31 Mayıs-6 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

31 Mayıs-6 Haziran 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Merkür retrosu başlamış durumda.

Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde iken, 30 Mayıs günü retrosuna başladı.

Bu retro 22 Haziran’a dek sürecek. İkizler burcunun 16 derecesine kadar gerileyecek Merkür. Yani Dünya’dan baktığımızda böyle görünüyor olacak.

Hiçbir gezegen yörüngesi içinde geri hareket yapmaz. Bu Merkür için de geçerli. Konu bir hız farkı konusu. Bir görecelilik konusu ve Dünya’dan baktığımızda o gezegeni nasıl gördüğümüzle ilgili bir durum.

İşin teknik kısmı böyle 🙂 Peki astrolojik anlamda nasıl ihtimalleri akla getiriyor retro bir Merkür ? Genel anlamda nelere dikkat etmeliyiz ? Burçlar bazında nasıl olasılıklar var ? Bu retroyu nasıl değerlendirebiliriz ? Ne yaparsak retronun hakkını vermiş oluruz ? 🙂

Bütün detaylar bu yazımda ↓ Tıklayınız :

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Bu hafta önemli bir değişim var gökyüzünde. Venüs ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor artık. 27 Haziran’a kadar burada olacak.

ve pek çok açı var bu hafta gezegenler arasında. Uyumlu birçok açı var. Bununla birlikte özellikle haftasonu dikkat etmemiz gereken açılar da var.

Hepsine bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


31 Mayıs-6 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 2 Haziran Çarşamba günü 16:18’de, yengeç burcuna geçiyor. Bu çok güzel bir gelişme. Çünkü Venüs’ün doğası ile yengecin naif, yumuşak, sevgi dolu enerjisi çok uyumlu. Venüs yengeçte olmayı sever, yengeçte rahat eder.

Doğasını ortaya koymak için  gayet uygun bir zemin burası 🙂 O yüzden de oldukça güzel bir transit.

Geçmişimizle, aile köklerimizle, çocukluk yıllarımızla ilgili konuları, anne babaya karşı olan duyguları, anıların ve deneyimlerin yorgunluklarını iyileştirmek için, öfkelerden özgürleşmek için, içsel anlamda daha iyi hissetmek için yeni şeyler yapabiliriz Venüs ile ve bunlar gayeet gayet işe yarayabilir 🙂

Geçmişte olanı geçmişte bırakmaksa ruhsal ihtiyacınız, yaşanmışlıkları artık eskisi gibi önemsemeyecek kadar güçlenmekse, önünüze bakmaksa, kendi hayatınız için yeni şeyler yapmaksa, işte bu transit içinde, ihtiyacınız olan şeyler karşınıza çıkabilir.

Evren niyetlerimize karşılık veren bir mekanizma ile yaratılmış çünkü. Sistemin işleyişi bu. Bir soru sorduğumuzda, ‘Ben bunu nasıl yapabilirim ?’ dediğimizde yanıt geliyor.

Bunlar dışında, evimizle, evimizin düzeni ile, şıklığı ve konforu ile, dekorasyonu ile, enerjisi ile (mekanların enerjisi çok önemli bir konu) daha fazla ilgileneceğimiz bir zaman bu. Evimizi güzelleştirmek isteyeceğiz. Daha huzurlu, daha temiz, daha derli toplu olsun isteyeceğiz. Belki bir şeylerin yeri değişecek.

Yani duygu dünyamızda olduğu gibi, evlerimizde de bir ferahlık etkisi anlamına geliyor bu transit bizler için 🙂 27 Haziran’a kadar sürecek olan bir Venüs geçişi. Hafta içinde ayrı bir yazı ile transitin etkilerini detaylandırıyor olacağım. Her yazımda söz konusu gelişmenin önce genel etkilerini, ardından burçlar üzerinden olasılıklarını anlatıyorum, biliyorsunuz.


