Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

Mars 29 Temmuz Perşembe günü 23:32’de başak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Günlük hayatımızda, ana gündem konularımızda, güncel yaşam bileşenlerimizde değişimlerin başlayacağı yeni bir Mars dönemine giriyoruz.

Güneş, Merkür, Venüs ve Mars geçişlerinin etkilerini yaşamımızda hızlı şekilde görürüz. Çünkü Güneş ve saymış olduğum bu gezegenler, hızlı hareket ederler. Bir burçta kısa süreli kalırlar ve doğrudan günlük hayatımızda yansımalarını görürüz hızlıca.

Ama tabii Mars transitleri, Güneş, Merkür ve Venüs’e kıyasla, biraz daha uzun sürelidir. 15 Eylül’e kadar olan dönemde, Mars’ı başakta göreceğiz.

Mars, burada nasıl çalışabilir ? Neleri aktive edebilir ? Hangi konuların hızlanacağı, canlanacağı bir dönem olabilir bu ?

Mars hareket, girişim, enerji, efor, mücadele, canlılık ve cesaret demektir.

Doğasını başak temalarında ortaya koyacak bu kez.

Mars başakta iken, gündelik tempomuzun içinde yeni hareketlilikler olacaktır.

Bazı görevler üstlenebiliriz. Yapmamız gereken şeyler artabilir.

İşimizde daha yoğun zamanlar yaşayabiliriz. İşimizde yeni şeyler yapmak, farklı şeyler üretmek, hizmetleri artırmak, sunduklarımızı çeşitlendirmek isteyebiliriz.

Daha aktif olmak, hareketlenmek isteyebiliriz. Yeni projeler başlayabilir.

İş dışında, gündelik yaşamımızı nasıl daha düzenli, daha verimli bir hale getirebiliriz ? Kendimize nasıl rutinler oluşturursak, yaşam kalitemiz artar ? Buralara da odaklanacağız Mars ile.

Mars sporun da gezegeni. Bu transit ile birlikte düzenli olarak spor yapmaya başlayabiliriz. Spor yapıyorsak, spora ayırdığımız zamanı artırabiliriz. Daha sağlıklı yaşamak için hayatımızda değişimlere gidebiliriz.

Sağlık teması, hastaneler, sağlık hizmetleri de başak burcu ile bağlantılı.

Mars’ın başakta olacağı bu süreçte, bağışıklığımıza daha fazla özenelim sevgili okuyucularım.

Memurlar, kamu çalışanları yine başak burcu temaları arasında. Bu alanlarda bir agresyon, bir mücadele, bir hak arayışı gündeme gelebilir bu dönemde. Bu da bir olasılık.

Mars başakta daha çok çalışmak, daha çok üretmek yönünde, verimlilik, hizmet ve günlük yaşam konularında harekete geçirecektir bizi. Yaptığımız işlerde ilerlemek için çok güzel bir dönem. Çünkü motivasyondur Mars. Hevestir 🙂

Ama rekabet ve hırs vardır gölgesinde. Bunlardan uzak duralım. Güzel şeyler üretmek, hizmet kalitemizi yükseltmek, kendimize daha düzenli, daha temiz, daha sağlıklı bir yaşam düzeni oluşturmak için değerlendirelim bu Marsiyen enerjiyi.


Şimdi Mars’ın başak transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 6.evinizi hareketlendiriyor.

Bu dönem iş zamanı, çalışma zamanı sizin için. Mars günlük hayatınızı hızlandırıyor. Ürettiklerinizi, sunduklarınızı artırıyor.

Yaptığınız işte yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz, hizmet alanlarınızı çeşitlendirebileceğiniz bir dönem. İş aramakta olanlar için hareketli bir zaman. Fırsatlar doğabilir, başlangıçlar olabilir. Doğru zamanda, doğru iş olsun.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 15 Eylül’e kadar 5.evinizde olacak.

Spor, sanat, eğlenceler, keyifler, etkinlikler, yetenekler, yaratıcılık isteyen işler, çocuklar, bebekler bu evin konuları arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor.

Spora başlayabilirsiniz. Başak düzen demektir. Spor güncel durumda ara ara zaman ayırdığınız bir şeyse, bunu bir düzene oturtabilirsiniz. Daha planlı, programlı, daha istikrarlı şekilde spor yapabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyebilir, beslenmenizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Sanatta başlangıçlarınız olabilir. İlgilendiğiniz ya da daha ötesinde yolunu yürüdüğünüz bir sanat dalı varsa, bu alanda yeni üretimleriniz, girişimleriniz olabilir.

