Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Güneş 20 Mart Pazar günü 18:33’te koç burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 20 Nisan’a kadar burada olacak.

Doğanın uyanış döngüsü bu. Yeniden doğuş döngüsü. İlkbahara adım atıyoruz !

Güneş için harika bir yerleşimdir koç burcu. Koç, Güneş’in yüceldiği yerdir.

Güneş koçta yücelir. Çünkü koçun doğası, Güneş’e istediklerini verir. O yüzden Güneş, koçta oldukça güçlüdür. Doğasını güçlü şekilde ortaya koyar.

Dolayısıyla da koç transiti, Güneş’in temsil ettiği konularda şanslı bir zamandır. Rahat ilerlediğimiz, istediğimiz adımları daha kolay atabildiğimiz, hayatımızın hareketlendiği bir dönemdir.

Hareket demektir çünkü koç burcu. Eylem, girişim, başlangıç, atılım demektir.

Cesaret, özgüven, girişkenlik, canlılık, heves, hedef demektir. Yeniden doğmak, başlamak demektir. Sıfırdan başlayacak, ilk defa olacak şeyleri simgeler. İlk adımları sembolize eder.

Güneş’in koçta ilerleyeceği bu 1 aylık döngüde, kendimizi enerjik, canlı ve hevesli hissedeceğiz. Yaşam coşkumuz yükselecek.

Daha iyi bir yaşam sürmek için yeni şeyler başlatacağız. Yeni adımlarımız olacak.

Karamsar ve isteksiz bir ruh halinde olanlar için iyi bir resetlenme, güçlenme, yenilenme zamanı olacaktır bu transit. Özgüveni güçlendirmek, korkuların üzerine gitmek, yeniden heveslenebilmek, taptaze başlangıçlar yapabilmek için bir fırsat bu dönem bize.

O hevesi, o motivasyonu sağlayacak güzel şeyler olabilir 🙂 Ruh halimizi yenileyecek, duygu dünyamızı temizleyecek yeni güzel şeyler olabilir.

İlk defa deneyeceğimiz, deneyimleyeceğimiz şeyler olabilir.

Hazırlığını yaptığımız konuları, planları hayata geçirmek için de harika bir zaman bu.

Koç burcu bedensel sağlığımız, bedensel kuvvetimiz ve bağışıklığımızla da ilgilidir. Güneş ise güçlenmeyi anlatıyor. Dolayısıyla Güneş’in koç burcuna geçişiyle, kendimize çok daha iyi bakmaya başlayabiliriz. Bedenimizi arındıracak şeyler yapabiliriz. Çok daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçebiliriz.

Spora başlamak için de harika bir zaman 🙂 Spor da koç temasıdır çünkü 🙂

Güneş’in koç burcuna yerleşmesiyle birlikte artık ilkbahara kavuşuyoruz. Doğa uyanıyor ve yeniden başlıyor. Biz de yeniden başlıyoruz. Tabiatın takvimi böyle. Doğayla birlikte ruhumuz da yeşilleniyor, yapraklanıyor 🙂

Bu dönemi bir cümle ile şöyle özetleyeyim ve önerimi sunayım :

Koçun yüksek, hevesli, sıcak, coşkulu enerjisiyle kendimiz için güzel sayfalar açabileceğimiz, destekleyici bir dönem başlıyor !

O yüzden hangi isteğimiz için yapılacak neler var bakalım ve hareketi başlatalım ! 🙂 Beklemeyelim, ertelemeyelim. Olur mu 🙂

Şimdi transiti burçlar bazında ele alacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Okurken her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 1.evinize geliyor !!

Bu sizin için çok iyi bir gelişme. Yıl içindeki koç dönemi başlıyor. Turunu tamamlayarak yeniden koç burcuna geliyor Güneş. Yeni bir Güneş döngüsü başlıyor.

Bu da sizin için yenilikler ve başlangıçlar anlamına geliyor.

Beklemelerin, gecikmelerin sonlanabileceği, bir süredir sizi uğraştırmış olan konuların yoluna girebileceği, maddi manevi bir güçlenme yaşayabileceğiniz, bir toparlanma ve yenilenme etkisi bu.

Şimdiye dek cesaret edemediğiniz, kendinizi hazır hissetmediğiniz için geri durduğunuz başlangıçları yapabilirsiniz ayrıca. Güneş ile güzel adımlar atabilirsiniz.

Kişisel hayatınızda yeni kararlarınız olabilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak, hayatınızı renklendirecek, güzel şeyler eklenebilir yaşamınıza.

İşinizde yeni projeleriniz olabilir. Yükselişler olabilir. Bir terfi, yeni bir görevlendirme olabilir. Yönetimle ilgili değişimler olabilir.

Hayatınızda bir açılım, bir ferahlık, bir başlangıç enerjisi bu. En güzel şekilde değerlendirmeye çalışın. Destekleyici zamanlardır Güneş’in 1.ev transitleri. Rüzgarın istediğimiz taraftan estiği zamanlardır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin. Özellikle ruhsal anlamda bir değişim ve iyileşme zamanı. Anıların yükünden, geçmişin yüklerinden özgürleşme zamanı. Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda bir şifayı sembolize eder bu ev. Aynı zamanda fiziksel sağlık sorunları için de destekleyici. Bir iyileşme, güçlenme dönemi Yaradan’ın nasibiyle.

Bir de ne zamanı diyebiliriz ? Yeniliklere hazırlanma zamanı. Yenilikler için hazırlıklar yapma dönemi. Yapılması gerekenleri planlama süreci.

Bir sonraki ay, 20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçtiğinde, niyetleriniz için, planladığınız şeyler için adım atmaya uygun bir zamanda olacaksınız. Şu an için beklemede kalınız ve hazırlıklarınızı yapınız.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 11.evinize geliyor.

