Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Venüs 21 Mart Pazar günü koç burcuna geçti sevgili okuyucularım. 14 Nisan’a kadar koçta ilerleyecek.

Venüs, aşkı, sevgiyi, özel ve sosyal ilişkileri, sevgi bağlarımızı, sevdiğimiz şeyleri sembolize eder.

Keyifler, bizi mutlu eden şeyler, hayatın güzellikleri, alışverişler, şıklıklar, ayrıca sanatsal konular Venüs yönetimindedir.

Bir süredir balık burcundaydı Venüs. Yüceldiği konumdaydı. Balık yerleşimi, Venüs için çok iyi bir konumdur. Dolayısıyla Venüs’ten yana son derece güzel bir transit yaşadık.

İnsan ilişkilerimizde oldukça uyumlu, ılımlı etkiler aldık. Barışmalar oldu, anlaşmalar, uzlaşmalar oldu. Birbirimize her zamankinden daha toleranslı ve anlayışlı davrandık.

Sanatsal üretimler, yaratıcılık ve ilham gerektiren konular için de iyi bir transitti bu.

Şimdi ise koçta bir Venüs’ümüz var.

Venüs koç burcunda, balıkta olduğu kadar güçlü değil sevgili okuyucularım. Her gezegen her zaman asaletli yerleşimde olamıyor, yüceldiği yerde olamıyor. Venüs’ten yana biraz dikkat isteyen bir dönem bu.

Venüs boğa ve terazi burçlarının yönetici gezegenidir ve burçların karşıt alanı olan akrep ve koç burçlarında zarardadır.

Akrep ve koç, Venüs’ün rahat etmediği burçlar.

Çünkü Venüs naiftir, yumuşak bir enerjidir, nezakettir, tatlı dildir, uyumdur. Dişil bir enerjidir.

Koç ve akrep ise Marsiyen burçlar. Yöneticisi Mars olan burçlar.

Mars erildir. Savaşla, çatışma haliyle, öfkeyle, agresyonla ilgili bir gezegendir.

O yüzden Venüs koçta iken ilişkilerde zaman zaman agresyon olasılığı akla geliyor. ‘Biz’ yerine ‘ben’ demek, ben merkezci olmak geliyor. Uzlaşma niyeti yerine, çatışma isteği ve haklı çıkma çabası geliyor. İnatlaşmalar geliyor 🙂 Biraz böyle bir Venüs transiti bu 🙂

İnsan ilişkilerimiz için daha fazla özenelim bu döngüde. Birbirimizin gönlünü hoş tutalım.

Koç enerjisi aniden harekete geçmeyi, düşünmeden aksiyon almayı anlatır. Kolay parlar, birden parlar koç. Fevri davranışlarla birbirimizi şaşırtmayalım. Münakaşa etmek yerine, birbirimizi anlama gayretinde olalım. Empati, pek çok şeyi çözer.

Peki sürecin bize pozitif anlamda getirileri neler olabilir ? Onlara da bakalım.

Venüs hangi burçta ise, o burcun temaları keyif verir bize o döngüde. O şeylerden keyif alırız. O şeyler için motivasyonumuz yüksek olur.

Venüs’ün koç transiti spora başlamak, hayatımızdaki hareketi artırmak için harika bir dönem.

İlişkiler içinde cesaretle harekete geçmek, adım atmak için güzel bir dönem.

Ayrıca koç, başlangıçları simgelediği için, bu bir yenilenme döngüsü hepimiz için.

Beklettiğimiz, ertelediğimiz konular için harekete geçelim bu süreçte. Yaşam resmimizi yenileyecek şeyler yapalım. Kendimiz için güzel şeyler başlatalım 🙂

Şimdi Venüs’ün koç transiti için burçlar bazında olası etkileri anlatacağım.

Yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselenimiz doğum haritamızda 1.evimizdir. Öngörüler teknik olarak yükselen burçlara göre yapılabilmektedir. Dolayısıyla her zaman yükseleninizi takip ediniz.

Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 1.evinize geliyor 🙂 Çok güzel bir döngüdür bu ! Venüs’ün 1.ev transitlerini severiz 🙂

Daha çok eğlenmek, eğlenmek için yeni şeyler yapmak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Venüsyen bir etki alıyor olmanız gayet güzel 🙂

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Yeni bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Aşkta şanstır ayrıca Venüs geçişleri. Venüs 1.eve gelince aşk hayatınızda hareketlenme olabilir, yeni tanışmalar, flörtler olabilir. Hayatınızda zaten biri varsa, evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak daha kolay olacaktır Venüs ile 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 12.evinize geliyor. Güzel bir dinlenme, sakinlik, dinginlik, sessizlik getirebilir size.

Günlük hayatınız içinde iletişimler, koşturmalar azalabilir ve bu size çok iyi gelebilir.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, sakinleşmek, dinginleşmek için çok güzel bir transit.

