28 Mart 2021 Terazi Burcunda Dolunay

28 Mart 2021 Terazi Burcunda Dolunay

28 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 21:49’da terazi burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği Ay döngüsüdür. Ay’ın bütünüyle görünür olduğu döngüdür ve tamamlanma, sonuç alma, neticeye varma gibi bir sembolizmi vardır.

Konuların görünür olduğu, girişimlerimizin somut sonuçlarını aldığımız, belirsizlik içeren durumların netlik kazandığı, sorunların ana nedeninin ortaya çıktığı döngüdür dolunay.

Bu kez terazi burcunda bir dolunay yaşıyoruz.

Aşağıda dolunay anının haritasını görmektesiniz. Dolunay sırasında gökyüzü şöyle :

Güneş nerede ise, Ay tam karşısında aynı derecededir dolunay anında.

Bu dolunayda Güneş 8 derece koçta, Ay ise 8 derece terazide.

Ama Güneş’in yanında başka önemli yerleşimler de var. Dolunay sırasında Venüs ve Kiron, Güneş’in yanındalar. Oldukça vurgulu bir kavuşum hali söz konusu.

Peki bu durum nasıl olasılıkları anlatıyor bize ? Güneş, Venüs, Kiron kavuşumunun Ay ile karşı karşıya olması, hangi ihtimalleri akla getiriyor ?

Terazi burcu ilişkileri simgeleyen bir burç.

İlişkiler derken evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere, yakın ilişkilerimizi, birlikte yol aldığımız kişilerle olan bağımızı kastediyorum.

Bize hocalık eden, koçluk eden, danışmanlık veren, yönlendiren kişiler de yine terazi burcu kapsamındadır. Terazi zodyağın 7.evinin sahibidir ve 7.ev bu kişileri anlatır.

İlişkiler üzerinden kuvvetli bir dolunay etkisi alıyoruz. Bu dolunayın ana gündem konuları arasında en temelde ilişkilerimiz, bağlarımız, bağlantılarımız var.

Güneş, Venüs ve Kiron kavuşum halinde. Kiron bir asteroid. Hem yaralanmayı, hem şifalanmayı sembolize eden bir astreoid.

İlişkiler içinde sizi yaralayan, inciten şeyler dolunay ile daha görünür hale gelebilir. Konulara daha farkındalıklı bir gözle bakabilirsiniz. Öz değer duygunuzla, öz saygınızla bazı şeylere artık bir sınır çekebilirsiniz. Bu zamana kadar sizi gücendirmiş, incitmiş olmasına rağmen içinize attığınız, konuşmadığınız şeyleri yüksek sesle söyleyebilirsiniz. Dolunay biraz agresif bir enerjidir. Münakaşa etmek, kavga etmek yerine kendinizi en doğru şekilde ifade etmek adına sakin, dingin, akılcı bir tutumda olmanızı öneririm.

Tutulma, an haritasının 12.evinde gerçekleşiyor ve Kiron başrolde. Şifalanması gereken bazı şeylerin ortaya çıkabileceği bir dolunay döngüsü bu. Konu bedensel sağlık olabilir. İyileştirilmesi gereken durumlar fark edilebilir, tespit edilebilir. Terazi etkisiyle evlilikler içinde eşleri ilgilendiren şeyler olabilir bunlar.

Terazi burcu aynı zamanda adalet kavramını, hukuksal konuları sembolize ediyor. Hakkını aramakla, davalarla, yasalarla, kanunlarla, hukuksal meselelerle ilgili bir alan burası.

Venüs dişil enerjidir. Kadınlara yönelik şiddetle mücadelede, kanunların da gündemde olduğu bir döngüden geçiyoruz bakın, tam da dolunay ile uyumlu şekilde. İstanbul Sözleşmesi konusunu kastediyorum.

Başka şeyler de söyleyeceğim.

Bu dolunayda kuvvetli bir Kiron vurgusu var. Şifa olmak, şifaya vesile olmak isteyeceğiz insan ilişkilerimiz içinde. Bir sorununu çözmeye çalışan, bir konuyla uğraşan, bir şeyi iyileştirmeye çalışan sevdiklerimize yardımcı olacağız.

Türkiye haritası ile de teması var bu dolunayın sevgili okuyucularım.

Ülkemizin horoskobunda 7 derece terazi burcunda Mars yer alıyor. Dolunay ise buraya çok yakın bir derecede, 8 derece terazide gerçekleşiyor. Dolayısıyla bir kavuşum söz konusu.

Yani dolunay ülkemizin Mars’ının üzerinde gerçekleşiyor, Mars’ı aktive ediyor ve haritanın 4.evi burası.

Bu ev halk demektir. Halkın güvenliği, huzuru demektir. Güvenliği tehdit eden durumlar demektir. Mars ise şiddet ile ilgili bir gezegen. Askerler ile, askeri hareketlilikler ile, ayrıca patlama, yangın gibi durumlarla, agresyonla ilgili bir gezegen. Toplumu huzursuz eden bazı gündemler olabilir gibi görünüyor o yüzden bugünlerde. Tabii hiçbirinin olmamasını dilerim.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçeceğim. Bakalım, dolunay kimlere neler getirebilir ?

