Terazi Burcu Mart 2022

Terazi Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Mart ayı sizin için nasıl olasılıklara işaret ediyor ? Ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Bakalım birlikte şimdi.

Baharı nasıl karşılıyorsunuz ? Nasıl etkiler var, detaylıca ele alalım.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 6.evinizde.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca 🙂 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.

Bir de evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular aktif hale gelebilir. 6.ev temaları arasında evcil hayvanlar da var. Belki de şu olabilir : Bir evcil hayvan dahil olabilir hayatınıza 🙂 Gönlünüzde böyle bir şey varsa, bir hayvan sahiplenebilirsiniz. Sosyal medyadan ya da başka bir yerden bir fırsat doğabilir. Bir patili arkadaş gelebilir yaşamınıza 🙂

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 5.evinizde. 

Çocuk sahibi olanlar için iyi bir transit. Onlara dair birçok konuyu halledebilirsiniz bu süreçte.

Hamile kalmak isteyenler için de destekleyici bir döngü.

5.ev geçişi olduğu için, hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir şeylere başlamak adına güzel bir etki alıyorsunuz.

İşinizde yaratıcı fikirler bulabileceğiniz, verimli bir dönem. 5.ev yaratcılık demektir. Kova da zaten tam böyle bir burç. Uranüs yönetiminde, son derece yaratıcı bir burç. İşinizde, kişisel hayatınızda pek çok konunuzu, yaratıcı fikirlerle, şu ana kadar yaptıklarınızdan farklı şeylerle düzene koyabilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgeler ayrıca. 5.ev ise eğlenmeyi. Arkadaş buluşmalarınız artabilir bu dönemde. Birlikte kutlayacağınız şeyler olabilir. Birlikte gezeceğiniz yerler olabilir.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

Merkür burada iken koşturmalarınız artabilir. Bulunmanız gereken yerler olabilir. Aileniz için yapacağınız, devreye gireceğiniz şeyler olabilir. Günlük yaşamınızı düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

İşinizde görev paylaşımları yeniden ele alınabilir. Yeni bir günlük düzen tanımlanabilir.

Sağlık evidir burası aynı zamanda. Balık burcu ise tedavileri, şifayı anlatır. Doktora görünmek, tahlil yaptırmak, muayene olmak istediğiniz konuları ele alabilirsiniz.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş koçta. Şimdi Merkür de 7.evinize gelmiş oluyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Görüştüğünüz biri varsa, bunun artık adını koymak isteyebilirsiniz. Bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 4.evinizde.

Aile içi konularınız pozitif etki alıyor bu transitten. Bu evin en temel iki teması, ev ve ailedir.

Aile bireyleriniz ile anlaşamadığınız, uzlaşamadığınız konular olduysa son zamanlarda, çözebileceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, güzel bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz.

Aile içinde yeni ev arayışı,  ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Bu evin nasıl temaları var ? Nelerle ilgili bu ev ? Aşk, flörtler, yaratıcı konular, yaratım enerjisi, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, hobiler, kurslar, sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler.

Venüs ile bu temalarda çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz. Kova burcu dijital platformları simgeler. Sosyal medyada, dijital alanlarda sanat çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

Çok güzeldir Venüs geçişleri 🙂 5.evin de böyle renkli temaları var 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 4.evinizde olmaya devam ediyor.

Tek bir cümle ile ‘Ev içinde bir efor hali şeklinde tarif edebilirim bu dönemi sizin için. Bir şeyleri yeniliyor olabilirsiniz, tadilat halinde olabilirsiniz, büyük bir temizlik yapıyor olabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularla meşgul olabilirsiniz. Aile içinde bir şeyleri çözmeye çalışıyor olabilirsiniz. Evinizde bir hareketlilik var.

