Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Güneş 20 Mart Cumartesi günü koç burcuna geçti ve 19 Nisan’a kadar koçta olacak sevgili okuyucularım.

Güneş için harika bir transit bu ! Çünkü burası Güneş’in yüceldiği yer. Güneş koçta yücelir. Koçun doğası, Güneş’e istediklerini verir. O yüzden Güneş, koçta oldukça güçlüdür.

Güneş’in güçlü olduğu bir yerde transit ediyor olması, hepimiz için pozitif bir etki.

Güneş hangi burçta ilerliyorsa, döngünün ana enerjisini o burcun doğası belirler.

Koç burcu hareketlidir, dinamiktir, ataktır, girişkendir. Cesurdur. Hatta biraz fazla cesurdur 🙂 Yeni şeyler başlatmak ister.

Zodyakta ilk burçtur ve yeni bir döngünün başlangıcını simgeler. Doğanın uyanışıdır koç döngüsü. Baharın başlangıcıdır. İşte biz de koç enerjisi ile yeşilleniyoruz, yapraklanıyoruz, yenileniyoruz ! 🙂

Güneş’in koçta ilerleyeceği bu 1 aylık döngüde, son derece enerjik, canlı ve hevesli hissedeceğiz. Yaşam coşkumuz yükselecek. Kendimiz için yeni şeyler başlatacağız. Yaşam çerçevemizi güncellemek için yeni adımlarımız olacak. Oldukça hareketli, keyifli, enerjik bir döngü !

Koç burcu bedensel sağlığımız ve kuvvetimiz ile ilgili bir burç. Güneş ise güçlenmeyi anlatıyor. Dolayısıyla Güneş’in koç burcuna geçişiyle, kendimize çok daha iyi bakmaya başlayabiliriz.

Koç döngüsü, taptaze bir enerjidir. Başlatmanın, adım atmanın döngüsüdür. Üzerimizdeki tozları silkeleyip yenilenme zamanıdır. O yüzden çok güzel değerlendirelim bu transiti.

Hayatımıza yeni hevesler ekleyelim. Yaşam bileşenlerimizi güncelleyelim. Neleri neye dönüştürebileceğimizi gözden geçirelim. Kendimiz için neler yapabiliriz ? Neler başlatabiliriz ? Bir bakalım şöyle yaşam resmimize.

Spora başlamak için çok uygun bir süreç mesela. Spor da koç temasıdır çünkü 🙂

Güneş, Türkiye haritasının 10.evine gelmiş oluyor koç transiti ile. 10.ev devlet yönetimini, otoriteyi sembolize eder. Yönetimden günlük hayatın işleyişine ve düzenine dair pek çok yeni karar, pek çok yeni bildirim duyabileceğimiz, yeni uygulamaların gündeme gelebileceği bir süreçteyiz.

Birkaç uyarım da olsun. Koçun gölgesinde sabırsızlık vardır, acelecilik vardır. Yeterince düşünmeden harekete geçme hali vardır. Agresyon, hırslanma ve rekabet enerjisi vardır. Bunlardan uzak duralım. Bu saydıklarımın hiçbiri insana fayda getirmez. Dingin olalım, dengeli olalım, kontrollü olalım sevgili okuyucularım.

Şimdi Güneş’in koç transitini, burçlar bazında ele alacağım.

İletişim bilgilerim geliyor öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 1.evinize geliyor !!! Bu sizin için bir uyanış, bir toparlanma, harekete geçme ve yenilenme döngüsü. Taptaze bir başlangıç enerjisi alıyorsunuz.

1.evden geçen bir Güneş, yenilikleri, yeni adımları, atılımları anlatır. Yaşam bileşenlerinizi daha iyi bir versiyonuna dönüştürmek için, kendiniz için güzel adımlar atabileceğiniz, yeni şeyler başlatabileceğiniz, şanslı bir döngü.