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler aksı hareketleniyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde size iyi gelmeyen şeyleri ifade edebileceğiniz, ben-sen dengesini gözden geçireceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Kendinize verdiğiniz değer, ilişkiler içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınız, duygusal ihtiyaçlarınızın ne ölçüde karşılandığı gibi konular vurgu kazanıyor dolunay ile.

Sizi iyi gelmeyen dialogları sonlandırabilirsiniz. Bir Kiron etkisi de olduğu için dolunayda, onarabileceğiniz durumlar için istekli olacağınızı da söyleyebiliriz. Konuşarak çözülebilecek şeyler için güzel bir dolunay. Ama koçtaki gezegenlerin agresyonu ile değil, terazinin uzlaşmacı tavrıyla hareket etmenizi öneririm.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş hayatınız, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat düzeniniz, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir. Tamamlanan, neticeye varan şeyler olabilir.

İş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. İş ortamınızda sonlanan şeyler olabilir. Duygusal anlamda etkilenebileceğiniz şeyler olabilir bunlar biraz. Özellikle kadın figürlerle ilgili durumlar olası. Çünkü Güneş, Venüs ile kavuşum halinde dolunayda. Kendinizi iyi tutun. Akışta olun. Her olan şey, hayrımıza oluyor.

Başrolde Kiron da var. Kiron şifalanma halini anlatır ve 6.ev sağlık temasını da kapsıyor.

Tedavi gördüğünüz bir konu varsa, tamamlanabilir. Bir yakınınızın sağlık gündemi varsa, sorun çözülebilir. Bir şifa etkisi bu dolunay sizin için.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Aşk hayatınızda bir şeyler istediğiniz gibi gitmeyebilir bugünlerde. Bir şeye kırılabilirsiniz. İlişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Neyi istiyorsunuz, neyi istemiyorsunuz, hangi durum size nasıl hissettiriyor, bir farkındalık zamanı. Ama durumu onarmak için, Venüs-Kiron desteğiniz de var.

Sizin ya da bir yakınınızın çocuk sahibi olma isteği varsa ve tedavi görmesi gerekiyorsa, böyle bir gündeminiz varsa, konu içinde bir şeyler netleşebilir. Gereken şeyler, yapılması gerekenler tespit edilebilir.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularla uğraşabilirler bugünlerde. Özellikle yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, biraz kırgınlıklar, küslükler olabilir gibi geldi bana. Umarım olmaz tabii ki.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Aile içinde bazı kırgınlıklar olası. Tartışmalara açık bir dolunay etkisi bu. Birbirinizi incitecek şeyler söylemeyin. Konular bir şekilde çözülür ama kötü sözlerin izi kalır insanın ruhunda. Birbirinizi kırmayın lütfen. Her ailede anlaşmazlıklar vardır. Dolunayın bu yükselten enerjisinde, konuların üzerine çok gitmemenizi öneririm.

Ama sakince, güzel güzel oturup konuşmak isterseniz, durumları iyileştirmek isterseniz, Kiron desteğiniz de var bir yandan.

Aile içinde kadın figürler üzerinden gündemleriniz olabilir gibi görünüyor gözüme.

Bunun dışında ev, emlak, konut konularında, yaşadığınız yerle ilgili konularda tamamlanan, neticeye varan durumlar olabilir. Bir şeylerde netlik kazanabilirsiniz, kararlarınız olabilir.

Evinizle ve ailenizle ilgili konular öne çıkıyor diyebiliriz özetle.


Aslan ve Yükselen Aslan :

3.evinizde bir dolunay gerçekleşecek.

Bu ev en temelde kardeşlerimizle ilgili. Yakın akrabalar, komşular, sıkça görüştüğümüz kişiler de yine bu evle bağlantılı. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaş çevrenizle olan dialoglarda kırgınlıklara açık bir döngü bu. O yüzden dilerseniz iletişimleri azaltmayı seçin. Bir ricanız olacaksa birinden, bugünlerde yapmayın isterseniz. Biraz gücenebilirsiniz çünkü bir şeylere.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, çözüm bulabilir, tedavi olabilir, şifalanabilir. Çünkü dolunayda Kiron etkisi var.

3.ev aynı zamanda eğitimle ilgili bir alan. Kurslar, seminer, workshoplar, kitaplar, vb şeyler, yani bilgi kaynakları bu ev kapsamında. Bir eğitim, bir kurs, bir sertifika programı gündeme gelebilir. Bu tür bir şeyin içinde iseniz, sonlanabilir, sonuçlanabilir, tamamlanabilir. Size çok iyi gelecek, bir şifa etkisi yaratacak bir kitap, bir bilgi, bir eğitim, bir youtube kanalı, vb şeyler de olasılıklar arasında.