5.evin temaları arasında çocuklar da var. Başak burcu ise çalışmakla, üretmekle ilgili bir burç. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, iş konuları hareketlenebilir, çalışmaya başlayabilirler. İş fırsatları doğabilir. İşlerinde değişimler, yenilikler olabilir.

Yaşam bileşenleriniz içinde bir şeyleri daha düzenli, daha derli toplu, daha temiz, daha programlı bir forma dönüştüreceğiniz, verimli bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Mars 4.evinize geliyor.

Ev içinde bir efor hali söz konusu bu defa. Bir şeyleri yeniliyor olabilirsiniz, tadilat halinde olabilirsiniz, boya badana yapıyor olabilirsiniz, büyük bir temizlik yapıyor olabilirsiniz. Evde bir hareketlilik var.

Aile içinde zaman zaman tartışmalar da doğabilir bu Marsiyen enerji ile. Konuları büyütmeden, olayların büyüyebileceği noktada durumu hararetlendirmeden, sakin ve mantıklı şekilde, mümkün olan bir çözüm yolu var mı, böyle yaklaşın konulara elden geldiğince.

Memleketinize, köyünüze gitmek, ailenizin yanına gitmek istiyorsanız, bu Mars transitinde gerçekleşebilir. Bunlar da 4.ev teması çünkü.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 3.evinize geçiyor.

Verimli, çalışkan, üretmek, fayda yaratmak isteyen başak burcunda bir Mars.

Mars hareketimizdir, hareket etme şeklimizdir, hareket etme amacımızdır.

Demek ki Mars burada iken, daha çok çalışacağız. Daha fazla üretmek, daha iyi hizmet sunmak, daha çok fayda yaratmak için harekete geçeceğiz.

Siz bunları özellikle 3.ev temalarında yapıyor olacaksınız. Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleri, satış, pazarlama, tanıtım, reklam, duyuru gibi konular 3.ev ile ilgili. Bu konularda faaliyetleriniz varsa, Mars ile artar, hızlanır. Bu yönde herhangi bir işiniz yoksa, Mars başlangıçları simgelediğinden yeni girişimleriniz olabilir.

3.ev kardeşleri, akrabaları simgeleyen bir alan. Başak burcu ise sağlık temasını da barındırıyor. Yakın akrabalar içinde sağlık konusunda yeni gündemler olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Tahlil, muayene, kontrol, vb şeyler için hastaneye gidip gelebilirler.

3.ev, evimizin yakınındaki yerleri anlatıyor ayrıca. Mahalleniz içinde, evinize yakın bir noktada, bir başlangıç da yapabilirsiniz. Bir yere düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz herhangi bir amaçla.


Aslan ve Yükselen Aslan :

2.eviniz Marsiyen enerjiyle hareketleniyor.

Mars’ın bulunduğu yer, enerjimizi akıttığımız yerdir. Efor alanımızdır.

Maddi olanaklarınızı büyütmek, parasal anlamda daha rahat bir çerçevede olmak, işinizdeki verimi artırmak, daha çok üretebilmek, daha çok kazanabilmek için efor sarfedeceğiniz bir dönem olabilir bu o yüzden.

Yeni başlangıçlarınız için harcamalarınızın da olabileceği, daha fazla harcama yapabileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda bir hareketlilik var. Daha çok çalışma, daha çok kazanma zamanı. Bu Marsiyen enerjiyi iyi kullanın. İşinizde yeni neler başlatabileceğinize, hizmet kalitenizi nasıl artırabileceğinize odaklanın. Başak burcu tam da bunları simgeler. Hizmet demektir, üretmek ve sunmak demektir başak.


Başak ve Yükselen Başak : 

1.evinizde gerçekleşecek olan bir Mars geçişi !

Önemli bir dönem. Çünkü çok kuvvetli bir başlangıç enerjisi bu. Mars da, 1.ev de başlangıçları, başlamayı, yeni şeyler başlatmayı sembolize ediyor.

Hayatınızda pek çok konuda yeni girişimleriniz olabilir Mars ile. Şu ana dek beklettiğiniz, hazır hissetmediğiniz için ertelediğiniz konularda harekete geçecek cesareti ve motivasyonu, Mars ile bulabilirsiniz. Bir süredir hareketsiz kalmış yaşam bileşenlerinizi aktive etmek, sahip olduklarınızı, donanımlarınızı daha iyi kullanmak isteyebilirsiniz.

