Merkür Kova Burcunda 15 Şubat-10 Mart 2022

Merkür Kova Burcunda 15 Şubat-10 Mart 2022

Merkür 15 Şubat Salı günü kova burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 10 Mart tarihine kadar kovada olacak.

Bu hepimiz için şanslı bir gelişme. Kova burcu, Merkür için çok iyi bir yerleşim. O yüzden güçlü, güzel bir transit başlıyor !

Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Yani Uranüs’ün evidir kova ve Uranüs Merkür’ün üst oktavıdır. Babası gibidir.

Merkür’ün ve Uranüs’ün doğaları birbiri ile çok uyumludur. İkisi de aklı, mantığı, rasyonelliği, yaratıcılığı, zihinsel faaliyetleri, düşünsel becerileri simgeler.

Merkür, kovada iken tıkır tıkır çalışacaktır o yüzden 🙂 Çok güzel fikirler getirecektir bize.

Yaratıcılığımızı daha güçlü şekilde kullanacağımız, akılcı yaklaşımlarla konularımıza yön verebileceğimiz, yeni ve daha doğru bakış açılarıyla geçmişten özgürleşebileceğimiz, zihinsel trafiğin yüksek olacağı bir dönem. Bir farkındalık zamanı. Bir idrak zamanı.

Bir yaratıcılık dönemi. Bir değişim dönemi.

Ayrıca kova burcu sosyal hayatımızı, sosyal ortamlarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı  sembolize ediyor. Merkür ise iletişim gezegeni. Demek ki sosyal anlamda da hareketleniyoruz 🙂 Arkadaşlarımızla irtibatlarımız artıyor. Paylaşımlarımız artıyor.

Bol iletişimli bir kova zamanı başlıyor 🙂

Şimdi Merkür’ün kova transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Okurken her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 11.evinize geliyor.

Bu etkiyle birlikte iş hayatınızda ya da iş dışında sosyal hayatınızda arkadaşlarınızla paylaşımlarınız, iletişimleriniz artacaktır. Görüşmeler, birlikte yapılacak şeyler olacaktır. İşinizde, ekip içinde birbirinize destek vereceğiniz, iş bölümleri yapabileceğiniz, işleri güzelce paylaşabileceğiniz bir dönem. Kararını birlikte vereceğiniz işler, projeler, programlar olacaktır.

Merkür’ün geldiği yerde, haberleşmeler artar. Bilgi akışı hızlanır. Sosyal yaşamınızda daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz ayrıca. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Hayatınızda değişiklikler yapmak, kurslara katılmak, enerjinizi yenilemek, sosyalleşmek istiyorsanız, değerlendirin bu transiti.

11.ev kurslarla, grup çalışmalarıyla da ilgilidir. Yeni eğitimlere katılmak, ilgi alanlarınız içinde sosyalleşmek için harika bir zaman 🙂

Bir şey daha ekleyeyim. Kova demek dijital platformlar demektir. Yeni üyelikleriniz olabilir bu dönemde. Online platformlara üye olabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz. Yeni aplikasyonlar kullanmaya başlayabilirsiniz günlük yaşamınızı düzenlemek için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 10.evinize geliyor.

İşinizde, eğitim hayatınızda, kişisel yaşamınızda resmi konular, imzalı işler, teslim etmeniz gereken evraklar olabilir. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

Hayatınızda otorite figürü diyebileceğimiz kişilerle ilgili konular artıyor bu transitte. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapmanız gerekenler, resmi konular öne çıkıyor.

İş hayatınızda otoritenin talepleri yorabilir biraz. Yetiştirmeniz gereken şeyler olabilir. Ağırlıklı olarak işe dair konuların önde olduğu bir zaman bu sizin için.

Görevler ön planda.

İşinizde kovanın yaratıcılığı ile yeni şahane üretimleriniz olabilir. Orijinal fikirler yeni müşteri bağlantıları, memnun edecek kazançlar getirebilir size. İşinizde düzenlemek, daha iyi hale getirmek isteyeceğiniz şeyler olabilir. Dijital platformlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz ya da bu platformlarda yeni stratejileriniz olabilir. Kova dijital dünyayı, teknolojiyi, interneti simgeliyor çünkü.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 9.evinize geliyor.

Öğrenci olanlar ya da akademik hayatın içinde olanlar için yoğun, hareketli, bol iletişimli, bol irtibatlı bir dönem 🙂

9.ev üniversiteyi, akademiyi, hocaları simgeler. Hocalarınızla iletişimleriniz artabilir. Ödev teslimleriniz, proje teslim konularınız olabilir. Akademik çalışmalarınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir çalışmanız onaylanabilir, bir akademik platformda yayınlanabilir.

