Yay Burcu Mart 2022

Yay Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Mart nasıl bir ay olabilir sizin için ? Acaba ilkbaharı nasıl karşılıyorsunuz 🙂

Nasıl etkiler var, bunlar nasıl olasılıkları anlatıyor, detaylıca ele alalım bu yazımda.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 4.evinizde.

Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık bir döngü.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz, çöpe atmanız, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, aile köklerinizi, eskileri daha çok anacağınız bir zaman bu sizin için. 4.ev biraz nostaljik bir ev 🙂 Aile köklerinizi daha yakından tanıyacağınız hikayeler de dinleyebilirsiniz anne babanızdan. Bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz 🙂

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Oldukça renkli, eğlenceli, güzel bir ev burası 🙂 Çok güzel temaları var.

O yüzden sizin için keyifli bir Güneş transiti !!

Neleri simgeliyor bu ev ? Nelerle ilgili ?

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler bu evle ilgili.

O yüzden Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Adım atacağınız bir şeyler olabilir.

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin temel konularından biri de aşk 🙂 Bu yönde bir hareketlilik de getirebilir Güneş size 🙂 Tanışmalar olabilir. Beğendiğiniz, tanımak istediğiniz, sizin için özel olan biri varsa, iletişimleriniz artabilir.

Evli iseniz ya da bir ilişki içinde iseniz, eşinizle/partnerinizle birlikte eğleneceğiniz, keyif alacağınız güzel aktivitelere katılabilirsiniz.

Bu evin bir diğer önemli teması çocuklar !! Çocuklar, bebekler, hamilelikler yine 5.evle ilgili.

Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları, bir başlatma enerjisini anlatıyor.

O yüzden bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici, şanslı bir döngü. Tabii ki nasip, kısmet konusudur her şey. Gaybı Yaradan bilir. İsteyenlerin gönlüne göre olsun.

Sizin bu yönde bir isteğiniz, planınız, gündeminiz yoksa, çevrenizden de hamilelik haberleri alabilirsiniz.

Ayrıca çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Sanatta, sporda ya da başka bir konuda ilk defa deneyimleyecekleri, güzel şeyler olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 3.evinizde. 

Bu da yakın çevrenizle dialoglarınızın daha çok, daha sık, daha yoğun olduğu bir zamanı anlatıyor.

Şehrin içinde gidiş gelişler de artabilir bu süreçte.

Sosyal bir hareketlilik var. Kova burcu arkadaşları, dostları, takımları, grupları simgeler. Bir kurs, bir etkinlik ortamı, yeni bir hobi gündeme gelebilir. Bir şeye kayıt yapabilirsiniz. Sosyalleşeceğiniz, yeni bir şey yapmaya başlayabilirsiniz.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimize dair her tür konuyu, yaşadığımız yerle ilgili konuları simgeler.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir.

Aile içi iletişimleriniz artacaktır. Birlikte planlayacağınız şeyler de olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için çok güzel bir dönem.

Fazlalıkları yaşam alanınızdan çıkarın. Bozuk, kırık, görevini tamamlamış şeyleri tutmayın alanınızda. Hayatın içinde her şey bir sembol. Yaşamın bir sembol mekanizması var. Evinizden gereksiz olan şeyleri çıkarırsanız, yaşamınızın başka alanlarından da size hizmet etmeyen şeyler çıkar ve bir arınma yaşarsınız.

Evimizin düzeni, yaşamımızın düzenidir. Evimiz dağınıksa, kirliyse, olmaması gereken şeyler evin içinde ise, yaşamımız da benzer şekilde karışık ve karmaşık olur.

Temizlikler yapın. Düzenleyin yaşam alanınızı bu süreçte.

Bu güzel Merkür transitinin hevesiyle, niyetiyle evinizi arındırın. Bunu yapınca yaşamınızda da bir arınma ve düzene girme sembolü çalıştırmış olacaksınız !!

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. Güneş koçta. Şimdi Merkür de 5.evinize gelmiş oluyor.

Yakın çevreniz içinde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkacaktır, 5.ev hareketlendiği için.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür eğitimleri, kursları, etkinlikleri, sosyal faaliyetleri sembolize eder. Onlar için spor, sanat yönünde ya da başka konularda kayıtlar yapabilirsiniz. Eğitimlere, etkinliklere katılmaları için yapacağınız başvurular olabilir. Kurumlara vereceğiniz evraklar olabilir.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı olan işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Ayrıca yaşam enerjinizi yükseltecek yeni bir hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz. Eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. 5.ev dönemi olduğu için, keyifleri öne alacağınız, keyifleri önceliklendireceğiniz bir zaman bu.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 2.evinizde.

Maddi anlamda güzel bir Venüs etkisi 🙂 Yaptığınız işte kazançlarınız artabilir. Oğlak burcu işi ve çalışmayı sembolize ettiği için böyle bir olasılığınız var.

