Balık Burcu 2022

Balık Burcu 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

2022’ye adım atmış bulunuyoruz. Yeni yılın hepimiz için güzellikler getirmesini diliyorum.

Bakalım 2022 için nasıl olasılıklarınız var ?

Başlamadan evvel, şu hususun altını çizeyim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım 🙂 Şans, fırsat, bolluk, bereket, mutluluk demektir Jüpiter.

Jüpiter’i anlatayım önce.

JÜPİTER

Jüpiter 2021 biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçti sevgili okuyucularım !

Bu yılın büyük kısmında kova burcundaydı. Tamamlandı artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !!

Jüpiter, Mayıs ayına kadar çok önemli bir yerde, 1.evinizde olacak !!

Şansın, fırsatların, büyümenin, bereketin, idrakın, bilginin gezegenini 1.evinizde ağırlıyor olacaksınız.

1.ev temel olarak yeni adımlar atmayı, yeni başlangıçlar yapmayı simgeler ve her konuda olabilir bunlar.

Jüpiter ile yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.

Maddi konforunuz artabilir. Hayatınızda bir iyileşme etkisi yaratacak yeni sayfalar açılabilir.

Güncelde sizi uğraştıran sorunlu durumlar varsa, bu durumlar değişebilir. Ferahlıklar yaşayabilirsiniz.

Girişimlerde, atacağınız adımlarda destek verecek size Jüpiter. Bu şansı en güzel şekilde değerlendirmeye çalışın, olur mu ?

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta transit edecek. Bu kez 2.evinizde olacak.

Yani parayı, kazanmayı, maddi olanakları anlatan evde. Koç transiti maddesel konularda destekleyecek sizi bu kez.

İlk defa kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Zaten çalışmakta iseniz, geliriniz artabilir. Farklı noktalardan çeşitli şekillerde gelir akışları oluşabilir. Birikimleriniz büyüyebilir. Önemli yatırımlarınız olabilir. Yeni bir sigorta başlatabilirsiniz.

Mülk edinmek de olasılıklarınız arasında. Maddi anlamda eliniz güçleniyor.

11 Mayıs-28 Ekim tarihleri arasında olan bu koç dönemi dışında, 2022’de Jüpiter’in şansını yukarıda anlattığım şekilde 1.eviniz üzerinden alıyor olacaksınız.


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da yine kovada, 12.evinizde olacak. Bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Spiritüel konularda kalıcı başlangıçlar doğabilir. Bu yönde bir iş başlayabilir. Çok kıymetli hocalar, uzmanlar tanıyabilirsiniz. Spiritüel alanlarda gelişebileceğiniz bir döngü bu yaşamınızda.

Kapalı alanları anlatır bu ev. Hayatınızda bir geri çekilme, bir inziva hali doğabilir. Bir sessizleşme döngüsüne girebilirsiniz. Örneğin yaşadığınız yeri değiştirip daha sakin, daha dingin bir yerde bir yaşam kurabilirsiniz kendinize.

Ruhsal ya da fiziksel sağlık konusunda konularınız varsa, bir güçlenme yaşayabilirsiniz.

Kendinizle ve hayatla olan ilşkinizde dönüşümler yaşayabilirsinz. Satürn’ün geçtiği yerde bir şeyler onarılır, güçlendirilir. Yeniden yapılanır, yeni bir şekil alır.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro. Bu yılın diğer retroları da iki burçta gerçekleşecek.

12.evinizde başlayacak, 11.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 12.evinizde.

Korkular, kaygılar, bilinçaltınızda biriktirdikleriniz yüzeye çıkabilir, daha görünür olabilir bu süreçte. Ruh halinize yansıyabilir. Rüyalarınıza yansıyabilir. Korkularınızı daha net fark edebilirsiniz.

Duygu durumunuzu iyileştirmek adına yeni şeyler yapabilirsiniz. Bunlar internet, teknoloji bağlantılı şeyler olabilir. Örneğin bir aplikasyon kullanmaya başlamak gibi. Bu bir kova retrosu olduğu için böyle söylüyorum. Kova interneti, teknolojiyi simgeler.

