21-27 Mart 2022 Astroloji Gündemi

21-27 Mart 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım !

Bir dolunay haftasını geride bıraktık. Ama dolunayın etkileri devam ediyor. 18 Mart günü başak burcunda gerçekleşmiş olan dolunay ile hayatımızda iş, hizmet, verimlilik, temizlik, sadelik, düzen konularına şekil verdiğimiz günlerden geçiyoruz.

Dolunay yazımı okumamış olanlar için linkini bırakayım ↓↓ Tıklayabilirsiniz ↓↓

18 Mart 2022 Başak Burcunda Dolunay

Bu arada Nisan ayının astrolojik gündemini yayınladım sevgili okuyucularım. Ayın transitlerini ve yeniay/dolunay döngülerini görebileceğiniz yazım burada ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Sırada nasıl bir hafta var ? Bu hafta için neler var elimizde ? Fırsat alanlarımız neler ? Dikkat isteyen durumlar var mı ? Ne yapalım, ne yapmayalım ? Yine gün gün bakacağız haftaya.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


21-27 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

27 Mart Pazar günü 10:44’te Merkür koç burcuna geçiyor. Balık burcundan çıkacak olması bir avantaj bizim için. Merküryen konular açısından olumlu bir değişim. Merkür balıkta iken güçsüz konumdaydı. Şimdi koç transitinde çok daha iyi çalışacaktır.

Peki yeni başlayacak olan bu transit bizlere genel olarak neler getirebilir ? Burçlar bazında neler getirebilir ?

Görmek için yazımı tıklayabilirsiniz ↓↓

Merkür Koç Burcunda 27 Mart-11 Nisan 2022


21-27 Mart haftasının gezegen açıları :

21 Mart : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 18° Balık, Jüpiter 18° Balık

İletişim, ulaşım, eğitim gibi Merküryen konularda şanslara işaret ediyor bu güzel kavuşum. Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibatlarımız, görüşmelerimiz olabilir. İşimizde bereketli anlaşmalar olabilir, yeni müşteri bağlantıları kurabiliriz.

Sosyal hayatımızda keyifli şeyler olabilir. Yakın çevremiz içinde sevineceğimiz, paylaşacağımız şeyler olabilir.

Araba, araç alım satım, trafik, ehliyet konularında olumlu gelişmeler olabilir.

Jüpiter yurt dışı bağlantılı konuları simgeler. O yüzden vize, pasaport konuları, başka ülkelerle bağlantılı konular, yolculuklar, seyahatler açısından da şanslı bir gün. İstediğimiz haberleri alabiliriz. Planlar hayata geçebilir. Uluslararası ticaret, gümrük, hukuk konuları için de şanslı bir kavuşum.

21 Mart : Mars Kiron altmışlığı : Mars 11° Kova, Kiron 11° Koç

Mars hareket ve girişim demektir sevgili okuyucularım. Kiron’un uyumlu açıları ise iyileşmeyi sembolize eder.

Güncel hayatımızda memnun olmadığımız durumlar için elimizden gelenleri yapabileceğimiz, en azından değişim yönünde ilk adımı atabileceğimiz bir haftadayız. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek, daha iyi bir şekil vermek, artırmak, büyütmek, güçlendirmek için yapacağımız şeyler olabilir.

22 Mart : Mars Uranüs karesi : Mars 12° Kova, Uranüs 12° Boğa

Mars bedensel konularla, fiziksel hareketlerle ilgili bir gezegen. Uranüs’ün uyumsuz açıları ise ani gelişebilecek durumları simgeliyor. Düşmeler, sakarlıklar, mutfakta kesici aletleri kullanırken dikkatsizlikler olabilir. Bu konularda daha temkinli olalım.

Gündelik akışımız içinde aceleci olmayalım. Ani hareketlerden kaçınalım. Spordan bedenimizi ısıtmadan, hızlı ve büyük hareketler yapmaktan kaçınalım.

23 Mart : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 23° Balık, Neptün 23° Balık

Ruhsal anlamda temizlenmeye, arınmaya, duygusal anlamda hafiflemeye ihtiyacımız varsa, bir şifa etkisi yaratacak şeyler, kişiler, kitaplar, içerikler çıkabilir karşımıza.

Manevi, ruhsal derinliği olan öğretiler, spiritüel yöntemler bir araç olabilir. Bize iyi gelecek başka şeyler olabilir.

Bir şifa görünümü bu.

