Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Nisan ayının astroloji gündemini paylaşacağım bu yazımda sizlerle. Ayın transitlerini ve Ay döngülerini göstereceğim.

Nisan ayında hangi gezegen nerede olacak ? Yeniay nerede, dolunay nerede gerçekleşecek, bakalım birlikte.

↓ ↓ ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. İlkbaharı başlatan transit bu.

Doğanın uyanış zamanı. Bir yeniden doğuş zamanı !

Bahar büyük bir yenilik sembolizmidir. Başlangıç enerjisidir. Bu baharda güzel adımlarımız olsun, yaşamımızı güzelleştirecek başlangıçlar yapalım inşallah.

Güneş’in koç transitinin genel etkilerini ve burçlar bazında getirebileceklerini görmek için yazımı tıklayabilirsiniz ↓↓

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor. Keyfin ve konforun evine geliyor 🙂

Boğa huzuru, keyfi, hazları, konforu, hayatın güzelliklerini, maddi konuları, dünyevi konuları anlatan bir burçtur.

Daha çok keyifleri, keyif aldığımız şeyleri önceliklendireceğimiz bir dönem olacaktır bu o yüzden. Ayrıca parasal konularda fırsatlara açık bir dönem. Elimizin güçlenebileceği bir dönem.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. Transitin hem genel çerçevesini, hem burçlar bazında neler getirebileceğini anlattığım yazım burada.

Linki tıklayabilirsiniz : Merkür Koç Burcunda 27 Mart-11 Nisan 2022

11 Nisan’da Merkür’ün boğa transiti başlıyor.

Parasal konularımız, maddi çerçevemiz, yaşam standardımız, paraya dair planlarımız boğa burcu ile ilgilidir. Merkür ise düşüncelerimizi, zihnimizi simgeliyor. Merkür’ün bulunduğu yer ne düşündüğümüzü, mental olarak nereye odaklandığımızı anlatıyor.

O yüzden bu süreçte maddi konulara daha fazla odaklanabiliriz. Ne miktarda kazanıyoruz, istediğimiz hayatı ne ölçüde yaşayabiliyoruz, birikim yapabiliyor muyuz, ilerisi için maddi güvence oluşturuyor muyuz, bu konuları düşüneceğiz daha çok. Neler yapabileceğimizi ölçüp tartabilir, araştırmalar yapabilir, güzel fikirler bulabiliriz.

Satın almak istediğimiz şeyler varsa, alım satım konuları varsa, bu konularda iletişimlerimiz olabilir Merkür ile. Piyasa araştırması yapabiliriz. Çevremizden soruşturabiliriz konuyu, tavsiyeler alabiliriz.

Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. Kendi evine geliyor bu kez !!

Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir. İletişimi simgeler ikizler burcu ve Merkür.

İletişim ve ulaşım, Merkür’ün iki temel temasıdır. Merkür ikizlerde iken iletişimlerimiz, görüşmelerimiz, fikir alışverişlerimiz artacaktır.

Yaptığımız işlerde üretimlerimiz artacaktır. Parlak, orijinal, yeni fikirlerle yaşam bileşenlerimize, işimize, meşguliyetlerimize yeniden şekil verebiliriz. Zihinsel anlamda daha aktif olacağımız bir dönem geliyor.

Araçlarla, taşıtlarla, trafikle ilgili konularımız olabilir ayrıca.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda.

Transitin tüm detayları bu yazımda ↓↓

Venüs Kova Burcunda 6 Mart-5 Nisan 2022

5 Nisan’da balık burcunda geçiyor Venüs. Yüceldiği yere geliyor. Venüs balıkta çok güçlüdür. Balığın doğası ile Venüsyen temalar çok uyumlu olduğundan, yüceldiği konumdur burası Venüs’ün.

Dolayısıyla 5 Nisan itibariyle Venüsyen konularda şanslı olacağımız bir dönem başlıyor diyebiliriz. Huzurlu bir dönem bu her şeyden önce. Maneviyat, ruhsal konular, duygular, psikoloji, içe dönüş, spiritüel alanlar balık ile ilgilidir. Huzurlu, dingin bir şifa dönemi bu bizler için. Ruhsal ve duygusal anlamda bir temizlik dönemi.


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. Sosyal ortamlar, gruplar, arkadaşlıklar, kalabalıklar, takım çalışmaları demektir kova. Birlikte yapılan şeyleri anlatır. Biz olmayı anlatır.

Bu anlamda aktif, hareketli bir dönem.

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. Bu kez balık temalarında başlangıçlar yapabileceğimiz, yeni şeylerin başlayabileceği bir dönem geliyor. Nedir onlar ? Ruhsal, manevi konular, spiritüel alanlar, ilham, yaratıcılık, sanatsal konular.

İç dünyamızı temiz tutmamıza engel olan, ruhsal enerjimizi aşağı çeken durumlarla bağımızı kesmek isteyeceğimiz, yenilenmek isteceyeğimiz bir zaman. Spiritüel alanların bilgisinden daha iyi yararlanabileceğimiz bir zaman.

Bunlar dışında sularla, denizlerle ilgili konular, başlangıçlar da getirebilir Mars’ın balık transiti bize.


Nisan 2022 Ay Döngüleri

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç


Nisan genel hatlarıyla böyle bir ay sevgili okuyucularım.

Güzel bir ay olsun. İlkbaharın tadını çıkarabileceğimiz, keyifli bir ay olsun.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!