Başak ve Yükselen Başak : 

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konularda bir gündeminiz olabilir dolunay ile. Sahip olduklarınız, maddi durumunuz, kazançlarınız, kişisel gelirleriniz gibi konular üzerinden etki alabilirsiniz. İnsan ilişkileriniz içinde bu konulara çok girmemenizi önereceğim. Yeterince hassas düşünemeyen, kazancınızla ilgili kendinde yorum yapma hakkı gören, bir şey söyleyen olursa da, önemsemeyin. Kendisini bilen, düzgün bir insan, kimsenin geliri ile ilgili konuşmaz.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) konu tamamlanabilir, alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yani özetle parasal konularda bir gündeminiz olabilir bu dolunayda.


Terazi ve Yükselen Terazi :

1.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bir meselenin tamamlanıp sonlanması, bir bitiş, bir konudan özgürleşme, bir sonlanma yaşayabilirsiniz bugünlerde. Beklediğiniz bir şey varsa gündeminizde, burada bir sonuçlanma, bir netleşme olabilir.

İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Nelerin size kendinizi iyi hissettirmediğini daha net görebileceğiniz, bir farkındalık, bir netleşme etkisi bu. Bir dialogu sonlandıran taraf olabilirsiniz.

Bitirdiğiniz, tamamladığınız şeyler de olabilir bugünlerde. Bir süredir aklınızda olan şeyler için adım atabilirsiniz. Bu bir şeyi iyileştirmek için atılacak bir adım da olabilir. Konu, bedensel sağlıkla ilgili olabilir. Hatta estetik bir işlem de olabilir. Ama acelesi olmayan operasyonları önermem. Onu da belirtmiş olayım.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

İnsan ilişkilerinizde bir şeyler daha görünür olabilir bugünlerde. Ortaya çıkan durumlar olabilir. Bir şeylerden şimdi haberdar olabilirsiniz.

Biraz kırgınlıklara açık bir dolunay etkisindeyiz bu kez ilişkiler içinde.

Bunun dışında 6-12.evler aktive olduğu için, bir sağlık sorununuz varsa, konuyla ilgili güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Bir terapi de gündeme gelebilir. Şayet terapi alıyorsanız sonuna gelebilirsiniz, süreciniz tamamlanabilir. Psikolojik konular da bu ev kapsamında çünkü. Dolunayda şifayı sembolize eden Kiron etkisi olduğu için ürettim bu olasılıkları.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir takım çalışmasının içinde iseniz, üzerinde çalıştığınız bir proje varsa tamamlanabilir, sonlanabilir.

İşinizde ekip arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir bugünlerde. Küçük bazı kırgınlıklar olabilir belki. Bir şeyleri yanlış değerlendirip, yanlış anlayıp gücenebilirsiniz. Merkür, Neptün ile kavuşuma ilerliyor çünkü. Bazı yanılgılar ve hatalı bakış açıları getirebilir bu durum bize.

Arkadaşlarınızla ilgili bir sağlık, bir tedavi konusu da gündeme gelebilir. Bir sorununu çözmek için harekete geçen bir dostunuz olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

Sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir.

Bunlar dışında, 10.ev dolunayı olması sebebiyle, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bunlarda bir tamamlanmaya varabilirsiniz.

Üstlerle, otorite figürleri ile iletişimlere biraz daha özenmenizi önereceğim bugünlerde. Hak arayışlarınız olabilir. Haksızlık yapıldığını düşündüğünüz konular olabilir. Bunları doğru zamanda, doğru şekilde ve olması gereken ölçüde ifade etmeye çalışın. İlişkileri iyi tutmak önemli.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalarınızda sonuna geldiğiniz bir konu olabilir. Bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Okul arkadaşlarınızla ilgili konularda ortaya çıkan bazı durumlar olabilir. Bir şeylerden haberdar olup yardımcı olmak isteyebilirsiniz onlara. Hocalarınızla ilgili bir sağlık konusu gündeme gelebilir.

Bir yer değişikliği, bir taşınma, bir yolculuk, başka bir şehre ya da ülkeye seyahat konusu da gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, dostlarınız, sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili konularınız olabilir. Özellikle kadın figürler üzerinden.

Sonuçlanma, görünür olma, haberdar olma döngüsü bu.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Parasal bir konuda bir sonlanma, bir borcun bitmesi, bir alacağın tahsili, bir tazminatın temin edilmesi gibi gelişmeler olabilir.

Parasal anlamda sizi belki yormuş olan bir konu çözülmek, tamamlanmak üzere tekrar önünüze gelebilir. Bu kez bir şey yapmanızı gerektirecek şekilde bir gündeminiz olabilir. Böyle bir konuyla meşgul olabilirsiniz.

Ortaklı bir mülk varsa paylaşım yapılabilir, bir miras konusu sonuçlanabilir.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınızla ilgili konularınız olabilir dolunay ile.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor sevgili okuyucularım :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Bu dolunay, sorunların kök nedenini, şifalandırılması gereken yeri göstermeye geliyor. En kolay, en güzel çözümlere vesile olmasını dilerim.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!