28 Şubat-6 Mart 2022 Astroloji Gündemi

28 Şubat-6 Mart 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Mart ayına adım atıyoruz bu hafta. Şubat geride kalıyor.

Yeni bir ay. Yeni bir enerji. Hem de baharın ayı ! Mis gibi bir zaman ! İlkbahar geldi geliyor artık 🙂

En baştan bir müjde vereyim mi ? 🙂

Mart ayı çok güzel bir yeniay ile başlıyor !

2 Mart günü balık burcunda harika bir yeniay gerçekleşiyor. Büyük iyicil Jüpiter ile kavuşan, Uranüs’ten uyumlu açı alan, şanslı bir yeniay bu.

Her yeniayda, her dolunayda böyle güzel görünümler olmuyor. Bir önceki kova yeniayı, hayli zorluydu örneğin. Sert değişimler getirdi.

Bu kez yumuşacık bir balık yeniayı var 🙂 Şifalanma hali var. Hafifleme hali var. Bir barış, uyum ve huzur enerjisi var. Jüpiter ve Uranüs somut anlamda güzel fırsatlara da işaret ediyor. Örneğin işe ve paraya dair konularda.

Yeniayı ayrı bir yazıda anlatacağım. Ama alabileceğiniz etkileri Mart ayı yorumlarınızda görebilirsiniz.

Aşağıda linkler yer alıyor :

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz :

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022

Yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


28 Şubat-6 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

6 Mart Pazar günü 09:22’de Mars kova burcuna geçiyor.

Yine 6 Mart Pazar günü Mars’tan birkaç dakika sonra, 09:29’da Venüs de kova burcuna geçiyor.

Mart ayı yorumlarınız içinde görebilirsiniz bu yeni transitlerden alabileceğiniz genel etkileri. Hafta içinde inşallah Venüs için de, Mars için de ayrı ayrı yazılar yayınlamayı planlıyorum.

Oğlağın disiplinli, kuralcı, görevleri vurgulayan, sorumlulukları önde tutan enerjisinin ardından bu başlayacak olan kova transitleri keyiflendirecektir bizi 🙂

Venüs ve Mars’ın kovaya yerleşecek olması, sosyalleşeceğimiz, hayata daha çok karışacağımız, arkadaşlıkların daha ön planda olacağı, sosyal ortamlarda olacağımız, daha çok iletişim kuracağımız bir dönemin geldiğini söylüyor !!

İlkbaharın gelişi ile hareketleniyoruz belli ki 🙂


28 Şubat-6 Mart haftasının gezegen açıları :

28 Şubat : Mars Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Mars 25° Oğlak, Kuzey Ay Düğümü 25° Boğa

Kadersel başlangıçlar diyebilirim bu açıya. Mars demek hareket, harekete geçmek, başlatmak, adım atmak demektir. Kuzey Ay düğümü ise kadersel gelişmeleri anlatır sevgili okuyucularım.

Hayatımız için iyi olacak, faydamıza olacak başlangıçlarımız olabilir her tür konuda.

1 Mart : Venüs Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Venüs 25° Oğlak, Kuzey Ay Düğümü 25° Boğa

Venüs ve Mars birbirine çok yakın hareket ediyor bugünlerde. Kavuşmak üzereler. O yüzden Venüs de Ay düğümleri ile uyumlu konumda.

İlişkiler (ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, aile için bağlar, her anlamda söylüyorum) içinde bağlarımızı güçlendirecek yeni güzel şeyler olabilir. Kadersel olarak gerçekleşebilir bunlar. Birlikte yapacağımız, paylaşacağımız keyifli şeyler, ayrıca yardımlaşmalar, birbirimize vereceğimiz destekler samimiyetimizi kuvvetlendirebilir.

2 Mart : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 11° Balık, Uranüs 11° Boğa

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde ne vardır ? Çok güzel değişimler vardır ! 🙂

Uranüs değişimi simgeleyen bir gezegen. Burada Güneş’e harika bir altmışlık açısını görüyoruz.

