Aslan Burcu Mart 2022

Aslan Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Mart ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş ile başlayalım. Güneş transitleri 1 aylık dönemlerdir. Güncel gündemlerimizi, gündelik yaşamımızda konuların nerelerden geleceğini gösterir bize Güneş’in olduğu yer.

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamanızı, mümkün olan noktalarda tasarruflu ilerlemeye çalışmanızı öneririm. Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.

Maddi anlamda yaşamınızı, yaşam standartlarınızı gözden geçirebileceğiniz, harcamalarınızı dengelemek için yeni şeyler yapabileceğiniz, birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, güç toplamayı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, bir eğitimin içinde iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Onlarla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yeni bir eğitime, bir kurs programına, bir seminere katılabilirsiniz. İlginizi çeken, sevdiğiniz, keyif aldığınız alanlarda öğreneceğimiz yeni şeyler ufkunuzu büyütecektir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Yabancı dizilerle, filmlerle daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bunları izleyebileceğiniz platformlara üye olabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 7.evinizde. 

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz eşinizle/partnerinizle, partnerinizin yaşamıyla, ilişkinizle ilgili konular gündeminizde olabilir.

İlişkiniz içinde bir şeyleri oturup konuşmak, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Bu bir kova transiti olduğu için ve kova burcu bireysel alanı, kişisel özgürlükleri simgelediği için, özellikle bu konularda konuşmalarınız olabilir.

Birbirinize kişisel sınırlarınızı anlatabilirsiniz. ‘Ben sana bunu yapmayayım. Sen de bana bunu yapma.’ ‘Bu benim alanım, şu senin alanın’ şeklinde, bireysel yaşamınızın sınırlarını çizebilirsiniz.

Bunlar dışında, 7.ev geçişi olması sebebiyle çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar olabilir. Yeni yeni el sıkışmalar olabilir.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Bu kez parasal alanda yeni konular, yeni fikirler, yapılacak yeni şeyler var.

Ödemeler ön planda. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları. Gelir gider dengenizde odağınız. Nereden ne miktarda akış olacak, nerelere ödeme yapmanız gerekiyor, Merkür 8.evinizde iken zihniniz maddi konularla meşgul olacaktır.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.

Başkalarından akan maddi kaynaklarınız konusunda oturup konuşacağınız, kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Güncel gündem konularınız içinde zihninizi en çok meşgul eden, iç huzurunuzu kaçıran durumlar için iyi bir dönem bu. Maddi konular başta olmak üzere, günceldeki meseleleriniz için yeni çözümler üretebileceğiniz bir zaman. Balık yardımlaşma demektir. Aileden, dostlardan yardımlar, destekler de gelebilir ayrıca.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş koçta. Şimdi Merkür de 9.evinize gelmiş oluyor.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları, donanım diyebileceğimiz eğitimleri, bilgileri, hayata dair farkındalığımızı, değerlerimizi, bilinç seviyemizi anlatan bir ev. Hayatı nasıl biri olarak yaşadığımızla ilgili.

Bakış açılarımız, dünya görüşümüz, inançlarımız 9.evin konusu.

Buralarda değişen şeyler olacaktır. Merkür bunları değiştirecek bilgilere, farkındalıklara vesile olacak şeylere işaret ediyor. Hayatın içinde size bir derinlik kazandıracak, sizi olgunlaştıracak, daha iyi ve daha rahat ilerlemenizi sağlayacak, güçlü farkındalıklara varabilirsiniz. Çok güzel bilgiler, uzmanlar, eğitmenler, şahane içerikler keşfedebilirsiniz.

9.ev transiti olması sebebiyle yolculuklar gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz de artacaktır.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 6.evinizde.

İş, çalışma hayatı, işe dair konular, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam gibi temaları var bu evin.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz Venüs ile. Arkadaş ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız artabilir.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Bir rahatlama, bir kolaylık olabilir.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir. Patili dostlarımız da bu evin konusu 🙂

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda şanslı, güzel bir dönem. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde sonuçlanabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğumuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işimizi kolaylaştıran dostlarımızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak çok güzel şeyler. Venüsyen bu dönem bunları getirebilir size.

7.evin temaları arasında danışmanlıklar da var. Kova burcu ise astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almak için uygun bir zamanda olduğunuzu da söylüyor Venüs.

Kova burcu aynı zamanda dijital alanlarla, teknolojiyle ilgili bir burç. Üyelikler, abonelikler gündeme gelebilir. Üyelik satın alacağınız aplikasyonlar, dijital platformlar olabilir bu süreçte.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 6.evinizde olmaya devam ediyor.

