Aslan Burcu Mart 2021

Aslan Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Mart ayından genel olarak nasıl etkiler alabileceğinizi, bu ayın gezegen geçişlerinin sizlere neler getirebileceğini anlatacağım şimdi.

↓ ↓ ↓ Öncelikle ayın gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi

Yorumlarıma transitler ile başlıyorum. Önce onlara bakalım. Ardından ayın yeniay ve dolunay döngülerini konuşalım.


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 8.evinizde.

Bu evin döngüleri, çözülmesi gereken parasal konular getirebiliyor. Ödemeleri düzene koymak, borçları küçültmek, gelir-gider dengesini kurmak bu sürecin temel çabası olabilir.

Diğer yandan başkalarından gelen maddi kaynaklar anlamında şanslı bir süreç.

Balık transitinden alabileceğiniz etkilerin detayları burada, tıklayınız ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 9.evinizde yol almaya başlıyor bu kez.

Çok daha parlak bir alana geliyor. 9.ev, 8.eve kıyasla konuları çok daha keyifli olan bir ev. Uzakta yaşayan aile bireylerinizle, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Bir araya gelebilirsiniz. Yolculuklar, seyahatler olabilir.

Eğitim hayatı olanlar için de destekleyici bir transit. Emeklerinizin güzel karşılıkları olacaktır Güneş ile 🙂


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 7.evinizde.

Burada, kovada bir retro yapmıştı. Yılın ilk Merkür retrosuydu bu. 21 Şubat itibariyle bu retro sonlandı. Şimdi aynı yerde ileri hareketinde bir Merkür var. Tabii bu, hepimiz için çok daha olumlu bir etki.

Retro sürecinde evlilik içinde, ikili ilişkilerde ya da iş ortaklıklarında, ortaklı hareket ettiğiniz kişilerle iletişimlerde sorunlar yaşadıysanız, bunlar artık geride kalıyor diyebiliriz retronun bitişiyle. Şimdi ileri hareketinde bir Merkür var. Tam da buraları, bu bağları, bu iletişimleri onarma zamanı.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Parasal konularda yeni fikirler getirebilir size. Birikim, yatırım, sigorta, maddi güvence konularında yeni fikirleriniz, yeni adımlarınız olabilir.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 8.evinizde.

Parasal anlamda bir sıkışıklık yaşıyorsanız, destekler gelebilir. Bu ailenizden gelecek bir yardım olabilir, bir dost desteği olabilir. Bu Venüs geçişi, parasal anlamda rahatlatabilir sizi.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bu kez 9.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bir gezi, keyifli bir organizasyon, bir yer değişikliği, bir seyahat gündeme gelebilir. Sizden uzakta olan, başka şehirde ya da yurt dışında yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili sevineceğiniz güzel gelişmeler olabilir 🙂 Bir araya gelmeniz de olasılıklar dahilinde 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 10.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Bu süreçte iş hayatınızda, özellikle yönetimle ilgili konularda yorulmuş, zorlanmış olabilirsiniz. Artık bitiyor. Son birkaç günü kaldı.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor. Şimdi 1.evinize uyumlu açıda olacak artık. Bu güzel 🙂 Ayrıca 11.evin konuları da çok güzel.

Mars’ın ikizlerde, 11.evinizde olacağı bu yeni transitte şimdi sayacağım konularda yenilikleriniz, başlangıçlarınız, girişimleriniz olacaktır. Bir hareketlilik başlayacaktır. Nedir bu evin konuları ? Sosyal hayatımız, sosyal ortamlarımız, arkadaşlarımız, dostlarımız, işimizde ekip arkadaşlarımız, takım çalışmalarımız, mesleki başarılarımız, ayrıca büyük kazançlar, projeler.

Bunlar dışında dijital işler, dijital platformlar, teknoloji bağlantılı konular, elektronik aletler yine 11.ev kapsamında.

Bitmedi 🙂 Sosyal sorumluluk kavramı, bağışlar, kampanyalar, toplum yararına yapılan şeyler de 11.ev ile bağlantılı.

Mars işte bu temalarda harekete geçirecek sizi. Çok daha sosyal olacağınız bir dönem. Yeni gruplar içinde yer alabileceğiniz, arkadaşlık ilişkilerinizin hareketleneceği, güzel bir dönem.

Ayrıca hedefleriniz, projeleriniz için hızlanabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

Toplumsal duyarlılığınız artacaktır. Bütünün hayrına olacak şeylerin içinde yer alabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz.

Boğa dönemine kıyasla, çok daha pozitif bir etki sizin için.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

8.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda, Venüs ve Neptün başrolde. Olumlu bir yeniay.

Bir parasal konu, düşündüğünüzden daha kolay şekilde çözülebilir. Yapmak istediğiniz bir şey varsa ve bu bir bütçe gerektiriyorsa, ailenizden, eşinizden ya da bir dostunuzdan destek gelebilir ya da gereken bütçeyi bir şekilde temin edebilirsiniz.

8.ev krizlerle, kaoslarla ilgili bir ev. Gündeminizde sizi bunaltan, ruhsal anlamda yoran bir şey varsa, bu sorununuz da çözülebilir. Feraha çıkabilirsiniz. İnşallah gönlünüzce olsun.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

3.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. İletişim ve yakın çevre evi burası. Terazi burcu ise ilişkileri simgeliyor.

Kardeşlerimiz, akrabalarımız, yakın arkadaşlarımız ve gün içinde sık gördüğümüz kişiler 3.ev kapsamında. Bu kişilerle olan bağımızda, dialoglarımızda nasıl tutumlar içindeyiz ? Bir şeylere kırılıyoruz belki ama, biz de acaba kırıcı şeyler yapıyor muyuz ? Bizim davranışlarımız karşı taraftan nasıl anlaşılıyor ? Biraz buralara bakma zamanı. Empati kurma zamanı. Ben yerine sen deme zamanı. Kırgınlıklar olduysa, karşılıklı oturup konuşma zamanı. Anlaşmaya, uzlaşmaya niyeti olanlar için bir şifalanma dolunayı diyebiliriz buna. Çünkü dolunay sırasında Güneş, Venüs ve Kiron ile kavuşuyor.


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Çok güzel bir ay olsun hepimiz için 🙂

Çok çok sevgiler ! Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!