Güneş idrakımızdır. Farkındalığımızdır. Bakış açılarımızdır. Bu hafta zihnimizi toparlıyoruz. Yanlış düşüncelerden, bizi aşağı çeken ruh hallerinden sıyırıyoruz kendimizi.

İşimiz, kariyerimiz de Güneş sembolizminde. O yüzden işimizde de çok güzel yeniliklere gidebiliriz bu hafta. Bu yenilikler bize büyüme imkanı sağlayabilir. Gelirlerimizi artıracak açılımlara vesile olabilir.

Yöneticilerle ilgili konular, konum sahibi kişilerle görüşmeler, mülakatlar, toplantılar, sunumlar açısından da harika bir görünüm !

2 Mart : Merkür Satürn kavuşumu : Merkür 18° Kova, Satürn 18° Kova

Planların somutlaşabileceği, hayata geçebileceği bir haftadayız.

Merkür fikirleri simgeler. Satürn ise somut şeyleri. Ayağı yere basan, akla uygun, rasyonel fikirlerimiz için, planlarımız için ilk adımımızı atabiliriz bu hafta.

Ayrıca Satürn düzen, disiplin ve istikrar demektir. Sistemleri, sistemli hareket etmeyi simgeler. İşimizde, kişisel yaşamımızda düzene koymak istediğimiz konular için kullanalım bu güzel zamanı. Kendimize bir düzen yaratalım.

3 Mart : Venüs Pluto kavuşumu : Venüs 27° Oğlak, Pluto 27° Oğlak

İlişkilerimiz içinde bizi öfkelendiren şeyleri, kişisel sınırlarımızla ve değerlerimizle örtüşmediğini düşündüğümüz şeyleri ifade edeceğimiz durumlar olabilir.

Aile içinde, işimizde, arkadaş grupları içinde, genel olarak ilişkilerimizde hoşlanmadığımız konuları ifade ederek yeniden yapılandırabiliriz ilişkiler içinde olması gereken mesafeleri.

3 Mart : Mars Pluto kavuşumu : Mars 27° Oğlak, Pluto 27° Oğlak

Burada bir öfke enerjisi var. İçsel anlamda geçmişin öfkelerini aşmakta zorlanmak gibi bir hal var. Geçmişte deneyimlediğimiz olumsuz şeylere, bizi kızdırmış, psikolojik olarak zorlamış olan durumlara yeniden odaklanabiliriz. Duygu dünyamızda, kendi içimizde bazı şeylerin tesirinden henüz özgürleşemediğimizi fark edebiliriz.

Ruhsal olarak yükseldikçe pek çok şey anlamsızlaşıyor esasen. İnsanların cümleleri, davranışları çok küçük ve önemsiz görünüyor gözümüze. Davranışlara, sözlere odaklanmak yerine deneyimler içinden almamız gerekenleri alıp çıkmak olsun niyetimiz. Ruhumuzu iyi tutacak olan budur.

Her şey yaşanan şey, ilahi senaryoda yaşanması gerektiği için yaşanıyor.

5 Mart : Güneş Jüpiter kavuşumu : Güneş 14° Balık, Jüpiter 14° Balık

Yalnızca bu haftanın değil, yılın en iyi görünümlerinden biri !!

Büyük bir kavuşma !! Büyük bir buluşma !! 🙂

İşimiz, finansal konularımız, kariyerimiz, gelirimiz, yöneticilerle ilgili konularımız, sunumlarımız, ürettiklerimiz için bol fırsatlı bir zamandayız.

Bereket getirecek yeni bağlantılar kurabiliriz.

İşimizde yükseliş ya da büyüme diyebileceğimiz gelişmeler olabilir.

Yöneticilerle, otorite ile ilgili konularda istediğimiz yönde açılımlar olabilir.

Takdir toplayacak, yaratıcı yeni fikirlerimiz, yeni projelerimiz olabilir.

