Yay Burcu Mart 2021

Yay Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Mart ayında nelerle meşgul olabileceğinize, genel olarak nasıl etkiler alabileceğinize bakacağız bu yazımda.

Öncelikle ayın gündemini buraya bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 4.evinizde.

Evinizde daha çok vakit geçirebileceğiniz, evinizde değişimler yapabileceğiniz bir döngü. Temizlik, düzenleme, dekorasyon değişiklikleri yapmak istiyorsanız, Güneş buradayken yüksek bir motivasyonla pozitif değişimler yapabilirsiniz.

Aile içi konular da ön planda olur bu Güneş transitinde sizin için.

Balık döngüsü için ayrı bir yazım da var. Sürecin genel ve burçlar üzerinden etkilerini detaylıca anlattım. Burayı da tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 5.evinizde yol almaya başlıyor bu kez.

Burası 4.eve kıyasla konuları daha eğlenceli bir ev 🙂

Aşk, çocuklar, bebekler, hamilelikler, ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal konular, etkinlikler, keyif aldığımız konular 5.evle bağlantılı.

Aşk hayatınız renklenebilir Güneş ile 🙂 Çevrenizden hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, sizin için de destekleyici bir etki bu ayrıca.

Sanatsal işlerinizle, hobilerinizle, ilgi alanlarınızla daha fazla meşgul olabileceğiniz, yaratıcılığınızı hareketlendirecek bir Güneş döngüsü diyebilirim 🙂

Spor da 5.evin teması. Koç burcu zaten sporla ilgili. Spora da başlayabilirsiniz Güneş koçta iken 🙂


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 3.evinizde.

Yılın ilk Merkür retrosu burada, kovada gerçekleşti. 3.ev konuları üzerinden etki aldınız. Yakın çevrenizle iletişim sorunları yaşamış olabilirsiniz. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili aksilikler, sorunlu durumlar olmuş olabilir.

21 Şubat’ta Merkür retrosu sonlandı. 22 Şubat’ta ise durağan konum sonlandı. Merkür artık ileri hareketinde. Saymış olduğum bu konularda durumlar iyileşebilir, çok daha güzel olabilir.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor. Ailenizle, evinizle, evinizin ihtiyaçları ile meşgul olursunuz bu etkiyle birlikte daha çok. Anneniz, babanız yeni şeylere başlayabilirler. Onların yeni gündemleri olabilir. Ev, emlak konularınız olabilir. Ev değiştirmek isteyenler araştırma yapabilirler, görüşmeleri olabilir Merkür ile. Çevrenizden yardım gelebilir, konuyla ilgili bağlantılar kurabilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 4.evinizde.

Evinizde bir değişim hali getirir Venüs 🙂 Yaşam alanınızı daha estetik, daha güzel, daha konforlu hale getirmek için düzenlemeler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. Bu döngüde en çok bunlar keyif verecektir size 🙂

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 5.evinizde transit etmeye başlıyor. Aşk evine gelen bir Venüs, yeni heyecanlar, yeni olasılıklar getirebilir 🙂 Var olan bir ilişkide daha güzel, daha keyifli paylaşımlarınız olabilir.

Sanatsal konular da görüyorum burada 🙂 Yeni hobiler, etkinlikler olası. Spordan keyif alabileceğiniz, spor motivasyonunuzun yükselebileceği bir döngü bu ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana boğa burcunda, 6.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Bu süreçte iş hayatınızda, iş ortamıza dair konularda, gündelik görevlerinizde, sorumluluklarınızla ilgili konularda zorlanmış olabilirsiniz. Bu transit tamamlanıyor artık. Bitiyor, az kaldı 🙂 4 Mart’a kadar olan son birkaç günlük kısım var sadece.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor. İlişkiler alanı burası. İlişkiler derken ne kastediyorum ? 7.ev neleri sembolize eder ? Evliliği, eşi, ilişkiyi, sevgiliyi, partnere dair konuları, ortaklıkları, iş ortaklarınızı, iş birliği yaptığınız kişileri, herhangi bir alanda size rehberlik eden kişileri.

Mars ile buralar hareketleniyor. Evli iseniz eşinizin yaşamında yeni gelişmeler olabilir. Yeni bir şeylere başlayabilir kendisi.

İşinizde yeni bağlantılar doğabilir, yeni el sıkışmalar olabilir.

Herhangi bir konuda bir hoca ile, bir danışman ile ilerlemeye karar verebilirsiniz.

Özel ve sosyal ilişkiler, bağlantılar hareketleniyor. İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni başlangıçlarınız olabilir. Birlikte yapacağınız girişimleriniz olabilir.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

4.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda Güneş ve Ay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor. Çok güzel bir yeniay. Evinizle, yaşadığınız yer ile, ailenizle ilgili konularda yapmak istediğiniz şeyler varsa, bu yeniayı değerlendirin. Özellikle yeniaydan 3,5 gün sonra başlayan hilal fazı girişimler için çok uygundur.

Evinizde bir tadilat, bir temizlik, bir eşya yenileme varsa aklınızda, bunları yapabilirsiniz. Aile içinde yeni şeyler başlayabilir. Aile bireylerinizin yeni adımları olabilir. İletişim sorunlarınız varsa, barışmalar da olası 🙂

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay sırasında Güneş, Kiron ve Venüs ile kavuşuyor.

11.ev dostlarımızla ilgili bir alan. Bir dostunuzdan yana incindiğiniz, kırıldığınız şeyler olduysa, oturup konuşmak ve bağınızı şifalandırmak için güzel bir dolunay.

Gruplar, ekipler de 11.evin konusu. İş ya da iş dışında içinde olduğunuz bir gruptan, bir takım çalışmasından ayrılan kişiler olabilir bu dolunayda. Bir proje, bir ekip işi tamamlanabilir.


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Mis gibi bir ay diliyorum hepinize 🙂 Sağlıklı, bereketli, huzurlu, keyifli bir ay olsun.

İlkbaharı karşılıyoruz artık. Yeni yeni, güzel güzel şeyler olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!