Yengeç Burcu Mart 2022

Yengeç Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Mart ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Acaba Mart size neler getirebilir ? Bu ay şanslı olacağınız, rahat ilerleyebileceğiniz konular neler ? Dikkat gerektiren durumlar var mı ? Nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş ile başlayalım. Güneş transitleri 1 aylık dönemlerdir. Güncel gündemlerimizi, gündelik yaşamımızda konuların nerelerden geleceğini gösterir bize Güneş’in olduğu yer.

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 9.evinizde.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. Çok derinlikli, hayata karşı ufkunuzu açacak, bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta ilen.

Bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir 9.ev. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

En tepedeki evdir burası. Haritanın tepe noktasıdır. Bu hayatta durduğumuz yeri, sahip olduklarımızı, ünvanlarımızı, her anlamda sıfatlarımızı simgeler. Müdür olmak da buna örnektir. Anne olmak da. Baba olmakta. Tüm sıfatlarımızı örnek olarak verebiliriz.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sıfatlardan gelen sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.

Yeni projeler, yeni reklamlar, yeni müşteri bağlantıları, yönetimin yeni kararları, hatta belki yeni yöneticiler de olasılıklarınız arasında.

İş fırsatları da doğabilir. Kimileriniz işe başlayacak ya da iş değiştirecek bu döngüde. Bu arayışta olan herkesin gönlüne göre olmasını dilerim. Bu ekonomik şartlarda, sağlıktan sonra tabii en önemli şey iş diyebiliriz. Çalışmak, üretmek isteyen herkesin keyifle ve huzurla çalışacağı bir işi olsun !


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 8.evinizde. 

Odağınızda parasal konular olabilir. Yapmanız gereken yasal ödemeler, örneğin vergi ödemeleri, kredi kartı ödemeleri, devlet bağlantısı olan paralar, bankacılık işlemleri olabilir. Bunlarla meşgul olabilirsiniz.

Bir kredi çekme planınız varsa, bu adımı atabilirsiniz.

Bir yatırım niyetiniz varsa, neler yapabileceğinizi araştırmaya başlayabilirsiniz.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. Kova transiti tamamlanıyor.

9.evinize geliyor. Bu evin temalarında bir hareketlilik getirecektir size.

Hadi tanıyalım 9.evi temalarını ! Bu evin nasıl konuları var ? Eğitim, öğretim, akademi, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, uluslararası ticaret, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, şehirler arası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konular bu ev kapsamında.

Merkür ise iletişim gezegeni. Demek ki bu transit bu konular üzerinden iletişimler, bildirimler, yazışmalar, başvurular, evrak işleri, görüşmeler, toplantılar getirecek size.

Tabii ki hayat çerçevenize göre etki alırsınız. Gündeminizde olan, hayatınızda olan şeyler üzerinden çalışır bu Merkür etkisi.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlar, iletişimler artar. Belki sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte bir planlama, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir. Bu yolculuk yapmanız gereken bir seyahat de olabilir, keyfi bir gezi de olabilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda konular hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır. Teslim etmeniz gereken projeler, ödevler de olabilir.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz. Ürettiklerinden, içeriklerinden yararlanabileceğiniz, çok güzel uzmanlar çıkabilir karşınıza. Kitaplar, internet sayfaları, kanallar, sosyal medya sayfaları keşfedebilirsiniz.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş gibi, Merkür de 10.evinize gelmiş oluyor bu yeni transit ile.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size Merkür burada iken.

İş hayatınız varsa, çalışıyorsanız işinizde yoğun geçecek bir dönem olabilir. Yeni fikirler, yeni projeler gündeme gelebilir. Bunların hazırlıkları, çalışmaları biraz yorucu olabilir. Bir başlangıç, bir yenilik enerjisi var koç transiti olduğu için. Yapmak istediğiniz başlangıçlar emek ve efor gerektiren şeyler olabilir. Ama yapmanız halinde işiniz, kariyeriniz açısından çok güçlü bir dönem.

Üzerinizde birikmiş olan tozları silkeleme zamanı ! Atılım zamanı ! Hareket zamanı !

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 7.evinizde.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, iş birlikleriniz üzerinden güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkileriniz, bağlarınız içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Partnerinizle ilgili konularda pürüzlü durumlar varsa, çözülebilir.

