Yengeç Burcu Mart 2021

Yengeç Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Mart ayı sizin için genel olarak nasıl geçebilir ? Hangi konular gündeminizde olabilir, anlatmaya geldim.

↓ ↓ ↓ Öncelikle ayın gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi

Yorumlarıma her zamanki gibi transitler ile başlıyorum. Güneş, Merkür, Venüs ve Mars’ın geçişlerini ele alacağım öncelikle. Ardından ayın yeniay ve dolunay döngülerini konuşacağız.


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 9.evinizde.

Bu evin pek çok teması var. Ama önde gelenler arasında mesafeler, uzak şehirler, başka ülkeler, yolculuklar var. Siz ya da bir yakınınız bir yer değişikliği yaşayabilir, bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir aile bireyi, bir dost yanınıza gelebilir, siz onun yanına gidebilirsiniz ya da iletişimleriniz artabilir.

Eğitim hayatınız varsa, hayatınızın o tarafında yoğunluk artabilir biraz. Akademi bağlantılı planlarınız varsa, yüksek lisans, doktora hazırlığınız varsa, konular hızlanabilir, yeni gelişmeler olabilir. Tez, makale, proje gibi çalışmalarınızda daha rahat ilerleyebileceğiniz bir dönem.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 10.evinize yerleşiyor. Bu döngü sizden daha fazla çalışmanızı ister muhtemelen 🙂 Biraz yoğun geçebilir. İş konusu, iş ortamında düzen, yöneticilerinizin sizden talepleri, yapılması gerekenler, sorumluluklar öne çıkar.

Ayrıca Güneş koçta iken, yapmak istediğiniz başlangıçlar için bazı resmi işlemleriniz olabilir devlet dairelerinde.

İş kurmak isteyenler varsa, Güneş’in 10.ev geçişinde, konunuz ilerleyebilir. Nasıl ilerleyebilir ? Aklınızda çok fikir varsa, ama bunları henüz bir temele oturtamadıysanız, kendi içinizde netleşebilirsiniz. Ne yapmak istediğinize, ne yapmak istemediğinize karar verebilirsiniz. İlk adımlarınızı atabilirsiniz. İş vurgusu olan bir döngü bu sizin için.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 8.evinizde.

Burada, kovada bir retro yapmıştı. Yılın ilk Merkür retrosunu kova burcunda yaşamış olduk. 21 Şubat itibariyle bu retro sonlandı. Şimdi aynı yerde, ama bu kez ileri hareketinde bir Merkür var. Bu çok daha olumlu bir etki tabii hepimiz için.

Retro sürecinde parasal konularda, ödemeleriniz konusunda gecikmeler, zorlanmalar yaşadıysanız, borçlarınız biriktiyse, hesapta olmayan masraflar çıktıysa, bunların artık geride kaldığını, retro dönemine kıyasla daha rahat olacağınızı söyleyebiliriz.

Merkür retrosu size yatırım, birikim konularında, harcamalarınız konusunda neyi nasıl yapmanız gerektiğini göstermiş olabilir. Bir tecrübe kazandırmış olabilir size. Bakış açılarınızı ve seçimlerinizi değiştirmiş olabilir. Merkür retrolarında güncelleniyoruz, deneyim kazanıyoruz 🙂

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Güzel. Bu ev, yükselenimize uyumlu açıda bir ev. O yüzden buradan geçen bir şey olunca, destekliyor bizi 🙂 Pozitif bir etki alıyoruz.

Seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla, başka şehirde/ülkede olan yakınlarınızla ileitşimleriniz artabilir. Uzaklardan haberler alabiliriz. Yurt dışı konularınız varsa, hızlanır, hareketlenir. Eğitim hayatınız varsa ya da bu yönde bir plan, niyet varsa, örneğin yüksek lisans yapmak istiyorsanız, başvuru koşullarını araştırabileceğiniz, okullarla, hocalarla iletişimler kurabileceğiniz bir dönem. Üniversite dışında herhangi bir ilgi alanınızda eğitimler de alabilirsiniz bu transit sürecinde.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 9.evinizde.

Ayın büyük çoğunluğunda 9.eviniz vurgulu. Bu evin temalarını yaşıyor olacaksınız ağırlıklı olarak.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla iletişimler ön planda. Venüs’ün desteği de sizinle. Venüs geçtiği yerde, işleri sevgiyle çözer 🙂 Uyum yaratır, insan ilişkilerinden yana güzel fırsatlarımız, desteklerimiz olur. Son derece pozitif bir transit.

