Yay Burcu 2022

Yay Burcu 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

2022’ye adım atıyoruz artık. Yeni bir yıl başlıyor.

Umarım 2021 güzel şeyler getirmiştir size. Bazı zamanlar hayatın büyük hediyeleri vardır. Bazı zamanları ise bizim güzelleştirmeniz gerekir Umarım keyifli bir yıl olmuştur 2021.

Şimdi bakalım 2022 nasıl olasılıklardan bahsediyor ?

Yeni yılda genel olarak nasıl bir çerçeveniz var ?

Başlamadan evvel, önemli bir noktanın altını çizeyim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım 🙂 Şans, fırsat, bolluk, bereket, mutluluk demektir Jüpiter.

Jüpiter’i anlatayım önce.

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu döngü.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 4.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

4.evinize şansın gezegeni Jüpiter geliyor 🙂

4.ev yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, geçmişten gelen meseleler, aile kökleri, arsa, arazi, tapu, emlak gibi konuları temsil ediyor.

Jüpiter etkisiyle, aile içi konularda bir şifalanma olacaktır. İlişkiler kuvvetlenebilir. Küslükler sonlanabilir. Affedicilikle, tolerans ve anlayışla sorunlu durumlar çözülebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, bu adımı Jüpiter balıkta iken atabilirler. Taşınma planınız varsa, aynı şekilde bu değişim için de şanslı bir zaman.

Evinizde yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Kullanmadığınız halde tuttuğunuz şeyleri atabilirsiniz, ferahlayabilirsiniz. Büyük temizlikler yapabilirsiniz.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta transit edecek. Bu kez 5.evinizde olacak.

5.evin oldukça renkli temaları var. Şansın evi. Keyiflerin evi burası. Aşk, flörtler, ilişkiler, sanat, yaratıcılığa dayalı konular, hobiler, ayrıca bebekler, çocuklar, hamilelik konusu.

Sanatla bağınız varsa, çok renkli, çok şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz. Çalışmalarınızı, projelerinizi duyurma imkanı bulabilirsiniz. Görünür, daha görünür olabilirsiniz.

Hamile kalmak, bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir zaman. Yakın çevreniz içinde de bebekler de doğabilir.

Aşkta güzel bir dönem. Yeni tanışmalar olabilir. Var olan bağlar, güçlenebilir.

11 Mayıs-28 Ekim 2022 arası olan bu koç süreci dışında, 2022’de Jüpiter balıkta ve yukarıda saymış olduğum 4.evin konularında güzelliklere işaret ediyor sizin için 🙂


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da yine kovada olacak. 3.evinizde olacak. Bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Kova sizin 3.eviniz.

İletişim ve yakın çevre alanı burası. İletişime dayalı bir işiniz, örneğin bir sosyal medya faaliyetiniz varsa, sorumlulukların, çabanın artacağı bir döngü bu.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular 3.evin konusu. Satürn bu figürler üzerinden zaman zaman zorlayabilir, daha olgun bakış açılarına taşıyabilir sizi. Yakın çevrenizden sevdiğiniz birileriyle aranıza fiziksel anlamda bir mesafe de getirebilir Satürn. Taşınmalar olabilir. Y er değiştirecek olan yakınlarınız, komşularınız olabilir.

Eğitmenlikle, öğretmenlikle, bilgiyi aktaran kişi olmakla alakalı bir evdir 3.ev. Bu yönde bir işe başlamanız bu döngüde olası. Hali hazırda böyle bir faaliyetiniz varsa, bir şeyleri geliştirme zamanı, temeli güçlendirme zamanı olacaktır bu. Bilgilerinizi paylaşacağınız yeni dijital platformlar da eklenebilir hayatınıza 🙂


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro. Bu yılın diğer retroları da iki burçta gerçekleşecek.

3.evinizde başlayacak, 2.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 3.evinizde. 3.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Retrodan yakın çevre iletişimleriniz etki alıyor.

