Merkür Balık Burcunda 10-27 Mart 2022

Merkür Balık Burcunda 10-27 Mart 2022

Merkür 10 Mart Perşembe günü balık burcuna geçti sevgili okuyucularım. 27 Mart tarihine kadar balıkta olacak.

Sürecin bize neler getirebileceğini anlamak için, önce Merkür’ün hangi kavramları sembolize ettiğine bakalım.

Sonra balık burcunun nasıl bir doğası var, nasıl bir tabiatı anlatıyor, ayrıca yaşamımızda hangi alanları yönetiyor, hangi konular balık burcu ile ilgili, balık temalarını ele alalım.

Ardından bilgileri birleştirip Merkür’ün balık transitinin nasıl bir dönem olabileceğini, bize neler getirebileceğini anlamaya çalışalım.

Merkür iletişim gezegenidir sevgili okuyucularım. Haberleşmeyi ve bilgi paylaşımlarını simgeler.

Günlük akışlarımız, gündelik işlerimiz ile ilgilidir ayrıca.

Yani hayatın içinde çok temel konuları sembolize ediyor. O yüzden hangi burçta olduğu bizim için önemli.

Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegeni. Dolayısıyla bu burçların karşıt alanlarında, yani yay ve balık burçlarında olduğu zaman güç kaybediyor.

Doğasıyla uyumlu olmadığı için göreceli olarak daha zayıf çalışıyor bu burçlarda.

Balık burcunun, Merkür için şahane bir şey yerleşim olduğunu söyleyemiyoruz yani.

Merkür aklı, bilgiyi, mantığı, analitik yanımızı, düşüncelerimizi, rasyonelliği sembolize eder.

Balık burcu ise daha çok duyguları, ruhsal yanımızı, hayal dünyamızı simgeliyor. Neptün yönetiminde olan ir burç. Gerçeklerden uzaklaşma eğilimi olan bir burç. Neptün gerçekleri doğru analiz edememekle, yanılgılarla, aldanmalarla, hayallerle ilgili.

O yüzden Merküryen temalarda daha dikkatli olmamız gereken bir süreç bu sevgili okuyucularım.

Ne tür şeyler kastediyorum ? Balık etkisi neler getirebilir bize ?

Düşüncelerimizde netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Olayları ve durumları, doğru analiz etmekte zorlanabiliriz.

♦ Karar vermekte zorlanabiliriz. Kararsız kalabiliriz. Yönsüz hissedebiliriz.

Doğru bakış açılarında olamayabilir, gerçeklerden uzaklaşabiliriz. Gerçekleri olduğu haliyle kabul etmekte zorlanabiliriz.

♦ Fazla hayalci davranabiliriz.

♦ Hesap kitap işlerimizde dalgınlıklar yaşayabiliriz, hatalar yapabiliriz.

♦ Unutkanlıklarımız olabilir. Şahsi eşyalarımızı gittiğimiz yerlerde unutabiliriz.

Bunlara dikkat edelim.

Evrak işlerimizde eksiklerin olmaması adına tekrar tekrar kontrol edelim bir şeyleri.

Para hesaplarında doğru işlem yaptığımıza emin olalım.

Eğitimlerde, sınavlarda cevaplarımızı iyi kontrol edelim.

Hızlıca bir yargıya, bir karara varmamamız gereken, konuların üzerinde daha detaylı düşünmemiz gereken, objektif bakış açılarımızı korumamız gereken bir süreç. Büyük kararlar almamaya çalışalım.

Hayalci davranmayalım. Aklın yolundan uzaklaşmayalım.

Ayrıca iletişimlerde tutukluk yaşayabiliriz. Çekingenliklerimiz olabilir. İçe dönmek isteyebiliriz. Sosyalleşmekten geri durabilir, kendimizle olmak isteyebiliriz. Bu dönemde buna ihtiyacımız varsa, ruhun ihtiyacı bu ise, mümkün olan noktalarda bunu yapalım tabii ki. Hayat döngülerden ibaret.

Bazen ses istiyoruz, kalabalık istiyoruz, iletişim istiyoruz. Bazen ise tam tersi sessizlik iyi geliyor bize, kabuğumuza çekiliyoruz.