Sahip olduğunuz bağlantılar vesilesi ile güzel şeyler olabilir. Arkadaşlarınız bir şeylere vesile olabilirler. Sizi mutlu edecek şeyler olabilir.

Ayrıca 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, eğitim veren, rehberlik veren, danışmanlık veren kişileri simgeler. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir irtibat, bir anlaşma da doğabilir. Danışmanlıklar olabilir ayrıca. Herhangi bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Bu ev parasal konuların evidir. Nasıl paralar mesela ? Özellikle ödemeler, harcamalar, ortaklaşa kazançlar, alım satım konuları, yasal boyutu olan paralar, vergi ödemeleri, sigorta prim ödemeleri, maddi güvence olarak söyleyebileceğimiz şeyler, yatırımlar.

Venüs buraları güzelleştiriyor sizin için, bu kova transiti ile.

Borçlarınızı kolayca ödemenizi sağlayacak fırsatlar doğabilir. Elinize bütçenizi rahatlatacak paralar geçebilir. Bazı borçları bütünüyle bitirebilirsiniz.

Ortaklaşa kazanç sağladığınız kişiler, bağlantılar, ticari faaliyetler varsa, paylaşımlarda değişimler olabilir. Payınız artabilir ya da ortak geliriniz artabilir. Daha çok para geçebilir elinize.

Miras, nafaka, ortaklı malların paylaşımı gibi konularınız varsa ve bu konular içinde zıtlaşmalar  olduysa Venüsyen bir uyumla uzlaşmaya varabilirsiniz. Anlaşmazlıklar geride kalabilir. Herkes payına düşeni alabilir, payından memnun olabilir.

Ruhsal anlamda sorun yaratan takıntılı düşünceleriniz, kendini tekrar eden ve çıkmazda hissettiren ruh halleriniz, psikolojik sorunlarınız varsa, Venüs bunlardan da özgürleşebileceğinizi söylüyor. Bu dönemde karşınıza şifanıza vesile olacak şeyler çıkabilir. 8.ev bu konularla da ilgilidir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 7.evinizde olmaya devam ediyor.

İlişkiler alanıdır 7.ev. En temelde evliliği, ikili ilişkileri, eşi, sevgiliyi simgeler. Bunun dışında iş ortaklıkları, ortaklı girişimler, birlikte yapılan şeyler, iş birlikleri, imzalı işler, anlaşmalar bu evle ilgilidir.

Hocalarımız, bize önderlik eden ve bilgisiyle yol gösteren kişiler, ‘kılavuzum’ diyebileceğimiz kişiler yine 7.evle ilgilidir.

İşte Mars burayı hareketlendiriyor.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, onunla ilgili konular sizi biraz daha meşgul edebilir bu dönemde. Partnerinizin önemli başlangıçları olabilir ya da birlikte başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Söz, nişan, nikah gibi adımlar olabilir evlilik yönünde. Bir flört, bir ilişkiye dönebilir. Bir ilişki başlayabilir.

Eşinize/sevgilinize yardımcı olmanız gereken durumlar olabilir. Bir şeyleri gerçekleştirmeye, düzene koymaya çalışabilirsiniz birlikte. Efor sarf edeceğiniz, çaba gerektiren konular olabilir.

Herhangi bir konuda, aklınızda, gönlünüzde olan bir alanda bir eğitmenle çalışmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile anlaşabilirsiniz. Size rehberlik edecek biri dahil olabilir yaşamınıza.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Mars da kova burcuna geçiyor. Böylece o da 8.evinize gelmiş oluyor. 8.evinizde bir hareketlilik doğuyor.

Bu evin konularının gündeminizde olacağını anlıyoruz buradan. Burası vurgu kazanıyor.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bu adımı atabilirler. Daha önce kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Parasal konular, ödemeler, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler, alacak verecek konuları bu evle ilgili. Bir süredir beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir süredir tahsil edemediğiniz paralar elinize geçebilir. Alacaklarınızı elde edebilirsiniz.

Maddi güvence niyetiyle yapacağınız bir parasal başlangıç olabilir. Bir birikim oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir hesap açabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi varlıkları çoğaltmak için neler yapabileceğinize bakmak isteyebileceğiniz bir dönem. Daha iyi yaşam standartları için yeni kararlarınız olabilir.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniay çok güzel bir yeniay sevgili okuyucularım !