Aile içinde zaman zaman tartışmalar doğabilir bu Marsiyen enerji ile. Sesleri yükseltebilecek anlaşmazlıklar olabilir. Konu için mümkün olan bir çözüm yolu var mı, buraya bakmaya çalışın. Kavga enerjisi yerine mantıklı tartışmalar çözüm getirebilir. Sorunları doğru tanımlamak, neler yapılabileceğine bakmak, uzlaşma ve çözüm odaklı olmak fayda getirir insana. Öyle değil mi sevgili okuyucularım  ?

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Çocuklarınızın da güzel başlangıçları olabilir. Onlar için eğitim programları, etkinlikler seçebilirsiniz. Yetişkin yaşta iseler kendi hayatları için güzel adımlar atabilirler. Yeni kararları olabilir.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

6.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay ! Jüpiter ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. Uranüs’ten uyumlu açısı var. Şanslı, iyicil, parlak bir yeniay !

6.ev temalarında size iyi gelecek yenilikler olabilir. Konulara çözüm gelebilir. Size çok iyi gelecek başlangıçlar olabilir.

Nedir 6.evin konuları ? İş, çalışma hayatı, günlük düzen, günlük sorumluluklar, hizmet alanları, hizmet ettiğimiz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, ayrıca sağlık, sağlığa dair konular.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Balık yardımlaşmayı, başkalarından gelebilecek güzel şeyleri, destekleri simgeler. İş fırsatları yakalayabilirsiniz.

İşinizde, iş ortamınızda, görev paylaşımlarınızda, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda sizi ferahlatacak olumlu değişimler olabilir.

Balık burcu zodyağın son burcudur. Kapanış enerjisidir. Bırakma enerjisidir. Gereksiz olandan arınmak, fazlalıklardan özgürleşmek, iyiliğimize hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, ruhsal olarak yenilenmek tam da balık enerjisinin anlattığı şeyler.

O yüzden bu yeniay sizin için bir arınma esasen.

Günlük yaşamınızda, yaşam kalitenizle ilgili konularda, bedensel sağlığınızla ilgili konularda rutinlerinizde çok güzel yeniliklere gidebilirsiniz. Daha huzurlu, daha sağlıklı, daha verimli, daha güzel bir yaşam sürmek için başlatacağınız yeni şeyler olabilir.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Güçlü bir dolunay. Çünkü bir Pluto var resmin içinde. Pluto’nun dolunaya uyumlu bir açısı var.

12.ev duyguların evi. Psikolojimiz, ruh halimiz, iç dünyamız bu evin konusu.

Başak burcu ise sadeleşmek demek sevgili okuyucularım. Temizlemek demek. Temizlenmek demek.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz şeyler için muazzam bir destek geliyor evrenden 🙂

Duygu dünyanızı arındıracak, ruh halinizi olumlu yönde değiştirecek, size iyi gelecek, rahatlatacak güzel şeyler içinde bulabilirsiniz kendinizi. İyiliğiniz, sağlığınız, huzurunuz için yapacağınız şeyler olabilir.

Kendi içinizde hangi düşünceleri, hangi duyguları, bunların kök nedeni olan hangi bakış açılarını ve kodları değiştirmeniz,  iyileştirmeniz sizi özgürleştirir, bunları fark edebileceğiniz bir döngü bu.

Söylediğim tüm bu şeyler fiziksel sağlık sorunları için de geçerli.

Bir sağlık sorununuz varsa, çözüm yönünde çok güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Konu bir yakınınıza da ait olabilir. Bir şifa enerjisi var bu dolunayda. İhtiyaç duyduğunuz yerden kolaylıklara vesile olsun.

Önemli bir farkındalık da iç dünyanızda, yaşam bileşenlerinizde pek çok şeyi değiştirebilir böyle bir dolunay döngüsünde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


İlkbaharı karşılarken doğanın o muazzam ‘yeniden doğuş’ enerjisinin hakkını vereceğimiz bir ay olsun !!

Keyif aldığımız, ilerlediğimiz, sağlıklı, mutlu, neşeli bir ay diliyorum hepimiz için 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!