7-13 Mart 2022 Astroloji Gündemi

7-13 Mart 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Mart ayının ikinci haftasına giriyoruz. İlkbahara hayli yaklaştık 🙂

Düşüncesi iyi geliyor insana, değil mi ?

Bu hafta gökyüzünde neler var ? Acaba nasıl bir hafta bekliyor bizi ?

Geçtiğimiz haftaya kıyasla biraz daha sakin bir haftaya giriyoruz diyebilirim kıymetli okuyucularım.

Geride bıraktığımız hafta içinde çok fazla kavuşum ve açı gördük. Çok fazla temas gördük gezegenler arasında. Bu bir aksiyon halini anlatıyordu. Zaten tam da öyle oldu.

Özellikle Venüs-Mars-Pluto kavuşumu zorlu bir görünümdü. Savaş, çatışma, öfke, patlama anlamına gelen, sert bir kavuşum deneyimledik.

Ne yazık ki bir savaş bile yaşanıyor şu anda dünyada. Yıl 2022 ama bu hala olabiliyor.

Ukrayna için tez zamanda kurtuluş ve ferahlık diliyorum !!

Bu hafta Güneş Neptün kavuşumunu deneyimleyeceğiz. Neptün balık burcunun yönetici gezegenidir. Barışı, sevgiyi, uyumu simgeler. Umarım bu kavuşumun, savaş konusunda da çalıştığını görürüz. Bu kaotik durum artık şifalansın inşallah.

Güneş Neptün teması dışında majör başka bir açı görmüyoruz gezegenler arasında. Tabii günlük olarak Ay’ın açıları olacak. Onlar her zaman için var. Ay hızlı transit ettiği için (en hızlı gök cismi hatta) sürekli olarak açı alıyor.

Bu hafta yeni bir transit daha başlıyor. Merkür balık burcuna geçiyor 10 Mart günü. Aşağıda ‘haftanın gelişmeleri’ bölümünde konuyu ele alacağım.

Bu arada Mart ayı burç yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım :

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz :

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

Yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


7-13 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

10 Mart günü 04:32’de Merkür balık burcuna geçiyor.

Huzurlu, dingin, sakin bir yere geliyor. Balık barışı, affediciliği, merhameti, iyiliği, yüce gönüllülüğü temsil eder. Huzur demektir, sükunet demektir balık.

Ruhsal anlamda arınabileceğimiz, değerli bir dönem. Bir iç temizlik zamanı !

Ayrıca spiritüel alanlar, balık burcu ile ilgilidir. Spiritüel yöntem ve öğretilerden büyük fayda bulabileceğimiz bir dönem.

Mart ayı yorumlarınızda bu yeni transitin sizlere neler getirebileceğini görebilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

Merkür’ün balık dönemi için hafta içinde ayrı bir yazı yayınlamayı da planlıyorum.


7-13 Mart haftasının gezegen açıları :

13 Mart : Güneş Neptün kavuşumu : Güneş 22° Balık, Neptün 22° Balık

İçe dönüş, sakinleşme, kabule geçme, öfkelerden özgürleşme, dinginleşme, hayatın getirdikleri ile uyumlanma, hayatın akışı ile uyumlanma, iç huzuru..

İşte böyle güzel anlamlara geliyor bu kavuşum bizler için. Ruhumuzda ihtiyaç duyduğumuz yerlerin şifasına vesile olsun inşallah.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

7 Mart 2022 Pazartesi

Ay boğada.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs kavuşumu ile yenileyeceğimiz şeyler olabilir. Mevcut hali ile bize iyi gelmeyen, kısıt yaratan, enerjimizi aşağı çeken şeylerden nasıl özgürleşebileceğimizi düşünebilir, güzel fikirler bulabilir, yapabileceklerimizi yapabiliriz. Bazı kısıtları aşabiliriz. Bir kurtuluş, bir özgürlük enerjisidir Ay Uranüs kavuşumu.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığının iyicil etkisi bizimle. Parasal konularda güzel bir gelişme yaşayabiliriz. Çünkü Ay, paranın burcunda. Boğada. Jüpiter de finansal bir gösterge ve Ay’a uyumlu bir açı yapıyor.

Genel olarak işlerimiz, günlük konularımız, yapmak istediğimiz konuşmalar, vb için şanslı bir vakit. Değerlendirebiliriz.

Akşam saatlerinde yine harika bir uyum var gökyüzünde. Ay & Güneş uyumu var. Arada bir altmışlık açı oluşuyor. Ay annedir, Güneş babadır. Ay kadındır, Güneş erkektir.  Aile içi uyum açısından, ikili ilişkiler açısından çok güzel bir zaman. Keyifli bir akşam yaşayabiliriz sevdiklerimizle.