Jüpiter ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. Uranüs’ten uyumlu açısı var. Harika bir yeniay !

Siz yeniayın etkisini 9.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Bu evin konularında sorunlu bir gündem, pürüz yaratan ve sizi uğraştıran, yormuş olan bir konu çözülebilir. Konuda yeni pozitif gelişmeler olabilir. Bu gelişmelerle büyük bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

9.evin konularını sayayım burada da : Eğitim, akademi, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, uzaklarda yaşayan sevdikleriniz, yabancı diller, yabancı kültürler, hukuksal konular.

Yeni bir eğitime adım atabilirsiniz. Bir ilgi alanınızda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu bir balık yeniayı olduğundan, özellikle spiritüel alanda bir eğitime başlayabilirsiniz. 9.ev ilimleri anlatır. Ruhsal derinliği olan, yaşamınızda büyük bir farkındalığa vesile olacak, spiritüel bir alanda bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, okulunuzla ve akademik çalışmalarınızla ilgili güzel şeyler olabilir.

Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size çok iyi gelecek bir seyahati, bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaklarda olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu durumlar çözülebilir. İletişimlerde kopukluk olduysa, dargınlıklar olduysa barışabilirsiniz 🙂 Durumlar tatlıya bağlanabilir.

Balık burcu barışmayı, uzlaşmayı simgeler. Hukuk çerçevesinde hakkınızı aradığınız bir konu varsa, burada karşılıklı adımlar olabilir. Uzlaşmanızı sağlayacak olumlu gelişmeler olabilir.

Mis gibi bir yeniay !! Hayatınıza uzun vadede güzel bir şekil verecek yeni şeyler başlayabilir bu yeniay ile !!

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

3.evinizde güzel bir dolunay gerçekleşecek.

Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor bu dolunay. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel.

Şubat ayının yeniayı ve dolunayı zorluydu örneğin. İkisinde de uyumsuz açılar gördük. Kova yeniayında Satürn Uranüs karesi vardı. Aslan dolunayında Ay düğümleri ile uyumsuz açılar vardı.

Mart ise bu anlamda tam tersi çok güzel etkiler, çok ferah enerjiler barındırıyor !!

Hayat her zaman zorlu değil. Zorlukların ardından güzellikler de geliyor. İşte Mart’ın Ay döngüleri de bunu söylüyor bize 🙂

Bu ev yakın çevremizi simgeliyor. Kardeşlerimiz, yakın akrabalarımız, komşularımız, sıkça görüştüğümüz kişiler bu evin en temel figürleri arasında.

Başak burcu ise iş hayatımızı simgeliyor. Günlük düzenimiz demektir ayrıca başak.

Kardeşlerinizin bir iş konusu varsa, günlük düzeni ile ilgili yoluna koymaya çalıştığı konular varsa bu dolunay döngüsünde sonuçlanabilir. İş arayışı içinde iseler, başvurdukları yerlerden yanıt alabilirler. İş fırsatları doğabilir.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, bu konu da çözüm bulabilir. Kadersel olarak bir ferahlık doğabilir. Sorun şifalanabilir.

Başak burcu yukarıda söylediğim gibi, iş demek. Çalışmak, üretmek demek. 3.ev ise internet üzerinden yapılan işleri, sosyal medyayı anlatıyor. Dijital platformlar üzerinden, internet üzerinden yapacağınız işler olabilir. Bir süredir hazırlığında iseniz karar verebilirsiniz. Ne yapacağınız, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Pluto’nun ve Ay düğümlerinin dolunay ile uyumlu açısı bir yeniden doğuşu, güçlenerek ayağa kalkmayı simgeliyor. Kullanın bu güzel zamanları. Yapabileceklerinizi mutlaka yapın !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum herkese !

Mart ayı güzel bir ay. Yaradan’ın nasibiyle çok güzel şeyler olacak yukarıda 🙂

Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır 🙂 Hepimiz adına diliyorum ki en güzel şeylerin kapısı açılsın ! Bereketli, huzurlu bir ay olsun inşallah. Mutluluklar olsun. Çözümler olsun. Esenlikler olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!