Koç Burcu Mart 2022

Koç Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Mart ayının gezegen transitleri ve Ay döngüleri size hangi konular üzerinden nasıl gündemler getirebilir ? Nerelerde değişimlere açıksınız ? Hangi konularda başlangıçlarınız olabilir ? Nasıl konularla meşgul olabilirsiniz bu ay, etraflıca anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimi için bir yazı hazırladım. Linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Şimdi Güneş ile başlayarak olasılıklarınıza bakalım !

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda.

12.ev sosyal ortamlardan uzaklaşmak, inzivaya çekilmek, bir şeylerden elimizi çekmek, kendimizle kalmak, sessizleşmek, geri planda olmak şeklinde anlatabileceğim bir ev.

Güneş balıktayken arkadaş buluşmaları yerine kendinizle vakit geçirmeyi daha çok isteyebilirsiniz. Buna ihtiyaç duyabilirsiniz.

İletişimler çeşitli sebeplerle azalabilir. Bunu azaltan siz de olabilirsiniz.

Enerjiniz, motivasyonunuz düşebilir. Yapmak istediklerinizle, hedeflerinizle ilişkiniz güç kaybedebilir biraz.

Güç toplamak, dinlemek, biraz bir şeylere mola vermek isteyebilirsiniz.

12.ev tam da böyle bir soluklanma, ara verme, dinlenme, istirahat halini anlatır. Ufak tefek üşütmeleriniz, rahatsızlıklarınız da olabilir bu dönemde.

Bu arada bir uyarım da olsun : Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev döngüsü, yeni başlangıçların desteklenmediği zamanlardır. Yeni başlayacak şeyler için, önemli girişimler için uygun bir zaman değildir. Bu tür adımlardan, atılımlardan kaçınınız bu süreçte. Mümkünse dinlenmek, soluklanmak, biraz geriye dönüp bakmak, bir muhasebe yapmak, yeniden başlamak üzere şimdilik biraz durup güç toplamak, bu sürecin en güzel getirisi olur sizin için.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş !! 1.evinize geliyor !!

Bu sizin için çok iyi bir gelişme. Yıl içindeki koç dönemi başlıyor. Turunu tamamlayarak yeniden koç burcuna geliyor Güneş. Yeni bir Güneş döngüsü başlıyor.

Bu da sizin için yenilikler ve başlangıçlar anlamına geliyor.

Beklemelerin, gecikmelerin sonlanabileceği, bir süredir sizi uğraştırmış olan konuların yoluna girebileceği, maddi manevi bir güçlenme yaşayabileceğiniz, bir toparlanma ve yenilenme etkisi bu.

Şimdiye dek cesaret edemediğiniz, kendinizi hazır hissetmediğiniz için geri durduğunuz başlangıçları yapabilirsiniz ayrıca. Güneş ile güzel adımlar atabilirsiniz.

Kişisel hayatınızda yeni kararlarınız olabilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak, hayatınızı renklendirecek, güzel şeyler eklenebilir yaşamınıza.

İşinizde yeni projeleriniz olabilir. Yükselişler olabilir. Bir terfi, yeni bir görevlendirme olabilir. Yönetimle ilgili değişimler olabilir.

Hayatınızda bir açılım, bir ferahlık, bir başlangıç enerjisi bu. En güzel şekilde değerlendirmeye çalışın. Destekleyici zamanlardır Güneş’in 1.ev transitleri. Rüzgarın istediğimiz taraftan estiği zamanlardır.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 11.evinizde. 

Arkadaşlık ilişkileriniz canlanıyor 🙂 Dost çevrelerinde iletişimler artıyor.

Sosyal hayatınız açısından şanslı, keyifli bir zaman. Son zamanlarda iletişim problemleri olduysa, bunları da aşabileceğiniz bir dönem.

İşinizde ekip içinde yeni çalışmalar, yeni hizmetler ve projeler de gündeme gelebilir. 11.ev bunlarla da ilgili bir alandır çünkü.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. Kova transiti tamamlanıyor.

Balık transiti ile 12.evinize gelmiş oluyor. Size psikolojik konularda, ruhsal konularda derin bilgiler getirebilir. Bu yönde kitap alışverişleriniz olabilir. Bu yönde kaynakları okuyup izleyebilirsiniz. Bu alanda uzman kişileri takip etmeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere, seminerlere katılabilirsiniz.

Yaşamınızı iyileştirecek spiritüel bilgiler edinebilirsiniz.

Meditasyona başlayabilirsiniz. Yogaya başlayabilirsiniz.

İç dünyanızda güzel bir değişim yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Diğer yandan 12.ev zamanları büyük başlangıçlar için uygun olmadığından, Merküryen temalarda beklemede kalmanızı önereceğim. Ne kastediyorum ? İmza atmak, sözleşme yapmak gibi konular, büyük başlangıçlar, önemli alım satım konuları, önemli ticari anlaşmalar. Bunlar için beklemede kalmanız faydanıza olur. Eğer mümkünse 27 Mart sonrasını bekleyiniz.