Başak burcu, çalışmayı, üretmeyi, hizmet etmeyi, fayda sunmayı, problem çözmeyi seven bir burç. İşinizde yenilikleriniz olabilir. Hizmetleriniz çeşitlenebilir. Üretimleriniz artabilir bu dönemde. Daha çok çalışabilirsiniz. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Oldukça hareketli bir süreç. Mars ile spora da başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor varsa, buraya daha fazla odaklanabilirsiniz. Daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Bunların hepsi çok güzel olasılıklar. Tek uyarım agresyon ve acelecilik konusunda. Yapmak istedikleriniz için, niyetleriniz için harekete geçin ama bir şeyleri çabuk çabuk oldurmaya çalışmadan, Mars’ın sabırsız enerjisine kapılmadan ilerleyin derim. Öfkelendiğiniz, sinirlendiğiniz durumlarda, iletişim mümkünse eğer, kendinizi düzgün şekilde ifade edin. Karşı tarafın kendini ifade etmesine müsaade edin. Tartışmaların içine sokmayın kendinizi.

Marsiyen enerjiyi doğru yerlere kanalize ederek, yaşam bileşenlerinizi canlandırmak için kullanın diyorum özetle 🙂


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Mars 12.evinizde ilerliyor olacak başakta iken.

Mars çabadır. Efordur. Başlamaktır. Başlatmaktır. Girişimdir. 12.ev ise ruhsal alandır.

Ruhsal anlamda derinleşmek, iyileşmek için, iç huzurunuzu yükseltmek için, akışta olmak için, daha güzel, daha dingin yaşamak için yeni şeyler başlatacağınızı anlayabiliriz buradan.

Hayatınızda nerelerde kontrolü kaybettiğinizi düşünüyorsunuz ? Hangi konular aslında şu anda olduğundan daha iyi olabilir ? Nereleri düzeltmek, daha iyi hale getirmek sizin elinizde ? Yaşam kaliteniz için, hayatı güzel yaşamak için neler yapabilirsiniz ? Bunlara bakın bu dönemde. Bu Marsiyen enerjiyi böyle kullanmaya çalışın.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars başak burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor.

İşinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yeni ekiplerin ve takım çalışmalarının içinde olabileceğiniz bir Mars transiti. Bir başlangıç enerjisi bu. Yeni grup çalışmaları gündeme gelebilir.

Hizmet aldığınız ortamlar, topluma hizmet amaçlı faaliyet gösteren yapılar, kurumlar bu evle ilgili. Örneğin belediyelerin spor salonları. Spor üzerinden örnek vereceğim, çünkü bu bir başak transiti 🙂 Başak sağlıklı yaşamak ister. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ister.

Böyle ortamlara girebilirsiniz bu süreçte. Bir hizmet birimine kayıt yapabilir, yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sosyal anlamda renkli, hareketli bir zaman. Yeni başlayacak bir şeyler var 🙂


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 10.evinize geliyor.

Bu transit sorumluluklarınızı, işinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yapmanız gerekenleri anlatıyor. Biraz yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Zaten başak burcu da çalışmayı ve üretmeyi simgeleyen bir burç.

İş hayatınızda yeni başlangıçların olabileceği, ama bu başlangıçları yapabilmek için, yeni şeyler oluşturabilmek için, daha fazlasını sunabilmek için, sunduklarınızı çeşitlendirebilmek için efor sarf edeceğiniz bir dönem. Tabii her şey bir emek gerektiriyor.

İş hayatınızda bir hareketlilik başlar Mars ile. Şu ana dek cesaret edemedikleriniz için belki artık hazır hissedebileceğiniz, harekete geçebileceğiniz bir zaman diyebilirim.

Ama uyarılarım da var. Marsiyen enerji, iyi yönetilmediğinde Mars’ın gölgesindeki şeyler çıkar ortaya. Ne vardır Mars’ın gölgesinde ? Öfke ve agresyon vardır. Hırs ve rekabet vardır. Acelecilik ve sabırsızlık vardır. Gereğinden fazla risk alma hali vardır. İşte bunlara dikkat.

İşinizde atacağınız adımlarda stratejik olmanız ve büyük riskler almamanız gereken bir dönem.

Her şeyin kendi süreci içinde ilerlemesine izin verin ayrıca. Bir şeyleri bir an önce oldurmaya çalışmak bir karma yaratır ve hayatın içinde her karmanın bir karşılığı vardır.

Hayatınızdaki otorite figürleri ile, yöneticilerinizle ve patronlarınızla iletişimlerinizde de daha özenli, daha kontrollü olmanızı önereceğim. 


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 9.evinize geliyor.