Ay duygularımızı, Güneş düşüncelerimizi simgeler ayrıca. Duygularımızı çok güzel analiz edebiliriz. Önemli bir farkındalık yaşayabiliriz. Bize iyi gelen, iyi gelmeyen şeyler konusunda netleşebiliriz. Sağlıklı kararlar alabiliriz kendimiz için.


8 Mart 2022 Salı

Ay bugün 21:39’a kadar boğa burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Neptün altmışlığı yumuşacık bir atmosferdeyiz 🙂 Sevgi, sevecenlik, iyi niyet, yardımlaşma, destek demektir Neptün’ün uyumlu açıları. İnsan ilişkilerimiz, iç huzurumuz, ruh halimiz açısından huzurlu, güzel bir vakit.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Merkür karesi ile günlük işlerde ufak tefek aksilikler olabilir. Dialoglar içinde de yanlış anlaşıldığımız ya da karşı tarafı yanlış anladığımız durumlar olabilir. Toplantılarda, görüşmelerde, arkadaşlıklar içinde daha özenli olalım.

Akşam üstü saatlerinde Pluto bizi güçlendirmeye geliyor 🙂 Bir Ay Pluto üçgeni görüyoruz. Pluto ‘Toparlan, gücünü hatırla, enerjini topla’ diyor. Moralimiz, duygu durumumuz, işimiz, kişisel hayatımız, ilişkilerimiz, iletişimlerimiz için destekleyici bir zaman.

Parasal konularda fırsatlar doğabilir ayrıca. Ay parayı simgeleyen boğa burcunda. Pluto ise bir güç sembolü. Parasal konularla da ilgili.

17:34-21:39 arasında Ay boşlukta. Boğada iken alacağı bir açı bulunmuyor artık önünde. Ay’ın açısız kaldığı bir zaman dilimi olduğu için, önemli işler ve imzalı konular için uygun olmadığını belirteyim.

21:39’da ikizler burcuna geçiyor Ay. İletişimin burcuna geçiyor.

Bu akşam Ay’ın çok güzel açıları olacak kova burcunda ilerleyen Venüs ve Mars ile. İlişkiler, iletişimler, yazışmalar, konuşmalar için harika bir zaman. İrtibat kurmak istediğimiz kişilere ulaşabiliriz. Sevdiklerimizle konuşmak istediğimiz konuları konuşabiliriz.

Bu Marsiyen enerjiyle, hedeflerimiz için ilk adımımızı atabiliriz.

Venüsyen enerjiyle sanatsal çalışmalarımızı paylaşabiliriz. Sosyal medyada paylaşımlarımız olabilir örneğin. Çünkü ikizlerde olan bir Ay alıyor bu açıyı. İkizler burcu sosyal medya demektir. İletişim platformları ile ilgilidir ikizler.


9 Mart 2022 Çarşamba

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

Bugün yakın çevremizle iletişimlerimiz artacaktır. İkizler burcu kardeşleri, akrabaları, komşuları simgeler. Özellikle bu kişilerle dialoglar artabilir. Onlarla birlikte yapacağımız şeyler olabilir. İletişim kurabiliriz. Bir araya gelebiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay Kiron altmışlığı etkin. Bize fiziksel ya da ruhsal anlamda iyi gelecek şeyler olabilir bugün. Çünkü Kiron’un uyumlu açıları, şifayı ve iyileşmeyi simgeler.

İletişimler, bağlantılar içinde düzelteceğimiz, düzeltme fırsatı bulabileceğimiz durumlar da olabilir. Gönlünü almak, hatamızı telafi etmek, kendimizi ifade etmek istediğimiz kişiler varsa, bugünü değerlendirelim.


10 Mart 2022 Perşembe

Bugünün tamamında Ay ikizler burcunda. Dialoglar, mailler, mesajlar, iletişimler ön planda bugün.

Sabah saatlerinde Ay ve Jüpiter arasında bir kare açı var. Ay iletişimi simgeleyen alanda. İkizler iletişim demektir. Konuşmalar, dialoglar, sözler ikizler ile ilgilidir. Jüpiter ise kare açılarında abartı getirebiliyor. O yüzden sözlerimizde ölçülü olalım. İnsanın kişisel sınırlarını bilmesi, haddini bilmesi en güzel şey şu hayatta.

