Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2022

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2022

Güneş 18 Şubat Cuma günü 19:42’de balık burcuna geçti sevgili okuyucularım. 1 aylık kova döngüsünü tamamladı artık. Güneş’in bu yeni transiti 20 Mart’a kadar sürecek.

1 aylık yeni bir Güneş transiti başlamış bulunuyor. Güneş her bir burçta 1 ay süreyle kalır.

Güneş’in bu alana geçişi ile balık burcu temaları ön planda olacak hayatımızda. Balık burcunun sembolize ettiği konularda gündemlerimiz, günlük işlerimiz, niyetlerimiz, planlarımız olacak.

Peki balık burcu, hangi konuları anlatır bize ?

Denizler, barajlar, su ile ilgili konular. Yüzme. Yüzme kursları.

Evlerimizde su ile, su sistemleri ve tesisatları ile ilgili konular. Kişisel su tüketimimiz.

Yani suya dair her şey diyebiliriz.

Güneş burada iken evlerimizde, ofislerimizde su sistemlerini yenileyebiliriz. Yenilememiz gerekebilir.

Su arıtma cihazları alabiliriz. Su tüketimimiz için kararlaştıracağımız şeyler olabilir.

Deniz taşıtlarını kullanmaya başlayabiliriz. Diğer zamanlara kıyasla daha sık kullanabiliriz.

Yüzme öğrenmek isteyebiliriz. Bir yüzme kursuna kayıt yapabiliriz.

Su tüketimimizi artırabiliriz. Yeterince su içmiyorsak, burada bir düzenleme yapabiliriz.

Başka hangi konular var peki balık burcunun temaları arasında ?

Hastaneler, tedaviler, sağlık, fiziksel ve ruhsal iyileşme, şifa konuları. Özellikle ayak sağlığı ile, ayak bakımı ile ilgili konular.

Bunlar balık burcu deyince konuşabileceğimiz temalar. Güneş balıkta iken, bu konularda yeni gündemlerimiz olur. İhtiyaç duyduğumuz noktalarda bir tedavi süreci başlatabiliriz. Pandemi konusunda yeni güzel haberler alabiliriz.

Balık burcu ile bağlantılı diğer temaları da sayayım : Terapiler, psikolojik konular. Psikologlar, psikiyatristler. Spiritüel konular. Meditasyon, enerji çalışmaları. Ruhsal derinlik, farkındalık. İç huzurumuz, kendimizle olan ilişkimiz.

Ruhumuzu besleyecek, bizi içsel anlamda şifalandıracak çok güzel şeyler yapabiliriz Güneş’in balıkta olacağı bu dönemde.

Bunun dışında, balık bütüne katkı olmak isteyen, ihtiyaç duyana yardım etme hevesi yüksek olan bir burç. O yüzden Güneş balıktan geçerken, yardımlaşmalarımız artar. Sevgimizi daha kuvvetli şekilde gösteririz, birbirimizi daha güçlü şekilde destekleriz.

Affediciliktir ayrıca balık. Barışmalar olur. Huzur, hoşgörü, empati artar. Bu anlamda harika bir balık transiti.

Balık ruhumuzu, duygu dünyamızı, kendimizle ilişkimizi, hayatın akışı ile, kadersel planımız ile uyumlanma becerimizi, akışta olma becerimizi, teslimiyet duygumuzu, maneviyatımızı, Yaradan ile ilişkimizi anlatan bir burç.

İçe dönebileceğimiz, öze dönmek, içeriyi onarmak, duygu dünyamızı iyileştirmek, duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak isteyeceğimiz bir dönem olabilir bu o yüzden.

Sakin, dingin, naif, yumuşak bir enerjisi vardır balığın. Bir sakinleşme zamanı diyebiliriz. Öfkelerden arınma, duygusal anlamda hafifleme zamanı. Ruhsal anlamda şifanın ve dönüşümün zamanı.


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

12.ev sosyal ortamlardan uzaklaşmak, inzivaya çekilmek, bir şeylerden elimizi çekmek, kendimizle kalmak, sessizleşmek, geri planda olmak şeklinde anlatabileceğim bir  ev.

Güneş balıktayken arkadaş buluşmaları yerine kendinizle vakit geçirmeyi daha çok isteyebilirsiniz. Buna ihtiyaç duyabilirsiniz.

İletişimler çeşitli sebeplerle azalabilir. Bunu azaltan siz de olabilirsiniz.

Enerjiniz, motivasyonunuz düşebilir. Yapmak istediklerinizle, hedeflerinizle ilişkiniz güç kaybedebilir biraz.

Güç toplamak, dinlemek, biraz bir şeylere mola vermek isteyebilirsiniz.

12.ev tam da böyle bir soluklanma, ara verme, dinlenme, istirahat halini anlatır. Ufak tefek üşütmeleriniz, rahatsızlıklarınız da olabilir bu dönemde.

Bu arada bir uyarım da olsun : Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev döngüsü, yeni başlangıçların desteklenmediği zamanlardır. Yeni başlayacak şeyler için, önemli girişimler için uygun bir zaman değildir. Bu tür adımlardan, atılımlardan kaçınınız bu süreçte. Mümkünse dinlenmek, soluklanmak, biraz geriye dönüp bakmak, bir muhasebe yapmak, yeniden başlamak üzere şimdilik biraz durup güç toplamak, bu sürecin en güzel getirisi olur sizin için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş balık burcuna geçiyor. Bu değişim ile 11.evinize geliyor Güneş. Sosyal çevre alanına yerleşiyor. Bu ev sosyal hayatımızla, arkadaş çevremizle ilgili bir ev.

