Akrep Burcu 2022

Akrep Burcu 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2020 kadar olmasa da, zor diyebileceğimiz bir yıl oldu 2021. Ülke ve dünya bazında, büyük resimde kaotik bir yıl oldu.

Ama umarım bireysel bazda şanslı bir sene olmuştur sizin için.

Şimdi artık 2022’ye adım atıyoruz. Gözümüz yeni yılda 🙂

Öyleyse bakalım, nasıl bir yıl bekliyor bizi, gökyüzünde neler olacak, bunlardan payınıza neler düşebilir ? Yeni yıl olasılıklarınızı konuşalım bu yazımda.

Başlamadan evvel, önemli bir noktanın altını çizeyim :

Yapacağım yorumlar pek tabii genel etkilerdir. Aslında önemli olan ise doğum haritamızdır. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan teması, spesifik olarak alacağımız bireysel etkileri belirler.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Gezegenlerin en güzeliyle başlayalım 🙂 Şans, fırsat, bolluk, bereket, mutluluk demektir Jüpiter.

Jüpiter’i anlatayım önce.

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz !! Balıkta iken, 5.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

Bu ev aşk demektir. Çocuklar, bebekler demektir. Hobiler demektir.  Sanat ve sahne demektir.

Ayrıca eğlenceler, tatiller, geziler, alışverişler, hayatın keyifleri bu ev ile ilgili.

Bir aşk getirebilir size Jüpiter. Hayatınızda biri varsa, ilişkinizden çok daha keyif alacağınız, paylaşımlarınızın artabileceği, bağınızın kuvvetlenebileceği, birlikte eğlenceli aktivitelerin içinde olacağınız, daha çok gezeceğiniz, daha çok eğleneceğiniz bir dönem.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir Jüpiter geçişi olduğunu söyleyeyim.

Yeni yeni hobiler, ruhunuza iyi gelecek yeni ilgi alanları da getirebilir bu döngüde hayat size. Balığın derinliğiyle spiritüel ve de sanatsal şeyler olabilir bunlar daha çok. Yaratıcılığınız yükseliyor. Üretimleriniz artıyor.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız durumlar varsa gündeminizde, uğraştığınız bir şeyler varsa, o konularda da bir ferahlığa işaret ediyor Jüpiter.

Çocuklarınızdan yana şanslı gelişmeler olabilir. Güzel başlangıçları olabilir evlatlarınızın.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta transit edecek. Bu kez 6.evinizde olacak.

Bu ev neleri simgeler ? İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı, iş arkadaşları, görevler, sorumluluklar ve günlük düzen.

Astlar, (işveren konumunda olanlar için) çalışanlar da 6.ev kapsamında olan konular.

Jüpiter bu temalarda güzel gelişmelere işaret ediyor sizin için.

Daha çok çalışacağınız, daha çok üreteceğiniz, yeni işlere adım atabileceğiniz bir Jüpiter koç transiti bu.

Çalışmıyorsanız, güzel bir işe girebilirsiniz. İşinizi değiştirmek istiyorsanız, yeni güzel fırsatlar çıkabilir karşınıza. Çok daha aktif bir yaşam düzenine geçebilirsiniz.

Çalışanlarınız da olabilir. Varsa, sayıca artabilir. Evinizde hizmet alacağınız kişiler olabilir. Tertemiz insanlar çıkabilir karşınıza. Güvenebileceğiniz, ailenizden biri gibi hissedeceğiniz yeni insanlar gelebilir.

Sağlık sorunları olanlar için güçlü bir şifalanma zamanını anlatıyor olabilir 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arası olan bu dönem. Çünkü sağlık da bir 6.ev temasıdır. Jüpiter ise büyük iyicil !

11 Mayıs-28 Ekim 2022 arası olan bu koç süreci dışında, 2022’de Jüpiter balıkta ve yukarıda saymış olduğum 5.evin konularını parlatacak sizin için 🙂


SATÜRN

Satürn 2022 boyunca da yine kovada olacak. 4.evinizde olacak. Bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Kova sizin 4.eviniz. Bu evin konularında bir şeylerin temelinin oluşabileceği, 2020’nin sonundan başlayarak 2021 boyunca attığınız adımların, başlattığınız şeylerin ilerleyebileceği bir dönem bu.