Bu da biraz kabuğun içinde bir dönem gibi olacak gibi duruyor 🙂

Tüm bunlar dışında spiritüel konular, ruhsal konular, sanatsal faaliyetler ve yaratıcılık gerektiren işler için çok güzel bir transit olduğunu söyleyeyim. Esasen tam bir ilham etkisi ! Tam bir üretim zamanı. Yaratım zamanı.

Yazı yazmak, resim yapmak, duygularımızı sanatla ifade etmek için, meditasyon yapmak, enerji çalışmaları yapmak için çok çok iyi bir zaman.

Ruhu dinlemek, içeriyi şifalandırmak için nefis bir zaman.

İşte bu açılardan değerlendirelim süreci.

Şimdi Merkür’ün balık transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Okurken her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür balık transiti ile 12.evinize geliyor. Size psikolojik konularda, ruhsal konularda derin bilgiler getirebilir. Bu yönde kitap alışverişleriniz olabilir. Bu yönde kaynakları okuyup izleyebilirsiniz. Bu alanda uzman kişileri takip etmeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere, seminerlere katılabilirsiniz.

Yaşamınızı iyileştirecek spiritüel bilgiler edinebilirsiniz.

Meditasyona başlayabilirsiniz. Yogaya başlayabilirsiniz.

İç dünyanızda güzel bir değişim yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Diğer yandan 12.ev zamanları büyük başlangıçlar için uygun olmadığından, Merküryen temalarda beklemede kalmanızı önereceğim. Ne kastediyorum ? İmza atmak, sözleşme yapmak gibi konular, büyük başlangıçlar, önemli alım satım konuları, önemli ticari anlaşmalar. Bunlar için beklemede kalmanız faydanıza olur. Eğer mümkünse 27 Mart sonrasını bekleyiniz.

Ayrıca kişisel verilerinizin gizliliğine, internet üzerinden yaptığınız işlemlere daha fazla özenin Merkür balıkta, 12 .evinizde iken. Online alışverişlerde firmaları, ürünleri detaylıca inceleyin. Biraz dikkat gerektiriyor 12.ev geçişleri.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Balıkta iken 11.evinizde olacak Merkür.

11.ev projelerimizle, hedeflerimizle, yapmak istediklerimizle, gönlümüzde olan şeylerle ilgili bir ev. Çok güzel yeni şeyler üretebilirsiniz Merkür balıkta iken. Oldukça yaratıcı, güzel fikirler bulabilirsiniz. Balık, ilhamdır çünkü. Yaratıcı bir burçtur balık.

Ayrıca 11.ev sosyal çevremizi simgeliyor. Arkadaşlarınızla çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz bu dönemde. Balık vericidir. Yardım etmek ister. Destek vermek ister. Birbirinize desteğinizi göstereceğiniz bir zaman.

İşinizde ekip içinde huzurunuzun artacağı bir süreç. Anlaşmazlıklar olduysa, bu dönemde çözülebilir.

Sosyal hayatınızda yaşayacağınız güzel şeyler çok iyi gelebilir size. Ne kadar sevildiğinizi, yalnız olmadığınızı görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda arkadaşlarınız devreye girebilir. Birlikte uyumla, keyifle yapacağınız şeyler olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. Kova transitini tamamlıyor. 10.evinize geliyor.

Bu ev en temelde otoriteyi ve otoritenin bizden taleplerini sembolize eder. İş hayatımızı, sıfatlarımızı, iş ve iş dışındaki sorumluluklarımızı simgeler.

Dolayısıyla görevlerin, yapılması gerekenlerin öne çıkabileceği bir zaman.

Örneğin resmi işleriniz olabilir. Kurallar, yönetmelikler doğrultusunda yapmanız gerekenler olabilir.

İş yaşamınızda üstlerle ilgili konular daha önde olabilir. Yönetimin planlayacağı, duyuracağı yeni şeyler olabilir.

Konum sahibi kişilerle iletişimler getirebilir size bu Merkür transiti.

İş yaşamınız, kariyeriniz, işinizle ilgili hedefleriniz açısından şanslı bir zaman. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Farklı bakış açılarıyla ele alabilirsiniz konuları. Şimdiye dek yapmadığınız şeyleri deneyerek açılımlar yaşayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 9.evinize geliyor. Bu evin temalarında bir hareketlilik getirecektir size.

