Venüs Kova Burcunda 6 Mart-5 Nisan 2022

Venüs Kova Burcunda 6 Mart-5 Nisan 2022

Venüs 6 Mart Pazar günü 09:29 itibariyle kova burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 5 Nisan tarihine kadar kovada transit ediyor olacak.

Venüs’ten yana yeni bir döneme giriyoruz yani. Önümüzdeki 1 aylık süreçte, kova enerjisinde bir Venüs deneyimleyeceğiz.

Dolayısıyla Venüs’ün temsil ettiği konular bu süreçte kovanın tabiatına bürünecek. Kovanın doğasında yaşanacak.

Önce Venüs’ü tanıyalım. Neleri simgeleyen bir gezegendir ? Önce bu kısma bakalım.

Ardından kova burcunu konuşalım. Nasıl bir tabiatı anlatır bize kova, etraflıca onu da konuşalım.

Ardından ikisini birleştirerek Venüs’ün kova transitinin Venüsyen konular açısından nasıl bir dönem olabileceğini anlamaya çalışalım birlikte.

Her transiti sizlere bu şekilde anlatıyorum 🙂 Düzenli okuyucularım biliyorlar 🙂

Hadi başlayalım.

Venüs sevgiyi, ilişkileri, aşkı, hazları, mutlulukları, hayatın tadını çıkarmak diyebileceğimiz keyifleri, alışverişleri, eğlenceleri simgeler.

İlişkiler derken ne kastettiği de açayım. İkili ilişkiler, aile içi ilişkiler, iş arkadaşlıkları, sosyal ilişkiler, yani genel olarak tüm ilişkiler, sevgi bağlarımız, sevdiğimiz ve bağ kurduğumuz kişiler Venüs ile ilgilidir.

Güzellik, estetik, estetik işlemler, moda, sanat gibi temalar da yine Venüsyen konulardır.

Bir önceki Venüs transiti biraz zorlu oldu bizim için. Oğlak burcu Venüs için, temsil ettiği konuların uyumsuzluğu sebebiyle, zorlu bir yerleşim. Üstelik Venüs oğlakta bir retro yaptı. Bir retro süreci de yaşadık.

Venüs’ün oğlak döneminde, ilişkiler içinde kimi zaman soğukluklar, mesafeler, tam olarak köklenemediğimizi hissettiğimiz durumlar deneyimledik.

Oğlak sevgisini göstermekten biraz geri duran bir burç. Aslında bu onun kendisini koruma mekanizması. İncinmemek için temkinli olmak ister oğlak. O yüzden Venüs oğlakta iken sevgileri hissetmekte, sevgiyi göstermekte zorlandık. Çok açmadık belki kendimizi 🙂 Korunaklı bir tavırla ilerlemek istedik.

Kimi zaman da bağlarımız içinde iletişimlerin sağlıklı ilerleyebilmesi için karşımızdaki kişiden uzaklaşmamız, araya bir mesafe koymamız gerekti.

Tabii ki her olan şey, olması gerektiği için oluyor. Doğru şekli almak, doğru konumlanmak adına bazı şeylerin yaşanması gerekiyor.

Ama bir özet yapacak olursam, Venüs’ün oğlak dönemi ilişkiler içinde keyiflerin biraz eksildiği bir zaman oldu.

Şimdi kova enerjisiyle yenileniyoruz 🙂 Sosyal, paylaşımcı, iletişime açık bir burçtur kova.

Venüs’ün buraya gelmesiyle tatlı tatlı sosyalleşiyoruz 🙂 Keyifleniyoruz.

Kova burcu arkadaşlıklar, dostluklar, gruplar, grup çalışmaları, takımlar, kalabalıklar demektir.

O yüzden sosyal ortamlarda, gruplar içinde, arkadaşlar arasında iyi hissedeceğimiz, eğlenceli, ‘biz’ olmanın, ‘birlik’ olmanın, ‘takım’ olmanın tadını çıkaracağımız, ‘biz’ olmaktan güç alacağımız bir zaman bu.

