9-15 Ocak 2023 Astroloji Gündemi

9-15 Ocak 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu hafta itibariyle artık Mars retrosunu geride bırakıyoruz ! Haftanın en önemli gelişmesi bu diyebilirim.

30 Ekim’den bu yana retrodaydı Mars. Yavaşladık, enerjimizi toparlamakta zorlandık. Bağışıklığımız düştü, hastalanmalar arttı. Geçmişte bıraktığımızı sandığımız konular yeniden dirildi, yeniden öfkelendirdi bizi. Nerelerde hangi sorunları aşamadık, bir kez daha görmüş olduk.

Büyük bir farkındalık aracıydı bu retro bizim için ama yordu tabii ki.

12 Ocak itibariyle sonlanıyor. Harekete geçmek, çalışmak, üretmek, yapamadıklarımızı yapmak, spor yapmak, canlanmak, enerjinin yükselişi anlamına geliyor bu değişim bizim için.

Yeniden heveslenmek, heveslerle yükselmek, aktif olmak, hayatın daha çok içinde olmak anlamına geliyor. Motivasyonumuz yükseliyor.

Agresyon anlamında da daha sakin, daha dengede bir hali anlatıyor retronun bitişi.

Yeni haftada başka neler var ? Merkür ve Venüs’ün açıları var bolca. Tabii sadece onlar değil ama büyük açılar arasında Merkür ve Venüs’ü başrolde görüyoruz.

Hepsine bakalım. Haftanın her gününe ayrı ayrı bakalım.

Öncesinde ne yapayım ? Ocak ayı yorumlarınızın linklerini ekleyeyim buraya. Yükseleninize göre okuyun, olur mu ? Linkler aşağıda yer alıyor ↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ocak 2023,  Boğa Burcu Ocak 2023,  İkizler Burcu Ocak 2023,

Yengeç Burcu Ocak 2023,  Aslan Burcu Ocak 2023,  Başak Burcu Ocak 2023,

Terazi Burcu Ocak 2023,  Akrep Burcu Ocak 2023,  Yay Burcu Ocak 2023,

Oğlak Burcu Ocak 2023,Kova Burcu Ocak 2023,Balık Burcu Ocak 2023

           

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023


9-15 Ocak haftasının gezegen açıları :

9 Ocak : Venüs Mars üçgeni : Venüs 8° Kovada, Mars 8° İkizlerde

Mars, Venüsyen konularda harekete geçirecektir bizi.

Sanat bir Venüs temasıdır. Sanatsal çalışmalar, performanslar için güzel bir açı.

Grup çalışmaları, sosyal ortamlar, kurslar kova temasıdır. Kovada bir Venüs alıyor bu Mars desteğini.

Mars ile harekete geçme hali var. Bir kurs, bir eğitim başlangıcı olabilir. Bir sosyal ortama katılabiliriz.

11 Ocak : Venüs Kuzey Ay Düğümü karesi : Venüs 10° Kovada, Kuzey Ay Düğümü 10° Boğada

Alışverişler, özellikle önemli alışverişler için önermem bu açıyı. Doğru markayı, doğru modeli seçmek kolay olmayabilir. Bir şey satın aldıktan sonra, aynı ürünü başka bir satış noktasında daha uygun bir fiyat ile görebilirsiniz. Bir model seçersiniz, sonra daha iyisini keşfedebilirsiniz. Alışverişleri aceleye getirmeyelim.

12 Ocak : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 12° Kovada, Kiron 12° Koçta

Kiron’un uyumlu açıları, bizi şifalandıracak şeylere işaret eder. Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgi bağlarımızı simgelediği için çok güzel bir görünüm.

Arkadaşlıklarımız, dostluklarımız, ailemizle bağımız, ikili ilişkilerimiz içinde son günlerde iyi etmeye, iyileştirmeye çalıştırdığımız, bizi üzmüş ya da düşündürmüş olan, gücendiren şeyler olduysa, şimdi daha doğru bakış açılarıyla bakabiliriz konulara. Aslında darılacak, gücenecek bir şey olmadığını fark edebiliriz. Hayatımızın bir parçası olan ortamlar, arkadaş grupları içinde güzel şeyler yaşayabiliriz.

13 Ocak : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 23° Oğlakta, Neptün 23° Balıkta

Neptün’ün uyumlu açıları hoşgörüyü, yüce gönüllülüğü, affediciliği, toleransı, barışı, uyumu, iyilikleri, güzellikleri ifade eder. Son günlerde bazı şeyler keyfimizi kaçırdıysa, ruh halimizi iyileştirecek şeyler olabilir. Küslükler olduysa barışmalar olabilir.