Neden 2020 sonu diyorum ? Çünkü Satürn 2020’nin Aralık ayında başladı kova transitine.

Ev almak, ev kredisi ödüyor olmak, ev yaptırıyor olmak bu sürecin olasılıkları arasında. 4.ev emlak, konut konularını, Satürn ise inşa etmeyi simgeler çünkü.

Yuvanız, eviniz, aile içi konularınız, yaşadığınız yer 4.evin temaları arasında. Bu konularda sorumluluklarınızı artırabilir Satürn.

Satürn mesafe demektir aynı zamanda.

Yaşadığınız yerden geçici bir süre için uzaklaşmanız, bir yer değişikliği yapmanız gerekebilir. 2020’nin sonundan bu yana olan süreçte böyle bir değişim gerçekleşmiş olabilir.

Ev, aile, yaşam alanı ve yaşadığınız yer, bu dönemin ana konuları arasında.


2022 Merkür Retroları

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro. Bu yılın diğer retroları da iki burçta gerçekleşecek.

4.evinizde başlayacak, 3.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Sürecin 26 Ocak’a kadar olan kısmında retro 4.evinizde. 4.ev temaları üzerinden uyarılarımı paylaşayım.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem.

Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir.

Diğer yandan aileniz ve eviniz konusunda ikamet, emlak konularında bir süredir beklediğiniz şeyler varsa, Merkür retrosunda sonuçlanabilir. Sürüncemede kalmış ya da bir türlü çözülememiş bir şeyler, istediğiniz yönde şekil alabilir. Çözülebilir.

Retrolarda geçmişten gelen konuların  bu kez farklı bakış açılarıyla yeniden ele alındığını, çözümlerin bulunduğunu, işlerin yoluna girdiğini görürüz.

Retronun 26 Ocak-4 Şubat arası olan kısmı ise 3.evinizde yaşanacak.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızdır. Eski komşularınız karşınıza çıkabilir ayrıca bu süreçte. Komşuları da simgeler 3.ev.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. 3.ev temel olarak bu kişileri simgeliyor. Bu dönemde sözlerde kötü niyet aramamaya çalışınız. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retrolarında iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin diyeceğim iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket edin.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak bir retro.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 8.evinizde yaşanacak. Geri kalan süreç ise 7.evinizde gerçekleşecek.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler sürecinde retro 8.evinizde.

Geçmişten gelen borçlarınızı ödemeniz gerekebilir bu retroda. Birinden borç olarak aldığınız bir para varsa, karşı taraf ödemenizi rica edebilir. İhtiyaç duyabilir ya da sizin vaktiyle borç verdiğiniz bir para bu dönemde geri dönebilir size.

Parasal konular ve de bankacılık işlemleri öne çıkıyor bu süreçte. Ufak tefek aksaklıklara açık bir dönem. Stres yapmayınız.

Vergi, tazminat, sigorta gibi konularda işlemler yapabileceğiniz bir süreç. Geçmişten gelen bir şeyleri temizlemeniz, düzeltmeniz gerekebilir. Retrolar daha çok böyle durumlar getirebiliyorlar.

Retronun 23 Mayıs sonrası olan boğa kısmı ise 7.evinizde yaşanacak.

İlişkileriniz, bağlarınız, bağlantılarınız üzerinden alıyorsunuz retro etkisini.

Hayatınızda biri varsa, partnerinizle birbirinizi doğru anlamak adına daha özverili olmanızı önereceğim retro süreci için. Zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Diğer yandan sorunları konuşmak, anlaşmak, uzlaşmak için destekleyici bir dönem. Geçmişe dayanan konular konuşulabilir, merak ettiğiniz durumları öğrenebilirsiniz. Neleri seviyorsunuz, nelerden rahatsız oluyorsunuz, karşılıklı konuşup rahatsız edici durumları iyileştirebilirsiniz.

Tüm bu söylediklerim sosyal ilişkileriniz, eğer varsa iş ortağınız, danışmanlık aldığınız kişilerle olan iletişimleriniz için de geçerli. 7.ev bu kişileri de sembolize ediyor. Yani sadece evlilik ve özel ilişkiler için düşünmeyin bu etkiyi.

