle.

Yeni dialoglar doğabilir, güzel arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip/departman/birim içinde yeni başlangıçlarınız olabilir. Ekip olarak yapacağınız, güçlü bir takım ruhuyla yapacağınız güzel işler olabilir.

Sosyal anlamda canlı, şanslı bir dönem.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Mars 10.evinize geliyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda bir değişim olabilir. Güzel başlangıçlar olabilir bu transitte. Özellikle transitin ilk günü olan, Venüs ve Mars’ın kavuşacağı 6 Mart günü dikkat çekiyor. 4-5 Mart gibi yaklaşan günlerde de bu yönde bir atmosfer var. İşinizle ilgili bir konuda olumlu bir değişim yaşayabilirsiniz.

Yöneticilerinizle, otorite ile ilgili konularda pozitif gelişmeler olabilir.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde yeni gelişmelerle bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular güzelce ilerleyebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçireceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz bir dönem geliyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Mars 8.evinize geliyor.

Bu evin konularının gündeminizde olacağını anlıyoruz buradan. Burası vurgu kazanıyor.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bu adımı atabilirler. Daha önce kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Parasal konular, ödemeler, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler, alacak verecek konuları bu evle ilgili. Bir süredir beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir süredir tahsil edemediğiniz paralar elinize geçebilir. Alacaklarınızı elde edebilirsiniz.

Maddi güvence niyetiyle yapacağınız bir parasal başlangıç olabilir. Bir birikim oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir hesap açabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi varlıkları çoğaltmak için neler yapabileceğinize bakmak isteyebileceğiniz bir dönem. Daha iyi yaşam standartları için yeni kararlarınız olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Venüs ile güzellikler, Mars ile başlangıçlar geliyor.

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar 7.evin konusudur. Bir alanda yeni bir hocanız olabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Uyumla ilerleyen, güzel bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

7.evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var. Güzel bir hareketlenme zamanı !


Başak ve Yükselen Başak :

Mars 6.evinize geliyor.

Bol koşturmalı, bol hareketli bir dönem olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni bir düzen başlayabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

6.ev üretmek, çalışmak, hizmet sunmak demektir. Çalışmak istiyorsanız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bir işe adım atabilirsiniz.

Mevcut işinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Hizmet çeşitliliğinizi, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduğunuz şeyleri daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Kişisel yaşamınızda da bir yenilik enerjisi bu Mars. Yeni rutinler yaratabilirsiniz kendinize.

Mars sporun gezegenidir. 6.ev ise yaşam kalitemizi anlatır. Spora başlamak için çok uygun bir dönem bu. Çok güzel bir başlangıç olabilir, devamı çok güzel gelebilir. Kendiniz için iyi şeyler başlatın !


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Çocuklarınızın da güzel başlangıçları olabilir. Onlar için eğitim programları, etkinlikler seçebilirsiniz. Yetişkin yaşta iseler kendi hayatları için güzel adımlar atabilirler. Yeni kararları olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 4.evinize geliyor.

Enerjiniz daha çok evinize, ailenize, yuvanızla ve yaşam alanınızla ilgili konulara akacaktır bu döngüde.

Mars enerjimizi nereye harcayacağımızı gösterir. Efor alanımızdır Mars’ın geçtiği yer.

Mars 4.evinizde iken neler olabilir ? Bu evin temsil ettiği temalarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Evinizle ilgili planladığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde tadilat, tamir gerektiren konular olabilir. İlgilenmeniz gereken şeyler olabilir.

Mars aynı zamanda bir anlaşmazlık enerjisidir. Ev içinde zaman zaman tartışmalar da yaşayabilirsiniz bu süreçte. Bu etkiyi bilerek birbirinize karşı anlayışlı, sakin, yapıcı ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm.

Bazen çok da önemli olmayan şeylere odaklanabiliyoruz. Büyütebiliyoruz konuları.

Bunları yapmamaya gayret ederek, bir sorun varsa çözüm ve uzlaşma için neler yapabileceğinize fokuslanın bu dönemde.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 3.evinize geliyor.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız Mars’ı.

Mars ile bir hareketlilik başlıyor. Yakın çevrenizden kişilerle daha çok, daha sık irtibat kurabilirsiniz. Görüşmeleriniz artabilir.

Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. 3.ev özellikle bu kişileri temsil ediyor.

