Akrep Burcu Mart 2021

Akrep Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Mart ayının gezegen geçişlerinin ve yeniay-dolunay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım şimdi. Yılın 3.ayına geldik bile. Zaman çok hızlı geçiyor.

Öncelikle ayın gündemini buraya bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 5.evinizde.

Güzel bir evde. 5.evin konuları eğlencelidir, keyiflidir. Zaten hayatın keyiflerini anlatan bir ev 🙂

Aşk, sanat, çocuklar, bebekler, gençler, hobiler, etkinlikler, spor gibi konular var bu evde. Güneş size bu alanlardan gelişmeler, gündemler, meşguliyetler, yenilikler getiriyor.

Balık transiti için ayrı bir yazım da var. Sürecin genel ve burçlar üzerinden etkilerini detaylıca anlattım. Burayı da tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 6.evinizde yol almaya başlıyor bu kez.

Güldünüz, eğlendiniz, şimdi çalışma zamanı :)) 5.ev döngüsü daha çok keyif almakla, keyif aldığınız şeyleri yapmakla ilgili bir zamandı. 6.ev ise üretmekle, hizmet sunmakla, çalışmakla, iş ve iş dışındaki günlük sorumluluklarımızla ilgili.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Yılın ilk Merkür retrosu burada, kovada gerçekleşti. 4.ev konuları üzerinden etki aldınız. Aile içi konularda, aile bireylerinizle iletişimlerinizde zorlanmış olabilirsiniz. Evinizde ilgilenmeniz gereken durumlar, yenilemeniz gereken eşyalar, elektronikler, elektrikli aletler olmuş olabilir.

21 Şubat’ta Merkür retrosu sonlandı. 22 Şubat’ta ise durağan konum sonlandı. Merkür artık ileri hareketinde. Saymış olduğum bu konularda durumlar iyileşebilir, çok daha istediğiniz hale gelebilir.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor. Pozitif bir transit. 5.evin aktif olduğu dönemlerde çok daha iyi hissediyoruz kendimizi. Bu evin konuları güzel çünkü.

Merkür buradayken aşk hayatınızda yeni gelişmeler olabilir, yeni iletişimler doğabilir.

Bir hobi edinebilirsiniz. Sanatsal alanlarda ya da spiritüel alanlarda bir şey olabilir bu mesela balık etkisiyle.

Çocuklarınızın eğitim konusunda yeni gelişmeler de olabilir. Çünkü 5.ev çocukları, Merkür ise eğitimi simgeliyor.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 5.evinizde.

Harika 🙂 Yüceldiği yerde olan bir Venüs var ve bu sizin 5.evinize denk geliyor. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler olabilir. Hayatınızda biri yoksa, yeni bir şey başlayabilir. Bir ilişkiniz varsa, bağınızı kuvvetlendirecek şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde. Paylaşımlarınız artabilir.

Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili konularda rahatladığınız şeyler olabilir. Meşgul olduğunuz durumlar, istediğiniz yönde şekillenebilir.

Sanatsal konularda müthiş bir ilham, müthiş bir yaratıcılık, bir ruhsallık, bir derinlik zamanı bu. Sezgileriniz de güçleniyor.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 6.evinizde transit etmeye başlıyor.

İşiniz, iş ortamınız, iş ve iş dışında günlük yaşamınız, hizmet ettiğiniz/hizmet aldığınız ortamlar ve kişiler, ayrıca sağlık konusu üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün iyicil etkisini.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 7.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

İnsan ilişkilerinde anlaşmazlıklar getirmiş olabilir size bu döngü. Uzlaşmakta, birbirinizi anlamakta, ortak karar almakta zorlanmış olabilirsiniz. İlişkiler üzerinden bir çaba, bir mücadele hali getirmiş olabilir. Bu transit bitiyor artık, geçmiş olsun diyelim 🙂 4 Mart’a kadar olan son birkaç günlük kısım var sadece.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor. Parasal konular, yatırımlar, birikimler, başkalarından gelen maddi kaynaklar, ödemeler, alacaklar, muhasebe, vergi konuları, bankacılık işlemleri, kredi kartları, krediler bu ev kapsamında. Mars ile bu konularda yeni başlangıçlarınız olabilir. Bir hareketlilik olabilir. Mars size yeni hevesler, yeni planlar ve atılımlar getirecektir.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

5.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda Güneş ve Ay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor. Yumuşacık, sevgi enerjisinde bir yeniay 🙂 Affedicilik, tolerans, empati, hoşgörü açısından iyicil potansiyeller taşıyan bir yeniay. Ayrıca yaratcılığa dayalı işlerde ve sanatsal konularda destekleyecek bizi.

Siz yeniayın güzel etkilerini 5.ev konuları üzerinden alıyorsunuz. Nedir onlar ? Aşk, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, yaratım, yaratıcılık isteyen işler, sanat, hobiler, etkinlikler, keyifler, eğlenceler.

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir yeniay olduğunu söyleyeyim. Yakın çevrenizden de bebek haberleri gelebilir. Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili güzel şeyler olabilir, onlara faydalı ve eğlenceli şeyler satın alabilirsiniz.

Aşk hayatınızda yeni başlayan şeyler olabilir. Sanatsal anlamda güzel üretimleriniz, sunumlarınız olabilir. Mis gibi bir yeniay.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

12.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. 6-12 aksı hareketleniyor sizin için. İnsan ilişkilerinizde bilmediğiniz bir şeylerden bu dolunay döngüsünde haberdar olabilirsiniz. Öğrendikleriniz bakış açılarınızı değiştirebilir.

Eşinizin/partnerinizin bir sağlık konusu gündeme gelebilir. Ama büyük şeyler kastetmiyorum, merak etmeyin. Bir durumu daha iyi hale getirmek için bir tedaviye başlayabilir kendisi. Terapiye başlayabilir. Çünkü bunlar 12.ev konuları. Terazi burcu ise eşi/partneri simgeliyor. Ayrıca bu dolunayda Güneş, Kiron ile kavuşuyor. Bir şifa vurgusu var.

12.ev olması sebebiyle şöyle bir olasılık da var : Eşiniz/partneriniz bir konuyu tamamlayabilir. Kendi yaşamıyla ilgili bir konunun sonuna gelmiş olabilir.

Terazi burcu ortaklıkları, iş birliklerini, birlikte ilerlemeyi, bize koçluk/hocalık/rehberlik eden kişileri sembolize ettğinden bu tür bir bağlantı da tamamlanabilir 12.ev etkisiyle. Bir terapi alıyorsunuzdur örneğin, süreci tamamlayabilirsiniz.

Türlü türlü üretmeye çalıştım olasılıkları sizin için 🙂


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Şahane bir ay diliyorum hepinize 🙂 Sağlıklı, bereketli, huzurlu bir ay olsun.

Çok çok sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!