Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Mars 4 Mart Perşembe günü 06:29’da ikizler burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu yeni transit 23 Nisan’a dek sürecek.

Mars hareketi, enerjiyi, dinamizmi, canlılığı, ayrıca mücadeleyi, eforu, çaba sarfetmeyi anlatan bir gezegen.

Mars nereden geçmekte ise o burcun temalarında hızlandırıyor, hareketlendiriyor bizi. O konularda yeni başlangıçlar getiriyor. O burcun simgelediği konularda girişimlerde bulunmak istiyoruz. Yeni hareket alanları açılıyor hayatımızda.

Mars 7 Ocak’tan bu yana göreceli olarak durgun, durağan bir alandaydı. Boğa burcundaydı. Dolayısıyla bu süreç girişimlerden geri durduğumuz, mevcutu korumayı seçtiğimiz, hedeflerimiz konusunda yerine göre atıl kaldığımız, bir şeyleri ertelediğimiz, harekete geçmekte zorlandığımız bir döngü oldu 🙂 Boğa modu öyledir çünkü 🙂 ki bazen de durmak gerekir zaten. Hayatın içinde dönemler var, döngüler var.

Şimdi ne yapıyoruz ? İkizler ile hızlanıyoruz 🙂 Değişken, canlı, dinamik, yenilik seven, değişimlere kolay adapte olan bir burç ikizler. Ayrıca çok yönlü, aynı anda pek çok ilgi alanı olan, farklı farklı şeyleri eş zamanlı olarak sürdürmek isteyen, son derece aktif bir burç. Mars burada iken epeyce hareketleniriz.

Peki özellikle hangi konularda olacak bu hareketlenme ? İkizler burcunun konuları neler ?

Eğitim, okullarla ilgili konular, bilgiyi paylaştığımız platformlar, haberleşmeler, iletişimler. Sosyal medya, website, blog, e-ticaret faaliyetleri. Yakın yerlere yolculuklar, şehrin içindeki gidiş gelişlerimiz, yakın çevremizle dialoglarımız. Kardeşlerle ve yakın akrabalarla ilgili konular.

Eğitim konusu ülke bazında bir hareketlilik kazanıyor. Şehrin içinde dışarıda geçirdiğimiz vakitler artıyor.

İkizler burcu zihinsel faaliyetlerle ilgili bir burç. Mars burada iken bizi zihinsel anlamda da aktif kılacaktır. Yeni bilgiler, yeni fikirler, yeni pek çok niyet getirecektir bize.

Ama tabii her transitin pozitif yanları olduğu gibi, bir de ‘gölgesi’ şeklinde tabir ettiğimiz olumsuz tarafları var. Mars agresif bir enerjidir. Hırsı, rekabeti, çatışmayı simgeler.

O yüzden iletişimde kontrollü olalım. Marsiyen enerji bizi köpürtebilir. Sözlerimizi çok iyi seçelim. Sonradan pişmanlık yaratacak, bize sorun yaratacak şekilde konuşmayalım.

Trafikte kontrollü olalım. Ekstra dikkatli olalım.

Bilgi paylaşımlarımızda anlık öfkelere kapılmayalım, sosyal medyamızı doğru kullanalım.

Agresif yanını elden geldiğince sönümleyerek, girişim enerjisini en doğru şekilde kullanalım bu Mars geçişinin.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Boğa sürecine kıyasla çok daha hareketli olacağınız, şehrin içinde daha çok hareket edeceğiniz bir transit geliyor. Gidiş gelişler artabilir. Yakın çevrenizle irtibatlarınız artabilir. Kardeşlerle, kuzenlerle, akrabalarınızla iletişimler artabilir.

3.evin eğitim, seminer, kurs, internetle ilgili işler, online faaliyetler, sosyal medya gibi temaları da var. Mars bu alanlarda da yeni girişimler, yeni hevesler getirecektir size.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Mars 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu yeni döngü parasal konuları öne çıkaracaktır. Masraflarınızın artabileceği bir Mars transiti. Özellikle eğitimle ilgili harcamalar, online seminerler, kitap alışverişleri olabilir ikizler etkisiyle.

Ayrıca kardeşler de ikizler burcu temasıdır. Kardeşleriniz için yapacağınız harcamalar olabilir.

Arabanızla ilgili masraflar da olası. Çünkü araçlar da ikizler burcu temasıdır.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 1.evinize geliyor. Enerji, hareket, spor, girişimler, başlangıçlar, bir cesaretler, bir cesaretler :))) Böyle anlatayım kısa yoldan :)) Mars, tam olarak böyle bir enerjidir.

4 Mart itibariyle hayatınızın farklı farklı alanlarında yeni girişimleriniz olacaktır. Bu işe başlamak olabilir, spora başlamak olabilir, başka türlü yeni bir şeylere adım atmak, bir konuda harekete geçmek olabilir. Son derece aktif olacağınız, hareketi bol bir dönem geliyor.

