Kova Burcu 2022

Kova Burcu 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Bir yıl daha tamamlanıyor. 2021’i uğurluyoruz artık.

Güzel bir yıl olmuştur umarım sizler için. Hiçbir yıl, hiçbir ay, hiçbir gün bütünüyle şahane ve mükemmel değil. Hayat öyle bir şey değil ama umarım güzelliklerin daha çok olduğu bir yıl yaşamışsınızdır.

Şimdi artık 2022’ye adım atıyoruz. Gözümüz yeni yılda 🙂

Öyleyse bakalım, nasıl bir yıl bekliyor bizi, gökyüzünde neler olacak, sizin için nasıl ihtimaller var ? Yeni yıl olasılıklarınızı konuşalım bu yazımda.

Başlamadan evvel, önemli bir noktanın altını çizeyim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Her yılı anlatmaya Jüpiter ile başlarım. Şans, talih, fırsat, bolluk, bereket, mutluluk demektir Jüpiter.

Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım hadi !

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçti sevgili okuyucularım !

Bu yılın büyük kısmında kova burcundaydı. Bu transit tamamlandı artık.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter balıkta olacak. Yani 2.evinizde !!

Burası para evidir. Maddi anlamda şanslı gelişmelere, değişimlere, büyüme fırsatlarına açık bir döneme girmiş oldunuz Jüpiter’in bu yeni transiti ile.

Jüpiter balıkta iken gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, kazandığınız para bir şekilde artabilir. İşinizde açılım yaratacak yeni planlarınız, girişimleriniz, adımlarınız olabilir. Daha çok kazanabilirsiniz.

Doğuştan getirdiklerimiz, yeteneklerimiz, potansiyellerimiz de yine 2.ev konusudur. Potansiyellerinizi fark edeceğiniz, henüz farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, o alanlarda eğitimlerle donanımınızı güçlendirebileceğiniz bir dönem aynı zamanda bu.

2022’de Jüpiter’in bir koç transiti de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta transit edecek. Bu kez nerede ? Bir sonraki evinizde, 3.evinizde olacak.

İletişim, temeli iletişim olan işler, satış, pazarlama alanları, bilgiyi aktarmakla ilgili alanlar, öğretmenlik, eğitmenlik, danışmanlık faaliyetleri bu evin konusudur.

Jüpiter 3.evinizde iken satış, pazarlama alanında işlere adım atabilirsiniz. E-ticaret, online ticari faaliyetler yine bu evle bağlantılıdır. İşinizde bu yönde adımlarınız da olabilir ya da doğrudan internet üzerinden işler yapabilirsiniz.

Eğitmenlik yönünde bir alt yapınız varsa, çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız, parlak değişimler olabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

Danışmanlık yaptığınız bir alanda iseniz, müşteri ağınız büyüyebilir.

Kardeşler, akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar, yakın çevre yine bu evin temsil ettiği kişiler arasındadır. Kardeşlerinizle ilgili çok güzel gelişmeler olabilir. Çok seveceğiniz komşularınız olabilir. Yakın arkadaş çevrenize güzel insanlar eklenebilir. Güzel bir yıl geliyor 🙂 !


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da yine kovada olacak. 1.evinizde olacak. Bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Hayatınızın her alanında bir inşa-yapılanma süreci içindesiniz. Artan sorumluluklar var. Yeni sorumluluklar var.

İlişkilerden paraya, dış görünüşünüzden hayata bakışınıza kadar birçok konu güncelleniyor. 1.ev transiti olduğu için her tür konuda yeni olasılıklarınız var. Kalıcı yeni başlangıçlar geliyor. Yeni yeni sıfatlarınızın olacağı ve daha fazla sorumluluk üstleneceğiniz bir dönem bu.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro. Bu yılın diğer retroları da iki burçta gerçekleşecek.

1.evinizde başlayacak, 12.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 1.evinizde.

Bir farkındalık dönemi bu sizin için. Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Nasıl bir enerjidesiniz ? Sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Bazı kararları ya da fikir, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz, eksikleri tamamlayacağınız bir retro dönemi ayrıca.

İmzalı her tür konudan uzak durmanızı önereceğim. İmza derken bu bir iş anlaşması da olabilir, bir ev kira kontratı da olabilir, nikah da olabilir. Merkür retroları büyük adımlar ve imzalar için uygun zamanlar sayılmazlar. Merkür retrolarında başlayan şeyler kısa süreli olabiliyor ya da pürüz yaratabiliyor. Dikkat etmeniz ve bu etkiyi bilerek retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 12.evinizde yaşanacak.

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir 🙂 İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile.

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı bu hayatınız içinde.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 5.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 4.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 5.evinizde. Çocuklar, bebekler, aşk, yaratım, sanat, hobiler gibi temaları var bu evin.

