İkizler Burcu Mart 2022

İkizler Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Bir ayı daha geride bırakmak üzereyiz. Mart geliyor !

Mart ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri size neler getirebilir, etraflıca bakacağız.

Öncelikle buraya ayın astrolojik gündemini bırakıyorum. Mart’ın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Her zamanki gibi Güneş ile başlıyorum. Güneş transitleri 1 aylık dönemlerdir.

Güneş’in olduğu yer güncel gündemlerimizi, gündelik yaşamımızda nasıl konuların öne çıkabileceğini gösterir bize.

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 10.evinizde.

Sorumluluklar, yapılması gerekenler, görevler öne çıkıyor.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız, teslim etmeniz gereken projeler, raporlar olabilir.

İşlerin teslim tarihi üzerinizde stres yaratabilir, zaman kısıtlı olabilir bazı konularda. O yüzden işleri ertelemeden, planlı ve disiplinli şekilde ilerlemenizi öneririm. Sonra sıkışıklık ve gerginlik yaşamamak adına planınızı, programınızı iyi yapınız.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar olabilir.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

11.ev zodyakta temaları en güzel olan evlerden biri 🙂

Çünkü her şeyden önce sosyal çevre alanı burası. Dost çevrelerimizi, sosyal hayatımızı, iletişimlerimizi simgeliyor.

O yüzden bu Güneş transiti sizin için bir sosyalleşme zamanı diyebiliriz 🙂 Arkadaşlarınızla çok daha fazla irtibatta olacağınız, birlikte vakit geçireceğiniz, birlikte yapacağınız şeylerden keyif alacağınız bir dönem. Haberleşmeler, dialoglar artıyor.

Ayrıca bu evin grup çalışmaları, ekip faaliyetleri gibi temaları var. İşinizde de gruplar içinde aktif olacağınız, hareketli bir zaman !


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 9.evinizde. 

Akademik çalışmaları olanlar için hızlı ve verimli bir dönem. Öğrenci iseniz grup çalışmalarınız artabilir. Çünkü 9.ev eğitimi, kova burcu ise grupları, takım çalışmalarını simgeler. Arkadaşlarınızla hazırlayacağınız projeler, ortak ödevler olabilir.

Uzaklarla iletişimler olabilir. Başka şehirlerle, başka ülkelerle. Uzağınızda olan dostlarınızla irtibatlarınız artabilir.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. Kova transitini tamamlıyor. 10.evinize geliyor.

Bu ev en temelde otoriteyi ve otoritenin bizden taleplerini sembolize eder. İş hayatımızı, sıfatlarımızı, iş ve iş dışındaki sorumluluklarımızı simgeler.

Dolayısıyla görevlerin, yapılması gerekenlerin öne çıkabileceği bir zaman.

Örneğin resmi işleriniz olabilir. Kurallar, yönetmelikler doğrultusunda yapmanız gerekenler olabilir.

İş yaşamınızda üstlerle ilgili konular daha önde olabilir. Yönetimin planlayacağı, duyuracağı yeni şeyler olabilir.

Konum sahibi kişilerle iletişimler getirebilir size bu Merkür transiti.

İş yaşamınız, kariyeriniz, işinizle ilgili hedefleriniz açısından şanslı bir zaman. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Farklı bakış açılarıyla ele alabilirsiniz konuları. Şimdiye dek yapmadığınız şeyleri deneyerek açılımlar yaşayabilirsiniz.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş gibi, Merkür de 11.evinize gelmiş oluyor bu değişim ile birlikte.

Yani 11.ev vurgunuz kuvvetleniyor.

Oldukça sosyal, hareketli, bol iletişimli bir dönem bu sizin için.

Arkadaş çevreniz içinde renkli, eğlenceli, güzel zamanlarınız olabilir. Dostluklar güçleniyor. Sohbetler artıyor. Programlarınız olabilir birlikte. Arkadaşlarınızla birlikte gideceğiniz, birlikte yapacağınız keyifli şeyler olabilir.

Koç burcu başlangıçları sembolize eder. Dostlarınızla birlikte karar verip başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 8.evinizde.

Birikmiş olan ödemelerinizi küçültmenizi ya da bütünüyle bitirmenizi sağlayacak güzel fırsatlar doğabilir. Beklediğiniz paralar elinize geçebilir.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanabilir. Yeni gelişmeler olabilir ya da konu sonuçlanabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler.

Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz bu kez.

Eğitim hayatınız, akademik çalışmalarınız varsa, bunlar kolayca ilerleyebilir. Güzelce ilerlemeler olabilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizden iyi haberler alabilirsiniz. Onlarla ilgili keyifli gelişmeler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir ayrıca. Gitmek istediğiniz bir yer varsa aklınızda, bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 8.evinizde olmaya devam ediyor.