Bireysel olarak yeterince güçlü hissetmediğimiz ya da hakim olmadığımız, neyi nasıl yapacağımızı bilemediğimiz durumlarda destekler gelebilir. Yakın çevremizden birileri, bir şeyleri kolaylaştırabilir bizim için.

İç dünyamızda bizi aşağı çeken duygulardan arınmak için yapacağımız şeyler olabilir. Bir duygusal temizlik, bir ruhsal temizlik anlamına geliyor böyle güzel bir Neptün uyumu. Zihnimizi meşgul eden konuları iyileştirmenin, güzelleştirmenin yollarını bulabiliriz.

14 Ocak : Merkür Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Merkür 10° Oğlakta, Kuzey Ay Düğümü üçgeni 10° Boğada

İşimizde bir süredir üretemediğimiz noktalarda yeniden hareketlenebiliriz. Bir istikrar yaratmak üzere düzene koyacağımız konular olabilir.

Konum sahibi kişilerden gelecek destekler olabilir. İşimizi kolaylaştıracak şekilde devreye girecek kişiler olabilir. Yönlendirme alabiliriz. Yardım alabiliriz. Tavsiye alabiliriz.

15 Ocak : Venüs Uranüs karesi : Venüs 14° Kovada, Uranüs 14° Boğada

İlişkiler içinde fevri davranışlar olabilir. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar olabilir. Çatışma enerjisine girmemeye çalışalım. Kendimizi konuşarak da ifade edebiliriz.

Alışverişlerde dikkatli olalım. Yeterince bilgi sahibi olmadığımız yerlerden alışveriş yapmayalım. Özellikle online alışverişlerde dikkat edelim. Uranüs ile bazı şeyler düşünüldüğünden farklı çıkabilir.

Özel ve sosyal ilişkiler içinde şaşırtıcı, beklenmedik şeyler olabilir ayrıca. Biriyle ilgili tuhaf bir şey öğrenmek gibi. Dialoglarda beklenmedik çıkışlar, ani parlamalar gibi.


Her bir gün için detaylar şöyle :

9 Ocak Pazartesi

Ay aslan burcunda ilerliyor.

Sabah erken saatlerde Ay Kiron altmışlığı aktif. Güne güzel bir başlangıç var. Bir konuya güzel bir şekil verebiliriz. Kendiliğinden olacak iyi bir şey olabilir. Beklediğimiz bir maili, mesajı görebiliriz uyandığımızda.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay Uranüs karesi geliyor. Bir plan değişikliği olabilir. Bir toplantı, bir görüşme iptal edilebilir. Yapılmış işlerde hatalar fark edilebilir, değişikliklere gidilebilir.

Ay aslanda olduğu için esasen renkli bir gün.

Hobilerimize vakit ayırabileceğimiz, ilgi alanlarımızda alışverişler yapabileceğimiz bir gün.

Sabahın atmosferi Uranüsyen biraz. İletişimlerde adabımızı koruyalım. Çözüm odaklı olalım.


10 Ocak Salı

Ay 04:52’de boşluğa giriyor. Aslanda ve açısız olacak bugün 18:15’e kadar. 18:15’te başak burcuna geçiyor.

Ay’ın açısız saatlerinde beklemeler, yavaşlamalar olabiliyor. İlerlemek yerine durmak, dinlenmek, keyifli zaman geçirmek, kendimizle ilgilenmek istiyoruz. E o da hakkımızdır, ona da ihtiyacımız var. Mümkün olan noktalarda yavaşlayalım. Durup soluklanalım bugün.

18:15 sonrasında bir hareketlilik var. Bir şeyleri düzenleme, temizleme isteği geliyor Ay’ın başak transitinin başlaması ile 🙂


11 Ocak Çarşamba

Ay başak burcunda olacak günün tamamında.

Günün ilk yarısında Ay ve Mars arasında bir kare (uyumsuz) açı var. Kızgınlıklar olabilir, dialoglara dikkat edelim. Evde, yolda, trafikte aceleci hareketlerden kaçınalım.

Öğle ve gündüz vaktinde Ay’ın kuzey Ay düğümü ile uyumunu yaşıyoruz. Bir üçgen açı var. Üçgenin bir ayağında işimizi simgeleyen başak burcu, diğer ayağında ise parayı temsil eden boğa burcu var.