Yakın yerler, şehir içinde gidiş gelişler de 3.evle ilgilidir. Bu yönde bir hareketlilik de olabilir. Gezeceğiniz yerler olabilir ya da gitmeniz gereken, bulunmanız gereken yerler olabilir.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder. Kova ise zaten teknoloji demektir. Dijital platformlar demektir.

Başlayacak olan bu yeni Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için ya da belki de hayatınızı paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Dijital faaliyetleriniz varsa, hızlanma zamanı. Yeni atılımlarla büyüme zamanı !!


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Mars 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareket enerjisi var. Güzel bir başlangıç enerjisi var.

Kovanın yaratıcılığı ile yeni projeler üretebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz bir zaman başlıyor. Kova burcu kalabalıkları simgeler.

Şu ana kadar izlediğiniz stratejileri değiştirebilirsiniz. Kova burcunu Uranüs yönetir sevgili okuyucularım. Uranüs ise değişim demektir.

İşinizde yeniliklere gidebileceğiniz, yeni stratejilerle ilerlemek, denemediğiniz şeyleri denemek isteyebileceğiniz bir zaman bu.

Para evinden geçen Mars ile harcamaların da büyüdüğünü görüyoruz çoğunlukla. O yüzden masrafların artacağı bir zaman da olabilir bu.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars bu değişim ile birlikte 1.evinize geliyor !!

Mars neleri simgeler sevgili okuyucularım ? Hareketi, bir hareket başlatmayı, girişimde bulunmayı, eyleme geçmeyi, başlangıçları, yenilikleri.

1.ev de aynı şekilde başlangıç anlamına geliyor. O yüzden çok güçlü bir transit bu sizin için.

Tam bir yenilik zamanı. Tam bir başlangıç zamanı. Hayatınızın farklı farklı alanlarında, birçok farklı konu için adım atabileceğiniz bir zaman.

Niyetleriniz için, hedefleriniz için eyleme geçebilirsiniz. Yeni yeni başlangıçlarınız olabilir.

Her konu için değerlendirebileceğiniz bir dönem.

İşinizde hızlanabilirsiniz. Güncelde çalışmıyorsanız, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Mars sporun gezegenidir 🙂

Daha iyi bir hayat yaşamak için, kendinizi daha iyi bir versiyonunuza dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Güçlü adımlar atarız Mars’ın 1.ev dönemlerinde. Daha cesur hissederiz. Motivasyonumuz yüksek olur. Daha hevesli oluruz hayata. İşte sizin için böyle bir dönem bu. Hareket zamanı !


Balık ve Yükselen Balık :

Mars 12.evinize geliyor.

Mars girişimi, adım atmayı, başlatmayı simgeleyen bir gezegen.

Fakat 12.ev dönemleri, başlangıçlar için uygun değildir sevgili okuyucularım.

12.ev hazırlık yapmanın zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir !

O yüzden bu süreçte yeni ve önemli sayabileceğimiz başlangıçlar için beklemede kalınız.

12.ev içe dönmeyi simgeleyen bir alan. Mars ise enerji demek.

O yüzden Mars kovada yani 12.evinizde iken, bedensel ve ruhsal anlamda halsizlikler, yorgun hissetme halleri, isteksizlikler yaşayabilirsiniz. Motivasyonunuz, hevesiniz eksilebilir. Bağışıklığınız da göreceli olarak düşük olabilir. Zaten ruhtaki her şey, bedene yansıyor.

İç dünyanızda bir şeyleri fazla düşünüp kendinizi yorabilirsiniz bu dönemde.

Bu ruh hallerinde olmak yerine yürüyüşler yapınız. Moralinizi yükseltecek şeyler yapmaya çalışınız.

Hobilerinizle meşgul olunuz. Evinizi, yaşam alanınızı düzenleyiniz.

Evimizi düzenlemek, yaşamımızı düzenlemektir.

Çünkü hayatın içinde her hal, bir sembol olarak çalışır. Ayrıca her şey enerjidir.

Yaşam alanımızı kirden, tozdan arındırırsak ruhumuzda da bir şeylerden arınırız. Buna vesile olacak şeyler gelir.

Evimizdeki dağınıklıkları giderirsek, evimizi düzene koyarsak, yaşam bileşenlerimiz içinde de bir şeyler düzen bulur. Yoluna girer.

Bir arınma, düzenleme, toparlanma ve yenilenme zamanı olarak kullanın bu dönemi.


Bir başka yazıda görüşmek üzere, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!