Ama neye dikkat edin ? Mars’ın agresyonuna, huysuzluklarına, kolay parlayan, gereğinden fazla yükselen enerjisine kapılmamaya, dengede ve ölçüde kalmaya özen gösterin. Hırslandırabilir sizi. Rekabet moduna girmenize neden olabilir. Kendinize bunları yapmayın. Canlanmak, yenilenmek, yeni başlangıçlar yapmak, kendiniz için yeni iyi şeyler yapmak, durgun kaldığınız noktalarda hareketlenmek için kullanın bu transiti !


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Mars 12.evinize geliyor.

Bu daha ziyade içe dönük olacağınız bir transit. Boğa döngüsü size gruplar içinde, arkadaşlık ilişkilerinizde hayli hareketli bir dönem getirmiş olabilir. Zaman zaman anlaşmazlıklar da olmuş olabilir hatta. Sosyal, aktif, bol bol iletişim halinde olduğunuz bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Şimdi daha çok kendinizle meşgul olma zamanı. İnsan ilişkilerinizde belki biraz geri çekilip, kendinizi, kendi yaşam bileşenlerinizi, ruhsal ihtiyaçlarınızı gözden geçirme zamanı.

Buna da ihtiyacımız var, öyle değil mi ? Bazen koşmalı, bazen durmalıyız. Bazen konuşmalı, bazen susmalıyız. Bazen kalabalıklara karışmalı, bazen kendimizle kalmalıyız. Her şeyde dengedir önemli olan.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 11.evinize geliyor. Şimdi 1.evinize uyumlu açıda olacak artık. Bu güzel 🙂 Ayrıca 11.evin konuları da çok güzel.

Mars’ın ikizlerde, 11.evinizde olacağı bu yeni transitte şimdi sayacağım konularda yenilikleriniz, başlangıçlarınız, girişimleriniz olacaktır. Bir hareketlilik başlayacaktır. Nedir bu evin konuları ? Sosyal hayatımız, sosyal ortamlarımız, arkadaşlarımız, dostlarımız, işimizde ekip arkadaşlarımız, takım çalışmalarımız, mesleki başarılarımız, ayrıca büyük kazançlar, projeler.
Bunlar dışında dijital işler, dijital platformlar, teknoloji bağlantılı konular, elektronik aletler yine 11.ev kapsamında.

Bitmedi 🙂 Sosyal sorumluluk kavramı, bağışlar, kampanyalar, toplum yararına yapılan şeyler de 11.ev ile bağlantılı.

Mars işte bu temalarda harekete geçirecek sizi. Çok daha sosyal olacağınız bir dönem. Yeni gruplar içinde yer alabileceğiniz, arkadaşlık ilişkilerinizin hareketleneceği, güzel bir dönem.
Ayrıca hedefleriniz, projeleriniz için hızlanabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.
Toplumsal duyarlılığınız artacaktır. Bütünün hayrına olacak şeylerin içinde yer alabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz.

Boğa dönemine kıyasla, çok daha pozitif bir etki sizin için.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 10.evinize geliyor. 10.ev önemli. Her şeyden önce bir köşe ev oması sebebiyle önemli. 1, 4, 7 ve 10.evler köşe evlerdir haritamızda. Bu evler bir transit alırsa, etkiler güçlü şekilde yaşanıyor. 10.ev süreci de bu anlamda vurgulu bir süreç.

Hangi konularda ? 10.evin temaları neler ? İş ve kariyer alanıdır 10.ev. Ayrıca otorite ile ilişkimizi, otoritenin bizden taleplerini, sorumluluklarımızı, görevlerimizi sembolize eder.

Otorite derken bu işinizde patronunuz, yöneticiniz, amiriniz olabilir. Kişisel yaşamınızda aileniz olabilir. Herhangi bir yapının içinde yönetim figürleri olabilir. Devlet de bir otoritedir. Hatta en büyük otoritedir. O yüzden devlet yönetimin koyduğu kurallar, uymamız gerekenler, yönetmelikler, kanunlar, resmi işlemlerimiz, yasal konularımız da yine 10.ev ile bağlantılı. Mars 10.evinizden geçerken, işinizde biraz yorabilir sizi. Size verilen görevler artabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmek için bir çaba halinde olabilirsiniz. Yöneticilerinizle iletişimlerinizde kontrollü olmanızı, bu Marsiyen enerjiyi dizginlemenizi öneririm.

Resmi işlemleriniz varsa, gereken evrakları hazırlamak, gereken şeyleri yetiştirmek, tamamlamaya çalışmak yönünde de bir hareketlilik yaşayabilirsiniz Mars ile.

Bunlar sürecin biraz yorucu diyebileceğimiz olasılıkları. Şimdi daha pozitif olasılıkları anlatayım 🙂

Çalışmıyorsanız, işe başlayabilirsiniz. Aktif yeni bir süreç başlayabilir hayatınızda Mars ile. İşinizde terfi edebilirsiniz. Bir sıfat değişikliği, bir konum değişikliği gündeme gelebilir. İş kurma niyetinde olanlar Mars ile ilerleyebilirler. İlk adımlarını atabilirler. Girişimlerini başlatabilirler.