Şunu da ekleyeyim : Neptün balık burcunun yönetici gezegenidir. İlham, yaratıcılık, sanatsal konular Neptün ile ilgilidir. Merkür ise zihnimiz, düşüncelerimiz, fikirlerimiz demektir. Sanatsal konularda ve yaratıcılığa dayalı işlerde güçlü, derinlikli, güzel üretimlerimiz olabilir. Bunları gösterme, duyurma fırsatları bulabiliriz.

Uyarımı da paylaşayım.

Bu kavuşumun dikkat gerektiren tarafı analitik bakış açılarından, rasyonellikten uzaklaşma ihtimali. Yanılgılara düşme ihtimali. Buna dikkat edelim.

26 Mart : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 28° Balık, Pluto 28° Oğlak

İşimiz, üretimlerimiz, fikirlerimiz, planlarımız, hedeflerimiz, iletişimlerimiz gibi Merküryen konularda Pluto’dan desteğimiz var. Güç, dönüşüm, doğrulma, yenilenme demektir Pluto’nun uyumlu açıları.

23 Mart : Merkür Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Merkür 23° Balık, Kuzey Ay Düğümü 23° Boğa

İhtiyaç duyduğumuz bilgilere, irtibat kurmak istediğimiz kişilere ulaşabileceğimiz bir zaman. Kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları hayatın jestlerini simgeliyor 🙂 Kadersel kolaylıkları simgeliyor.

Yapmak istediğimiz görüşmeler, katılmak istediğimiz kurslar, eğitimlerle ilgili konular, araba alım satım konuları/ehliyet konuları gibi Merküryen temalar için de geçerli bu pozitif etkiler.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

21 Mart 2022 Pazartesi

Ay bugün akrep burcunda.

Öğle saatlerinde Ay, Mars ile kare açıda. Gündüz saatlerinde ise Uranüs ile karşıt açıda. Uyumsuz açılar bunlar. Ay bu temaslarla Mars Uranüs karesini tetikliyor. Fevri, parlamaya, patlamaya müsait bir atmosfer var. Bir gerilim var. Kontrolsüz bir enerjiye benziyor bu görünümler. Münakaşalardan uzak duralım. Yolda, trafikte aceleci olmayalım.

Akşam saatlerinde bu kez Ay Venüs karesini görüyoruz. Sevdiklerimizle iletişimlerde sorunlu durumlar olabilir. Uzlaşamadığımız noktalar olabilir. Uzlaşmakta ısrarcı olmayalım.

Bugün böyle uyumsuz açıları var Ay’ın. Ama günü güzel kapatıyoruz. Gece saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ve Ay Merkür üçgeni geliyor. İçimizi rahatlatacak, iyi hissetmemizi sağlayacak güzel şeyler olabilir. Bir iç huzurunu anlatıyor bu güzel açılar.


22 Mart 2022 Salı

Ay 21:58’e kadar akrep burcunda bugün.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Neptün üçgeni var. İnsan ilişkilerimiz içinde yardımlaşmalar olabilir. Yalnız olmadığımızı hissedeceğimiz, güzel destekler gelebilir. Sevgi, empati, destek anlamına gelir Neptün’ün böyle uyumlu açıları.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto altmışlığının etkisindeyiz. Finansal konular için şanslı bir zaman. Beklediğimiz paralar gelebilir. Ödemelerimizi yapabiliriz. Bankacılık işlemlerimiz olabilir.

19:00-21:58 arasında Ay boşlukta. Akrepte ve açısız. 21:58’de yay burcuna geçiyor.

Bu gece Ay, Merkür ile uyumlu açıda. İhtiyaç duyduğumuz bilgilerin karşımıza çıkabileceği bir zaman. Keyifli dialoglar da olabilir 🙂


23 Mart 2022 Çarşamba

Ay günün tamamında yay burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Güneş üçgeni ile işler rahatça ilerleyebilir. Özgüven, güçlenme, duygusal anlamda toparlanma gibi anlamlara geliyor Güneş’in bu uyumlu açıları. Duygu durumumuzu pozitif yönde değiştirecek şeyler olabilir. Biz kendi içimizde bazı şeylere fazla anlam yüklediğimizi düşünebiliriz ve toparlayabiliriz kendimizi.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Kiron üçgenini görüyoruz. Gündem konularımızda olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Düzelteceğimiz, iyileştireceğimiz, daha iyi hale getirebileceğimiz şeyler olabilir. Telafi edilecek şeyler olabilir. Fiziksel ya da ruhsal bir sorunu şifalandıracak bir şeyler çıkabilir karşımıza.

Akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı yüksek bir enerjiyi, motivasyonu, özgüveni, cesareti anlatıyor. Adım atmak istediğimiz için konular için kullanabiliriz bu akşamı.

Günü kapatırken çok güzel bir de Ay Venüs altmışlığını görüyoruz. İlişkilerden, iletişimlerden yana çok güzel bir gece. Sevgiyi daha güçlü göreceğimiz, daha iyi şekilde ifade edebileceğimiz bir vakit.


24 Mart 2022 Perşembe

Ay bugün de yay burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Satürn altmışlığı etkin. Hocalarımızla güzel iletişimlerimiz olabilir. Eğitimler, dersler, kurslar, sosyal ortamlar içinde güzel şeyler yaşayabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay, Merkür Neptün kavuşumu ile kare açıda. Hesap kitap işlerimizde, raporlamalarımızda, imzalı işlerimizde dikkatli olalım. İyi okuyalım, iyi kontrol edelim evraklarımızı. Dalgınlıkla bir şeyler eksik kalabilir. Evraklarda eksik bölümler olabilir. Hatalı hesaplar, analizler olabilir.

Bu Neptünyen etkilerin varlığından haberdar olarak dikkat edelim yaptıklarımıza.

Bunlar dışında yakın çevremizden kişilerle ilgili bir şeyleri yanlış düşünebiliriz, yanlış anlayabiliriz. mantıklı düşünmeye, durumları iyi analiz etmeye çalışalım.

15:58 sonrasında Ay boşlukta. Yay burcunda iken yolun devamını açısız ilerliyor. Günün devamında verimimiz düşebilir. Yapılacakları bir kenara bırakıp sadece durmak, mola vermek, soluklanmak isteyebiliriz bu boşluk etkisiyle. Bazen de bu gerekiyor.


25 Mart 2022 Cuma

Ay 00:53’e kadar yay burcunda ve boşlukta. 00:53’te oğlak burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Güneş karesi ile işimizde, günlük akışlarda aksayan şeyler olabilir. İlişkiler içinde farklı fikirler uyumsuzluk yaratabilir. Tartışmalara açık bir sabah biraz. Dengede kalalım, nezaket sınırları içinde olalım.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde bu kez Ay Kiron karesini görüyoruz. Düşmeler, çarpmalar, ufak tefek sakarlıklar olabilir. Dikkat diyeyim o yüzden. Bir şeylere de gücenebiliriz. Bu vakitte iletişimleri minimumda tutmanızı öneririm. Kiron incinmekle ilgili bir astreoid çünkü.

Gece saatlerinde ise Ay’ın uyumlu bir açısı var. Ay Uranüs üçgeni geliyor. Yaratıcılık, yaratıcı düşünceler, orijinal fikirler, farkındalık, bir şeyleri birden fark etme, özgürleşme, çözüm bulma şeklinde tarif edebileceğim güzel olasılıkları var bu açının.


26 Mart 2022 Cumartesi

Ay oğlak burcunda transit ediyor. Bugün oldukça güzel açıları var Ay’ın. Tüm açıları uyumlu.

Sabah saatleri Ay Jüpiter altmışlığı ile oldukça akışkan görünüyor. Yapacağımız şeylerden güzel sonuçlar alabiliriz. Güzel haberler alabiliriz. Şanslı, keyifli, bereketli bir sabah.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün altmışlığı geliyor. Huzurlu, sevgi dolu, toleransın olduğu, dingin bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor + Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapıyor. Merkür Pluto altmışlığını aktive ediyor böylece. Yazışmalar, görüşmeler için destekleyici bir zaman. İyi haberler, iyi fikirler anlamına geliyor ayrıca bu görünümler.


27 Mart 2022 Pazar

Ay 03:55’e kadar oğlak burcunda. 02:50-03:55 arasında boşlukta. 03:55’te kova burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile keyifliyiz. Neşemiz yerinde 🙂 İletişimler uyumla akıyor 🙂 Sevdiklerimizle sevdiğimiz şeyleri yapmak için güzel bir gün 🙂

Kova burcu arkadaşlıkları, dostlukları simgeler. Ay burada. Uyumlu açısı da var. Sosyalleşmek için çok güzel bir Pazar bu.


Mart ayı yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Çok güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!