Ayrıca dünya kültürlerine, müziklerine, danslarına daha fazla ilgi duyacağınız, bunlardan keyif alacağınız bir dönem olacak gibi duruyor bu sizin için. Çünkü bunlar 9.ev temasıdır. Venüs ise keyifleri, hayatın güzelliklerini, ayrıca sanatı sembolize eder.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bu kez 10.evinizde transit etmeye başlıyor.

İş konusunda güzel bir etki alıyorsunuz bu kez Venüs’ten. Çalışıyorsanız, iş ortamında bir şeyler istediğiniz gibi gidebilir, beklediğiniz şeyler varsa istediğiniz gibi sonuçlanabilir. İş ortamında gerginlikler olduysa, Venüs buradan geçerken ilişkilere de bir el atar 🙂 Bir uzlaşma, bir uyum getirir.

Yöneticilerden talepleriniz varsa, onlarla konuşmak istedikleriniz varsa, Venüs’ün koç transitini değerlendirebilirsiniz. Özellikle uyumlu açılarda olduğu bir günü kullanabilirsiniz mesela. Haftalık gündem yazılarımda her bir günün astrolojik etkilerini detaylıca yazıyorum, takip edebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 11.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Sosyal çevrenizde hareketli bir dönem.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu daha ziyade içe dönük olacağınız bir transit. Boğa döngüsü size gruplar içinde, arkadaşlık ilişkilerinizde hayli hareketli bir dönem getirmiş olabilir. Zaman zaman anlaşmazlıklar da olmuş olabilir hatta. Sosyal, aktif, bol bol iletişim halinde olduğunuz bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Şimdi daha çok kendinizle meşgul olma zamanı. İnsan ilişkilerinizde belki biraz geri çekilip, kendinizi, kendi yaşam bileşenlerinizi, ruhsal ihtiyaçlarınızı gözden geçirme zamanı.

Buna da ihtiyacımız var, öyle değil mi ? Bazen koşmalı, bazen durmalıyız. Bazen konuşmalı, bazen susmalıyız. Bazen kalabalıklara karışmalı, bazen kendimizle kalmalıyız. Her şeyde dengedir önemli olan.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

9.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda, Venüs ve Neptün vurgusu var. Güzel bir yeniay.

Bir seyahat gerçekleşebilir. Bir yere gidebilirsiniz ya da uzaklardan dostlarınız, sevdikleriniz yanınıza gelebilirler. Bir araya gelebilirsiniz. Hasret giderebilirsiniz 🙂

Eğitim hayatınız varsa, bir konu istediğiniz yönde gelişebilir.

Hukuksal konularınız varsa, sizi ruhsal anlamda ferahlatacak yeni güzel gelişmeler olabilir.

Meşgul olduğunuz bir konuya güzel bir destek, bir yardım gelebilir. Birisi işinizi kolaylaştırabilir. Pozitif bir yeniay.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Burası evimizi, yuvamızı ve aile bireylerimizi anlatan bir ev. Dolunay ise biraz köpürtücü bir etki diyebiliriz. Biraz yükseltiyor bizi. Çünkü duyguları daha yoğun yaşamamıza neden oluyor. O zaman da ne oluyor ? Küçük şeyler büyüyebiliyor.

Dolunay ve öncesi-sonrası civarı günlerde aile içinde biraz sesler yükselebilir, bir anlaşmazlık yaşanabilir. İnatlaşmadan, mantıklı olanı seçerek, uzlaşmacı bir tavırda olalım. Koç-terazi aksı hareketleniyor çünkü. Koç ‘benim dediğim olsun’ der.

Dolunay, Güneş-Venüs-Kiron kavuşumu ile gerçekleşiyor. Güneş baba figürünü, eril enerjiyi, ayrıca eşi sembolize eder. Aile içinde babanızdan ya da eşinizden yana kırgınlıklarınız varsa, bunları şifalandırmak, belki yüzleşmek, öfkeyi ve kırgınlığı ifade etmek, konuşmak, içinizde tuttuklarınızı söylemek, ruhsal yüklerinizden arınmanızı sağlayabilir. En azından hafifletebilir sizi. Ama tabii ‘kavga edin, çatışın’ demiyorum. Konuşmaktan bahsediyorum. İçinizin zehrinden, kasvetinden arınabileceğiniz bir dolunay bu.

İlişkileri şifalandırma dolunayı diyebiliriz.


Hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, bereketli, keyifli bir ay diliyorum 🙂

Kışı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. İlkbaharı karşılarken harika şeyler olsun !

Sevgiler hepinize !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!