Mars’ın motivasyonunu, enerjisini en güzel şekilde değerlendirin. Bunu yaparken neye dikkat edin ? Hırslanmamaya, rekabet enerjisine girmemeye ve agresyona dikkat edin. Çünkü Mars’ın gölgesinde bunlar var. 


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 9.evinize geliyor. Bu evde olması, 8.eve kıyasla çok daha pozitif bir etki. Çünkü 8.ev karmik bir evdir, konuları biraz zorlar kişiyi.

Ama 9.ev, yükselenimize uyumlu konumda olan bir ev. Dost bir ev 🙂 ve de konuları çok daha pozitif konular.

Mars bulunduğu yerde bir hareketlilik, bir koşturma, bir hızlanma yaratıyor. İkizlerde ve 9.evinizde iken, eğitimle ilgili konularınızı, akademik çalışmalarınızı hızlandırabilir. Seyahatler getirebilir size ve bunlar çok yakın yerlere olmayabilir. Uzak şehirlerle ya da başka ülkelerle ilgili konularınız varsa, orada da bir hareketlenme olabilir, konular ilerleyebilir.

Uzakta yaşayan sevdikleriniz yeni başlangıçlar yapabilirler. Hayatlarında değişen, yenilenen şeyler olabilir. Çünkü Mars, girişimlerle, başlangıçlarla ilgili bir gezegen.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 8.evinize geliyor.

Parasal konular, yatırımlar, birikimler, başkalarından gelen maddi kaynaklar, ödemeler, alacaklar, muhasebe, vergi konuları, bankacılık işlemleri, kredi kartları, krediler bu ev kapsamında. Mars ile bu konularda yeni başlangıçlarınız olabilir. Bir hareketlilik olabilir.

Mars size yeni hevesler, yeni planlar ve atılımlar getirecektir.

8.ev cerrahi işlemlerle, ameliyatlarla ilgili bir ev. Hatta Mars da bu evin yöneticisi. Bir ameliyat konusu gündeme gelebilir aile içinde. Sizin, ailenizden birinin ya da bir yakınınızın böyle bir konusu olabilir. Yani eğer bu yönde bir durum, bir ihtiyaç varsa demek istiyorum.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 7.evinize geliyor. İlişkiler alanı burası. İlişkiler derken ne kastediyorum ? 7.ev neleri sembolize eder ? Evliliği, eşi, ilişkiyi, sevgiliyi, partnere dair konuları, ortaklıkları, iş ortaklarınızı, iş birliği yaptığınız kişileri, herhangi bir alanda size rehberlik eden kişileri.

Mars ile buralar hareketleniyor. Evli iseniz eşinizin yaşamında yeni gelişmeler olabilir. Yeni bir şeylere başlayabilir kendisi.

İşinizde yeni bağlantılar doğabilir, yeni el sıkışmalar olabilir.

Herhangi bir konuda bir hoca ile, bir danışman ile ilerlemeye karar verebilirsiniz.
Özel ve sosyal ilişkiler, bağlantılar hareketleniyor. İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni başlangıçlarınız olabilir. Birlikte yapacağınız girişimleriniz olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Mars 6.evinize geliyor.

İş hayatınız, günlük yaşam temponuz ve yaşam düzeniniz açısından bir hareketlilik başlıyor. İşinizde yoğunluğunuz artabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz.

Günlük yaşamınız iş dışında konularla da hız kazanabilir. Günlük koşturmalarınızı artıracak yeni şeyler başlayabilir.

Spora başlamak için çok iyi bir dönemde olduğunuzu da söyleyeyim.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars 5.evinize geliyor.

Çok güzel bir yere geliyor 🙂 5.evin temaları üzerinden anlatayım olasılıklarınızı.
Aşk hayatınızda yeni başlangıçlar olabilir 🙂 Hayatınızda biri varsa, onunla birlikte atacağınız güzel adımlar olabilir.

Spora başlayabilirsiniz. Çok daha hareketli, aktif bir döngüye giriyorsunuz. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir etki bu ayrıca. Çocuklarınızla ilgili konularda da yeni başlangıçlar ve hareketlenmeler olası.


Balık ve Yükselen Balık :

Mars ikizler burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

4.ev yaşadığımız muhiti, evi, yaşam alanımızı, hane içi konuları, evimizin ihtiyaçlarını, emlak, arsa, tapu konularını anlatır. Mars ile buralar hareketleniyor. Zaman zaman anlaşmazlıklar getirebilir ama yeni girişimlerle, başlangıçlarla ilgili bir gezegendir Mars.

Ev değiştirmek, taşınmak isteyenler bunu bu süreçte yapabilirler. Aile içi konularla meşgul olabileceğiniz bir döngü. 


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!