Koç Burcu Nisan 2022

Koç Burcu Nisan 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Nisan ayının gezegen transitleri ve Ay döngüleri size neler getirebilir ? Nerelerde değişimlere açıksınız ? Hangi konularda başlangıçlarınız olabilir ? Nasıl konularla meşgul olabilirsiniz bu ay, etraflıca anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buraya Nisan ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimi için bir yazı hazırladım. Linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Nisan 2022 Astroloji Gündemi


Şimdi Güneş ile başlayarak olasılıklarınıza bakalım !

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 1.evinizde !!

Bu sizin için çok iyi bir dönem. Yıl içindeki koç dönemi !! Yeni bir Güneş döngüsü.

Sizin için yenilikler ve başlangıçlar anlamına geliyor.

Beklemelerin, gecikmelerin sonlanabileceği, bir süredir sizi uğraştırmış olan konuların yoluna girebileceği, maddi manevi bir güçlenme yaşayabileceğiniz, bir toparlanma ve yenilenme etkisi bu.

Şimdiye dek cesaret edemediğiniz, kendinizi hazır hissetmediğiniz için geri durduğunuz başlangıçları yapabilirsiniz ayrıca. Güneş ile güzel adımlar atabilirsiniz.

Kişisel hayatınızda yeni kararlarınız olabilir. Huzurunuzu, keyfinizi artıracak, hayatınızı renklendirecek, güzel şeyler eklenebilir yaşamınıza.

İşinizde yeni projeleriniz olabilir. Yükselişler olabilir. Bir terfi, yeni bir görevlendirme olabilir. Yönetimle ilgili değişimler olabilir.

Hayatınızda bir açılım, bir ferahlık, bir başlangıç enerjisi bu. En güzel şekilde değerlendirmeye çalışın. Destekleyici zamanlardır Güneş’in 1.ev transitleri. Rüzgarın istediğimiz taraftan estiği zamanlardır.

20 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor. Merkür ile birlikte 2.evinizi hareketlendirecekler.

Bu ev paranın evidir.

Güneş ile maddi konularda bir güçlenme yaşayabilirsiniz. Güneş’in geçtiği yerde toparlanmalar olur. Durumlar daha iyiye varır.

Maddi kaynaklarınızı artırmak, gelirinizi büyütmek, maddi güvencenizi yaratmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz bu dönemde. Bu yönde atılımlarınız, çabalarınız olabilir.

Hayatın keyiflerini simgeler boğa. Dünyevi hazları simgeler. Daha çok yer görmek, gezmek, eğlenmek, yeni mekanlar keşfetmek, keyiflere bütçe ayırmak, satın almak istediğiniz şeyleri almak, daha keyifli yaşamak isteyebilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda bu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. ‘Bundan sonra bunu böyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl yaşamak istediğinizi fark edebilirsiniz. Yeni seçimleriniz, kararlarınız olabilir. Daha iyi bir yaşam sürmek için başlatacağınız şeyler olabilir.


Merkür 11 Nisan’a kadar koç burcunda. 1.evinizde.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Merkür 1.evde demek bol bol iletişim demektir 🙂 Haberleşmeleriniz artacaktır bu dönemde.

Yakın çevreniz içinde iletişimler artabilir. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir. Bildirimler, toplantılar, görüşmeler, yüksek bir iletişim trafiği geliyor.

Duyuracağınız şeyler de olabilir. Sizin yapacağınız bildirimler olabilir. Kararlarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. İletişim temelli faaliyetler hızlanıyor. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa buralar canlanıyor, hareketleniyor 🙂

Çok güzel bir Merkür dönemi !!

11 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

İşinize, kazancınıza dair konularda bir hareketlilik olabilir Merkür ile. Bu yönde iletişimler artabilir.

İletişim gezegenidir Merkür. Aynı zamanda fikirlerimizi, planlarımızı simgeler. Gelirinizi artıracak yeni iş planları yapabilirsiniz bu dönemde. İşinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. Elinizde neler var, neler kaynağa dönüşebilir, nerelerde büyüme fırsatları var, bunları daha rasyonel, daha stratejik biçimde analiz edebilirsiniz.