İşinizde daha yoğun geçebilir bu dönem. 6.ev çalışma hayatımızı sembolize ediyor. Oğlak da son derece çalışkan, disiplinli bir burç 🙂 Bu transitte daha fazla çalışacağız. Daha güzel, daha farklı şeyler üretmek, hizmetlerimizi yenilemek için neler yapabileceğimize odaklanacağız. Yeni projeler üreteceğiz. Siz de tam iş evinden alıyorsunuz bu etkiyi.

İş hayatınızdaki veriminizi, üretim kalitenizi, hizmet çeşitliliğinizi artırmak için harika bir dönem. Motivasyonunuz artıyor. Çalışma isteğiniz artıyor.

Mars diğer yandan bir acelecilik, telaş ve de agresyon enerjisidir.

Sabırsız bir enerji topudur kendisi 🙂 İzin verin, ne oluyorsa kendi akışında olsun.

İşleri hızlandırmaya, vaktinden önce oldurmaya çalışmayın. Günlük yaşamınızda acelecilikten hem sakarlıklar doğabilir, hem de iletişim sorunları olabilir.

Sakin ve kontrollü bir enerjiyle odaklanın işlerinize.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Venüs ile güzellikler, Mars ile başlangıçlar geliyor.

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar 7.evin konusudur. Bir alanda yeni bir hocanız olabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Uyumla ilerleyen, güzel bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

7.evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var. Güzel bir hareketlenme zamanı !


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

8.evinizde gerçekleşecek güzel bir yeniay var sırada. Jüpiter ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. Uranüs’ten uyumlu açısı var. Şanslı bir yeniay !

8.evin temalarında çözümler, kolaylıklar, olumlu değişimler yaşayabileceğiniz bir zamanı anlatıyor gökyüzü.

Bu evin en temel teması maddi konulardır. Özellikle de ödemelerdir. Borçlardır.

Bir borç konusu, birikmiş olan bir kredi kartı borcu varsa, konuyu çözebileceğiniz paralar geçebilir elinize. Beklediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz. Yakın çevreden yardım alabilirsiniz.

Aile içinde anlaşmazlık yaratan ortak bir mülk, bir para ya da mal paylaşım konusu varsa, durumu kendi içinizde çözebilirsiniz. İlişkileri düzeltebilirsiniz. Barışmalar, anlaşmalar olabilir. Herkes payından memnun olabilir.

8.ev bizi ruhsal olarak yoran şeylerle ilgili bir alan aynı zamanda. Bu yeniay ise bir balık yeniayı. Balık iyileşmektir. Gereksiz olanı, görevi bitmiş olanı bırakmaktır. Feraha çıkmaktır. Hafiflemektir.

Bu dönem sizin için zihninizin içinde dönüp duran takıntılı düşüncelerden özgürleşmek için, karamsarlığı, kasvetli enerjileri, depresif enerjileri terk etmek için, deri değiştirir gibi yenilenmek için harika bir dönem.

Niyet edin ve ruhunuzun şifasını çağırın. İçinizi, ruhunuzu arındırmaya niyet edin. Bu yeniay çok iyi gelebilir size ! Kendinizi bu şifa enerjisine açın !

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

2.evinizde meydana gelecek olan güzel bir dolunay. Neden güzel dedim ?

Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da destekleyici görünümler barındırıyor.

2.ev paranın evidir. Paraya dair her tür konu bu evle ilgilidir. Kazançlar, gelir akışları, sahip olduğumuz maddi kaynaklar, maddi olanaklar, harcamalar, alım satım konuları, maddi güvence olarak tanımlayabileceğimiz varlıklar 2.evin konusudur.

Bu temalar hareketleniyor dolunay ile.

Dolunay nasıl bir enerjidir ? Tamamlanmayı simgeler. Konuların sonuçlanmasını, netice almayı simgeler. Görünür olma, netleşme, karar verme zamanıdır ayrıca. Farkındalık zamanıdır.

Bu dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde neler olabilir ?

Parasal konularda gündeminizde olan sorunlu bir duruma çözüm gelebilir. Konu bir şekilde tamamlanabilir, bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa dolunaya yakın günlerde bu alışverişinizi yapabilirsiniz.

Maddi varlıklarınızı korumak amacıyla yapacağınız bir şey olabilir.

İlerisi için güvence oluşturacak bir hamleniz olabilir parasal konularda.

İşinizde gelirini büyütecek kadersel güzel gelişmeler olabilir. Çünkü hem Pluto ile güçlü bir doğrulma hali var, hem de Ay düğümleri ile kadersel kolaylıklar var resmin içinde.

Gönlünüzce olsun.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Umudu, heyecanı, neşesi olan bir ay diliyorum hepinize ! Baharı güzel karşılayalım inşallah.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!