Koç Burcu 2022

Koç Burcu 2022

Merhabalar sevgili koçlar ve yükseleni koç olanlar !

Pandemi ve ekonomik koşulların hepimizi çok zorladığı, dalgalı, değişken bir yılı geride bırakıyoruz.

Hayatın içinde güzellikler her zaman vardır.

Mutluluklarımız da, sevinçlerimiz de oldu tabii ki. Belki şahane insanlar eklendi hayatımıza, belki yeni ortamlar, yeni arkadaşlar, belki yeni eğitimler. Kimimiz yeni işlere adım attı, kimimiz yer değişiklikleri yaptı. Hatta belki kimimiz için şu ana kadar yaşadığı en iyi yıl olmuştur.

Ama tabii büyük resimde Satürn Uranüs karelerinin anlattığı sarsıcı değişimler ile, ekonomik zorluklarla hatırlayacağız sanırım 2021’i.

İyisiyle, kötüsüyle artık geride kalıyor.

Peki acaba 2022 nasıl bir yıl ? Nasıl transitler var ? Tutulmalar nerelerde gerçekleşiyor ? Merkür retroları hangi burçlarda meydana geliyor ?

Şimdi 2022’yi konuşmaya başlayacağız !

Pek tabii anlatacaklarım genel etkilerdir, genel olasılıklardır.

Önemli olan ise doğum haritamızın alacağı spesifik etkilerdir. Gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamız ile olan temasıdır.

Kişisel olasılıklarınızdan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için ↓

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com


Bir yılı genel olarak incelemek istediğimizde, öncelikle ne yaparız ? Ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine bakarız.

Bir yılın ana karakterini, temel enerjisini belirleyen bir başka önemli faktör ise kuzey güney Ay düğümlerinin nerede olacağıdır. Ay düğümleri burçlarda karşılıklı olarak yer alırlar. Kuzey düğüm nerede ise, güney düğüm tam karşısındadır. Neden önemlidir Ay düğümleri ? Çünkü tutulmalar Ay düğümlerinin bulunduğu hat üzerinde gerçekleşirler. Yani Ay düğümleri tutulma aksını sembolize ederler.

Bunlar dışında başka neler var ele almamız gereken ? Retrolar var. Onlar da hem dikkat etmemiz, hem de bir yanıyla iyi değerlendirmemiz gereken zamanlar. Sebepleriyle anlatacağım.

Hadi şimdi Jüpiter ile başlayalım.

Jüpiter şansın gezegenidir. Büyük iyicil deriz ona ! Bolluğu, bereketi, fırsatları, büyümeyi, açılımları, hayatın güzelliklerini, şanslı gelişmeleri sembolize eder. O yüzden en sevdiğimiz gezegendir 🙂 Onu ilk sıraya alıyorum 🙂 Jüpiter’in güzellikleri ile başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter bu yıl biterken, 29 Aralık 2021 günü balık burcuna geçiyor !

Bu yılın büyük kısmını kova burcunda geçirmişti. Tamamlanıyor artık bu kova transiti.

29 Aralık 2021-11 Mayıs 2022 arasında Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz. Balıkta iken, 12.evinizde ilerliyor olacak Jüpiter.

Ruhsal anlamda bir uyanış, bir derinleşme dönemi bu sizin için. Artan farkındalığınızla iç dünyanızda çok daha huzurlu zamanlar yaşayacağınız bir iyileşme, bir hafifleme, geçmişten arınma dönemi.

Psikolojik sorunlara çözüm bulabileceğiniz, ruhsal anlamda yol alabileceğiniz, spiritüel konularla meşgul olarak, öğrendiklerinizle yaşam çerçevenizi büyütebileceğiniz, iç huzurunuzu yukarı taşıyabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için.

Kendinizle kalmak, kişisel alan yaratmak istiyorsanız, bu gerçekleşebilir Jüpiter ile.

Yogaya, meditasyona, sizi medite edecek şeylere başlayabilirsiniz. Ruhsal anlamda derinliği olan yeni şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Balık denizleri, suları simgeler. Denizler, deniz gören yerler, denizlerle bağlantılı alanlarda yapılan ticari faaliyetler, su sporları, yüzme yine balık burcunun simgelediği şeyler arasında.

Bir su sporuna adım atabilirsiniz Jüpiter’in balık transiti ile. Yüzmeyi öğrenebilirsiniz, yüzmek hayatınızın bir parçası haline gelebilir.

Deniz taşımacılığı, deniz temizliği, vb gibi sektörlerde işleriniz olabilir. Varsa büyüyebilir, bereketlenebilir.

Deniz gören bir yere taşınabilirsiniz. Su ile bağınız güçleniyor, diyeyim 🙂 Öyle tarif edeyim.