Öğle saatlerinde Ay Güneş karesi geliyor. Eril figürler, yöneticiler, konum sahibi kişiler Güneş ile temsil edilir. Bu kişilerle dialoglarda daha özenli olalım. Rica edeceğiniz, konuşmak istediğiniz bir şey varsa, öğle saatlerini pek önermem. Ama öğle vaktinin biraz sonrasını, gündüz saatlerini kullanabilirsiniz. Çünkü güzel bir Ay Satürn üçgeni geliyor.

Eğitimler, hocalarla iletişimler konusunda da şanslıyız gündüz vaktinde.

Akşam 19:42’de Neptün ile son açısını yaparak boşluğa giriyor Ay.

Ay Neptün karesi belirliyor bu akşamın atmosferini. İletişimler içinde bazı şeyler, düşündüğümüzden farklı olabilir. Beklediğimiz cümleleri duyamayabiliriz. İstediğimiz karşılıkları alamayabiliriz. O yüzden bu akşam dialogları minimumda tutmak, kendimize çekilmek daha iyi olabilir sevgili okuyucularım.

Ay 19:42 sonrasında açısız ilerliyor yolun geri kalan kısmı. Bu transit içinde, yani ikizler burcunda iken bir açı almayacak.


11 Mart 2022 Cuma

Ay 10:24’e kadar ikizler burcunda ve boşlukta. Boşluk etkisinden, yani Ay’ın açısız ilerliyor olmasından ötürü sabah saatlerinde işlerimize odaklanmakta güçlük çekebiliriz. Yapmayı planladığımız şeyleri yapamayabiliriz. O yüzden günün devamı için akış değişebilir.

10:24’te yengeç burcuna geçiyor Ay. Sevgi, şefkat, naiflik, yumuşaklık, anlayış demektir yengeç. Yengeç anneyi, anne enerjisini, anaçlığı simgeler. Empatisi, hoşgörüsü, sevgisi büyüktür. Böyle güzel, yumuşak bir atmosfere geçiyoruz Ay’ın buraya yerleşmesi ile.

Üstelik bir Ay Merkür üçgeni görüyoruz gün içinde. Günün hem ilk, hem ikinci yarısında çalışıyor bu üçgen 🙂 Güzel haberler alabiliriz. Bize iyi gelecek sohbetler olabilir 🙂 Ulaşmak istediğimiz kişilerle görüşebiliriz. Büyük faydası olacak, yeni şeyler öğrenebiliriz.

Günlük işlerin rahat akması anlamında da şanslı bir görünüm.


12 Mart 2022 Cumartesi

Ay yengeç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay Kiron karesini görüyoruz.

Yengeç evimizi simgeler. Kiron’un uyumsuz açıları ise incinmeyi, yaralanmayı. Ev kazalarına dikkat edelim. Sakarlıklara karşı daha çok açalım gözümüzü.

Ama günün ilk yarısında Ay Uranüs altmışlığını da görüyoruz. Evimizde güzel değişiklikler yapabiliriz. Aile içi konularda, anne babamızla ilgili konularda güzel şeyler olabilir.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşama daoğru saatlerde Ay Jüpiter üçgeni ile ferah, şanslı, keyifli bir zamandayız. Yapmak istediğimiz her tür şey için kullanabiliriz bu vakti.


13 Mart 2022 Pazar

Ay bugün 22:31’e kadar yengeç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Güneş Neptün kavuşumu ile harika üçgen açılar yapıyor Ay.

Şifa, huzur, barış, uyum, dinginlik demektir böyle güzel görünümler.

Ay bu açıları, ailemizi sembolize eden yengeç burcunda iken alıyor. Aile içinde sorunlu durumlar varsa, güzel gelişmeler olabilir. Barışmalar olabilir.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü saatlerde Ay Pluto karşıtlığını görüyoruz. Duygusal anlamda biraz zorlu bir görünüm. Geçmişi hatırlayıp bir şeylere tekrar tekrar sinirlenebiliriz. Geride kalmış bir şeylere, hiç gerek yokken yeniden odaklanabiliriz. Bunu yapmamaya çalışalım. Her olan şey, olması gerektiği için oluyor. Her deneyim, bir şeyler öğretiyor. İçinden alacağımızı alalım. Kişilere, cümlelere takılmamaya çalışalım. Hayatın vermek istediği mesajı alıp yolumuza devam edelim her zaman.

Ay 18:44-22:31 arasında boşlukta. 22:31’de aslan burcuna geçiyor.

Enerjisi, keyfi, neşesi yüksek bir yere geliyor ! 🙂 Önümüzdeki 2,5 günlük süreçte aslanın güçlü enerjisiyle yenileneceğiz. Kararlı adımlarımız olacak. Yeteneklerimizle ön planda olacağız.


2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Çok güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!