Başak Burcu 2022

Başak Burcu 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

2021 bitiyor. Bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Umarım güzel hatırlayacağınız bir yıl olmuştur sizin için 2021. Hayatın güzel hediyeleri olmuştur umarım 🙂

Şimdi artık gözler 2022’de 🙂

Yeni yıl size neler getirebilir, bakacağız şimdi !

Başlamadan önce, şu önemli hususu belirtmek isterim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım 🙂 Jüpiter’i anlatayım önce. Yeni yılda nerede olacak, sizin için hangi konularda fırsatlara, güzelliklere, mutluluklara işaret ediyor ? Hadi önce ona bakalım !

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 7.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

Bu evin en temel teması ilişkiler.

İlişkiler, evlilik, partner, partnere dair konular, iş ortaklıkları, iş birlikleri, ayrıca danışmanlıklar, birebir eğitimler, özel dersler, bize birebir eğitim veren hocalar, koçluklar bu evle ilgili.

Bu kişiler ve konular üzerinden olumlu gelişmeler, yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz Jüpiter’in balık transitinde.

Bir ilişki başlayabilir. Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

İşinizde ortaklıklar kurabilirsiniz. Yeni anlaşmalar, imzalı işler, sözleşmeler ve iş birlikleri olabilir.

Kontratlarınız, belirli bir süreyle taahhüt vereceğiniz konularınız olabilir.

Balık burcu spiritüel konuları simgelediğinden, bu yönde bir alanda bir hoca eklenebilir hayatınıza. Hayat bir yol gösterici gönderebilir size.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta !!

Bu kez nerede ? 8.evinizde.

Kişisel kazançlar dışında başkalarından gelen maddi olanakları anlatır bu ev. Bu kez şansınız parasal konularda olacak. Eşin geliri, aileden akan kaynaklarınız, burs, kredi gibi paralar konusunda şanslı olacağınızı anlayabiliriz 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında.

Paylaşılmasını beklediğiniz bir miras ya da ortaklı bir mülk/kazanç varsa, Jüpiter koçta iken bu konuda da istediğiniz yönde gelişmeler olabilir.

11 Mayıs-28 Ekim 2022 olan arası olan bu koç transiti dışında, 2022 genelinde 7.evinizde bir Jüpiter desteğiniz var. İlişkiler canlanıyor, bereketleniyor. Güzel şeyler geliyor bağlantılarınız vesilesi ile.


SATÜRN

2022 boyunca da Satürn kovada ve 6.evinizde olacak. Bu transitin ortalarındayız henüz. Mart 2023’e kadar sürecek olan bir transit bu.

Kova sizin 6.eviniz. Bu evin konularında yeni sorumluluklar geliyor. 6.ev konularında kalıcı/uzun vadeli olacak şeylerin temeli atılabilir.

İş, çalışma hayatı, astlar, hizmetkarlar, hizmet sektörleri, sağlık sektörü, günlük yaşam kalitesi 6.ev konuları arasında.

Uzun süre çalışacağınız, hayatınızda uzun vadeli olacak bir işe girebilirsiniz.

Günlük hayatınız şekillenebilir. Çok daha aktif olabilirsiniz. Hatta biraz da yoğun olabilirsiniz. Sorumluluklarınız çok olabilir işinizde.

Yanınızda çalışan kişiler, hizmet aldığınız kişiler, astlarınız varsa, o alan da aktif hale geliyor. Uzun zamanlar boyunca sizinle çalışacak kişiler eklenebilir ekibinize, hayatınıza.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

6.evinizde başlayacak, 5.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

26 Ocak’a kadar olan dilimde retro 6.evinizde. 6.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Yoğunluğunuz artabilir. Hesap kitap işleri, arşiv düzenleme, kayıt işleri, dosyalama işleri verilebilir size. Bu tür şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Evinizde, ofisinizde büyük bir temizlik zamanı bu. Yaşam alanınızı, çalışma alanızı gözden geçirip yeniden düzenleyebilirsiniz.

Ufak tefek mevsimsel sağlık sorunlarına açık bir döngü ayrıca. Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bağışıklığınızı yüksek tutacak şeyler yapmanızı önereceğim.

Retronun 26 Ocak sonrası olan oğlak kısmı ise 5.evinizde yaşanacak.

Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olun bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onların yaramazlıkları ile uğraşabilirler 🙂 Onlar için yapmanız gereken şeyler olabilir. Bir süre zorlanabilirsiniz bir düzen oturtmakta. Bazı aksaklıklar olabilir. Ama geçici bir etki bu.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 10.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 9.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 10.evinizde.

İş ve kariyer hayatımız, otorite figürleri, yöneticiler, ayrıca devlet bağlantılı konular bu ev kapsamında.