Hadi tanıyalım 9.evi temalarını ! Bu evin nasıl konuları var ? Eğitim, öğretim, akademi, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, uluslararası ticaret, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, şehirler arası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konular bu ev kapsamında.

Merkür ise iletişim gezegeni. Demek ki bu transit bu konular üzerinden iletişimler, bildirimler, yazışmalar, başvurular, evrak işleri, görüşmeler, toplantılar getirecek size.

Tabii ki hayat çerçevenize göre etki alırsınız. Gündeminizde olan, hayatınızda olan şeyler üzerinden çalışır bu Merkür etkisi.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlar, iletişimler artar. Belki sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte bir planlama, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir. Bu yolculuk yapmanız gereken bir seyahat de olabilir, keyfi bir gezi de olabilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda konular hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır. Teslim etmeniz gereken projeler, ödevler de olabilir.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz. Ürettiklerinden, içeriklerinden yararlanabileceğiniz, çok güzel uzmanlar çıkabilir karşınıza. Kitaplar, internet sayfaları, kanallar, sosyal medya sayfaları keşfedebilirsiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 8.evinize geliyor.

Bu kez parasal alanda yeni konular, yeni fikirler, yapılacak yeni şeyler var.

Ödemeler ön planda. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları. Gelir gider dengenizde odağınız. Nereden ne miktarda akış olacak, nerelere ödeme yapmanız gerekiyor, Merkür 8.evinizde iken zihniniz maddi konularla meşgul olacaktır.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.

Başkalarından akan maddi kaynaklarınız konusunda oturup konuşacağınız, kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Güncel gündem konularınız içinde zihninizi en çok meşgul eden, iç huzurunuzu kaçıran durumlar için iyi bir dönem bu. Maddi konular başta olmak üzere, günceldeki meseleleriniz için yeni çözümler üretebileceğiniz bir zaman. Balık yardımlaşma demektir. Aileden, dostlardan yardımlar, destekler de gelebilir ayrıca.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 7.evinize geliyor.

Bu değişim ile birlikte ilişkileri vurguluyor Merkür. İş bağlantıları, bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak harika eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcu kapsamındadır. Bir terapi de başlayabilir örneğin.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona da ait olabilir.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedeceğiniz, yeni şeyler öğreneceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir zaman başlıyor bu transit ile.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 6.evinize geliyor.

Merkür burada iken koşturmalarınız artabilir. Bulunmanız gereken yerler olabilir. Aileniz için yapacağınız, devreye gireceğiniz şeyler olabilir. Günlük yaşamınızı düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

İşinizde görev paylaşımları yeniden ele alınabilir. Yeni bir günlük düzen tanımlanabilir.

Sağlık evidir burası aynı zamanda. Balık burcu ise tedavileri, şifayı anlatır. Doktora görünmek, tahlil yaptırmak, muayene olmak istediğiniz konuları ele alabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili birçok konuya şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir o yüzden bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 4.evinize geliyor.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimize dair her tür konuyu, yaşadığımız yerle ilgili konuları simgeler.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir.

Aile içi iletişimleriniz artacaktır. Birlikte planlayacağınız şeyler de olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için çok güzel bir dönem.

Fazlalıkları yaşam alanınızdan çıkarın. Bozuk, kırık, görevini tamamlamış şeyleri tutmayın alanınızda. Hayatın içinde her şey bir sembol. Yaşamın bir sembol mekanizması var. Evinizden gereksiz olan şeyleri çıkarırsanız, yaşamınızın başka alanlarından da size hizmet etmeyen şeyler çıkar ve bir arınma yaşarsınız.

Evimizin düzeni, yaşamımızın düzenidir. Evimiz dağınıksa, kirliyse, olmaması gereken şeyler evin içinde ise, yaşamımız da benzer şekilde karışık ve karmaşık olur.

Temizlikler yapın. Düzenleyin yaşam alanınızı bu süreçte.

Bu güzel Merkür transitinin hevesiyle, niyetiyle evinizi arındırın. Bunu yapınca yaşamınızda da bir arınma ve düzene girme sembolü çalıştırmış olacaksınız !!