Güneş söz konusu olduğu için bakış açılarımız yenileniyor ayrıca. Tutumlarımız, davranışlarımız değişiyor. Çünkü bir şeyler düşüncelerimizi değiştiriyor. Güncellenme diyorum ben buna 🙂

Deneyimlerle çok daha kaliteli, çok daha rasyonel hale geliyor düşüncelerimiz ve bakış açılarımız. Olgunlaşıyoruz. Daha mantıklı, daha doğru bir yerden bakıyoruz konulara.

Çok güzel bir yenilenme etkisi !

Ayrıca balık burcunda bir kavuşum olduğundan, ruhsal sorunlar için bir şifa zamanı. Aynı zamanda bedensel sağlık sorunları da balık burcu ile ilgilidir. Şifanın kapısını açacak güzel gelişmeler olabilir bu hafta.

Kimin hangi konuda şifaya ihtiyacı varsa, şifasıyla buluşsun inşallah diyelim !

6 Mart : Venüs Mars kavuşumu : Venüs 0° Kova, Mars 0° Kova

Aşkta bir çekimi, ikili ilişkiler içinde bir heyecanı anlatır böyle bir kavuşum 🙂 Çünkü Venüs kadını sembolize eder, Mars ise erkeği.

Kişisel hayatımızda yeni keyiflere yer açmak, yeni hobilere başlamak için de harika bir zaman.

Sanatsal konularda başlangıçlarımız da olabilir. Çünkü sanat bir Venüs temasıdır. Mars ise başlangıçları, yeniliği, harekete geçmeyi sembolize ediyor.

Bu kavuşum 0 (sıfır) derecede gerçekleşeceği için, sıfır dereceler bir burcun ilk derecesi olduğu için büyük başlangıçları sembolize ederler. İşte burada büyük bir yenilik ve ilk adım enerjisi var !!

6 Mart : Merkür Kuzey Ay Düğümü karesi : Merkür 24° Kova, Kuzey Ay Düğümü 24° Boğa

İletişimlerde anlaşmazlıklara, tartışmalara açık bir etki. Farklı fikirler karşı karşıya gelebilir. Ortaklaşa yapılacak şeylerde fikir ayrılıkları olabilir. O anlamda dikkat diyeyim.

Fikirlerimizi, düşüncelerimizi güzelce ifade edelim birbirimize. Büyük sözlere, nezaketsiz sözlere, seslerin yükselmesine hiç gerek yok. Bunlara ihtiyacımız yok. Bunlar güzel şeyler değil.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

28 Şubat 2022 Pazartesi

Ay bugün kova burcunda.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay Kiron altmışlığı etkin. Bize iyi gelecek somut, soyut şeyler olabilir. Günlük akış içerisinde konular çözüm bulabilir. Güzelce yoluna koyacağımız şeyler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karesi geliyor bu kez. Bizi şaşırtabilecek durumlar, dialoglar içinde beklenmedik sözler olabilir Uranüs’ün uyumsuz açısıyla. Bir şeyler düşündüğümüzden farklı olabilir.

Akşamın ilerleyen saatlerinde Ay, Merkür ve Satürn ile kavuşuyor. Çekidüzen vermek, düzene koymak, sistematik hale getirmek istediğimiz konularda güzel fikirler gelebilir aklımıza. Bir şeyleri netleştirebiliriz, somutlaştırabiliriz.

Satürn olgun, deneyim sahibi kişileri simgeler. Hocaları da sembolize eder. Hocalarımızla iletişimlerimiz de olabilir bu akşam.


1 Mart 2022 Salı

Ay bugünün de neredeyse tamamında kova burcunda. 23:53’e kadar kovada olacak.

Uzun da bir boşluk süreci var. Kovada ve boşlukta ilerliyor 05:01-23:53 arasında.

Bugün Ay’ın açılarından yana hayli durgun ve nötr bir gün.

Fakat Venüs’ün kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıları kesinleşiyor bugün. Yukarıda açılar başlığında, bu uyumlu açının nelere işaret ettiğini görebilirsiniz.

