Merkür Koç Burcunda 27 Mart-11 Nisan 2022

Merkür Koç Burcunda 27 Mart-11 Nisan 2022

Merkür 27 Mart Pazar günü 10:44’te koç burcuna geçiyor ve 11 Nisan tarihine kadar koçta ilerleyecek sevgili okuyucularım.

Bu transit bizlere neler getirebilir ? Merkür koçta nasıl çalışabilir ? Merküryen temalarda nasıl bir dönem bekliyor bizi ?

Süreci anlamak için Merkür’ü tanıyalım önce. Nasıl bir gezegen ? Neleri temsil ediyor ?

Merkür iletişim gezegenidir. Yazılı sözlü iletişimler, haberleşmeler, bilgi paylaşımları, bilgiyi aktardığımız platformlar, iletişim araçları Merkür ile ilgilidir.

Görüşmeler, mülakatlar, toplantılar, sözleşmeler, imzalı işler, kontratlar, ayrıca eğitimler, seminerler, kurslar Merküryen konulardır.

İletişim ve ulaşım Merkür’ün iki temel temasıdır. Araçlar, taşıtlar, trafikle ilgili konular da yine Merkür’ün sembolize ettiği konular arasındadır.

Bir de şunu ekleyeyim : Düşünme şeklimizdir Merkür. Bulunduğu burç nasıl düşündüğümüzü, ne düşündüğümüzü anlatır.

Merkür 10 Mart’tan bu yana esasen çok da rahat etmediği balık burcundaydı sevgili okuyucularım.

İkizler ve başak burcunun yöneticisidir Merkür. Bu burçların karşıt alanları olan yayda ve balıkta güçlü değildir.

Dolayısıyla Merkür balıkta iken, Merkür’ün temsil ettiği konularda odağımızı kaybetmiş olabiliriz.

Neler yaşamış olabiliriz örneğin ?

Balık etkisiyle gerçeklerden biraz uzaklaşmış olabiliriz. Rasyonel değerlendirmeler yapmakta, konuları doğru analiz etmekte zorlanmış olabiliriz. Gerçekleri olduğu haliyle kabul etmekten kaçınmış olabiliriz.

Çünkü Merkür analitik yanımızı, rasyonel seçimlerimizi, aklımızı, mantığımızı simgeleyen bir gezegen. Balık ise ruhsal yanımızı, duygularımızı, hayal gücümüzü ve sezgilerimizi anlatıyor.

O yüzden geride bırakmaya hazırladığımız bu balık transitinde saymış olduğum bu konular açısından elimiz güçsüzdü biraz.

Ama şimdi Merkür buradan çıkıyor artık. Çok daha güçlü çalışacağı koç burcuna yerleşiyor.

Merküryen konularda çok daha destekleyici bir dönem başlıyor !!

Merkür koç burcunda iken aklımızı, mantığımızı çok daha güçlü şekilde kullanacağız. Çok daha rasyonel bakış açılarında olacağız. Koçun cesareti ile daha net, daha güçlü, daha cesur kararlar alacağız.

Koç enerjisiyle daha girişken olacağız. Beklediğimiz konularda adım atacağız. Niyetlerimizi hayata geçirmek için yapabileceklerimizi yapmakla meşgul olacağız. Bir silkelenme, yenilenme, canlanma etkisi bu bizler için.

Merkür’ün koç transiti bizi mental olarak daha pozitif, daha güçlü, fiziksel anlamda da daha aktif ve hareketli bir tarafa taşıyacaktır. Modumuz koç enerjisiyle yükselecektir 🙂

Bunlar pek çoğumuzun ihtiyaç duyduğu şeyler. O yüzden transitin bu getirileri şahane olacaktır. İyi gelecektir bize 🙂

Diğer yandan esasen her transitin olduğu gibi, bu transitin de dikkat gerektiren tarafları var. Nedir onlar ? Uyarılarımı paylaşayım :

Koç Marsiyen bir burç değerli okuyucularım. Mars tarafından yönetilen bir burç.

Kolay parlayan, fevri bir tabiatı var. O yüzden Merkür burada iken ne yapalım ? Nasıl iletişim kurduğumuza dikkat edelim. Sözlerimize her zamankinden daha fazla özenelim. Bizi tetikleyen, kızdıran şeyler olursa, herkesin aynı kalitede olmadığını kendimize hatırlatıp o enerji alanından uzaklaşalım.

Bir de ne var bu transitin enerjisinde ? Koçun sabırsızlığı var 🙂

Koç beklemek istemez. Aklına geleni hemen yapmak ister.