İşimizde güzel olasılıklar var. Özellikle kazanç anlamında.

Gündüz saatlerinde Ay Merkür üçgeni geliyor. Ticari anlaşmalar, alışverişler için güzel bir vakit.

Akşam vaktinde de uyumlu bir açısı var Ay’ın. Uranüs ile üçgeni var.

Parasal şanslar, maddi konularda fırsatlar, işimizle ilgili güzel bağlantılar, iletişimler, iyi fikirler, yaratıcı uygulamalar, farkındalıklar olabilir.

Evimizde düzenlemeler yapabiliriz. Yaşam alanımızda bazı yerleri daha işlevsel, daha sade, daha ferah bir şekle getirmek isteyebiliriz. Bunun için yapacağımız şeyler olabilir. Güzel bir akşam.


12 Ocak Perşembe

Ay’ın başak transiti devam ediyor. Sabah ve öğle saatlerinde Ay Güneş uyumu ile şanslıyız. Bir toprak üçgeni oluşuyor aralarında.

Bir şeyin doğru şeklini alması, doğru mesafeyi ve ölçüyü/dengeyi bulması, sağlam bir zemine oturması, akılcı bir yaklaşımla çözülmesi, düzenlenmesi gibi bir şey var burada. İlişkilerde de güzel bir sabah. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, aile ilişkileri, her anlamda söylüyorum.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün karşıtlığını görüyoruz. İstekler, ricalar, iletişimler için önermem bu vakti. Mümkünse konuları ertelemek daha iyi olur. Bir toplantı olacaksa hatalı kararlar çıkabilir. Karar çıkmayabilir.

Bir görüşme olacaksa kişiler birbirini doğru anlamayabilir. Bu vakti geçmek, konuyu başka bir zamana ayarlamak daha iyi olur sevgili okuyucularım. Önemli bir konu varsa da, kendimizi doğru ifade edelim ve karşımızdaki insanı doğru anlamaya gayret edelim.

Akşam saatlerinde Ay Merkür üçgeni var. Maddi konularda iyi şeyler olabilir. Alışverişlerimiz olabilir. İş ve günlük yaşam düzenimiz için planlayacağımız yeni şeyler, yeni rutinler olabilir. Planlamak, düzenlemek, güçlendirmek gibi anlamları olan bir görünüm bu.


13 Ocak Cuma

Ay 05:56’da terazi burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karşıtlığı var. İlişkiler, ticari bağlantılar, ortaklıklar içinde hakkaniyetsiz durumlar olabilir. Kendi menfaatimizi düşündüğümüz kadar başkalarını da düşünelim. Eşit ve adil olmalı her şey. Kimsenin hakkını almayalım. Kendimize karma yaratmayalım.

Akşam üstü ve akşam vaktinde Ay Mars üçgeni hareketlendiriyor bizi. Girişimler, iletişimler, yazışmalar, görüşmeler için iyi bir vakit. Bedensel enerji isteyen işler için de çok güzel. Sportif faaliyetler için uygun.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Merkür karesi var. Retro bir Merkür bu. Planlarımızı gözden geçirebilir, bir şeyleri yeniden düzenleyebiliriz. Yaptığımız şeyleri yeniden ele alabiliriz.


14 Ocak Cumartesi

Ay terazi burcunda gün boyunca.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgenini görüyoruz. Keyifler, mutluluklar, paylaşımlar, tatlı bir şeyler var 🙂 Güzel bir sabah.

Ay’ın terazide olduğu günlerde insan ilişkilerimiz hareketleniyor. Birlikte yaptığımız şeyler oluyor. Birbirimize yol gösteriyoruz. Tavsiyeler veriyoruz. Birbirimizden destek alıyoruz, yardım alıyoruz. Böyle bir gün.

Özellikle akşam saatlerinde saymış olduğum bu ihtimaller güçleniyor. Çünkü bir Ay Satürn üçgeni var. Tecrübe sahibi olduğumuz konularda birbirimize yardımcı olabiliriz.


15 Ocak Pazar

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesi aktif. Huzurumuzu seçelim ruh halimizi etkileyecek, zedeleyecek şeyler olursa. Kimsenin seviyesine inmeyelim. Kötüyle kötü olmayalım.

11:39-15:08 arasında Ay boşlukta. Önünde bir açısı kalmamış durumda (terazi transiti için). 15:08’de akrep burcuna geçiyor.

Parasal konular, bankacılık işlemleri, ödemeler öne çıkıyor ile akrep ile.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!