Maddi anlamda mevcut çerçevenizin ötesine geçmek ve daha doyumlu bir hayat yaşamak için pek çok şeyin mümkün olduğunu fark edebilirsiniz. Olanla yetinmek yerine, daha fazlası için adımlar atabilirsiniz. Şükretmek başka bir şey. Tabii ki şükrümüz olacak. Ama daha fazlası mümkünse, yetinmek zorunda değiliz.

Hayattan daha fazlasını almak, henüz almadığınız güzellikleri almak, yaşamadığınız keyifleri yaşamak için kendinize izin verin. Evrenin bolluğuna, bereketine açın kendinizi. Yeni olasılıkları fark edin.

30 Nisan’da bir değişim daha oluyor Merkür’den yana. Merkür ikizler burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevre iletişimleri, kardeşler, akrabalar, komşular bu evin konusu. Onlarla ilgili konularınız olabilir Merkür burada iken. Onlardan haberler alabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yapabilirler. Müjdelerini alabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Bir araya gelmeler, buluşmalar artabilir.

3.evin başka temaları da var. Yazmak, paylaşmak, yayınlamak, göstermek gibi anlamlara geliyor bu ev. Bilgiyi yaymayı, bilgiyi aktarmayı simgeliyor. O yüzden içerik ürettiğimiz platformlar da bu evle ilgili.

Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız işleriniz varsa, Merkür ile hızlanabilirsiniz. Büyüyebilirsiniz. Yeni ve farklı içerikler üretmeye başlayabilirsiniz.

Araçlar, arabalar, ehliyet konuları yine bu ev kapsamında. Bu yönde gündemi olanlar için hareketli bir dönem. Bir araç alım satım konusu tamamlanabilir. Ehliyet hazırlığında iseniz sonuca varabilirsiniz, ehliyetinizi alabilirsiniz.

Aktif, hareketli, bol iletişimli bir dönem.

Bir yazımın notunu düşeyim buraya.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Nisan’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

Sosyal hayatınızda keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, arkadaşlık ilişkilerinizi kuvvetlendirecek güzel paylaşımlarınızın olabileceği, dostlarınızla birlikte keyifli zamanlar geçirebileceğiniz, sosyal, renkli bir dönem.

İşinizde de ekip içinde sizi mutlu edecek, iyi hissettirecek şeyler olabilir 🙂

5 Nisan’da Venüs’ün yeni transiti başlıyor. Balık burcuna geçiyor Venüs. Bir sonraki evinize, 12.evinize geliyor.

12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için balık döneminin bitmesini beklemenizi öneririm.

Bunlar Venüsyen konulardır çünkü.

Venüs güzellikle de ilgili bir gezegen olduğundan imaj değişiklikleri, estetik işlemler için de destekleyici değil bu 12.ev süreci.

Ama bu transitin de pek çok olumlu tarafı var tabii ki. Onları da anlatayım.

Ruhsal açıdan zorlandığınız, psikolojik sağlığınızı zedeleyen, kabule geçmekte ya da akışa bırakmakta zorlandığınız konular varsa ve bunlar enerjinizi aşağı çekiyorsa, bu Venüs transiti çok iyi gelebilir size.

Duygu dünyanızı temizlemek, iç dünyanızı arındırmak için ihtiyacınız olan şeylerle buluşabilirsiniz. Hayatınıza, size iyi gelecek yollar, yöntemler, öğretiler eklenebilir. Tam da çözüm olacak bilgi kaynakları çıkabilir karşınıza.

Spiritüel alanlardan fayda bulabileceğiniz bir süreçtesiniz. Bunu değerlendirin.

Aynı zamanda müthiş bir sanatsal üretim, ilham, yaratıcılık zamanı bu. Sanata yönelmek, sanatsal çalışmalarınız varsa artırmak, üretmek, yazmak, çizmek, boyamak, müzik yapmak, meşguliyetlerinize vakit ayırmak ruhunuzun şifası olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Nisan’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönem. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Yeni yeni sosyal ortamlar dahil olabilir hayatınıza çeşitli vesilelerle.

Yeni dialoglar doğabilir, güzel arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip/departman/birim içinde yeni başlangıçlarınız olabilir. Ekip olarak yapacağınız, güçlü bir takım ruhuyla yapacağınız güzel işler olabilir.