Sosyal hayatınız renkleniyor, arkadaşlarınızla iletişimleriniz artıyor 🙂 Dostlarınızla bir araya gelmeleriniz, güzel güzel buluşmalarınız olabilir. Birlikte eğlenebilirsiniz, gezileriniz olabilir, keyifli programlar yapabilirsiniz.

Dostlarınızın size ihtiyaç duyduğu konular varsa, onların yanında yer alabilir, desteğinizi ve katkınızı sunabilirsiniz.

Arkadaş çevrenizde bir hareketlilik anlamına geliyor bu transit sizin için. Haberleşmeleriniz artacaktır.

İşinizde ekip olarak kararlaştırmanız gerektiren konular gündeme gelebilir ayrıca. Çünkü aynı zamanda takım çalışmaları demektir bu ev.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar, toplum yararına yapılan şeyler de  11.evin konusu. Bir kampanyaya maddi katkınızla, bağışınızla destek verebilirsiniz. Bir gönüllü çalışmada yer alabilirsiniz Güneş balıkta iken.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

10.evinize geliyor Güneş.

Bu kez sorumluluklar, yapılması gerekenler, görevler öne çıkıyor.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız, teslim etmeniz gereken projeler, raporlar olabilir.

İşlerin teslim tarihi üzerinizde stres yaratabilir, zaman kısıtlı olabilir bazı konularda. O yüzden işleri ertelemeden, planlı ve disiplinli şekilde ilerlemenizi öneririm. Sonra sıkışıklık ve gerginlik yaşamamak adına planınızı, programınızı iyi yapınız.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 9.evinize geliyor.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. Çok derinlikli, hayata karşı ufkunuzu açacak, bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta ilen.

Bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir 9.ev. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 8.evinize geliyor.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamanızı, mümkün olan noktalarda tasarruflu ilerlemeye çalışmanızı öneririm. Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.

Maddi anlamda yaşamınızı, yaşam standartlarınızı gözden geçirebileceğiniz, harcamalarınızı dengelemek için yeni şeyler yapabileceğiniz, birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 7.evinize geliyor.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler 7.evin konusudur. Bu temalar hareketleniyor Güneş ile.

Eşinizle/partnerinizle ya da ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Evlilik hazırlığında olanlar için yoğun bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin bir sorunu çözülebilir. Yeni bir şeye başlayabilir.

İşinizde ortaklıklar kurmak, iş birlikleri yapmak istiyorsanız, yeni bağlantılar elde etmek için şanslı bir dönemdesiniz.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri. Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

6.evinize geliyor Güneş.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca 🙂 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.

Bir de evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular aktif hale gelebilir. 6.ev temaları arasında evcil hayvanlar da var. Belki de şu olabilir : Bir evcil hayvan dahil olabilir hayatınıza 🙂 Gönlünüzde böyle bir şey varsa, bir hayvan sahiplenebilirsiniz. Sosyal medyadan ya da başka bir yerden bir fırsat doğabilir. Bir patili arkadaş gelebilir yaşamınıza 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 5.evinize geliyor.

Bu evin en temel konularından biri aşk 🙂 Güneş ile aşk hayatınız hareketlenebilir 🙂 Belki bir hoşlanma, bir beğeni olabilir. Sizin için özel biri varsa, karşılıklı duygular varsa, o çekim daha görünür olabilir. Belki konuşulabilir. Bir flört başlayabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.


Yay ve Yükselen Yay : 

4.evinize geliyor Güneş.

Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık yeni bir döngü başlıyor.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz, çöpe atmanız, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, aile köklerinizi, eskileri daha çok anacağınız bir zaman bu sizin için. 4.ev biraz nostaljik bir ev 🙂 Aile köklerinizi daha yakından tanıyacağınız hikayeler de dinleyebilirsiniz anne babanızdan. Bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Bu transit ile 3.evinize geliyor Güneş.

Hayatınızda iletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artacağı bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, belki yeni haberlerini alabileceğiniz bir dönem. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irikli ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunun çözülebileceği bir süreç.


Kova ve Yükselen Kova :

Balık transiti ile 2.evinize geliyor Güneş.

Yani para evinize 🙂

Bu kez güçlenme parasal konularda sanırım 🙂 Hımm..Burada bir değişim ve açılım olasılığı var.

Daha iyi kazanmak için, hayatın keyiflerini gönlünüzce yaşayabilmek için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için yeni güzel adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Parayla ilişkinizi düzenlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, geliriniz ve harcamalarınız arasında bir denge kurmak, harcamalarınızın takibini yapmak istiyorsanız, bu konuda da yeni şeyler yapabilirsiniz. Kaydını tutabilirsiniz bütçenizin. Birikimlerinizi büyütmek için tasarruflara gidebilirsiniz.

Müsriflik olduğunu, gereksiz olduğunu düşündüğünüz alışverişleriniz varsa, buraya bir denge getirebilirsiniz. Tabii varsa. Olmaya da bilir 🙂


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş balık transiti ile 1.evinize geliyor.

Çok destekleyici bir zaman bu sizin için ! Yılın içindeki balık dönemi. Balıkların zamanı 🙂

1.evden geçen bir Güneş başlangıç demektir. Yeni bir dönemin başladığını anlatır.

Kendiniz için, hayatı daha güzel yaşamak için değiştirmeye niyet ettiğiniz neler var ? İşte onlar için harekete geçin. Güneş ihtiyacınız olan özgüveni, kararlılığı, iradeyi getiriyor size. Bunları temsil eder Güneş.

Hayatın içinde ilerlemek, yol almak, parlamak, donanımları ortaya koymak için harika bir zaman !


Güneş’in balık transitinin hepimiz için iyi bir dönem olmasını diliyorum.

Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!