Akrep Burcu Mart 2022

Akrep Burcu Mart 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Mart ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım ilkbaharı karşılamaya hazırlanırken, ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizlere neler getirebilir ? Nasıl olasılıklar var ?

Öncelikle buraya Mart ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mart 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 5.evinizde.

Bu evin en temel konularından biri aşk 🙂 Güneş ile aşk hayatınız hareketlenebilir 🙂 Belki bir hoşlanma, bir beğeni olabilir. Sizin için özel biri varsa, karşılıklı duygular varsa, o çekim daha görünür olabilir. Belki konuşulabilir. Bir flört başlayabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.

20 Mart’ta koç burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Bu değişimle birlikte çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkmaya başlayacaktır.

Günlük hayatınızda ana konular daha çok buralardan gelecektir.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

Sağlıklı beslenme konularına odaklanabilirsiniz ayrıca.

Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsıyor 🙂 Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi de sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar ! Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.


Merkür 10 Mart’a kadar kova burcunda. 4.evinizde. 

Merkür burada iken evinize, yuvanıza, aile bireylerinize dair konular getirebilir size.

Ailenizle iletişimler artabilir. Konuşup karara bağlayacağınız, birlikte hareket edeceğiniz şeyler olabilir.

Eviniz için yapmanız gerekenler de meşgul edebilir sizi.

10 Mart’ta balık burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili birçok konuya şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir o yüzden bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

27 Mart’ta Merkür yeni bir transite daha başlıyor. Koç burcuna geçiyor. 6.evinize gelmiş oluyor.

İşinizde çok verimli bir dönem olabilir bu koç transiti sizin için.

6.ev iş hayatımızı simgeler. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, güçlü adımları.

İş hayatınızda yeni fikirlere, yeni başlangıçlara çok açık bir dönem bu. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz üretimlerinize.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeylere adım atabileceğiniz bir zaman. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 6 Mart’a kadar oğlak burcunda, 3.evinizde.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular, iletişimler, yakın çevre bağlantıları pozitif etki alıyor. Birbirinize yardımcı olabileceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştırabileceğiniz bir zamandasınız.

Kardeşler de bu evin temel temalarındadır. Onlarla bağınızda sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Ayrıca onların hayatında yeni yeni, güzel şeyler olabilir 🙂

Oğlak burcu işimizi, kariyerimizi  sembolize eder. 3.ev ise satış, pazarlama faaliyetlerini ve internet üzerinden yapılan şeyleri.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret ya da sosyal medya alanlarında ise şanslı, verimli, güzel bir süreç diyebiliriz. Müşteri bağlantılarınız artabilir. Yenileyeceğiniz hizmetleriniz olabilir. Keyifle, istikrarla, yüksek bir hevesle üreteceğiniz yeni şeyler olabilir 🙂

6 Mart’ta kova burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da çok güzel bir transit bu. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler olacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada :

Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 6 Mart’a kadar oğlak burcunda. 3.evinizde olmaya devam ediyor.

Yakın çevre içinde bir hareketlilik, bir koşturma hali, kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili konular, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular, gidip geleceğiniz yerler, iletişimler, haberleşmeler olabilir Mars ile.

İşinizde iletişimleriniz artabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız yeni fikirler üretmeye, daha önce yapmadığınız şeyleri denemeye, yeni projelere adım atmaya çok müsait bir dönemdesiniz. Fikirleriniz üzerinde etraflıca düşünün, yazın, çizin. Planlayın ve adım atın. Mars ile güzel başlangıçlarınız olabilir.

6 Mart’ta Mars da burç değiştiriyor Venüs gibi. Aynı gün kova burcuna geçiyorlar. Mars da 4.evinize geliyor.

Enerjiniz daha çok evinize, ailenize, yuvanızla ve yaşam alanınızla ilgili konulara akacaktır bu döngüde.

Mars enerjimizi nereye harcayacağımızı gösterir. Efor alanımızdır Mars’ın geçtiği yer.

Mars 4.evinizde iken neler olabilir ? Bu evin temsil ettiği temalarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Evinizle ilgili planladığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde tadilat, tamir gerektiren konular olabilir. İlgilenmeniz gereken şeyler olabilir.

Mars aynı zamanda bir anlaşmazlık enerjisidir. Ev içinde zaman zaman tartışmalar da yaşayabilirsiniz bu süreçte. Bu etkiyi bilerek birbirinize karşı anlayışlı, sakin, yapıcı ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm.

Bazen çok da önemli olmayan şeylere odaklanabiliyoruz. Büyütebiliyoruz konuları.

Bunları yapmamaya gayret ederek, bir sorun varsa çözüm ve uzlaşma için neler yapabileceğinize fokuslanın bu dönemde.


Mart 2022 Ay Döngüleri :

2 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 12° Balık, Güneş 12° Balık

5.evinizde doğacak olan harika bir yeniay !

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için çok güçlü, parıl parıl bir etki alıyorsunuz. Ortaya oldukça yaratıcı, sanatsal değeri yüksek, mis gibi şeyler çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda son zamanlarda sorunlar yaşadıysanız, yeniay ile yeni gelişmeler olabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Yetişkin yaşta çocukları olanlar ve onlarla küslükler yaşayanlar için yeniayın güzel barışmalar getirebileceğini de söyleyeyim.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay bu. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, sürecinizi başlatabilirsiniz yeniay ile. Balık burcu şifalanmakla, tedavilerle ilgili bir burç çünkü, yazımın başında anlattığım gibi.

18 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 27° Başak, Güneş 27° Balık

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Güçlü bir dolunay. Pluto’yu görüyoruz resmin içinde. Pluto’nun dolunaya uyumlu bir açısı var.

Ayrıca kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda gerçekleşecek olan bir dolunay bu.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Ekip içinde yeniden bir iş bölümü yapılabilir. Yeniden paylaşabilirsiniz görevleri.

İşinizde hizmetlerinizi çeşitlendirecek yeni uygulamalar başlayabilir ve iş arkadaşlarınızla bunları paylaşabilirsiniz.

İş hayatınız üzerinden böyle olasılıklar üretiyorum. Çünkü başak burcu işi, çalışma hayatımızı, görev tanımımızı, işimizde sorumluluk alanlarımızı simgeler.

Uyarımı da ekleyeyim : Sosyal yaşamınızda iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunaya yaklaşan günlerde. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla oturup konuşacağınız şeyler olabilir. Şimdiye dek ifade etmediğiniz, vaktiyle sizi incitmiş olan şeyleri konuşabilirsiniz. Ama tabii ki kavga etmeye gerek yok. Kendimizi güzel bir üslupla ifade edebiliriz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun Mart ! Neye ihtiyacımız varsa onu getirsin.

İlkbaharın enerjisi iyi gelsin hepimize ! 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!