Hem 12.ev etkisi + hem retro süreci söz konusu. 12.ev dönemleri de, retro zamanları da girişimler için destekleyici değildir. Önemli işlerden, başlangıçlardan, imzalı konulardan uzak durmanız, retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise oğlak burcunda, 11.evinizde yaşanacak.

Bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışınız.

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bunlar da 11.evin konusudur. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu biliniz ve stres yapmayınız. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor 🙂

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 4.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 3.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 4.evinizde.

Aile içi konular, özellikle geçmişten bu yana devam eden, bir türlü anlaşılamamış konular bir kez daha önünüze gelebilir. Ortak karar alıp bir uzlaşmaya varmak ve konudan artık özgürleşmek isteyebilirsiniz.

Ev içinde bozulan ve yenilenmesi gereken eşyalar olabilir, yaşam alanınızla ve eşyalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir.

Evinizde bir temizlik, bir düzenleme yapmak, evin enerjisini yenilemek isteyebilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 3.evinizde yaşanacak.

Yakın çevre iletişimlerinizde, zaman zaman kendinizi doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir. Siz de başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere çok takılmadan karşı tarafın niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz.

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük akışlarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. O yüzden haberleşme ağınız içinde, maillerde, mesajlarda, kelime seçimlerinize daha fazla özenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Retro sürecinde önemli girişimlerden, büyük şeyler başlatmaktan, büyük alışverişlerden uzak durmak faydanıza olur ayrıca. Merkür retrosunda başlayan şeylerin temeli sağlam olmayabiliyor, uzun süreli olmayabiliyor.

Alışverişlerde özellikle elektronik ürünlerden şimdilik uzak durmak önemli. Merkür iletişimi ve dolayısıyla iletişim araçlarını simgeleyen bir gezegen. Teknolojiyi anlatan gezegen. O yüzden retrosunda elektronik eşyalar, teknolojik ürünler satın almamanız iyi olur. Retro sonrasına bırakmaya çalışın derim bu konuları.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 8.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 7.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 8.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Parasal konular, yapmanız gereken ödemeler, borç aldığınız, borç verdiğiniz kişiler, krediler, kredi kartı ödemeleriniz, bankacılık işlemleri, işinizde vergi, sigorta, prim konuları, muhasebecilik işlemleri, bu retronun konuları arasında sizin için.

Bu konularla ilgili yapılması gerekenler, üzerinden geçilmesi ve düzeltilmesi gereken şeyler olabilir Merkür retrosunu yaparken.

Parasal anlamda yeni büyük başlangıçlardan uzak durmanızı öneririm. Kredi çekme planınız varsa, retro bittikten sonra yapın derim. Çünkü retroda başlayan borçlar, zor ve yavaş ödenebiliyor.

Beklediğiniz, zamanında borç verdiğiniz paralar gelebilir. Hukuksal bir konu varsa, bir tazminat, bir nafaka, bir miras paylaşımı konusunda davanız varsa ve bir süredir sonuç bekliyorsanız, bu retroda konu neticeye varabilir.

23 Eylül sonrası başakta, 7.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir yüzleşme, iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Ay düğümleri tutulma hattıdır. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 3.evinize geçiyor.

İletişime dayalı faaliyetleriniz varsa (sosyal medya, website gibi) ya da e-ticaret faaliyetleriniz varsa, internet üzerinden yapmakta olduğunuz işleriniz varsa, daha fazla insana hitap edebileceğiniz, işinizi büyütebileceğiniz bir dönem başlıyor. Kadersel güzel gelişmeler yaşanabilir.

Yakın çevre alanı burası aynı zamanda. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevre, komşular, kuzenler bu evin anlattığı kişiler. Onlarla ilgili yeni durumlar, değişen, yenilenen şeyler olacaktır kuzey ay düğümü burada ilerlerken.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


Sağlıklı, keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir yıl diliyorum. İyi seneler 🙂 !!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!