Koç Burcu Nisan 2021

Koç Burcu Nisan 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Nisan sizin için nasıl bir ay olabilir ? Nasıl konular öne çıkabilir ? Şanslar nerelerden gelebilir, nelere dikkat etmeniz iyi olur, hadi bakalım birlikte.

Ayın transitleri ile başlayalım. Ardından yeniay ve dolunay döngülerini konuşacağız.


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda.

1.evinizde parıl parıl bir Güneş etkisi ! Pek çok yeni başlangıç, yeni girişim getirebilir size. Kendiniz için harika şeyler başlatabilirsiniz. İş hayatınızda da verimli, bereketli bir dönem olabilir bu.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

19 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Bu da çok güzel bir dönem sizin için. Çünkü 2.ev çalışarak elde ettiğimiz maddi kaynakları, kişisel kazançlarımızı, bereketimizi, maddi konforumuzu simgeler. Güneş ise geldiği yerde bir güçlenme yaratan, iyicil, şanslı, destekleyici bir gösterge. İşiniz ve kazancınız açısından hayli güzel bir etki bu.

Bir süredir satın almak istediğiniz şeyler varsa, onları da alabilirsiniz. Hayatın biraz daha keyiflerine, lükslerine odaklanacağınız bir dönem bu.


Merkür, 4 Nisan’a kadar balık burcundaki transitine devam ediyor.

12.eviniz burası sizin. Ruhsal ve psikolojik konuların, manevi konuların, spiritüel konuların evi. Bu konularda bir derinleşme zamanını anlatıyor Merkür’ün burada olması.

Ayrıca insan ilişkilerinizde biraz üstü örtülü dialoglarınız olabilir bu etkiyle. Kendi içinizde paylaşmak istediğiniz, çok kimselere duyurmak istediğiniz durumlar olabilir.

Transitin genel ve burçlar bazında etkilerini detaylıca anlattığım bir yazım da var, tıklayabilirsiniz :

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

4 Nisan’da Merkür koç burcuna geçiyor. Güneş’in yanına, 1.evinize geliyor. Pek çok yeni fikir, iletişim, görüşme, haberleşme getiriyor size. İş hayatınızda toplantılarınız, anlaşmalarınız artabilir. Yeni müşteri bağlantılarınız olabilir. Günlük yaşamınız hızlanır Merkür ile. Sosyal hayatınızda iletişimleriniz artar.

Merkür 1.evinizde iken, iş hayatınızı ya da kişisel yaşamınızı, gündelik hayatınızı yenileyecek, güzel değişimler yaratacak iyi fikirler üşüşecektir zihninize 🙂 Merkür 1.evde iken, zihinsel anlamda hayli aktif oluyoruz. Üretimlerimiz artıyor. Mevcutta olanı daha iyi hale getirecek bilgilerle karşılaşıyoruz.

Ayrıca Merkür burada iken, eğitimlere, online seminerlere katılabilirsiniz. Kitap alışverişleriniz olabilir.

19 Nisan’da Merkür boğa burcuna geçiyor. 2.evinize yerleşiyor bu kez.

İşiniz için çok bereketli bir transit bu 🙂 Yeni uygulamalarla işinizi, kazançlarınızı, gelir kaynaklarınızı büyütebileceğiniz, yaratıcı, verimli, harika bir süreç.

Ayrıca ileriye dönük maddi güvence konusu aklınızda olacaktır Merkür 2.evinize iken. Bir birikim hesabı açabilirsiniz. Hayat sigortası, emeklilik konularını araştırabilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 14 Nisan’a kadar koç burcunda, 1.evinizde. Çok güzel bir geçiş.

Nisan zaten sizin ayınız, sizin zamanınız 🙂 Gezegenlerin koç burcunda toplandığı bir dönem.

Venüs’ün 1.evinizde ilerleyeceği bu döngü, aşk hayatınızda bir hareketlenme yaşayabileceğinizi gösteriyor. Bir flört başlayabilir, tanışmalar olabilir. Bu olmasa bile, Venüs burada iken aşkla ilgili çalışacaktır yine sizin için. Aşka dair, ilişkilere dair bakış açılarınız değişebilir mesela. Yeni farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Sizi sınırlayan düşüncelerinizden özgürleşebilirsiniz.

14 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor. Yani para alanına.

2.ev kişisel kazançlarımızı, gelir akışımızı simgeliyor, dediğim gibi. Aynı zamanda keyifler, duyusal hazlar, alışverişler, konforumuz için yaptığımız şeyler bu ev ile bağlantılı. Venüs buradan geçerken kendiniz, keyfiniz, konforunuz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek şeyler satın alabilirsiniz. Parasal anlamda şanslı bir süreç.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 23 Nisan’a kadar ikizler burcunda, 3.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

İletişime dayalı faaliyetleriniz varsa, pazarlama, tanıtım işleriniz, sosyal medyada yaptığınız şeyler varsa, Mars buralarda bir hareketliliğe, bir hızlanmaya işaret ediyor. Yeni heveslerle, yeni fikirlerle çok güzel şeyler üretip sunabilirsiniz.

İletişimleriniz artıyor ayrıca bu etkiyle. İşinizde, kişisel yaşamınızda sosyal anlamda da bir hareketlilik var. İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, sohbetleriniz, haberleşmeleriniz artıyor.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri burada, tıklayınız ↓

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

23 Nisan günü yengeç burcuna geçiyor Mars. İkizler transitini tamamlıyor. 3.evinizden 4.evinize geçiyor.

Bu 4.ev döngüsü, daha çok evinizle meşgul edecektir sizi. Evinizde bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz. Değişen eşyalar olabilir. Boya badana işleri olabilir. Tamiratlar, bakımlar olabilir. Aile bireylerinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz ayrıca. Zamanı geldiğinde Mars’ın yengeç transitini de ayrı bir yazıda, detaylıca konuşuruz Allah’ın izniyle.


Nisan 2021 Ay Döngüleri :

12 Nisan : Koç Burcunda Yeniay : Ay 22° Koç, Güneş 22° Koç

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Oldukça da güzel açıları var.

Yeni başlangıçlar demektir bu sizin için 🙂 Her konuda olabilecek yeni atılımlar demektir.

Size iyi gelecek, yaşamınızda yeni bir döngü başlatacak güzel başlangıçlarınız olabilir yeniay ile.

27 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 7° Akrep, Güneş 7° Boğa

8.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu sıfırlayabilirsiniz. Borç verdiğiniz bir para varsa ya da yaptığınız işlerden bir alacağınız varsa, dolunay civarındaki günlerde gelebilir.

Bir bankacılık işlemi olabilir gündeminizde. Parasal alanda bir konu doğabilir.

Tazminat, vergi borcu, sigorta, prim gibi ya da miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konularda sonuç beklediğiniz bir durum varsa, dolunay döngüsünde netleşebilir. Konu tamamlanabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz tabii. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, bereketli, huzurlu bir ay diliyorum. Sizin zamanınız bu ! Nisan ayı, koç döngüsü.

Enerjiniz, hevesiniz, motivasyonunuz yükseliyor. Doğanın uyanışı gibi canlanıyor, yenileniyorsunuz.

Güzel şeyler başlatın kendiniz için. Bu şanslı zamanları değerlendirin, olur mu 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!