Günlük hayatınızda sık gördüğünüz, sık görüştüğünüz, yakın çevre diyebileceğiniz kişilerle iletişimlerde kimi zaman sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Kardeşlerle ilgili konular, halledilmesi gereken bir şeyler çıkabilir ayrıca. Strese kapılmadan, ufak tefek pürüzlerle çok odaklanmadan ilerleyiniz.

Retrolar geçmişi önümüze tekrar getiriyorlar. Eski komşularınız, eski okul arkadaşlarınız ile tekrar irtibat kurabileceğiniz bir retro süreci ayrıca 🙂 Çünkü bu kişiler de 3.ev kapsamındadır.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise 2.evinizde yaşanacak.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem diyeyim. 2.ev para evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 7.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 6.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 7.evinizde.

Evli iseniz eşinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz bu döngüde. Ortak karar gerektiren konularda uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Sadece evlilikler için söylemiyorum tabii, bir partneriniz varsa anlaşmazlıklar olabilir ara ara. Geçmişten bugüne çözülememiş bir şeyler, tekrar önünüze gelebilir. Ama konuşulmamış şeyler konuşulabilir. Sorunları çözmek için iyi bir zaman aslında.

İş ortakları, eğitmenler, danışmanlar yine bu evle ilgili. Onlarla ilgili konular, bekleme yaratabilir Merkür burada retro iken.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 6.evinizde yaşanacak.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 11.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 10.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 11.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Yakın arkadaşlarla, dostlarla iletişimler etki alıyor bu kez. Birbirinize ne kadar değer veriyor olsanız da, bazen dialoglarda doğru kelimeler seçilemiyor. Sözlerinizi iyi seçmeniz önemli.

Onlarla ilgili çeşitli gündemleriniz olabilir.

11.ev hedeflerle ve projelerle de ilgili bir alan aynı zamanda.

Yapmak istediklerinizi bir gözden geçirme dönemi bu sizin. Neyi neden istiyorsunuz ? Neyi yaparsanız bu size ne sağlayacak ? Gerçekten istiyor musunuz ? Hedefler ve planlar üzerinde düşünme zamanı.

23 Eylül sonrası başakta, 10.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

İçinde olduğunuz, sürdürdüğünüz resmi bir süreç varsa hayatınızda, devlet bağlantılı bir konu varsa, bu konu içinde tamamlanması, düzeltilmesi gereken noktalar, eksikler, pürüzler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosu ile bunları düzeltebilirsiniz. Eksikleri giderebilirsiniz.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat edin. Doğru anlaşıldığınızdan emin olun. Çünkü işimiz, iş arkadaşlarımız, üstler, yöneticilerimiz bu evin konusudur.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Ay düğümleri tutulma hattıdır. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 6.evinize geçiyor.

İş, çalışma hayatı, günlük yaşam düzeni, sağlık, hizmet aldığımız ve hizmet sunduğumuz alanlar, astlarımız, çalışanlarımız demektir bu ev.

Şayet çalışmıyorsanız, bir iş başlangıcı olabilir bu yeni döngüde.

Gündelik yaşamınız, rutinleriniz değişebilir, yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz.

Bir evcil hayvan da kadersel olarak hayatınıza dahil olabilir 🙂 6.evin konusudur yine bu da 🙂

Güney ay düğümü 12.evinizde olacak. İnziva demektir 12.ev. Güney Ay düğümü ise uzaklaşacağımız alandır. Bir süredir inzivada hissettiğiniz, göreceli olarak temposu düşük bir dönemde iseniz, hayata karışma, çalışma, üretme zamanı şimdi !

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılının hayatınızda en güzel yeni sayfaları açmasını diliyorum 🙂

Yeni insanlar gelsin, keyif olsun, mutluluk olsun, bereket olsun !

Bittiğinde güzel hatırlayacağınız bir yıl olsun ! Adım atmak istediğiniz konularda ilklerinizi yaşadığınız, parlak bir yıl olsun 🙂

İyi seneler hepinize 🙂 !!

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!