Çocuklarınız varsa, yeğenleriniz varsa ya da işiniz çocuklarla ilgili ise, onlarla ilgili konularda düzeltmeniz, daha iyi hale getirmeniz gereken şeyler olabilir. Özellikle eğitici araçlar, eğitici oyuncaklarla ilgili şeylerle, bilgi anlamında beslendikleri şeylerle ilgili konularda.

Eski bir hobinize geri dönüş yapabilirsiniz ayrıca bu dönemde 🙂 Bir kurs ortamından arkadaşlarınızla, hocalarınızla yeniden irtibat kurabilirsiniz. Yeniden ele alabilirsiniz çalışmalarınızı.

İşi sanat olanlar için, zaman zaman aksaklıkların doğabileceği bir dönem. Merkür retroları, düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri çeşitli deneyimler ile gösteriyor çünkü.

Bazı şeylerin üzerinden geçme, düzeltme, daha iyi bir hale getirme zamanı bu.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 4.evinizde yaşanacak.

Evinizi, ailenizi, anne babanızı, aile büyüklerinizi ilgilendiren konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ev içinde, aile içinde bazı pürüzlerin, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, bir noktada uzlaşmak, sorunların çözümü için neler yapabileceğinize bakmak isterseniz, bir süredir rahatsız olduğunuz durumları çözebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu ekleyeyim.

Bunun dışında aileniz, eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak, vb gibi konularınız varsa ve buralarda beklemeler olduysa şimdiye dek, bu konular Merkür retrosunda hızlanabilir. Sonuçlanabilir.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 9.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 8.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 9.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Uzak bir şehirde/başka bir ülkede yaşayan yakınlarınız varsa, onlarla ilgili halledilmesi gereken işler olabilir, siz üstlenebilirsiniz bunları, siz ilgilenebilirsiniz.

Eğitim hayatınız varsa, projelerin, çalışmaların üzerinden geçmenizi ister Merkür bu retrosunda. Size hatalı ya da eksik kısımları gösterir. Hocalarla iletişimlerde beklemeler, zaman zaman da sorunlar olabilir. Kelimeleri doğru seçmek daha bir önemli bu etki altında.

9.evde bir retro olması ve Merkür’ün düşüncelerimizi, bakış açılarımızı sembolize ediyor olması sebebiyle, şunu da ekleyeceğim : Dini, ideolojik konularda, hayat görüşünüzle ilgili bir yenilenme, bir farkındalık ve değişim zamanı bu.

23 Eylül sonrası başakta, 8.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Bu ev parasal konularla ve ağırlıklı olarak ödemelerle, borçlarla ilgili bir ev.

Geçmişten gelen borçlar bu süreçte karşınıza çıkabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir sizden. Siz bir borç verdiyseniz vaktiyle, şimdi retroda size geri verilebilir.

Maddi anlamda geçmişten gelen konuların çözülebileceği bir döngü.

Retrolar bir temizlik sürecidir. O yüzden varsa kredi kartı borcunuzu da bitirebilirsiniz.

Yeni başlamamış olan, öncesi olan, geçmişten gelen parasal konular için olumlu bir etki bu retro süreci ama yeni planlarınız varsa, bunlar için retro sonrasını bekleyiniz.

Örneğin kredi çekme planınız varsa, bunu retrodan sonra yapınız.

Merkür retrosunda büyük atılımlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü retroda başlayan şey, sorun yaratabiliyor.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Ay düğümleri tutulma hattıdır. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 4.evinize geçiyor.

Ev hayatınızın, aile bireyleriyle ilgili konuların, yaşadığınız yer ile olan ilişkinizin, yaşam alanınızın vurgu kazanacağı bir dönem başlıyor. Eviniz ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Ev almak, kiralamak, taşınmak, ayrı bir eve çıkmayı planlamak bu sürecin getirileri arasında olabilir.

Mevcuttaki yaşam alanınızla ilgili sorunlarınız varsa, farklı bir evde ya da farklı bir semtte yaşamak istiyorsanız, bu değişim gerçekleşebilir.

Ev ve aile konularında güzel değişimler olabilir. Kadersel olarak bir şeylerin yoluna gireceği dönem olabilir bu .

Aile içi gündemleriniz varsa, olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ferahlayacağınız, özgürleşeceğiniz yeni bir çerçeve oluşabilir bu süreçte.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


Yeni yıldan beklentiniz ne ise, gönlünüzde neler varsa kolayca, güzelce gerçekleşmesini diliyorum.

2022 yeni güzel insanlar tanıyacağınız, yeni çevrelerde ufkunuzun açılacağı, güzel şeyler yapacağınız, sevdiklerinizle bol bol kahkahalar atacağınız bir yıl olsun !

Sağlıklı, keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir yıl diliyorum. İyi seneler 🙂 !!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!