Sosyal anlamda canlı, şanslı bir dönem.

15 Nisan’da balık burcuna geçiyor Mars. 12.evinizde transit etmeye başlıyor.

12.ev, zodyakta evlerin sonuncusudur. O yüzden bir döngünün sonunu anlatıyor olabilir bu dönem sizin için.

Tamamlamak, bitirmek, aşmak ve geride bırakmak istediğiniz konular için kullanın bu süreci. Konu somut bir şey olabilir, psikolojik bir problem gibi soyut bir şey olabilir. Her şey olabilir.

Mars’ın 12.ev zamanlarında enerji düşer. İçe döner. Geri çekilmek, kendimizle kalmak, sessizleşmek isteriz. Hedeflerimizi bir süre için kenara bırakmak, bazı şeylere mola vermek, dinlenmek isteriz.

Hayatınızın mümkün olan noktalarında işleri yavaşlatabileceğiniz, kendinize, duygusal ihtiyaçlarınıza daha fazla zaman ayırabileceğiniz, bir müddet için kendi içinizde bir şeylerle meşgul olabileceğiniz bir zaman.

Fiziksel, mental, ruhsal anlamda daha sağlıklı, daha güçlü olmak için iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa, onlara odaklanabileceğiniz bir zaman.


Nisan 2022 Ay Döngüleri :

1 Nisan 2022 : Koç Burcunda Yeniay : Ay 11° Koç, Güneş 11° Koç

Bu yeniay sizin için çok önemli ! Çünkü 1.evinizde gerçekleşecek.

Kiron ile kavuşum halinde gerçekleşecek olan bir yeniay bu. Kironyen bir yeniay.

Peki bu ne anlama geliyor ? Neleri simgeliyor Kiron ?

Kiron şifalanmayı, iyileşmeyi, daha iyi gelmeyi simgeleyen bir astreoid sevgili okuyucularım. Şifayı sembolize ediyor.

Hayatınızı ya da hayat resminiz içinde herhangi bir durumu, önemli bir konuyu iyileştirmek, düzeltmek, daha güçlü hale getirmek için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Beklemeyin, ertelemeyin, geri durmayın ! Atılım halinde olun, hareket halinde olun !

Donanımlarınızın farkında olun ve yapabileceklerinizi yapın. Hünerlerinizi gösterin. Çözüm yaratacak fikirlerinizi hayata geçirin.

Çünkü yeniay resminin içindeki bu güzel Kiron kavuşumu, size ferahlık getirecek yeni sayfaların açılabileceğini söylüyor. Ama güzellikler durup dururken olmuyor. Çabalarımızın, emeklerimizin karşılığı olarak geliyor hayatın hediyeleri.

İşinizi, sosyal hayatınızı, kendinizle olan ilişkinizi, yaşam alanınızı, evinizi, keyif alanlarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz, kendiniz için yeni bir dönem başlatabileceğiniz, enerjisi taptaze, şanslı bir zamandasınız.

16 Nisan 2022 : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 26° Terazi, Güneş 26° Koç

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler alanında meydana geliyor.

Biraz zorlu bir dolunay esasen. Pluto’dan uyumsuz açısı var.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler, hocalar, kontratlar, anlaşmalar bu ev ile ilgilidir.

Bu bağlarınızın içinde size iyi gelmeyen şeyleri sonlandırmak isteyebileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Sonlandırmak, tamamlamak yerine onarmak, yeniden yapılandırmak yönünde bir arzunuz da olabilir. Bu değişim için tarafların karşılıklı olarak istekli olması lazım gelir tabii. Böyle bir çerçeve söz konusu ise insan ilişkileriniz, yakın bağlantılarınız içinde oturup yeniden kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Kendinizi nerelerde aşağı çekiyorsunuz ve ilişkiler içinde karşınızdaki insanın sizi aşağı çekmesine izin veriyorsunuz, buraları fark edeceğiniz bir zaman. Plutonik etkiler var. O yüzden manipülasyon yaşadığınızı düşündüğünüz, enerjisi ve niyeti temiz olmayan kişilere/durumlara karşı tavrınızı koyacağınızı düşünebiliriz.

Bu dolunayın konusu ilişkiler sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!