Balık Burcu Mart 2021

Balık Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Bakalım Mart ayı sizin için nasıl geçebilir ? Nasıl gündemleriniz olabilir ?

Öncelikle ayın gündemini buraya bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 1.evinizde.

1.ev başlangıçları simgeler ve yepyeni bir döngüyü anlatır. Güneş’in bu alana gelişi çok pozitif bir etkidir. Size de güzel başlangıçlar getirecektir. Yaşam bileşenlerinizde yenilenmeler olacaktır.

Balık transiti için ayrı bir yazım da var. Sürecin genel ve burçlar üzerinden etkilerini detaylıca anlattım. Burayı da tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 2.evinizde transit etmeye başlıyor.

Maddi konularda destekliyor sizi bu kez Güneş. Parasal anlamda bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Elinize geçen paralar konularınızı çözmenizi sağlayabilir.

Maddi anlamda nasıl daha iyi, daha konforlu yaşayabileceğinize odaklanabileceğiniz bir süreç. Bir birikim hesabı başlatmak isteyebilirsiniz. Bir yatırımınız olabilir.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 12.evinizde.

Yılın ilk Merkür retrosu burada, kovada gerçekleşti. 12.ev konuları üzerinden etki aldınız. Ruhsal ve psikolojik konuları sembolize eder bu ev. Bilinçaltınızdaki korkularla yüzleşmiş, korkularınızı fark etmiş olabilirsiniz. Ruhsal anlamda uyanışlar getirmiş olabilir size Merkür retrosu.

21 Şubat’ta Merkür retrosu sonlandı. Artık bu evde ileri hareketinde bir Merkür var.

Fark ettiklerinizi iyileştirme, dönüştürme, şifalandırma zamanı.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. Sizin için hareketli bir dönem başlatıyor. Hem iletişim anlamında aktif olacağınız, hem günlük yaşam temponuzun çeşitli sebeplerle hızlanacağı bir dönem bu.

Görüşmeler, toplantılar, mülakatlar, imzalı işler, başvurular, kayıt işleri, evrak işleri de getirebilir size 1.evinizden geçen Merkür.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 1.evinizde.

İşte bu bayağı güzel 🙂 Bu ay zaten sizin ayınız. Doğum gününüzü kutluyorum 🙂 Mart ayı balıkların ayıdır 🙂 Güneş sizde, Merkür sizde, Venüs sizde. Yaşamınız hız kazanıyor. Yeni güzellikler geliyor.

Venüs imaj değişiklikleri getirebilir. Dış görüşünüzü yenilemek isteyeceğiniz, yeni alışverişler yapabileceğiniz bir dönem. Üzerinizdeki tozları atıyorsunuz Venüs ile.

İnsan ilişkileriniz üzerinden de harika etkiler alıyorsunuz 🙂

Hatta özel ilişkilerde de 🙂 Aşk hayatınız Venüs ile hareketlenebilir 🙂

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 2.evinizde transit etmeye başlıyor.

Maddi şanslar, parasal konularda yeni olanaklar, ferahlamalar geliyor gibi sanki 🙂 Venüs 2.evde güzel bir para akışı getirir. Ama harcamaları, özellikle de keyfi alışverişleri de artırır. Tabii ki bu da ruhumuzun bir ihtiyacı. Sadece zaruri ihtiyaçlarımızı karşılamak değil hayat. Keyiflerimiz de olacak. Dengede kaldığımız sürece sorun yok.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 3.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Bu transitin son günleri artık. Kardeşlerden, yakın akrabalardan yana zorlandığınız konular olmuş olabilir bu döngüde. Artık süreç sonlanıyor.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor. 4.ev yaşadığımız muhiti, evi, yaşam alanımızı, hane içi konuları, evimizin ihtiyaçlarını, emlak, arsa, tapu konularını anlatır. Mars ile buralar hareketleniyor. Zaman zaman anlaşmazlıklar getirebilir ama yeni girişimlerle, başlangıçlarla ilgili bir gezegendir Mars.

Ev değiştirmek, taşınmak isteyenler bunu bu süreçte yapabilirler. Aile içi konularla meşgul olabileceğiniz bir döngü.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

1.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda Güneş ve Ay’ın güzel kavuşumlarını görüyoruz. Yeniay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor. Çok ılımlı, sevgi dolu enerjiler var.

İnsan ilişkilerinizde iyileşmeler, barışmalar olabilir. Psikolojik anlamda sizi yoran şeyler varsa, bir şifalanma, arınma yaşayabilirsiniz. İstediğiniz ve beklettiğiniz konularda adım atabilir, size iyi gelecek başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu sizin zamanınız ! Değerlendirin evrenin bu desteklerini.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

8.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Güneş, Kiron ve Venüs ile kavuşuyor bu dolunayda.

8.ev ameliyatlarla, cerrahi müdahalelerle ilgili bir alan. Kiron ise şifayı sembolize ediyor. Sizin ya da aile bireylerinizden birinin, bir yakınınızın bir ameliyat konusu varsa, dolunayın civarı günlerde gerçekleşebilir.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynakları da simgeliyor. Miras, nafaka, burs gibi paralar bu evle ilgili. Bu konularda beklediğiniz durumlar varsa, dolunay ile sonuç alabilirsiniz.

Bir borç, bir kredi, bir ödeme konusu tamamlanabilir ayrıca bu dolunay ile. Konu geride kalabilir.


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

İlkbahara en güzel enerjilerle, keyiflerle, mutluluklarla girmenizi diliyorum !

Sağlıklı, bereketli, huzurlu bir ay olsun.

Çok çok sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!