11.ev zodyakta temaları en güzel olan evlerden biri 🙂

Çünkü her şeyden önce sosyal çevre alanı burası. Dost çevrelerimizi, sosyal hayatımızı, iletişimlerimizi simgeliyor.

O yüzden bu Güneş transiti sizin için bir sosyalleşme zamanı diyebiliriz 🙂 Arkadaşlarınızla çok daha fazla irtibatta olacağınız, birlikte vakit geçireceğiniz, birlikte yapacağınız şeylerden keyif alacağınız bir dönem. Haberleşmeler, dialoglar artıyor.

Ayrıca bu evin grup çalışmaları, ekip faaliyetleri gibi temaları var. İşinizde de gruplar içinde aktif olacağınız, hareketli bir zaman !


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sıfatlardan gelen sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.

Yeni projeler, yeni reklamlar, yeni müşteri bağlantıları, yönetimin yeni kararları, hatta belki yeni yöneticiler de olasılıklarınız arasında.

İş fırsatları da doğabilir. Kimileriniz işe başlayacak ya da iş değiştirecek bu döngüde. Bu arayışta olan herkesin gönlüne göre olmasını dilerim. Bu ekonomik şartlarda, sağlıktan sonra tabii en önemli şey iş diyebiliriz. Çalışmak, üretmek isteyen herkesin keyifle ve huzurla çalışacağı bir işi olsun !


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, güç toplamayı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, bir eğitimin içinde iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Onlarla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yeni bir eğitime, bir kurs programına, bir seminere katılabilirsiniz. İlginizi çeken, sevdiğiniz, keyif aldığınız alanlarda öğreneceğimiz yeni şeyler ufkunuzu büyütecektir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Yabancı dizilerle, filmlerle daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bunları izleyebileceğiniz platformlara üye olabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 8.evinize geliyor.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir. Yeni yeni bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler. Doğanın uyanışıdır, değil mi koç dönemi ? Yeni bir döngüdür.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 7.evinize geliyor.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 6.evinize geliyor.

Bu değişimle birlikte çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkmaya başlayacaktır.

Günlük hayatınızda ana konular daha çok buralardan gelecektir.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

Sağlıklı beslenme konularına odaklanabilirsiniz ayrıca.

Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsıyor 🙂 Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi de sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar ! Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 5.evinize geliyor.

Oldukça renkli, eğlenceli, güzel bir ev burası 🙂 Çok güzel temaları var.

O yüzden sizin için keyifli bir Güneş transiti !!

Neleri simgeliyor bu ev ? Nelerle ilgili ?

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler bu evle ilgili.

O yüzden Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Adım atacağınız bir şeyler olabilir.

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin temel konularından biri de aşk 🙂 Bu yönde bir hareketlilik de getirebilir Güneş size 🙂 Tanışmalar olabilir. Beğendiğiniz, tanımak istediğiniz, sizin için özel olan biri varsa, iletişimleriniz artabilir.

Evli iseniz ya da bir ilişki içinde iseniz, eşinizle/partnerinizle birlikte eğleneceğiniz, keyif alacağınız güzel aktivitelere katılabilirsiniz.

Bu evin bir diğer önemli teması çocuklar !! Çocuklar, bebekler, hamilelikler yine 5.evle ilgili.

Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları, bir başlatma enerjisini anlatıyor.

O yüzden bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici, şanslı bir döngü. Tabii ki nasip, kısmet konusudur her şey. Gaybı Yaradan bilir. İsteyenlerin gönlüne göre olsun.

Sizin bu yönde bir isteğiniz, planınız, gündeminiz yoksa, çevrenizden de hamilelik haberleri alabilirsiniz.

Ayrıca çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Sanatta, sporda ya da başka bir konuda ilk defa deneyimleyecekleri, güzel şeyler olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 4.evinize geliyor.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 3.evinize geliyor.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, mülakatlar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeler 3.ev.

Güneş transitleri bize söylüyor ? Geldiği evin konularının hareketleneceğini söylüyor.

İşte Güneş, 3.evinizden geçerken, dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artacaktır.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Bir mail trafiği doğabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler ! Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 2.evinize geliyor.

Burası para alanı.

Güneş transitleri nasıl bir sembolizme sahip sevgili okuyucularım ? Güneş’in geçtiği ev konularında neler olur ? Nasıl şeyler yaşarız ?

Bir toparlanma yaşarız. Dağıldığını, kontrolden çıktığını düşündüğümüz şeyleri derleriz, toplarız. Konulara yön vermeye, şekil vermeye başlarız.

Mental anlamda gücümüzü toplar, o konuları daha rasyonel biçimde ele alırız. Neler yapabileceğimize bakarız.

Ruhsal anlamda çok daha iyi hissederiz. Daha çok güveniriz kendimize.

O evin temsil ettiği konularda özgüvenle ilerleriz.

Parasal konular 2.evle ilgilidir. Kazançlarımız, paramızı nereden kazandığımız, gelir kaynaklarımız, harcamalarımız, maddi olanaklarımız bu evin konusudur.

Güneş’in bu alandan geçecek olması, maddi konularda yeni fırsatların doğabileceğini söylüyor. Büyüme imkanı yakalayabileceğinizi söylüyor.

Kazançlarınızın artabileceği, ödemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz, bir süredir satın almak istediğiniz, bütçe yaratmaya çalıştığınız şeyler varsa, o alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir zaman.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Merkür Balık Burcunda 10-27 Mart 2022

Venüs Kova Burcunda  6 Mart-5 Nisan 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

Mart ayı yorumlarınız aşağıda ayrıca ↓↓

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!