İkizler Burcu Mart 2021

İkizler Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Mart ayından genel olarak nasıl etkiler alabileceğinizi, bu ayın gezegen geçişlerinin sizlere neler getirebileceğini anlatacağım şimdi.

↓ ↓ ↓ Öncelikle ayın gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi

Yorumlarıma transitler ile başlıyorum. Önce onlara bakalım. Ardından ayın yeniay ve dolunay döngülerini konuşalım.


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 10.evinizde.

İş ve kariyer konuları, yöneticilerle ilgili konular, terfi, görev, sorumluluk konuları, ayrıca resmi işlemler, devlet bağlantılı resmi işler sizin için bu döngünün temel olasılıkları. Buralar hareketleniyor. Gündem konularınız daha çok bu alanlardan geliyor.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 11.evinizde yol almaya başlıyor bu kez.

Bu daha keyifli bir transit 10.ev dönemine kıyasla. 10.ev çalışmanın, işin, görevlerin evi. Otoritenin talepleri, istekleri, devlet bağlantılı konular, yönetmelikler, gereklilikler, biraz böyle bir ev.

11.ev ise sosyal çevremizi sembolize eden bir alan 🙂 Dostlarımızla olan paylaşımlarımız, arkadaşlık ilişkilerimiz, iş ortamında ekip ruhumuz, sosyal bağlantılarımız 11.ev ile bağlantılı. İnsan ilişkilerinden yana keyifli bir Güneş transiti bekliyor sizi. Arkadaşlık ilişkileriniz kuvvetleniyor. Yeni ortamlara, gruplara da dahil olabilirsiniz bu Güneş geçişinde.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 9.evinizde.

Burada, kovada bir retro yapmıştı. Yılın ilk Merkür retrosunu kova burcunda yaşamış olduk. 21 Şubat itibariyle bu retro sonlandı. Şimdi aynı yerde ileri hareketinde bir Merkür var. Bu çok daha olumlu bir etki tabii.

Retro sürecinde akademik konularda, eğitim hayatınızla ilgili konularda beklemeler, aksilikler yaşadıysanız, hocalarınızla iletişim sorunları yaşadıysanız, okul arkadaşlarınızla sorunlar yaşadıysanız, işte bunlar artık geride kaldı. Şimdi ileri hareketinde bir Merkür, bu konularda destekleyecek sizi.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

İş konusunda yoğunluğunuzu bir tık artırabilir. Otorite ile iletişiminiz artabilir. Sunumlar, raporlar, proje teslim konuları olabilir. Toplantılarınız şu ana kıyasla biraz daha fazla olabilir.

Resmi bir başvuru, devlet dairesinde yapılacak bir işlem getirebilir size bu Merkür transiti ayrıca. Bir evrak almanız, bir durumu belgelemeniz gerekebilir. Örneğin muayeneden geçmek, herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı konusunda bir belge almak gibi. Çünkü balık burcu sağlık ve hastanelerle ilgili. O yüzden böyle bir olasılık geldi aklıma.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 10.evinizde.

Güzel. Venüs’ün geçtiği yer güzelleşir 🙂 Seviyoruz Venüs’ü 🙂

İş, kariyer konuları, iş ortamınız, yöneticilerle iletişimler, resmi işlemler, yasal süreçler, görevler, hayatınızdaki sorumluluk alanları Venüs’ün iyicil etkisini alıyor. İşler kolaylaşır bu süreçte. Destekler olur, güzel paylaşımlar, yardımlaşmalar olur. Bir şeyler kolay ilerler.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bu kez 11.evinizde transit etmeye başlıyor.

Arkadaşlarla keyifli zamanlar getiriyor size 🙂 Sosyal anlamda harika bir etki ! Dostlarınızla görüşmeleriniz, haberleşmeleriniz artacaktır. Birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz, programlarınız olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 12.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Sizin için biraz zorlayıcı bir dönem olmuş olabilir bu. Özellikle psikolojik konularda, ruhsal anlamda. Çünkü 12.ev iç dünyamızla ilgili bir ev. Mars buraları köpürtmüş, karıştırmış olabilir. Geçmişten bir şeyleri, içinizde tuttuklarınızı, ifade etmediğiniz öfkeleri yeniden hatırlamış, kendi içinizde yeniden yaşamış olabilirsiniz.

Biraz da enerjisi düşük bir ev burası. Ufak tefek sağlık sorunları, doktor, muayene, hastane konuları olmuş olabilir. Şimdi artık Mars buradan çıkmaya hazırlanıyor. 4 Mart’a kadar olan kısa bir zaman kaldı.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. Uuuuvvv :))) Enerji, hareket, spor, girişimler, başlangıçlar, bir cesaretler, bir cesaretler :))) Böyle anlatayım kısa yoldan :)) Mars, tam olarak böyle bir enerjidir.

4 Mart itibariyle hayatınızın farklı farklı alanlarında yeni girişimleriniz olacaktır. Bu işe başlamak olabilir, spora başlamak olabilir, başka türlü yeni bir şeylere adım atmak, bir konuda harekete geçmek olabilir. Son derece aktif olacağınız, hareketi bol bir dönem geliyor.

Ama neye dikkat edin ? Mars’ın agresyonuna, huysuzluklarına, kolay parlayan, gereğinden fazla yükselen enerjisine kapılmamaya, dengede ve ölçüde kalmaya özen gösterin. Hırslandırabilir sizi. Rekabet moduna girmenize neden olabilir. Kendinize bunları yapmayın. Canlanmak, yenilenmek, yeni başlangıçlar yapmak, kendiniz için yeni iyi şeyler yapmak, durgun kaldığınız noktalarda hareketlenmek için kullanın bu transiti !


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

10.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda, Venüs ve Neptün vurgusu var. Güzel bir yeniay.

İşinizde, kariyer yaşamınızda sizi yoran bir gündeminiz varsa, pozitif bir değişim meydana gelebilir. Kadın figürlerden destekler alabilirsiniz. İş arama sürecinde iseniz, çevrenizi mutlaka haberdar edin. Bağlantılarınızı değerlendirin bu yeniayda. Yeniayın sonrasındaki günleri kastediyorum. Bir yardımlaşma olabilir, bir destek gelebilir, bir konuyu kolaylaştıracak bir etki alabilirsiniz bu döngüde.

Yöneticilerinizle güzel görüşmeleriniz, anlaşmalarınız olabilir. Pürüzlü noktalar varsa aşılabilir. Pozitif bir yeniay.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

5.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. 5.evin temalarını sayayım size. Bu alanlardan etki alacaksınız.

Aşk hayatımız, keyiflerimiz, eğlencelerimiz, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, sanat, spor, ayrıca-çok önemli bir teması daha var bu evin-”çocuklar” 5.ev ile bağlantılı.

Bu konularda biten, tamamlanan, sonuca varacağınız, netice alacağınız şeyler olabilir. Bir konunun sonuna gelebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili uğraştığınız bir şey varsa, halledebilirsiniz. Konu geride kalabilir. Beklediğiniz bir şey varsa, sonuç alabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için kuvvetli bir etki. Bunu da söylemiş olayım. Çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Aşk hayatınızda bir tık agresyonlu dialoglar olabilir dolunay etkisiyle. O anlamda dikkatli olun.

Sanatla bağınız varsa, iyi işler üretebileceğiniz bir dolunay enerjisi alıyorsunuz.


Hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, hareketli, bereketli bir ay diliyorum 🙂

Sevgiler hepinize !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!