Mars’ın oğlak transiti güzel bir dönem hepimiz için.

Çünkü oğlak, Mars’ın yüceldiği yer. En güçlü olduğu ve doğasını ortaya koyabildiği yerlerden biri. Yönettiği burçlarda da (koçta ve akrepte) güçlü. Oğlakta da aynı şekilde.

Oğlağın disiplini ve çalışkanlığıyla çok güzel şeyler üretebileceğimiz, yüksek bir verimle çalışabileceğimiz, işlerimizi büyütebileceğimiz, güzelleştirebileceğimiz bir zamandayız.

Sizler bu güçlü bu etkiyi, 8.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

İşinizde bir hızlanma yaşayabilirsiniz. Gelirlerinizi büyütebilir, alacak verecek dengenizi kurabilirsiniz. Parasal anlamda bir rahatlama olabilir.

Bankacılık işlemleri, yasal boyutu olan parasal konular, mal paylaşımları, miras, vb konular varsa gündeminizde bu konular hareketlenebilir. Ortaklı kazançlar, ortaklı mülklerle ilgili konular gündeme gelebilir.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor tıpkı Venüs gibi. Mars da kova burcuna geçiyor. Böylece o da 9.evinize gelmiş oluyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir. Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçireceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz bir dönem geliyor.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

10.evinizde meydana geliyor. Jüpiter ile kavuşan, Uranüs’ten uyumlu açısı olan, güzel, dikkat çekici bir yeniay bu.

10.ev neleri simgeler ? Nasıl temaları vardır ? Bu ev iş ve kariyer alanımızdır.

Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz alanlar, sorumlusu olduğumuz alanlar, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

İşinizde, görev ve sorumluluk alanlarınızda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir.

Yeni bir görev verilebilir size. İşinizde yeni bir sorumluluk üstlenebilirsiniz. Yetki alanınız büyüyebilir. Bir terfi, bir yükselme diyebileceğimiz olumlu bir değişim olabilir.

Kendi işinize sahipseniz, bereket getirecek, mutluluk getirecek yeni projelere başlayabilirsiniz.

Bir yöneticinizle, patronunuzla anlaşmazlıklar olduysa, bunlar aşılabilir. Birbirinizi empatiyle dinleyip anlayabilirsiniz. İletişimlerde pozitif şeyler olabilir.

İş hayatınızda huzurunuzu artıracak gelişmeler olabilir.

Balık spiritüel alanları sembolize eder. Spiritüel alanda faaliyetleriniz varsa, işiniz bu yönde ise iş hayatınız açısından hayli şanslı, parlak bir yeniay. Atılımlarınızla yeni bir döneme girecek olabilirsiniz. Belki de spiritüel bir eğitimi tamamlıyorsunuzdur. Bir ünvan eklenebilir isminizin önüne. 10.ev ünvanlarımızla ilgili bir ev çünkü.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

4.evinizde bir yeniay doğuyor. Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Kadersel bir şeyler var. Ay düğümlerinin olduğu yerde bunu çok net görürüz.

Pluto’nun uyumlu açısı ise negatif olandan temizlenme, arınma, dönüşme ve güçlenme anlamına geliyor. Sizi feraha çıkaracak güçlü sonlanmalar olabilir bu dolunayın yakınındaki günlerde.

Dolunayın etkisini 4.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Sayayım bu evin konularını : Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama gibi eve dair konular, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Ayrıca aile köklerinden aldığınız, çocukluğunuzdan gelen inanç kalıplarınız, korkularınız, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkeklikleriniz, çekinceleriniz, duygusal ihtiyaçlarınız yine 4.evle ilgili.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar, özgürleşmeler var olasılıklarınız arasında.

Hem ruhsal, hem somut anlamda dönüştürücü bir etki.

Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler, istediğiniz yönde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Gündeminizde bir arsa, arazi satışı varsa, konu sizi bir süredir uğraştırdıysa, bu alım-satım konusu gerçekleşebilir. Sonuçlanabilir. Sizi memnun edecek bir sonuç olabilir.

Ev değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yönde bir hareket doğabilir. Mevcuttaki evinizden daha iyi bir yere geçebilirsiniz. Herhangi bir açıdan daha iyi olabilir yeni eviniz göreceli olarak.

Aile içinde çözmekle meşgul olduğunuz bir konu, neticelenebilir. Bir çözüme varabilirsiniz.

Korkularınızı aşıp yeni adımlar atabilirsiniz yaşamınız için. Korkularınızın kök nedenlerini fark edebilirsiniz. Düşünce kalıplarınızı oluşturmuş olan çocukluk anılarınızı analiz edebilirsiniz. Farkındalık kazanacağınız noktalar olabilir. O farkındalıklar kabuğunuza saklandığınız konularda, yeniliklere vesile olabilir. Sizi dönüştürecek ve yenileyecek bir dolunay bu.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!