İşinizde üstlerle ters düşmemeye, doğru anlaşılacak şekilde kendinizi düzgün ifade etmeye özen gösteriniz bu retro etkisini bertaraf etmek için.

Evrak işlerinde, başvurularda, resmi işlemlerde eksikleri tamamlama zamanı ayrıca. Merkür retrolarında bir şeylerin üzerinden geçeriz. Eksikleri fark ederiz. Tamamlarız. Pürüzleri gideririz.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 9.evinizde yaşanacak.

Yüksek öğrenim hayatınızda evrak işlerinde eksikler, dalgınlıklar yaşanmaması adına dikkat etmenizi, hocalarla ileitşimlerde daha özenli olmanızı, kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Bazı ödevlerin, projelerin üzerinden geçmeniz de gerekebilir.

Seyahat planlarınızda değişiklikler getirebilir ayrıca Merkür retrosu. Uzaklarla ilgili işlerde bazı beklemeler olabilir.

Önemli işlere başlamaktan ve imza atmanızı gerektirecek konulardan uzak durmanız gereken bir dönem. Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamamız gerekiyor.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 2.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 1.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 2.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Parasal konularda büyük adımlar için, büyük yatırımlar için uygun bir zaman olmadığını söyleyeyim. Önemli diyebileceğimiz alışverişleri de önermem bu retro sürecinde.

Bir ekleme daha yapayım. Terazi burcu ilişkileri simgeler. Bu retro terazide ve para evinizde gerçekleşeceği için ilişkilerde parasal konular öne çıkabilir bu retroda. Evlilik içinde, ikili ilişkilerde para konusu gündeminiz olabilir. Eşe, partnere destek vermeniz gerekebilir.

Kazançlar, harcamalar konu olabilir. Birbirinizi kırmamanız önemli tabii. Bu etkiyi bilerek dikkat ediniz.

23 Eylül sonrası başakta, 1.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Bir öz eleştiri ve farkındalık dönemi olabilir bu sizin için. Nasıl bir iletişimcisiniz ? İletişimde nasıl bir enerjidesiniz ? Sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Bazı kararları ya da fikir, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz, eksikleri tamamlayacağınız bir retro dönemi ayrıca.

İş hayatınızda aksaklıklara açık bir dönem. Detaylarda daha dikkatli olunuz. Başak burcu işimizi, görevlerimizi simgeler. Ayrıca detaylar başak burcu ile ilgilidir. O yüzden dalgınlıklar, hatalı işlemler, vb olmaması adına özellikle bu konuda uyarılarımı paylaşmış olayım.

İmzalı her tür konudan uzak durmanız gerekiyor ayrıca. İmza derken bu bir iş anlaşması da olabilir, bir ev kira kontratı da olabilir, nikah da olabilir sevgili okuyucularım. Her anlamda, her konuda olabilecek imzaları kastediyorum. İmza atmak için uygun bir zaman değil bu.

Retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur. Çünkü Merkür retrolarında başlayan şeyler, kısa süreli olabiliyor ya da problematik bir hal alabiliyor. Böyle majör gündemler varsa, bunları retro sonrasına ertelemeniz ve beklemeniz faydanıza olacaktır.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 9.evinize geçiyor.

Bu döngü üniversiteye başlayacağınız döngü olabilir ya da yüksek lisansa adım atabilirsiniz. Doktora kararı alabilirsiniz. Akademisyen iseniz yolunuzda şanslı, başarılı, yükselişlerin olabileceği bir dönem başlıyor. Kadersel fırsatlar geliyor.

Kuzey Ay düğümünün olduğu yerde büyük iyicil gelişmeler olur.

Başka hangi temalar üzerinden çalışabilir Ay düğümleri ? 9.ev başka neleri anlatıyor ?

Yurt dışı bağlantılı konular bu evin konusudur. Uluslararası ticaret, ithalat, ihracat faaliyetleri bu evle ilgilidir. Boğa ise para demek, kazanmak demektir. O yüzden ne olabilir ? Yabancı ülkelerle bağlantısı olan işler, ticari faaliyetler başlayabilir hayatınızda. Yurt dışı bağlantısı olan işlere adım atabilirsiniz. Güzel kazançlarınız olabilir.

Başka bir şehre ya da ülkeye taşınma planınız varsa, destekleyici bir dönem başlıyor, bu niyetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çok güzel seyahatleriniz olabilir. Her zaman güzel hatırlayacağınız yolculuklarınız, gezileriniz olabilir yeni başlayacak olan bu döngüde.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılı hepimize sağlık, şans, bereket, keyif ve huzur getirsin !

Gönlünüzdekiler gelsin, sizi bulsun 🙂 Mutluluk getirsin !

İyi seneler hepinize !! 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!