2022’de Jüpiter’in bir koç dönemi de olacak. İşte bu dönem, sizin için çok önemli !

11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında Jüpiter koçta !! Bu kez 1.evinizde.

12 yıldan sonra gelen bir şans bu. Şahane başlangıçların zamanı !

1.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile her tür konuda yeni güzel başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

İş, eğitim, aşk, ilişkiler, sosyal ortamlar, seyahatler, pek çok açıdan güzel olasılıklar doğabilir Jüpiter ile.

Meşgul olduğunuz, sizi yoran konular ne ise, o konularda bir ferahlama olabilir.

Maddi koşullarınız iyileşebilir. Bolluk, bereket getiriyor size Jüpiter.

Eğitim hayatınızda yeni gelişmeler olabilir. İşiniz eğitmenlik ya da danışmanlık ise, donanımlarınızı parıl parıl ortaya koyacağınız çalışmalarınız, üretimleriniz olabilir.

Seyahatleriniz olabilir. İlk defa gezip göreceğiniz yerler olabilir.

Hayatınızda önemli olacak insanlarla tanışabilirsiniz ayrıca. Jüpiter’in geçtiği yerde hayatın hediyeleri vardır 🙂

11 Mayıs-28 Ekim 2022 arası olan bu dönem dışında, 2022’de Jüpiter balıkta. Yukarıda anlatmış olduğum 12.ev konularında şanslı olacağınız bir yıl geliyor.


SATÜRN

Önümüzdeki yıl boyunca Satürn kovada ve 11.evinizde. Hatta bu transit Mart 2023’e kadar sürecek.

Bu sizin için kolektife, bütüne hizmet edeceğiniz, kalabalıklara hitap eden işlerin içinde olabileceğiniz, yeni sorumluluklar üstlenebileceğiniz bir döngü. Toplumsal anlamda fayda yaratacak işler üretebilir, özellikle sosyal medya ve internet aracılığıyla bunları sunabilirsiniz. Sosyal medyada aktif olduğunuz bir alan, bir faaliyet varsa, sayfanız büyüyebilir, daha fazla sorumluluk üstlenebilirsiniz.

Vakıfların, derneklerin, sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer alabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz değişebilir. Elenenler de olacaktır, yeni gelenler de olacaktır. Hatta kalıcı, temeli sağlam dostluklar başlayabilir. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

Ekip çalışmalarının, yeni grupların, takımların içinde yer alabilirsiniz.

Mesleki sorumluluklarınız artabilir.


2022 Merkür Retroları

Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamak, beklemek, özellikle imzalı, sözleşmeli konulardan uzak durmak, önemli alışverişler yapmamak, büyük kararlar almamak gerekiyor sevgili okuyucularım.

Kelimeleri daha güzel seçmek, iletişimlere daha fazla özenmek gerekiyor.

Temeli, öncesi olmayan konularda yeni başlangıçlar yapmamak gerekiyor.

Hadi 2022’nin Merkür retrolarına bakalım !

14 Ocak-4 Şubat 2022

Kova burcunun 10 derecesinde başlayacak, oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

11.evinizde başlayacak, 10.evinizde tamamlanacak olan bir retro.

Retronun 26 Ocak’a kadar olan kısmı 11.evinizde.

Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız, iş ortamınızda içinde bulunduğunuz ekipler, grup çalışmaları bu ev kapsamında. O yüzden arkadaşlarla iletişimlere dikkat diyorum.

Bazı projelerin, yapmış olduğunuz çalışmaların üzerinden geçme zamanı bu ayrıca. Eksikler tamamlanacaktır. Düzeltmeler, iyileştirmeler olacaktır.

26 Ocak-4 Şubat arası olan retronun geri kalan bölümünde ise 10.ev konularında başlangıçlardan uzak durmanızı, daha dikkatli ilerlemenizi, daha kontrollü olmanızı önereceğim.  Nedir 10. evin konuları ? İşimiz, iş hayatımızla ilgili konular, yöneticilerle dialoglar, kariyerimizi ilgilendiren konular, resmi işlemler, devlet bağlantılı işler.

10 Mayıs-4 Haziran 2022

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak.

23 Mayıs’a kadar olan ikizler dönemi 3.evinizde yaşanacak. Geri kalanı 2.evinizde.

23 Mayıs’a kadar olan dilimde yakın çevre iletişimleriniz üzerinden etki alabilirsiniz. Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve gün içinde sık görüştüğünüz kişiler 3.ev kapsamında. Bu kişilerle dialoglarınızda sözlerinizi iyi seçmeniz, daha özenli olmanız güzel olur. Kardeşlerinizle ilgili sonuç beklediğiniz konular, neticeye varmamış şeyler çözülebilir ayrıca bu retroda. Belirsizlikte olan şeyler bir şekle girebilir.