9.evin en temel konularından biri eğitimdir. Mars burada iken, eğitimle ile ilgili konularda bir eforunuz olabilir. Sınavlarınız, akademik konularınız, başvurularınız, mülakatlarınız olabilir. Bir eğitim planınız varsa, bu yönde bir çabanız olabilir.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri anlatan bir ev. İş için şehir dışına çıkabilirsiniz. Yolculuklarınız olabilir. İşinizde yurt dışı bağlantılı alanlarda Mars ile yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Girişimdir, cesarettir Mars. İthalat ihracat faaliyetleriniz başlayabilir. Varsa artabilir.

İşinizde daha fazla üretmek, hizmetlerinizi çeşitlendirmek için alacağınız eğitimler, danışmanlıklar olabilir.

Hukuksal konular da 9.evle ilgili. Bir dava açma niyetinde iseniz, bunu bu süreçte yapabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz, davanızda yeni gelişmeler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova :

Mars başak burcuna geçiyor, 8.evinize geliyor.

Bu dönemde maddi konular gündeminizde olabilir. Yapmaya çalıştığınız ödemeler, küçültme gayretinde olduğunuz borçlar olabilir. Maddi koşullarınızı iyileştirmek için bir çabanız olabilir.

Bir kredi çekebilirsiniz, bu yönde bir planınız varsa.

Bir birikim hesabı açabilirsiniz. Nakit paranızı, yatırım amaçlı başka bir şeye çevirebilirsiniz. Alım satım konularınız olabilir.

İşinizde vergi, sigorta, prim konuları gündeme gelebilir. Çalışanlarınız varsa, onlarla ilgili bu konularda düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Başlatacağınız, başlatmanız gereken şeyler olabilir.

Büyük borçlara girmemeye çalışın bu dönemde. Bunu neden söylüyorum ? Çünkü Mars risk aldırır. Gözü kara bir enerjidir. Bazen gereğinden büyük adımlar getirebilir. Bunlara dikkat edin. İyice hesap etmeden, koşulları hazırlamadan büyük atılımlar yapmayın bütçe ve sermaye gerektiren konularda.


Balık ve Yükselen Balık : 

Mars 7.evinize geliyor.

İlişkiler içinde Mars’ın agresif enerjisine dikkat etmenizi önereceğim bu süreç için.

Eş, sevgili, evlilik, ilişki, partnerle ilgili konular, ilişki ile ilgili konular, iş ortaklıkları, anlaşmalar, kontratlar, danışmanlıklar, danışmanlar, bize eşlik eden, yönlendiren eğitmenler bu evle bağlantılıdır sevgili okuyucularım.

Evliliğiniz/ilişkiniz içinde bazı uyumsuzlukları fark edebileceğiniz bir Mars etkisi alıyorsunuz. Fikir ayrılıkları olabilir. Başak etkisiyle bir şeylerin mükemmel olmasını, çok iyi olmasını isteyebilirsiniz ya da karşı taraf isteyebilir. Fazla detaycı davranabilirsiniz ya da partneriniz detaylara fazla odaklanabilir. Bunlar sorun yaratabilir ilişkiniz içinde.

Bunun dışında başak burcu çalışma hayatımızla, hizmet aldığımız/sunduğumuz alanlarla, çalışmakla, üretmekle ilgili bir ev. İşinizde daha fazla üretmek, daha iyi üretmek, daha kolay üretmek için, çerçevenin içinde bir şeyleri daha iyi hale getirmek için başkaları ile işbirlikleri yapabilirsiniz.

Partnerinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. 


 Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Aslan Burcunda 28 Temmuz-12 Ağustos 2021

Venüs Başak Burcunda 22 Temmuz-16 Ağustos 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021

Temmuz ayı burç yorumlarınızı da görebilirsiniz aşağıda :

Koç Burcu Temmuz 2021, Boğa Burcu Temmuz 2021, İkizler Burcu Temmuz 2021,

Yengeç Burcu Temmuz 2021, Aslan Burcu Temmuz 2021, Başak Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021,  Akrep Burcu Temmuz 2021, Yay Burcu Temmuz 2021,

Oğlak Burcu Temmuz 2021, Kova Burcu Temmuz 2021, Balık Burcu Temmuz 2021


Marsiyen enerjiyi yaşam bileşenlerimiz içinde doğru yerlere kanalize edelim sevgili okuyucularım. Ancak ve ancak kontrol altında olan bir gücün, iyi şeyler ortaya çıkarabileceğimi aklımızda tutalım. Agresyona değil, üretmeye akıtalım Mars’ın enerjisini. Başağın verimliliğiyle bu süreci iyi değerlendireceğimizi düşünüyorum 🙂

Sevgiler herkese ! Başka bir yazıda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!