O yüzden acelecilik etmeyelim. Hiçbir konuda yeterince düşünmeden harekete geçmeyelim.

Hızlı karar alıp hızlıca uygulamak, koçun cesareti ile gereksiz riskler almak bu dönemin negatif olasılıkları arasında diyebilirim. Bunlara dikkat edelim !!

Temkinli olmak, akılcı olmak, stratejik olmak, konulara zaman tanımak, gerektiğinde beklemesini bilmek, bizi pek çok olumsuz ihtimalden korur. Hayatın içinde çok daha doğru seçimler yapmamızı, doğru adımlar atmamızı sağlar. Elden geldiğince yapalım bunları.

Şimdi Merkür’ün koç transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 1.evinize geliyor !!

Çok güzel gelişmeler bunlar sizin için !! Çok iyi değerlendirmenizi öneriyorum altını çizerek.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Merkür 1.evde demek bol bol iletişim demektir 🙂 Haberleşmeleriniz artacaktır bu dönemde.

Yakın çevreniz içinde iletişimler artabilir. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir. Bildirimler, toplantılar, görüşmeler, yüksek bir iletişim trafiği geliyor.

Duyuracağınız şeyler de olabilir. Sizin yapacağınız bildirimler olabilir. Kararlarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. İletişim temelli faaliyetler hızlanıyor. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa buralar canlanıyor, hareketleniyor 🙂

Çok güzel bir Merkür dönemi !!

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 12.evinize geliyor koç burcuna geçişiyle.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar karşınıza çıkabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür koç burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor.

Yani 11.ev vurgunuz kuvvetleniyor.

Oldukça sosyal, hareketli, bol iletişimli bir dönem bu sizin için.

Arkadaş çevreniz içinde renkli, eğlenceli, güzel zamanlarınız olabilir. Dostluklar güçleniyor. Sohbetler artıyor. Programlarınız olabilir birlikte. Arkadaşlarınızla birlikte gideceğiniz, birlikte yapacağınız keyifli şeyler olabilir.

Koç burcu başlangıçları sembolize eder. Dostlarınızla birlikte karar verip başlayacağınız şeyler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 10.evinize geliyor.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size Merkür burada iken.

İş hayatınız varsa, çalışıyorsanız işinizde yoğun geçecek bir dönem olabilir. Yeni fikirler, yeni projeler gündeme gelebilir. Bunların hazırlıkları, çalışmaları biraz yorucu olabilir. Bir başlangıç, bir yenilik enerjisi var koç transiti olduğu için. Yapmak istediğiniz başlangıçlar emek ve efor gerektiren şeyler olabilir. Ama yapmanız halinde işiniz, kariyeriniz açısından çok güçlü bir dönem.

Üzerinizde birikmiş olan tozları silkeleme zamanı ! Atılım zamanı ! Hareket zamanı !


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 9.evinize geliyor.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları, donanım diyebileceğimiz eğitimleri, bilgileri, hayata dair farkındalığımızı, değerlerimizi, bilinç seviyemizi anlatan bir ev. Hayatı nasıl biri olarak yaşadığımızla ilgili.

Bakış açılarımız, dünya görüşümüz, inançlarımız 9.evin konusu.

Buralarda değişen şeyler olacaktır. Merkür bunları değiştirecek bilgilere, farkındalıklara vesile olacak şeylere işaret ediyor. Hayatın içinde size bir derinlik kazandıracak, sizi olgunlaştıracak, daha iyi ve daha rahat ilerlemenizi sağlayacak, güçlü farkındalıklara varabilirsiniz. Çok güzel bilgiler, uzmanlar, eğitmenler, şahane içerikler keşfedebilirsiniz.

9.ev transiti olması sebebiyle yolculuklar gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz de artacaktır.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 8.evinize geliyor.

Parasal konular canlanıyor. Yeni bir maddi akış başlayabilir. Bir ortaklaşa kazanç başlayabilir. Aile içinde mal paylaşımları gündemde ise bunlar gerçekleştirilebilir.

Yatırım amaçlı yapacağınız bir girişim olabilir. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.

Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Görüştüğünüz biri varsa, bunun artık adını koymak isteyebilirsiniz. Bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 6.evinize geliyor.

İşinizde çok verimli bir dönem olabilir bu koç transiti sizin için.

6.ev iş hayatımızı simgeler. Koç ise hareketi, yeniliği, başlangıçları, hızlanmayı, girişimleri, güçlü adımları.

İş hayatınızda yeni fikirlere, yeni başlangıçlara çok açık bir dönem bu. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yükseltmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz üretimlerinize.

