Koç Burcu Mart 2021

Koç Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Mart ayı sizin için genel anlamda nasıl bir ay olabilir, bakalım bu yazımda.

↓ ↓ ↓ ↓ Öncelikle ayın gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi

Şimdi ayın transitleri ile başlayalım. Ardından yeniay ve dolunay döngülerini konuşacağız.


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 12.evinizde.

12.ev zodyakta sonuncu ev. Kapanışı simgeliyor. Bir döngünün tamamlanmasını anlatıyor.

Güneş 12.evimizden geçerken, yeni büyük başlangıçlardan uzak durmamız, hayatımızla ilgili önemli adımlar için beklememiz, herhangi bir büyük atılım yapmamamız gerekiyor. Çünkü bu döngü, başlangıçlar için destekleyici değil. Elde olanı tamamlamak, yenilikler için hazırlanmak, plan yapmak, detayları tasarlamak, hazırlanmak için ise harika bir döngü. Biraz da mola vermeyi anlatıyor. 12.ev geçişi böyle bir geçiş.

Bunun dışında dolandırıcılıklara, kandırılmalara karşı dikkatli olun. Kişisel verilerinizi iyi gizleyin. Yaşamınızın detaylarını, yeterince tanımadığınız kişilerle paylaşmayın bu süreçte.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. İşte bakın, bu çok güzel bir etki !!! Parıl parıl bir Güneş etkisi. Şimdi harekete geçme zamanı işte. Beklettiğiniz konularda yol alma, adım atma, girişimde bulunma zamanı.

Güneş’in 1.evinizde olacağı bu 1 aylık yeni döngüde ana gündem konularınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ruhsal anlamda güçlenebilir, tozlandığınızı hissettiğiniz noktalarda yeniden parlayabilirsiniz 🙂 Başlangıçların, yeniliklerin zamanı bu.

İlişkilerde kendinizi daha iyi ifade edebilir, daha rahat ortaya koyabilirsiniz. Özgüveniniz yükselebilir. Donanımlarınızı gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Güzel bir Güneş desteği.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

Kovada bir retro yapmıştı. Ama 21 Şubat itibariyle retro sonlandı. Şimdi aynı evde ve ileri hareketinde, hızlı, destekleyici bir Merkür var.

Retro sürecinde sosyal ortamlarda, arkadaş grupları içinde sorunlar yaşadıysanız, şimdi çok daha sağlıklı, uyumlu bir iletişim kurabilirsiniz. Bir şeyler yoluna girer.

Dijital platformlarda içerik üretiyorsanız ve retroda işler yolunda gitmediyse, şimdi bir şeyler hız kazanabilir. Güzel sunumlarınız, paylaşımlarınız olabilir. Daha fazla insana ulaşabilirsiniz.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor. Spiritüel konulara ilginiz varsa, şahane yeni bilgiler getirir size bu transit. Size çok iyi gelecek, yaşam bileşenlerinizi iyileştirecek yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 12.evinizde.

12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için sürecin bitmesini beklemenizi öneririm.

Venüs güzellikle de ilgili bir gezegen olduğundan imaj değişiklikleri, estetik işlemler için de, 21 Mart sonrasını bekleyin derim.

Bu sürecin olumlu yanları ne olacak peki ? Şimdi de onları anlatayım.

Psikolojik açıdan zorlandığınız, kabule geçmekte ya da akışa bırakmakta zorlandığınız konular varsa ve bunlar sizi ruhsal anlamda aşağı çekiyorsa, bu Venüs transiti iyi gelir size.

Hayat kontrolümüz altında değil. Bir ilahi plan var. Bunu idrak etmek, her ne oluyorsa hayrımıza olduğunun farkında olmak, kabule geçmek, telaşlardan arınmak, akışla birlikte akmak gerekiyor. Venüs 12.evinizdeyken bu anlamda işinizi kolaylaştıracaktır 🙂 İç huzurunuzun yükseleceği bir dönem. Meditasyon için, enerji çalışmaları için de harika bir zaman dilimi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars’ı 2.evinizde misafir ediyorsunuz 7 Ocak’tan bu yana. 4 Mart’a kadar Mars aynı yerde, boğa burcunda, sizin 2.evinizde. Parasal konularda bir hareketlilik var. Bir çaba hali olabilir, bu Marsiyen enerji ile kazandığınız para artabilir, ama masraflar da artabilir. Bir şeyler size para harcatacak gibi duruyor.

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Boğa sürecine kıyasla çok daha hareketli olacağınız, şehrin içinde daha çok hareket edeceğiniz bir transit geliyor. Gidiş gelişler artabilir. Yakın çevrenizle irtibatlarınız artabilir. Kardeşlerle, kuzenlerle, akrabalarınızla iletişimler artabilir.

3.evin eğitim, seminer, kurs, internetle ilgili işler, online faaliyetler, sosyal medya gibi temaları da var. Mars bu alanlarda da yeni girişimler, yeni hevesler getirecektir size.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniay Venüs ve Neptün ile kavuşum halinde meydana geliyor. Güzel etkileri olacak bir yeniay bu. Ruhsal açılımlar, iyileşen bakış açıları, huzur, dinginlik görüyorum burada sizin için 🙂 Bir affetme hali belki, geçmişin bir yükünden özgürleşme, belki bir barışma, ruhunuza iyi gelecek, sevgi enerjisi yüksek bir şeyler getirir size bu yeniay 🙂

Sanatsal konuları olanlar için müthiş bir ilham ve yaratıcılık döngüsü. Nefis şeyler çıkabilir ortaya.

Ruhunuzu, duygularınızı serbest bırakın. Bakalım ne konuşuyorlar, ne söylemek istiyorlar ? Ruhunuzun ihtiyaçları ne ? Fark edin bu yeniay ile. Şifa, farkındalıkla geliyor. Farkında olduğumuz şeyi iyileştirebiliyoruz, öyle değil mi ? İç sesinizi dinleyin bu yeniayda.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

7.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. İlişkiler üzerinden etki alacağınız bir dolunay bu.

Özel ilişkiler, evlilik, iş ortaklıkları başta olmak üzere genel anlamda insan ilişkilerinizde kırıcı olmamaya, küçük şeyleri büyütmemeye, bir şeyleri tolere etmeye, hoş görmeye çalışın. Böyle bir etki altında en güzel seçim, bu olur.


Sevgili okuyucularım,

Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, bereketli, huzurlu bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!