Venüs aşkın da gezegeni 🙂 O yüzden transiti ikili ilişkiler açısından da ele alalım.

Kova burcu kişisel alanına düşkündür. Bireysel haklar, kişisel alan, kişisel sınırlar ve özgürlükler kova burcu için en önde gelen konulardır. Kova ruhunun en temel ihtiyaçlarıdır.

O yüzden Venüs’ün kova yerleşimi, aşkta, ikili ilişkiler içinde daha özgürlükçü olma hali anlatıyor. Kişisel sınırlara daha çok önem vereceğimiz, bu konularda deneyimlerimizin olabileceği, buralardan yana farkındalıklar yaşayabileceğimiz, ilişki içinde karşılıklı olarak sınırlarımızı düzenleyeceğimiz bir dönem geliyor.

Venüs’ün olduğu alan, keyif aldığımız şeyleri gösterir. Konuyu bir de bu şekilde ele alıp ardından burçlara geçeceğim.

Bu dönemde bize iyi gelen şeyler, kova burcu temaları olacaktır. Ayrıca Venüs iyicil bir gezegen olduğu için bu konularda şanslı gelişmeler de yaşayabiliriz.

İnternet, internetle ilgili konular, elektrikli aletler, elektronik eşyalar, elektronik alışverişleri, dijital platformlar, dijital platformlara üyelikler, dijital aplikasyonlar, bu dönemde Venüs’ün desteğini alacağımız alanlar. Bu konularda şanslı bir süreçte olacağız.

Bu konularla daha çok meşgul olacağız. Bu temalar daha çok çekecek ilgimizi.

Bu konularda planlarımız varsa, örneğin bir elektronik alışverişimiz olacaksa, süreci değerlendirebiliriz.

İnternet üzerinden yaptığımız işler varsa, işlerimizde Venüs’ün şansıyla kolayca ilerleyebiliriz.

Dijital platformlar ile keyifli zamanlar yaşayabiliriz. Bu transit aynı zamanda ufkumuzu büyütecek bir transit olabilir. Çünkü kova farkındalık, aydınlanma, uyanış demektir !!

Şimdi Venüs’ün kova transitinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 11.evinize geliyor.

10.eve nazaran çok daha renkli bir alan burası. Temaları çok daha eğlenceli 🙂

Sosyal hayatınızda keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, arkadaşlık ilişkilerinizi kuvvetlendirecek güzel paylaşımlarınızın olabileceği, dostlarınızla birlikte keyifli zamanlar geçirebileceğiniz, sosyal, renkli bir dönem.

İşinizde de ekip içinde sizi mutlu edecek, iyi hissettirecek şeyler olabilir 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 10.evinize yerleşiyor.

Bu kez iş hayatınız pozitif bir etki alıyor. Çalışma hayatınız varsa, kariyerinizle, iş tanımınızla, projelerinizle, yöneticilerinizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda bu konularda keyfinizi eksilten şeyler olduysa, buralarda güzel değişimler olabilir. Bir rahatlama olabilir.

İşinizde kovanın yaratıcılığı ile güzel, yaratıcı, renkli işler, yeni projeler üretebilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgelediği için, iş arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir.

Kişisel yaşamınızda kendinizi, imajınızı, hayatın içinde, ilişkiler içinde nasıl algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı, duruşunuzu, hayattaki imzanızı gözden geçirebileceğiniz bir süreç bu ayrıca. Duruşunuzu, imajınızı yeniliyorsunuz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 9.evinize geliyor.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz bu kez.

Eğitim hayatınız, akademik çalışmalarınız varsa, bunlar kolayca ilerleyebilir. Güzelce ilerlemeler olabilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizden iyi haberler alabilirsiniz. Onlarla ilgili keyifli gelişmeler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir ayrıca. Gitmek istediğiniz bir yer varsa aklınızda, bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

8.evinize geliyor Venüs.

