Terazi Burcu Mart 2021

Terazi Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Mart ayı yorumlarınızla geldim. İlkbaharı nasıl karşılıyorsunuz acaba 🙂 Hadi birlikte bakalım.

Öncelikle ayın gündemini buraya bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 6.evinizde.

İş hayatınızı, günlük sorumluluklarınızı, gündelik koşturmaları vurgulayan bir geçiş bu. İş ortamında temponuz artabilir, daha fazla görev üstlenebilirsiniz. Kişisel yaşamınız için de geçerli bir etki bu.

Balık transiti için ayrı bir yazım var. Sürecin genel ve burçlar üzerinden etkilerini detaylıca anlattım. Daha fazla detay için burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 7.evinizde yol almaya başlıyor. Bu kez ilişkiler alanına gelmiş oluyor. Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere genel anlamda insan ilişkilerimiz bu ev ile ilgili. İlişkiler içinde nasıl birisiniz, alma verme dengesini koruyor musunuz, başkasını düşündüğünüz kadar kendinizi düşünüyor musunuz, kendinizi düşündüğünüz kadar karşınızdaki kişiyi düşünüyor musunuz, biraz buralara bakacağınız bir dönem.

Eşiniz/sevgiliniz, iş ortağınız, birlikte hareket ettiğiniz kişilerle olan bağınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu kişilerle ilgili gündemleriniz de olabilir. Eşinizin hayatında bir yenilik olabilir mesela.

Sizin için özel olan birisi varsa, bu süreçte bir ilişki de başlayabilir.

İş hayatınızda ortaklıklar gündeme gelebilir.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 5.evinizde.

Kovada bir retro yaşadık. Bu retro 21 Şubat’ta sonlandı. Artık Merkür ileri hareketinde.

5.ev temaları üzerinden konuşalım.

Retro sürecinde çocuklarınızla ilgili konularda zorlandıysanız, aşkta, flörtlerde iletişim sorunları yaşadıysanız, sanatsal konularda, hobilerde, ilgi alanlarınızla ilgili yaptığınız şeylerde, keyif aldığınız ortamlarda günlük akışlar ve iletişimler üzerinden zorlandıysanız, bunlar artık geride kalıyor.

Bu konularda sorunlar çözülebilir, işler yoluna girebilir, iletişimler düzelebilir.

16 Mart’ta ise Merkür balık burcuna geçiyor bu kez. 6.evinize geliyor. İş ortamımız, iş arkadaşlarımız, görev tanımımız, günlük olarak bizden beklenenler, sorumluluklarımız 6.ev kapsamında. İşinizle ilgili konular artabilir, iş ortamında haberleşmeler artabilir. Yeni planlamalar ve düzenlemeler olabilir.

İş dışında gündelik yaşamınızda bir yerlere koşturabilirsiniz, yaşamınız hız kazanabilir bu süreçte.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 6.evinizde.

İşinizde yapmanız gerekenleri kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir Venüs ile. İş ortamında insan ilişkilerinizden yana şanslı bir dönem.

İş dışında kişisel yaşamınızda, günlük hayatınıza çekidüzen vermek, sağlıklı, faydalı alışkanlıklar edinmek gibi getirileri de olabilir 6.evinizde ilerleyen bir Venüs’ün. Yaşam alanınızı temizlemek, düzenlemek, kendinizi, evinizi, zihninizi, ruhunuzu, bedeninizi gereksiz olan şeylerden arındırmak için harika bir zaman. Spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz. Detoks yapabilirsiniz. Evinizdeki gereksiz şeylerden arınabilirsiniz. Kullanın bu Venüs transitini.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 7.evinizde transit etmeye başlıyor.

İlişkiler üzerinden güzellikler getiriyor size 🙂 Eşiniz, partneriniz, iş ortaklarınız, size rehberlik eden hocalarınız, sosyal bağlantılarınız açısından hayli keyifli bir dönem. Güzel insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 8.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Bu süreçte parasal konularda, özellikle alacaklarınızı tahsil etmek gibi konularda ve ödemelerde zorlanmış olabilirsiniz. Neyse ki bu transit bitiyor artık. Mars’ın boğa döngüsü tamamlanıyor. Ayın 4’üne kadar olan küçük bir kısım kalmış durumda sadece.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor. Bu evde olması, 8.eve kıyasla çok daha pozitif bir etki. Çünkü 8.ev karmik bir evdir, konuları biraz zorlar kişiyi.

Ama 9.ev, yükselenimize uyumlu konumda olan bir ev. Dost bir ev 🙂 ve de konuları çok daha pozitif konular.

Mars bulunduğu yerde bir hareketlilik, bir koşturma, bir hızlanma yaratıyor. İkizlerde ve 9.evinizde iken, eğitimle ilgili konularınızı, akademik çalışmalarınızı hızlandırabilir. Seyahatler getirebilir size ve bunlar çok yakın yerlere olmayabilir. Uzak şehirlerle ya da başka ülkelerle ilgili konularınız varsa, orada da bir hareketlenme olabilir, konular ilerleyebilir.

Uzakta yaşayan sevdikleriniz yeni başlangıçlar yapabilirler. Hayatlarında değişen, yenilenen şeyler olabilir. Çünkü Mars, girişimlerle, başlangıçlarla ilgili bir gezegen.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

6.evinizde gerçekleşiyor. Yeniaylar Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Bu yeniayda Güneş Ay kavuşumuna, Venüs ve Neptün de eşlik ediyor. Hepsi bir araya geliyorlar. Neptün, Venüs’ün üst oktavıdır. Sevgi enerjisidir bu iki gezegenin bir araya gelmesi. Barış, uyum, anlayış ve empati görüyorum ben bu yeniaya bakınca. İnsan ilişkilerinde güzellikler görüyorum. Ruhsal anlamda bir arınma, bir huzur, bir barış hali görüyorum. Siz bu etkiyi işiniz, hizmet ettiğiniz/hizmet aldığınız ortamlar, kişiler üzerinden alıyorsunuz. Gayet güzel 🙂

Sağlık teması da 6.ev ile ilgili. Balık burcu zaten hastanelerle, tedavilerle, terapilerle ilgili. Fiziksel ya da ruhsal bir sorununuz varsa, çözüm için adım atın bu yeniayla birlikte. Özellikle yeniaydan 3-4 gün sonrasını beklemenizi öneririm. Çünkü yeniaydan 3,5 gün sonra hilal fazı başlar. Yeni girişimler için en uygun faz, hilal fazıdır. Yeniaydan farklı olarak, hilal fazında Ay’ın ışığı görünür durumdadır. Şanslı ve iyicil bir döngüdür bu.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

1.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylarda Güneş ve Ay, karşı karşıya gelirler. Bu dolunayda Güneş’in yanında Kiron ve Venüs de var. Bir kavuşum söz konusu.

İlişkiler üzerinden bir farkındalık zamanı bu. Dolunay size iyi gelmeyen bağları, bağlantıları sonlandırmak gibi gündemler getirebilir size. İlişkileri şifalandırmak, sizi inciten yerleri iyileştirmek ana gündeminiz olabilir. Ama biliyorsunuz bazen şifa, kopuşla da gelebilir. Biraz ‘tamam mı, devam mı’ enerjisinde bir dolunay gibi duruyor. Onarılabilecek ilişkileri kuvvetlendirmeyi seçebilirsiniz ya da toksik bağlarınızdan arınabilirsiniz. Hayırlısı olsun diyelim.


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Harika bir ay diliyorum 🙂 Yeni güzel şeyler olsun. İhtiyaç duyduklarınız, gelsin sizi bulsun 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!