Genel olarak içinde bulunduğunuz çevreleri, insan ilişkilerini gözden geçirmek, size iyi gelmeyen kişi ve ortamları yaşam resminizden çıkarmak, bu retronun getirileri arasında olabilir.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 12.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 11.evinizde.

23 Eylül’e kadar olan dönemde 12.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

İçeride kalan bir alan burası biraz.

İnziva ve izolasyon isteği, sessizleşme, geri planda olmayı isteme gibi ruh halleri getirebiliyor. Sizin için enerji, motivasyon ve cesaret anlamında biraz sönük bir dönem olabilir. Geçici bir dönem olduğunun farkında olarak dinlenip güç toplayınız mümkün olduğunca.

Hevesiniz, motivasyonunuz azalabilir yaptığınız işlerde. Bir mola vermek ve yenilenmek, biraz bir şeyleri özlemek, biraz uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerde de bir süre için bir uzaklaşma yaşayabilirsiniz. Çünkü bu bir terazi retrosu ve terazi ilişkileri simgeliyor.

Partnerinizle ilgili gündemleriniz de olabilir. Ona yardımcı olmanız, desteğinizi sunmanız gerekebilir çeşitli konularda. Retro etkisiyle aksayan, geciken şeyler olabilir.

23 Eylül sonrası başakta, 11.evinizde olan retro dönemi için nasıl olasılıklarınız var peki ?

Bir süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşebilir, yeniden iletişim kurabilirsiniz bu süreçte. İçinde bulunduğunuz gruplar, ekip çalışmaları yeniden hareketlenebilir.

11.ev bu kişileri simgeler. Arkadaş çevremiz, sosyal hayatımız ve bir parçası olduğumuz gruplar, ekipler 11.evin konusudur.

Merkür retrosunda iletişimlere dikkat etmek gerekiyor tabii. O yüzden arkadaşlarınızla dilaloglarınızda daha özenli olmanızı önereceğim. Ekip çalışmaları içinde, departmanlar, birimler içinde anlaşmazlıklara bir tık açık bir dönem.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 aylık yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Ay düğümleri tutulma hattıdır. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 7.evinize geçiyor. Bu ev  ilişkileri sembolize eder. Evlilik ve ikili ilişkiler, iş ortaklıkları bu evin konusudur. İmzalar, kontratlar, anlaşmalar yine 7.evin konusudur.

Ayrıca danışmanlar, eğitmenler, yolumuza eşlik eden, bize yol gösteren kişiler 7.evin temsil ettiği kişiler arasındadır.

İşte bu temalarda, bu konularda yeni şeylerin başlayabileceği bir döneme adım atıyorsunuz.

Yeni ilişkiler başlayabilir hayatınıza. Evlilik kararı alabilirsiniz. Evlilik yönünde adımlarınız olabilir. Evlenebilirsiniz. Gaybı ve nasipleri yalnız Yaradan bilir tabii.

İşinizde yeni ortaklıklar başlayabilir. İş birlikleri yapacağınız projeleriniz olabilir.

İş ve iş dışında kontratlarınız, imza atacağınız taahhütleriniz olabilir.

Yaşamınızı yeniden şekillendirmenize vesile olacak, size ışık tutacak, size eşlik edecek uzmanlar, danışmanlar, eğitmenler dahil olabilir hayatınıza.

‘Hayatın bana hediyesi’ diyeceğiniz, güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Güzel dostluklar, güçlü bağlar kurulabilir.

İlişki kurmak, bağ kurmak, ‘biz’ olmak anlamına geliyor bu yeni döngü sizin için.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


2022 yılının hepimize yeni güzel şeyler getirmesini diliyorum ! Her şeyin başı sağlık. Öncelikle sağlık olsun.

Şanslar, fırsatlar olsun. Yeni kapılar açılsın. Mutluluk, huzur olsun. Bereketli, keyifli bir yıl olsun.

Şöyle diyelim mi mesela ? Hep güzel hatırlayacağımız bir yıl olsun ! Güzel ilklerin yılı olsun :))

İyi seneler hepinize 🙂 !!

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!