İşimizle ve kazançlarımızla ilgili konularda pozitif gelişmeler yaşayabiliriz. Bereket getirecek, güzel bağlantılar doğabilir.

23:53’te ise Ay yeni transitine başlıyor. Balık burcuna geçiyor. Yeniay öncesindeyiz. Burada bir yeniay gerçekleşecek.


2 Mart 2022 Çarşamba

Ay günün tamamında balık burcunda ilerliyor.

Yeniay günündeyiz. Bu akşam 20:34’te balık yeniayı gerçekleşiyor. Yeniayın ardından Ay ilk olarak Jüpiter ile temas ediyor. Bu harika bir şey ! Ay Jüpiter kavuşumu gerçekleşiyor.

Hem ruhsal enerjisi güçlü bir yeniay bu. Hem de finansal konularda, dünyevi konularda bereketli bir yeniay. Uranüs de maddeyi, parayı, parasal konuları simgeleyen boğa burcundan uyumlu bir açı yapıyor çünkü yeniaya.


3 Mart 2022 Perşembe

Ay bugünün de tamamında balıkta olacak.

Öğle saatlerinde güzel bir Ay Neptün kavuşumu görüyoruz. Sevecen, destekleyici, yardımsever insanları, jestleri, ılımlı, hoşgörülü davranışları, huzurlu bir atmosferi anlatıyor bu kavuşum. Günün ilk yarısında böyle bir enerjideyiz.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda. Fark edeceğimiz bazı şeyler taşları yerine oturtabilir bu akşam. Hangi konuda nasıl ilerleyebileceğimizi bulabiliriz. İşlerimizde rahat bir akış var. Kadersel kolaylıklar var.


4 Mart 2022 Cuma

Ay 03:52’ye kadar balık burcunda. 00:44-03:52 arasında boşlukta. 03:52’de koç burcuna geçiyor.

Koç enerjisiyle yeni başlangıçlar yapabileceğimiz bir gündeyiz. Yeni sayfalar açabiliriz kendimize. Bunlar irili ufaklı her şey olabilir. Attığımız hiçbir adımı küçümsemeyelim. Her şey adım adım oluyor. Beklettiğimiz konuları ve planları ele alalım bugün. Bir başlangıç yapalım.

Akşam saatlerinde Ay Kiron kavuşumunu görüyoruz. Herhangi bir konuda bize iyi gelebilecek, ruhsal ya da fiziksel bir konuda şifaya vesile olabilecek şeyler keşfedebiliriz. Çözüme ulaşabiliriz.


5 Mart 2022 Cumartesi

Ay koç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Satürn altmışlığı ile güzel bir atmosferdeyiz. Aile büyükleri ile bir araya gelebiliriz. Olgun ve tecrübe sahibi kişilerden alacağımız fikirler olabilir.

Satürn yaşça olgun kişileri, ayrıca deneyimi, tecrübeyi anlatır.

Akşam saatlerinde yine uyumlu bir açı görüyoruz. Ay Merkür altmışlığı geliyor. Dialoglarda şanslıyız. Arkadaşlarımızla program yapabiliriz. Dostlarımızla birlikte geçireceğimiz güzel bir akşam olabilir bu.


6 Mart 2022 Pazar

Ay bugün 10:59’a kadar koç burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Pluto karesi var. Biraz huzursuz bir enerji. Erken saatlerde yapacağınız şeyler varsa, bir tık keyifsiz olabilir.

07:01-10:59 arasında Ay boşlukta. 10:59’da boğa burcu transiti başlıyor.

Öğle saatlerinde Ay, kova burcunda bir araya gelecek olan Venüs  ve Mars ile kare açıda olacak. İlişkiler içinde sabit fikirler, inatçı tutumlar sorun yaratabilir.

Parasal konular, alışverişler için de önermeyeceğim bir vakit. Ay bu açıları parayı simgeleyen boğa burcunda iken alıyor çünkü.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum sevgili okuyucularım.

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Çok güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!