Beklettiğiniz konular varsa, aksiyon alabilirsiniz. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Bedensel sağlığımız, bedensel kuvvetimiz de 1.evle bağlantılı. Spora başlamak, detoks yapmak, sağlıklı beslenmeye başlamak için de çok güzel bir Güneş desteğiniz var. Ayrıca dış görünüşünüzü yenileyebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 12.evinize geliyor. Bu 1 aylık döngüde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev başlangıçlara uygun değildir. Çünkü tamamlanmayı anlatan evdir, zodyakta evlerin sonuncusudur. O yüzden bu süreci, sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanın. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin.

Yeniliklere hazırlanma zamanı bu. Arınma, tamamlama ve yeniye hazırlanma zamanı.

Bir sonraki ay, 19 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçtiğinde, niyetleriniz için, planladığınız şeyler için adım atmaya uygun bir zamanda olacaksınız.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 11.evinize geliyor. Harika ! 11.ev çok güzel bir evdir. Konuları keyiflidir.

Her şeyden önce sosyal çevre alanıdır burası. O yüzden bu Güneş transiti sizin için bir sosyalleşme zamanı ! Arkadaşlarınızla çok daha fazla vakit geçireceğiniz, birlikte keyifli şeyler yapacağınız bir dönem. İletişimler artıyor.

Ayrıca bu ev, grup çalışmaları ile, ekip faaliyetleri ile, birlikte yapılan projeler ile, takım çalışmaları ile bağlantılı. İşinizde aktif bir dönem olacağa benziyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 10.evinizde ilerliyor olacak koç burcunda iken.

Bu etkiyle işiniz, kariyeriniz, konumunuz, sıfatlarınız, yetki ve sorumluluklar, otorite ile ilgili konular ön planda olacaktır. Diğer zamanlara kıyasla, biraz yoğun bir çalışma dönemi olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni kurallar, yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Bazı şeyler için bir düzen kurmanız, bir şeyleri sistematik hale getirmeniz istenebilir. Otoritenin bu yönde talepleri olabilir.

Kariyer yaşamınızda yeni görevler üstlenebilirsiniz. Görev tanımınız ve yetki alanınız güncellenebilir.

Devlet bağlantılı işlemleriniz olabilir ayrıca. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeyler olabilir bunlar.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 9.evinize geçiyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konularda gündemleriniz olabilir bu ay.

Eğitim hayatınız varsa, tez, proje, makale çalışmalarınız için oldukça verimli bir dönem. Eğitim hayatınızda sorunlu durumlar varsa, çözülebilir. Olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Sizin ya da bir yakınınızın bir seyahati olabilir. Yolculuklar gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla haberleşmeleriniz sıklaşabilir.

Yabancı kültürlere olan ilginizin artacağı ve vizyonunuzu güncelleyecek yeni şeyler öğreneceğiniz bir dönem bu.

Astroloji de 9.evin temasıdır. Astrolojik danışmanlık almak isteyebilirsiniz. Astroloji eğitimi almaya karar verebilirsiniz. Konuyla ilgili araştırmalarınız olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 8.evinizde ilerlemeye başlıyor. Bu evin ana teması parasal konular. Özellikle de ödemeler, borçlar.

Borç alabilirsiniz, borç verebilirsiniz. Ailenizden, arkadaşlarınızdan, vb destek gelebilir ya da siz onlara yardımcı olabilirsiniz. Maddi paylaşımlar, yardımlaşmalar olabilir.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) gelişmeler yaşanabilir.

Ayrıca birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem. Parayla olan ilişkinizde yeni şeyler olacaktır.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

7.evinize Güneş geliyor. Güzel ! İlişkiler alanını güçlendirecek bir transit başlıyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, partnere dair konular bu evle bağlantılı. Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olacaktır. Ayrıca onun hayatında yeni gündemler olabilir. Bir sorunlu durum varsa çözülebilir. Beklemede kalan konular netleşebilir.