Bir süredir satın almak istediğiniz, beklettiğiniz, biraz büyük diyebileceğimiz bir şey varsa, artık almak isteyebilirsiniz. Özellikle retro sürecinde beklemede kaldıysanız, şimdi artık o şey gerçekleşebilir 🙂

Parasal konularda avantajlı bir dönem.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

İletişim evinizde gerçekleşecek, harika bir transit !!

Yakın çevremiz, arkadaşlıklarımız, komşularımız, gün içinde gördüğümüz/görüştüğümüz kişiler, dialoglarımız bu evin konusudur.

Kova burcu da sosyal çevremizi, dostlarımızı sembolize eder.

O yüzden sosyalleşeceğiniz, sohbetler, muhabbetler içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, arkadaşlarınızla haberleşmelerinizin, iletişimlerinizin sıklaşacağı, çok güzel bir zaman bu 🙂

Kardeşler, akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Kovanın yaratıcılığı ile sosyal medyada yapacağınız eğlenceli, güzel, farklı şeyler olabilir.

İyi bir transit bu ! Değerlendirin, olur mu 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 2.evinizde olmaya devam ediyor.

İşinizde daha çok kazanabileceğiniz, üretimlerinizi artırabileceğiniz, daha çok kazanmak için yeni şeyler deneyebileceğiniz, motivasyonu yüksek, istikrarlı, güçlü, bereketli bir dönem.

Maddi konularda yeni kararlarınız da olabilir. Bir birikim başlatmak isteyebilirsiniz. Riski olmayan bir yatırım aracı seçebilirsiniz. Oğlak burcu risk sevmez. Huzurlu hissedeceğiniz, güven verecek bir yol ile yatırımlarınız da olabilir Mars burada iken.

Bir sigorta da başlayabilir.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 3.evinize geliyor.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız Mars’ı.

Mars ile bir hareketlilik başlıyor. Yakın çevrenizden kişilerle daha çok, daha sık irtibat kurabilirsiniz. Görüşmeleriniz artabilir.

Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. 3.ev özellikle bu kişileri temsil ediyor.

Yakın yerler, şehir içinde gidiş gelişler de 3.evle ilgilidir. Bu yönde bir hareketlilik de olabilir. Gezeceğiniz yerler olabilir ya da gitmeniz gereken, bulunmanız gereken yerler olabilir.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder. Kova ise zaten teknoloji demektir. Dijital platformlar demektir.

Başlayacak olan bu yeni Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için ya da belki de hayatınızı paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Dijital faaliyetleriniz varsa, hızlanma zamanı. Yeni atılımlarla büyüme zamanı !!


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor. Çok güzel bir yeniay yaşıyoruz bu kez.

Evi, yaşam alanı konusunda sorunlu bir gündemi olanlar, evleriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Bir rahatlama yaşayabilirler.

Taşınma hazırlığında  olanlar, bu değişimi gerçekleştirebilirler. Yeni evleri onlara çok iyi gelebilir. Ama sadece taşınmak değil tabii. Evinizde yapacağınız bazı değişimler de size çok iyi gelebilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak yeni şeyler yapabilirsiniz yaşam alanınızda.

Aile içi konular da yine 4.ev temasıdır. Ailenizle, anne babanızla ilgili şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Onların iyiliği, sağlığı, huzuru, keyfi için yapmak istediğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde küslükler varsa sonlanabilir. Sağlık sorunları olanlar varsa, şifası yönünde olumlu gelişmeler olabilir.

Evinize ve ailenize dair konularda çok güzel bir yeniay desteği alıyorsunuz.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

Dolunay 10.evinizde gerçekleşiyor.

Güzel de bir dolunay. Pluto ve kuzey güney Ay düğümleri ile olumlu temasları var.

Bu evin temsil ettiği konularda, istediğiniz gibi sonuçlanan, istediğiniz yönde karara bağlanan konular olabilir.

Çünkü dolunay bir karar, sonuç, netlik ve tamamlanma zamanıdır.

Peki 10.evin nasıl temaları var ? Konuları nelerdir bu evin ?

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız bu evle ilgili.

Sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir.

Yönetimin düzene ve işleyişe dair yeni planları ve yeni kararları olabilir.

İşinizde bir projeniz onaylanabilir. Bir çalışmanız büyük takdir görebilir. Yeni bir görev verilebilir size. Yeni bir sorumluluk ve yetki alanınız olabilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz, işinizi büyütecek yeni projeler üretebilirsiniz.

Çalışma hayatınızda düzenlemek istediğiniz konuları ele alabilirsiniz. Çünkü başak düzen ve günlük yaşam demektir. Bu bir başak dolunayı. Bir şeyleri sistemli hale getirmek isteyebilirsiniz.

Bunlar dışında 10.ev üzerinden etki aldığınız için, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bu konularda bir tamamlanmaya varabilirsiniz.

Resmi bir süreç sonlanabilir. Sizi yormuş olan yasal bir konu tamamlanabilir.

Gönlünüzce olsun !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyif aldığımız, hevesle ilerlediğimiz, huzurlu, bereketli, mutlu bir ay diliyorum hepimiz için 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!