Bu ev parasal konuların evidir. Nasıl paralar mesela ? Özellikle ödemeler, harcamalar, ortaklaşa kazançlar, alım satım konuları, yasal boyutu olan paralar, vergi ödemeleri, sigorta prim ödemeleri, maddi güvence olarak söyleyebileceğimiz şeyler, yatırımlar.

Venüs buraları güzelleştiriyor sizin için, bu kova transiti ile.

Borçlarınızı kolayca ödemenizi sağlayacak fırsatlar doğabilir. Elinize bütçenizi rahatlatacak paralar geçebilir. Bazı borçları bütünüyle bitirebilirsiniz.

Ortaklaşa kazanç sağladığınız kişiler, bağlantılar, ticari faaliyetler varsa, paylaşımlarda değişimler olabilir. Payınız artabilir ya da ortak geliriniz artabilir. Daha çok para geçebilir elinize.

Miras, nafaka, ortaklı malların paylaşımı gibi konularınız varsa ve bu konular içinde zıtlaşmalar  olduysa Venüsyen bir uyumla uzlaşmaya varabilirsiniz. Anlaşmazlıklar geride kalabilir. Herkes payına düşeni alabilir, payından memnun olabilir.

Ruhsal anlamda sorun yaratan takıntılı düşünceleriniz, kendini tekrar eden ve çıkmazda hissettiren ruh halleriniz, psikolojik sorunlarınız varsa, Venüs bunlardan da özgürleşebileceğinizi söylüyor. Bu dönemde karşınıza şifanıza vesile olacak şeyler çıkabilir. 8.ev bu konularla da ilgilidir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 7.evinize geliyor.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda şanslı, güzel bir dönem. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde sonuçlanabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğumuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işimizi kolaylaştıran dostlarımızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak çok güzel şeyler. Venüsyen bu dönem bunları getirebilir size.

7.evin temaları arasında danışmanlıklar da var. Kova burcu ise astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almak için uygun bir zamanda olduğunuzu da söylüyor Venüs.

Kova burcu aynı zamanda dijital alanlarla, teknolojiyle ilgili bir burç. Üyelikler, abonelikler gündeme gelebilir. Üyelik satın alacağınız aplikasyonlar, dijital platformlar olabilir bu süreçte.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Venüs ile günlük işler, görevler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konularda rahat bir akışınız olabilir. İyicil bir gezegen Venüs. Sevginin, güzelliklerin, kolaylıkların, şansların gezegeni. O yüzden ılımlı etkiler var. Destekler var. Yardımlaşmalar var. İş arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır.

Sağlık sorunları olanlar için de olumlu bir süreç bu. İyileşme yönünde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de bakalım olasılıklarınıza. 6.ev günlük yaşam kalitemizle ilgilidir.

Günlük yaşam düzeninizi gözden geçirmek, alışkanlıklarınızı güncellemek, spora başlamak, bedeninize, sağlığınıza daha çok özen göstermek isteyebilirsiniz Venüs ile.

Bu güzel süreci değerlendirin, olur mu ? Yaşamınızdan gereksiz olan şeyleri çıkararak, sadeleşerek, daha sağlıklı bir beslenme düzeninize geçerek, daha iyi yaşamaya özen göstererek bir yenilik enerjisi başlatın hayatınızda.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 5.evinize geliyor.

Bu evin nasıl temaları var ? Nelerle ilgili bu ev ? Aşk, flörtler, yaratıcı konular, yaratım enerjisi, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, hobiler, kurslar, sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler.

Venüs ile bu temalarda çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz. Kova burcu dijital platformları simgeler. Sosyal medyada, dijital alanlarda sanat çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

Çok güzeldir Venüs geçişleri 🙂 5.evin de böyle renkli temaları var 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 4.evinize geliyor.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da çok güzel bir transit bu. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler olacaktır.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 3.evinize geliyor.

İletişim evinizde gerçekleşecek, harika bir transit !!