Uzakları sembolize eder ayrıca bu ev. Uzak şehirleri ve başka ülkeleri simgeler. Yurt dışında yaşayan, uzak bir şehirde yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla iletişimler artabilir. Onlarla ilgili konularınız olabilir. Bir seyahatiniz de olabilir. Bir yolculuk gündeme gelebilir.

9.ev ilimleri simgeler. Kova ise grup çalışmalarını, kursları. Ruhsal derinliği olan bir alanda güzel bir eğitim de getirebilir size bu transit. Ufkunuzu açacak bir uzman, bir eğitmen getirebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 8.evinize geliyor.

Aile içinde parasal konular, yapılması gereken ödemeler gündeme gelebilir.

Bankacılık işlemleriniz, maddi varlıklarınızla ilgili yeni kararlarınız olabilir. Yatırımlar, sigorta konuları, maddi güvence diyebileceğimiz araçlar gündeminize yerleşebilir.

Kredi çekme planı olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Kişisel kazançlarınızın dışında başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ortaklı kazançlarda karara bağlayacağınız, yeni bir şekil vereceğiniz, oturup konuşacağınız şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 7.evinize geliyor.

Yeni yeni iş birliklerine, yeni müşteri bağlantılarına çok açık, şanslı bir zaman.

İşinizde iletişimler artabilir. Yeni bağlantılar, her iki tarafın da memnun olacağı, güzel anlaşmalar doğabilir.

Evlilik ve ikili ilişkiler de 7.evin konusudur. Bu transit ile partnere dair konular da öne çıkacaktır o yüzden. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Önemli atılımlarınız olabilir.

Eşinizin/partnerinizin yeni başlangıçları olabilir. Özellikle yeni ortamlara katılmak, iş hayatında yeni ekiplere dahil olmak gibi. Çünkü bu bir kova transiti ve kova burcu bunları simgeliyor.


Başak ve Yükselen Başak :

Kova burcu transiti ile 6.evinize geliyor Merkür.

Bol çalışmalı, bol koşturmalı, bol iletişimli, günlük temposu yüksek bir dönem bu sizin için.

İşinizde yeni bir günlük düzen oluşabilir. Kişisel hayatınızda düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Bir gününüzü, günlük verimliliğinizi, rutinlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir. Kova burcu teknolojiyi ve dijital şeyleri simgeler. Günlük hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak aplikasyonlar kullanmaya başlayabilirsiniz.

6.ev iş hayatımızla ilgili bir ev. İşinizde teknolojiyi, dijital platformları daha etkin kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yönde yeni kararlarınız, yeni projeleriniz olabilir.

Kova burcu gruplar, sosyal ortamlar, takım çalışmaları, grup çalışmaları demektir. 6.ev ise rutinlerimizle ilgili bir alan. Düzenli olarak yapacağınız bir şey, günlük olarak gideceğiniz bir ortam da dahil olabilir hayatınızda bu Merkür transitinde.


Terazi ve Yükselen Terazi :

5.evinize geliyor Merkür.

5. ev hobileri anlatır. Kova burcu ise kursları, grup çalışmalarını, grup eğitimlerini simgeleyen bir burç.

Yeni bir hobi edinebilir, yeni bir eğitime dahil olabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuklar yine bir 5.ev temasıdır. Çocuklarınız yeni kurslara katılabilirler. Sosyal etkinlikler içinde yer alabilirler.

Kutlamalarınız olabilir ayrıca yakın çevreniz içinde. Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Eğlenceli, renkli, iletişim trafiği yüksek, sosyal bir dönem 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 4.evinize geliyor.

Evinizi daha konforlu, daha işlevsel, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz bu dönemde. Değiştireceğiniz, yenileyeceğiniz eşyalar olabilir.

Kova burcu elektrikli aletleri, elektronikleri sembolize eder. Elektrikli ev aletleri alışverişleriniz  olabilir özellikle 🙂

Aile içi konularda güzel kararlarınız olabilir ayrıca. Bir şeylere şekil verebilirsiniz. Netleştirebilirsiniz. Eviniz ve ailenizle ilgili planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir zaman.


Yay ve Yükselen Yay :

Kova burcunda iken 3.evinizi hareketlendiriyor olacak Merkür.