Sosyal medyada bir faaliyetiniz varsa, içerikleriniz üzerinde düşünebileceğiniz, bir şeyleri yenileyebileceğiniz, daha faydalı hale getirebileceğiniz bir dönem. İletişime dayalı faaliyetlerinizde bir yeniden yapılandırma dönemi.

23 Mayıs-4 Haziran arası dönemde ise 2.ev konuları üzerinden retro etkisini alıyor olacaksınız. Büyük harcamalardan, parasal konularda büyük adımlardan, geçmişi/öncesi olmayan alım satım konularından ve yatırım hamlelerinden uzak durmanızı tavsiye edeceğim. Diğer yandan bir süredir gerçekleşememiş alım satım konuları gerçekleşebilir. Bir parasal konu çözülebilir.

10 Eylül-3 Ekim 2022

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak olan bir retro.

23 Eylül’e kadar olan kısım terazide, 7.evinizde. Geri kalan kısım ise başak burcunda 6.evinizde.

10 Eylül-23 Eylül arası olan dönemde retro etkilerini 7.evin temsil ettiği kişi ve konular üzerinden deneyimliyor olacaksınız. Evliliğiniz, ilişkiniz, eşiniz/sevgiliniz, iş ortağınız, işinizde birlikte yol aldığınız kişiler, herhangi bir alanda bilgisine başvurduğunuz, size danışmanlık veren, rehberlik eden kişiler bu ev kapsamında.

Buralarda iletişimlere dikkat diyeyim. Geçmişten gelen konular tekrar konuşulabilir ayrıca.

Uzlaşamadığınız noktalarda oturup konuşmak için iyi bir döngü.

Geçmiş bağlantılarınızla, daha önce birlikte iş yaptığınız kişilerle, eskiden tanıdığınız müşterilerinizle yeniden irtibatlar kurabileceğiniz bir retro.

23 Eylül sonrası retronun geri kalan kısmı ise 6.evinizde gerçekleşecek. İşiniz, günlük yaşamınız, rutinleriniz bu evin konusu.

İş ortamınızda, hizmet sunduğunuz konularda ve iş yapma şeklinizde değişen şeyler olabilir. İş ve iş dışında günlük yaşam düzeninizde pürüz yaratan şeyleri ele alabilir, iyileştirebilirsiniz. Yaşamınızda veriminizi, enerjinizi, üretimlerinizi güçlendirecek şeyler yapabilirsiniz. Hayatı düzenleme zamanı.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

18 Ocak 2022’de boğa akrep aksına geçiyor Ay düğümleri. 18 aylık yeni bir döngü başlıyor. Ay düğümlerinin transitleri ortalama olarak 18 ay sürer.

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu aks üzerinde gerçekleşirler.

Kuzey ay düğümü 2.evinize geçiyor. Güney ay düğümü ise tam zıttında, 8.evinizde olacak bu süreçte.

2.ev kendi kazancımızdır, çalışarak elde ettiğimiz paralardır. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynaklardır (aileden, eşten gelen paralar, burs, kredi, vb).

Bu yeni döngü, hayatınızda kendi paranızı kazanmak yönünde yeni başlangıçlarınızın olabileceğini, başkalarından elde ettiğiniz maddi olanaklardan ziyade kişisel kazançlarınızı çoğaltmak isteyeceğinizi söylüyor.

Maddi konuların ön planda olacağı bir yıl sizin için 2022.

Yatırımlar, birikimler, maddi güvence sağlayacak şeyler üzerine daha fazla düşüneceğiniz, bu doğrultuda yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz bir yıl.

Kuzey Ay düğümümün boğadan geçişiyle ve boğada gerçekleşecek tutulmalar ile maddi çerçevenizi yenilemek ve büyütmek için yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Bu yönde bir çabanız olabilir.

Boğa burcunda da, akrep burcunda da tutulmalar göreceğiz 2022’de.

Akrep tutulmaları nasıl olasılıklar anlatıyor sizin için ? Başkalarından gelen maddi kaynaklar, ortak kaynaklar, ortak mülkler, şayet varsa miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konuların şekil kazanabileceğini söylüyor.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 – 10⁰ Boğa – Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 – 2⁰ Akrep – Güneş Tutulması

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 – 25⁰ Akrep – Ay Tutulması

8 Kasım 2022 – 16⁰ Boğa – Ay Tutulması


Bu zorlu yılın ardından 2022’nin hepimize şans, mutluluk ve keyif getirmesini diliyorum 🙂

Vakti geldikçe her gelişmeyi konuşalım inşallah.

Sevgiler, iyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!