Ruhsal ve psikolojik konulardan yana şanslısınız bu döngüde. Bir iyileşme etkisi getiriyor size Venüs.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 11.evinizde olacak koçta iken. Sosyal çevre alanınızda ilerleyecek 🙂

Venüs ile neler olur bu döngüde ? Arkadaşlarınızla, dostlarınızla yazışmalarınız artar. Haberleşmeleriniz artar. Size iyi gelecek dost sohbetleri olur.

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Dijital konularla ilgili ayrıca bu alan. Severek kullanacağınız aplikasyonlar keşfedebilirsiniz mesela 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 10.evinize geliyor.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konular, bunun dışında resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından şanslı, iyicil bir transit.

İş hayatınız, kariyeriniz, sorumluluklarınız Venüsyen etkiler altında olacak bu süreçte. Yapacağınız şeylerden keyif alırsınız. İşleriniz Venüs ile daha rahat akar.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar da geliyor. Konum sahibi kişilerden destekler görünüyor 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 9.evinize geliyor.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katacağınız, özellikle sanatsal anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek keyifli bir Venüs transiti sizin için.

Şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa gündeminizde, bunlar Venüs ile rahat ilerler. Yolculuklar da gündeme gelebilir.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, hocalarla olan iletişimlerinizde de destekler Venüs sizi. Ayrıca bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. Çünkü 9.evin temaları arasında sinema da var 🙂 Entelektüel anlamda güzel bir transit sizin için.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 8.evinize geliyor.

Borçlarınız, ödemeleriniz varsa, onları küçültmenizi sağlayacak  parasal fırsatlar doğabilir. Parasal konularda bir rahatlama olabilir Venüs ile.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parayla ilgili yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Bir de ruhsal boyutu var bu evin. Korkular, kuruntular, karamsar bakış açıları, zihninizde tekrar eden takıntılı düşünceler, bunlar da 8.evde. Venüs ruhunuza iyi gelecektir. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizleyeceğiniz, psikolojik anlamda daha pozitif hissedeceğiniz, güzel bir Venüs transiti bu sizin için.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız üzerinden bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkiler içinde keyifli bir dönem 🙂 Güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sizi mutlu edecek şeyler olabilir 🙂

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri (örneğin spor hocası, müzik hocası gibi) ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir bağlantı doğabilir. Hayatınızda böyle kişiler varsa, bağlantınız içerisinde samimiyetiniz, paylaşımlarınız artar.

Hayatınızda sizin için özel olan biri varsa, karşılıklı bir çekim yaşadığınız, belki görüştüğünüz ama henüz adına ilişki diyemediğiniz bir durum varsa, aranızdaki bu bağ Venüs koçta iken ilişkiye dönebilir. İlişkiye adım atabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 6.evinize geliyor. Yani iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam evine.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görevin, görev tanımınızın içinde bir sorumluluğun istediğiniz yönde yeniden düzenlenmesi gibi mesela. İşinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yeni bir şey kullanmaya başlamak, yeni bir düzene geçmek gibi. İhtiyacınız olan bir şeyin temin edilmesi gibi. Ayrıca işinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda bir çabanız varsa, aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Güzel bir etki alıyorsunuz.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 5.evinize geliyor.

Aşk ve ilişkiler açısından güzel bir etki 🙂

Eğer hayatınızda sanat varsa, işiniz sanat ise ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz, Venüs yaptığınız işleri duyurmanıza, daha fazla insana ulaştırmanıza destek verecektir. Alkış, beğeni ve takdir toplayacağınız bir dönem 🙂

5.evin diğer temalarını düşünecek olursak, çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyicidir Venüs’ün 5.evde olması. Çocukları olanlar, onlarla ilgili halletmek istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 4.evinize geliyor.

Aile içinde güzel bir dönem. Onlarla daha iyi anlaşacağınız, sorunlar varsa oturup çözeceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

Aile içi mülk, arazi, arsa, ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ev arıyorsanız mesela, kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır. Samimi paylaşımlar olacaktır.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Aranız bozuksa düzelebilir. Onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak, motivasyonla daha daha güzel şeyler üretmenizi sağlayacak güzel gelişmeler geliyor 🙂


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 2.evinize geliyor.

Maddi anlamda şanslı bir Venüs etkisi alıyorsunuz. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir. Yaptığınız işte geliriniz artabilir.

2.ev varlıklarımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatır ve yeteneklerimizle de bağlantılı. Şu ana kadar aktive etmediğiniz, fark etmediğiniz ya da görünür kılmadığınız bazı yeteneklerinizin üzerine gidebilirsiniz.

Hayatın keyifleridir, duyusal hazlardır 2.ev. Güzel bir parfüm alabilirsiniz kendinize. İyi mekanlarda yemekler yiyebilirsiniz. Müzikte yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Lüks diyebileceğimiz tüketimleriniz, alışverişleriniz olabilir Venüs ile 🙂


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!