Yakın çevremiz, arkadaşlıklarımız, komşularımız, gün içinde gördüğümüz/görüştüğümüz kişiler, dialoglarımız bu evin konusudur.

Kova burcu da sosyal çevremizi, dostlarımızı sembolize eder.

O yüzden sosyalleşeceğiniz, sohbetler, muhabbetler içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, arkadaşlarınızla haberleşmelerinizin, iletişimlerinizin sıklaşacağı, çok güzel bir zaman bu 🙂

Kardeşler, akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Kovanın yaratıcılığı ile sosyal medyada yapacağınız eğlenceli, güzel, farklı şeyler olabilir.

İyi bir transit bu ! Değerlendirin, olur mu 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 2.evinize geliyor.

Bu ev para evidir. Maddesel konular bu evin konusudur.

Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz, yatırımlarımız bu evle ilgilidir.

Venüs transitleri şanslı dönemlerdir. Çünkü iyicil bir gezegendir. Şans, güzellik, keyif, konfor demektir Venüs 🙂

Venüs para evinizden geçerken, gelirinizi büyütebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapacağınız şeyler, yeni bir yaşam standardına yükselmek için bir başlangıç olabilir.

Çok güzel alışverişleriniz de olabilir. Enerjinizi, modunuzu yenilemek için alacağınız şeyler olabilir. Giyim, kozmetik alışverişleriniz olabilir.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital platformları simgeler. Dijital aplikasyonlar da satın alabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

Yine kova geçişi olması sebebiyle, online alışverişleriniz artabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 1.evinize geliyor.

Yılın özel zamanlarıdır Venüs’ün 1.ev dönemleri !!

Venüs transitleri, ilgili evin konularında güzel şeyler yaşadığımız, hayatın hediyelerini aldığımız zamanlardır ki bu bir 1.ev geçişi. Doğrudan yaşam yolumuzu, karşılaşacağımız insanları, gireceğimiz ortamları, kararlarımızı, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı simgeler 1.ev.

O yüzden çok güzel bir Venüs dönemi bu sizin için.

Sevinç, heves, mutluluk demektir Venüs. Şanslar, güzellikler, fırsatlar demektir. Alışverişler, yeme içme konuları, hayatın keyifleri de Venüsyen şeyler 🙂

Venüs kovada iken, kendinizi iyi hissedeceğiniz, mutlu olacağınız, size iyi gelecek yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni güzel insanlar tanıyabilirsiniz.

Kendinizi yenilemek, yaşamınızı yenilemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Dış görünüş demektir aynı zamanda 1.ev. Stilinizi yenilemek, giyiminize daha fazla özenmek isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz olabilir.

Venüs aynı zamanda sanatın gezegenidir. Sanatsal alanlarla başlangıçlarınız olabilir.

Hayattan aldığınız keyfi, yaşama duyduğunuz iştahı artıracak, harika bir Venüs dönemi !


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 12.evinize geliyor.

Size huzurunuzu besleyecek şeyler göstermeye geliyor Venüs. İç dünyanızı şifalandırmak, zorlu duygulardan, öfkelerden, kızgınlıklardan, üzüntülerden özgürleşmek, yaşananları geride bırakmak, deneyimlerden sadece almanız gerekeni almak, önünüze bakmak, kendinizi iyi etmek istiyorsanız, ruhunuzun buna ihtiyacı varsa, işte bu dönem bu şifalanmayı yaşayabilirsiniz, hayatın vesileleri ile.

Karşınıza yollar, yöntemler çıkabilir. Uzmanlar, eğitmenler çıkabilir. Websiteler, kanallar, içerikler çıkabilir.

Bu dönem, sizin için kendinizi iyileştirme zamanı.


Mart ayı burç yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım :

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz :

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2022

Merkür Kova Burcunda 15 Şubat-10 Mart 2022


 2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Venüs’ün bu yeni transiti iyi gelsin hepimize !! Enerjimizi yenileyen, güzel bir dönem olsun 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!