Ayrıca kişisel verilerinizin gizliliğine, internet üzerinden yaptığınız işlemlere daha fazla özenin Merkür balıkta, 12 .evinizde iken. Online alışverişlerde firmaları, ürünleri detaylıca inceleyin. Biraz dikkat gerektiriyor 12.ev geçişleri.

27 Mart’ta bir değişim daha oluyor ve Merkür yeni bir transite başlıyor. Bir sonraki burca, yani koç burcuna geçiyor. Güneş gibi, Merkür de 1.evinize geliyor !!

Çok güzel gelişmeler bunlar sizin için !! Çok iyi değerlendirmenizi öneriyorum altını çizerek.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Merkür 1.evde demek bol bol iletişim demektir 🙂 Haberleşmeleriniz artacaktır bu dönemde.

Yakın çevreniz içinde iletişimler artabilir. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir. Bildirimler, toplantılar, görüşmeler, yüksek bir iletişim trafiği geliyor.

Duyuracağınız şeyler de olabilir. Sizin yapacağınız bildirimler olabilir. Kararlarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. İletişim temelli faaliyetler hızlanıyor. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa buralar canlanıyor, hareketleniyor 🙂

Çok güzel bir Merkür dönemi !!

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 10.evinizde.

10.ev konularında destekleniyorsunuz. İşiniz, çalışma hayatınız, otorite ve yönetim ile ilgili konularınız, yöneticilerinizden beklentileriniz, onların sizden beklentileri, işinizde başarılarınız, ünvanlarınızın getirdiği sorumluluklar, görevleriniz, işinizle ilgili tüm konular ve ayrıca aile büyükleri ile ilgili konular var bu evde.

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor. 10.eve nazaran çok daha renkli bir alan burası. Temaları çok daha eğlenceli 🙂 Sosyal hayatınızda keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, arkadaşlık ilişkilerinizi kuvvetlendirecek güzel paylaşımlarınızın olabileceği, dostlarınızla birlikte keyifli zamanlar geçirebileceğiniz, sosyal, renkli bir dönem.

İşinizde de ekip içinde sizi mutlu edecek, iyi hissettirecek şeyler olabilir 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 10.evinizde olmaya devam ediyor.

Mars oğlak burcunda yücelir. Yüceldiği konumdur burası. Güçlü olduğu bir konum.

Mars hareket etme şeklimizi simgeler. Oğlak ise düzen, disiplin, sabır, görev ve sorumluluk bilinci demektir.

Siz bu oğlak enerjisini 10.ev konuları üzerinden alıyorsunuz. Yani işinizle ilgili konular üzerinden. İşinizde yönetimle ilgili konular üzerinden. Çeşitli konularda olabilecek resmi konular üzerinden. Yasal işlemler üzerinden.

İş hayatınızda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Efor gerektiren yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Bazı önemli görevler size verilebilir.

Yönetimle ilgili hareketli gündemler olabilir.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, enerjiniz buraya akacaktır ağırlıklı olarak. İş konusunda yeni girişimlerin zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Resmi başvurularınız, ödemeleriniz, kayıt işlemleriniz olabilir.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor tıpkı Venüs gibi. Mars da kova burcuna geçiyor. Böylece o da 11.evinize gelmiş oluyor.

Bu da sizin için sosyal anlamda yeni bir hareketliliğe işaret ediyor. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Yeni yeni sosyal ortamlar dahil olabilir hayatınıza çeşitli vesilelerle.

Yeni dialoglar doğabilir, güzel arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip/departman/birim içinde yeni başlangıçlarınız olabilir. Ekip olarak yapacağınız, güçlü bir takım ruhuyla yapacağınız güzel işler olabilir.

Sosyal anlamda canlı, şanslı bir dönem.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu yeniay sizi değişimlere taşıyacak, geçmişten özgürleştirecek bir ruhsal arınma anlamına geliyor.

Geçmiş geçti. Geçti ve gitti. Geride kaldı. Geçmişin olumsuz anılarını taşımayınız artık zihninizde, ruhunuzda. Her yaşanan şey, yaşanması gerektiği için yaşandı. Siz o deneyimlerden ne öğrendiğinize bakınız.

Bir arınma bu yeniay sizin için. Ruhunuz özgürleşiyor. Zihniniz berraklaşıyor. Bu yönde değişimlere vesile olacak şeyler getirebilir size bu yeniay döngüsü. Yeniayın öncesi-sonrası yakınındaki günleri düşünebilirsiniz.

Enerjinizi yenileyecek olumlu değişimler olabilir. Sorunlu durumlar çözülebilir. İç dünyanızı, duygularınızı, bakış açılarınızı olumlu yönde değiştirecek şeyler olabilir.

Uranüs’ten uyumlu açısı olan güzel bir yeniay.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

6.evinizde meydana geliyor dolunay.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile görev tanımınız güncellenebilir. İş yapma şekliniz değişebilir.

İşinizde ekip olarak çözmeniz gereken pürüzlü bir durum doğabilir.

Tamamlanma, neticeye varma, sonlanma gibi bir sembolizmi vardır dolunayların.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sağlık sorununuzu çözmek için gerekenleri yapabilirsiniz. Bir konunun şifalanma zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onların ihtiyaçları olabilir. Muayene, kontrol konuları olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!