Hizmet etmek, hizmet almak demektir 6.ev. Ayrıca günlük yaşamımızla, rutinlerimizle ilgilidir.

Dolayısıyla hizmet alacağınız alanlar da olabilir. Koç sporun burcudur. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz örneğin.

Düzenli olarak gitmeye başlayacağınız yeni bir ortam eklenebilir günlük yaşamınıza.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bedensel sağlığınızı güçlendirecek, bedeninizi arındıracak, sizi yenileyecek güzel şeylere adım atabileceğiniz bir zaman. Örneğin beslenme düzeninizde değişiklikler, daha sağlıklı beslenme kararı, güzel bir detoks, düzenli spor kararı, faydalı rutinler, faydalı alışkanlıklar gibi.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 5.evinize geliyor.

Yakın çevreniz içinde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkacaktır, 5.ev hareketlendiği için.

Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür eğitimleri, kursları, etkinlikleri, sosyal faaliyetleri sembolize eder. Onlar için spor, sanat yönünde ya da başka konularda kayıtlar yapabilirsiniz. Eğitimlere, etkinliklere katılmaları için yapacağınız başvurular olabilir. Kurumlara vereceğiniz evraklar olabilir.

Yaratıcılık isteyen, yaratıcılığa dayalı olan işler, 5.ev temasıdır. Eğer böyle bir işiniz varsa, çok güzel şeyler üretebilirsiniz.

Ayrıca yaşam enerjinizi yükseltecek yeni bir hobiler edinebilirsiniz.

Sanatsal gösteriler, konserler için bilet alabilirsiniz. Güzel etkinliklere katılabilirsiniz. Eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. 5.ev dönemi olduğu için, keyifleri öne alacağınız, keyifleri önceliklendireceğiniz bir zaman bu.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev, yuva, aile, aile içi konular gibi temalar var bu evde.

Koç ise ilkleri simgeliyor. Eviniz için ilk defa yapacağınız şeyler olabilir. İlk değilse bile yenilik diyebileceğimiz şeyler olabilir.

Örneğin boyanızın rengini değiştirirsiniz. Belki ilk defa farklı bir renk denersiniz. Dekorasyonunuzu gözden geçirebilir, güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Yenisini almak, daha üst bir modele geçmek isteyeceğiniz eşyalar, aletler olabilir.

Ev kiralamak istiyorsanız, araştırmalarınız, haberleşmeleriniz artabilir. Çevrenize haber bırakabilirsiniz. Emlak ofislerinden araştırmanızı yapabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz için yapacağınız bir şeyler olabilir. Belki maddi anlamda daha konforlu hissetmeleri, daha huzurlu, daha keyifli olmaları için yapmayı planladığınız şeyler vardır. Onları hayata geçirebilirsiniz.

Güzel bir Merkür transiti. Koç burcunda gerçekleşeceği için girişimlere çok müsait bir zaman !!


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle iletişimlerinizin artabileceği bir döngü.

Ayrıca yeni insanlar tanıyabilirsiniz, yeni dialoglar doğabilir. Gireceğiniz ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Evinize yakın bir semtte ya da kendi muhitinizde, mahallenizde gitmeye başlayacağınız bir kurs, bir eğitim, bir faaliyet de gündeme gelebilir.

Çünkü Merkür eğitimleri, kurs ortamlarını, sınıf ortamlarını simgeler. 3.ev ise evimize yakın yerleri.

İletişimlerde hareketlenebileceğiniz, daha fazla hayatın içinde, daha fazla kalabalıklar içinde olmak isteyeceğiniz bir zaman.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareketlilik doğacaktır.

Yeni bir gelir kaynağı oluşabilir bu dönemde. Bir yeteneğiniz, bir hobiniz profesyonel anlamda işe dönüşebilir. Kendinize kazanç yaratmanın yollarını bulabilirsiniz.

Zihinsel anlamda maddi konulara, ilerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir zaman. Bu yönde araştırmalarınız olabilir. Sigorta şirketlerini, sundukları seçenekleri araştırabilir, mukayese edebilirsiniz.

Merkür eğitim demektir, bilgi demektir ayrıca. Eğitim masraflarınız da olabilir bu dönemde. 2.ev harcamalarımızla da ilgilidir çünkü. Bir eğitim, bir kurs için kayıt yapabilirsiniz. Bilgi almak, yeni bir şey öğrenmek için dijital bir üyelik de oluşturabilirsiniz.

Bilgi satın almak gibi bir sembol var burada 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

Venüs Kova Burcunda  6 Mart-5 Nisan 2022

Mars Kova Burcunda 6 Mart-15 Nisan 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!