İletişim evinizden iletişim gezegeni geçiyor olacak ! Bu da size pek çok dialog, haberleşme, iletişim, yazışma, görüşme getirebilir 🙂 Hem yakın çevre içinde, hem işinizde iletişim trafiğinin yükseleceğini söylüyor bu Merkür bize.

Kova burcu arkadaşlarımızı sembolize eder. Arkadaş çevreniz içinde güzel şeyler planlayabilirsiniz. Birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha güzel, daha samimi bir bağa dönüşebilir. Bir desteği, bir yardımlaşma enerjisini, takım ruhunu sembolize eder kova.

İlişkilerden, iletişimlerden yana renkli, güzel bir dönem.

Son derece sosyal bir zaman. Tadını çıkarın 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür kova burcunda iken 2.evinizde olacak.

Bu ev parayı, para kazanmayı, kişisel kazançlarımızı simgeler. Kova burcu ise interneti, teknolojiyi, dijital platformları. İnternet üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, bereketli bir zaman diyebilirim 🙂

Yoksa bu yönde bir adım da atabilirsiniz. Böyle bir girişiminiz de olabilir. Dijital platformlar üzerinden bir gelir kapısı açabilirsiniz kendinize.

Parasal konularda yeni kararlarınız olabilir. Yatırım amaçlı neler yapabileceğinizi araştırabilirsiniz. Geleceğiniz için maddi güvence oluşturmak adına yeni şeyler yapabilirsiniz.

Kova burcu teknoloji ile, elektronik aletlerle ilgili. 2.ev ise harcamalarımızı da kapsıyor. Bir elektronik alışverişiniz olabilir. Dijital bir aplikasyona, bir platforma üyelik oluşturabilirsiniz. Teknolojik bir harcamanız olabilir 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 1.evinize geliyor.

Hayatınızda bir hareketlenme başlıyor ! 1.ev başlangıç ve yenilik sembolizmindedir. Merkür çok güzel bir alanı aktive ediyor kovaya gelişi ile 🙂

İş konusunda, ilişkilerinizde, kişisel yaşam düzeninizde, düşüncelerinizde, bakış açılarınızda, pek çok anlamda bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Güzel bir döngüdesiniz. Bir farkındalık zamanı. Yeni şeyler öğrenme zamanı.

Bu transit aynı zamanda sizin için yüksek bir iletişim trafiği anlamına geliyor. Haberleşmeler, konuşmalar, sohbetler, muhabbetler artıyor 🙂

Yeni fikirler geliyor aklınıza. Yeni hevesler doğuyor. Yeni kararlarla canlanıyorsunuz. Niyetleriniz ve yapmak istediğiniz başlangıçlar için motivasyonunuz yükseliyor.

Yeni eğitimler, kova geçişi olduğu için özellikle online eğitimler gündeme gelebilir.

Kurslara kayıt yapabilirsiniz. Yeni sosyal ortamlarda, grupların içinde bulabilirsiniz kendinizi. Kitap alışverişleriniz olabilir. Üye olacağınız dijital platformlar olabilir bu transit sürecinde.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 12.evinize geliyor.

Önemli başlangıçlar ve yenilikler için bir hazırlık zamanı bu.

12.ev geçişlerinde büyük girişimlerden sakınmamız gerekiyor. Siz de bu anlamda dikkat ediniz. 12.ev zamanında başlayan işler, istenildiği şekilde ilerlemeyebiliyor. Hiçbir konuda önemli adımlar atmamaya çalışınız.

Özellikle imzalardan uzak durmanızı önereceğim. Yapmak istediğiniz kontratlar, anlaşmalar, alım satım konuları, ticari sözleşmeler ve önemli alışverişler varsa, bunları transitin sonlanacağı 10 Mart sonrasına ertelemeniz faydanıza olur.

Bu ev ruhsal alandır aynı zamanda. Psikolojik konularda, spiritüel konularda yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, yaşamanızı iyileştirmenize vesile olacak farkındalıklar yaşayabileceğiniz, duygu dünyanızda bir şeyleri şifalandırmak isteyeceğiniz, güzel bir soluklanma, dinlenme ve şifalanma zamanı.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

Şubat ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor.

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Şubat 2022Boğa Burcu Şubat 2022İkizler Burcu Şubat 2022,

Yengeç Burcu Şubat 2022Aslan Burcu Şubat 2022Başak Burcu Şubat 2022,

Terazi Burcu Şubat 2022,  Akrep Burcu Şubat 2022Yay Burcu Şubat 2022,

Oğlak Burcu Şubat 2022Kova Burcu Şubat 2022Balık Burcu Şubat 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!