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev iletişim evidir. Merkür ise iletişim gezegenidir. Zodyakta 3.evin sahibidir Merkür. Yani bu transit ile kendi evine geliyor.

İletişimlerinizi artırmaya, sizi hayatın içine daha çok katmaya geliyor 🙂

Yakın çevrenizle temaslarınızın artacağı, arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebileceğiniz, sosyal bir dönem başlıyor.

Şehrin içinde sevdiğiniz semtlere gitmek, gezmek, kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yakın yerlere gezileri anlatır bu ev çünkü.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusudur. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Bu bir balık transiti. Balık burcu spiritüel konuları temsil eder. 3.ev ise araştırmak, okumak, öğrenmek demektir. Bilginin evidir burası. O yüzden spiritüel alanlarda ufkunuzu büyütecek, farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bu yönde kitap alışverişleri yapabileceğiniz, websiteler, video kanalları keşfedebileceğiniz bir zamandasınız.

Bu güzel transiti değerlendirmenizi öneririm. Çünkü keşfedeceğiniz bu şeyler, çok güzel besleyebilir sizi. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi, duygu dünyanızı, yaşama şeklinizi yenileyebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 2.evinize geliyor.

Merkür de para alanına geliyor. 2.ev hem Güneş, hem Merkür ile hareketleniyor.

Paraya dair konular, gelirlerimiz, harcamalarımız, birikimlerimiz, yatırım amaçlı yaptığımız şeyler, maddi konforumuz ve yaşam standartlarımız bu evin konusudur.

Merkür ise düşüncelerimiz demektir. Merkür’ün bulunduğu ev konumu ne düşündüğümüzü, zihinsel anlamda nereye odaklandığımızı gösterir.

Öyleyse bu süreç için ne söyleyebiliriz ? Parasal konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, maddi çerçevenizi gözden geçirebileceğinizi, maddi konuların diğer zamanlara kıyasla daha ön planda olabileceğini söyleyebiliriz.

Gelir gider dengenizi, masraflarınızı, harcamalarınızı analiz edebilir, hesaplar yapabilirsiniz. Masraflarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bazı konularda alternatiflere gidebilirsiniz.

Birikim amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Yaşamınızın konforunu artırmak, daha iyi koşullarda olmak, gelirinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz.

İşinizde yeni fikirleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek adına yapacağınız şeyler olabilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 1.evinize geliyor.

Merkür iletişim gezegenidir. Hayatın içinde bağlantılarımızı, iletişimlerimizi simgeler.

Ayrıca günlük yaşamımızla ilgili olan gezegen.

Merkür’ün 1.eve gelişiyle hayatınızda bir şeyler hız kazanacaktır. İletişimler artacaktır.

Günlük yaşam temponuzu yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Düşüncelerimizi simgeler ayrıca Merkür. O yüzden yeni fikirler, yeni kararlar da getirecektir.

Yaşam kalitenizi yükseltecek, hayatınızı güzelleştirecek, güncel meselelerinize çözüm olacak, çok güzel fikirler bulabilirsiniz. Bunları uygulamak üzere harekete geçebilirsiniz. Yaşamınızda bir hız, bir ivme, bir canlanma etkisi bu.

Görüşmeler, sunumlar, mülakatlar, başvurular, kayıtlar, evrak konuları yine Merküryen şeyler. Bu yönde bir hareketlilik olabilir yaşamınızda.

Görüşeceğiniz kişiler olabilir. İşinizde önemli sunumlarınız olabilir.

Başvuru yapacağınız yerler olabilir.

Kurslar, eğitimler, seminerler, etkinlikler, grup çalışmaları, sınıflar, bilginin paylaşıldığı platformlar da Merkür yönetiminde olan konular.

Bir kursa başlayabilirsiniz. Bir grup çalışmasına katılabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğreneceğiniz, hem sosyalleşeceğiniz bir ortam eklenebilir güncel yaşamınıza. İletişimleriniz artabilir. Kendinizi daha çok hayatın içinde hissedeceğiniz bir zaman.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2022

Venüs Kova Burcunda  6 Mart-5 Nisan 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Mart ayı yorumlarınız da aşağıda ↓↓

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!