7.evin başka temaları da var. Nedir onlar ? Ortaklı işler, iş ortakları, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, iş birlikleri. İş hayatınızda bağlantılarınızın artabileceği, yeni müşterilerinizin olabileceği bir dönem.

Bize eşlik eden ve yol gösteren kişiler 7.ev kapsamında. Dolayısıyla danışmanlar, hocalar, rehberler, özel ders veren eğitmenler bu evle ilgili. Hayatınızda herhangi bir alanda bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir hoca ile ilerlemeyi seçebilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 6.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu değişimle birlikte, çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkmaya başlayacaktır. Günlük hayatınızda ana konular daha çok buralardan gelecektir. Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni düzenlemeler olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

Sağlıklı beslenme konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsıyor. Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi de sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar ! Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Veterinerlik bir gündeminiz olabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

5.evinize Güneş geliyor. Oldukça güzel bir yere geliyor. Şanslar, keyifler, eğlenceler var bu evde.

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız şeyler bu evle ilgili. Sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebileceğiniz, ilgi alanlarınızda güzel şeyler yaşayabileceğiniz, hareketli bir döngü.

Bu evin temel konularından biri de aşk 🙂 O anlamda da bir hareketlilik başlayabilir 🙂 Hayatınızda biri varsa, birlikte eğleneceğiniz, keyif alacağınız güzel aktivitelere katılabilirsiniz.

Bunlar dışında (varsa) çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici, şanslı bir döngü. Sizin böyle bir gündeminiz yoksa, çevrenizden de hamilelik haberleri alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için tedaviye başlayan yakınlarınız olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 4.evinize geçiyor.

Eviniz, yaşam alanınız, güvenlik, aidiyet gibi kavramlarınız, yaşadığınız yer, yuvanız, aile bireyleriyle bağınız ve onlara dair konular öne çıkıyor.

Evde dekorasyon değişiklikleri, eşya yenileme konuları, kombi bakımları, tesisat yenileme durumları, odaların düzenlenmesi, boya, badana, vb şeyler olabilir. Ayrıca yaşam alanınızın güvenliği için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Aile içi konularla meşgul olabilirsiniz. Bir arsa, arazi, ev yaptırma, tapu, vb konu varsa hayatınızda, konuyla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşler hızlanabilir, ilerleyebilir.

Taşınmak isteyenler için destekleyici bir döngü. Değerlendirebilirler.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 3.evinize geliyor. Burası iletişim evi en temelde. Yakın çevremizi de simgeliyor.

Hayatınızda iletişimleriniz, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz artıyor Güneş’in buraya gelişiyle. Arkadaşlarınızla irtibatlarınız kuvvetleniyor.

Ayrıca 3.ev olması sebebiyle kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair gündemleriniz olabilir. Akrabalarınızdan yeni haberler alabilirsiniz. Onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

3.ev bilginin ve iletişimin evi olduğu için, online seminerlere, eğitimlere katılmak, kitap alışverişleri yapmak için harika bir zaman.

Son derece sosyal, bol iletişimli bir döngü bu sizin için.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 2.evinize geliyor. Yani para evinize 🙂 Parasal anlamda bir güçlenme başlıyor !

Maddi konforunuzun yükseleceği bir döngüye giriş yapıyorsunuz. Gelirleriniz artabilir. Bu zamana kadar birikim yapma fırsatı bulamadıysanız, bundan sonra yapmaya başlayabilirsiniz.

Yatırımlarınız olabilir. İleriye dönük maddi güvence anlamında yeni şeyler başlatabilirsiniz. Örneğin özel bir sigorta gibi. Yaşam standardınızı iyileştirecek yeni şeyler geliyor gibi göründü gözüme 🙂


Güneş’in koç transitinin hepimize en güzel yenilikleri getirmesini diliyorum sevgili okuyucularım. Taptaze bir başlangıç döngüsü bu !

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda  :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Bir başka yazıda görüşmek üzere,

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!