31 Mayıs-6 Haziran haftasının öne çıkan gezegen açıları :

31 Mayıs : Mars Neptün üçgeni : Mars 23° Yengeç, Neptün 23° Balık

Yengeçte ilerleyen bir Mars alıyor bu güzel açıyı. Bu da yengeç temalarında harekete geçeceğimizi, niyet ettiğimiz konuları rahatlıkla yapabileceğimizi söylüyor.

Yengeç evimiz, ailemiz, geçmişimiz demektir. Duygu dünyamız, ruh halimiz yengeçle bağlantılıdır.

Neptün ile huzurumuz, ruh sağlığımız, ev içindeki keyfimiz, yaşam alanımızın düzeni için harekete geçebiliriz. Ev içindeki fazlalıkları, negatif enerji alanı yaratan kırık, bozuk şeyleri, geçmişin olumsuz anılarını, evden uzaklaştırabiliriz.

Ayrıca Neptün ruhsal derinliği, maneviyatı, spiritüel konuları simgelediği için, bu tür konularda da daha fazlasını yapmak için girişimlerimiz olabilir bu hafta. Meditasyona başlamak için çok güzel bir zaman. Spiritüel boyutu olan şeylere başlamak için harika bir zaman.

1 Haziran : Güneş Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Güneş 10° İkizler, Kuzey Ay Düğümü 10° İkizler

Kadersel olanı, kendiliğinden gerçekleşeni, olması gerektiği için olanı simgeler kuzey güney Ay düğümleri.

Ay düğümleri arasında, kuzey Ay düğümü, iyicil olan taraftır. Olumlu gelişmeleri, kadersel hediyeler simgeler kuzey Ay düğümü 🙂

Güneş ile kavuşumu harika ! Büyük bir idrak hali var burada. Bir şeyin mantığını çözme, bu sayede bir sorunu çözme hali var. Otorite ile ilgili konular, yönetimin kararları açısından da çok güzel bir görünüm. İstediğimiz yönde olacak bildirimler gelebilir.

Güneş aynı zamanda baba göstergesidir. Eşi de anlatan, eril figürleri simgeleyen bir göstergedir. Onlarla ilgili konular açısından da şanslı gelişmelere açık, güzel bir haftadayız.

2 Haziran : Güneş Kiron altmışlığı : Güneş 12° İkizler, Kiron 12° Koç

Kiron’un uyumlu açısının olduğu yerde, ne olur ? İyileşen bir şeyler olur. Daha iyi hale gelen bir şeyler olur. Güneş ikizler burcunda olduğu için, iletişimlerde bazı şeyleri telafi edebilirsiniz. Geçmişten gelen tatsızlıklar varsa, Merkür de retroda iken, durumu onaracak şeyler yapabilirsiniz.

Bize iyi gelecek, fayda edecek bilgileri, haberleri, iletişimleri de simgeliyor bu açı.

3 Haziran : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 13° İkizler, Satürn 13° Kova

Haftanın güzel açılarından biri. Çok çok güzel bir üçgen. Güneş gücü, güçlenmeyi, görünür olmayı, yetenekler ile ön planda olmayı, inisiyatif almayı, donanımları, yetkinlikleri göstermeyi, takdir toplamayı anlatır. Satürn ise deneyim sahibi

4 Haziran : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 1° Yengeç, Jüpiter 1° Balık

Gökyüzünün iki iyicil gezegeni arasında oluşacak, şahane bir açı. Alışverişler, parasal konular, keyifler, hayatın güzellikleri, bizi mutlu edecek şeyler, hobiler, sanatsal konular pozitif etki alıyor.

İnsan ilişkilerimiz açısından çok güzel bir görünüm. Destek bulabiliriz, Destek verebiliriz. Ne kadar sevildiğimizi daha güçlü şekilde görebiliriz.

5 Haziran : Merkür Neptün karesi : Merkür 23° İkizler, Neptün 23° Balık

Bu açı, dikkat gerektiriyor. Yanıltıcı bilgilere, gerçek olmayan haberlere işaret eden bir kare açı.

Her duyduğunuz şeye inanmayınız. Bir şeyden emin olmadan harekete geçmeyiniz. Herkese kolayca inanmayınız.

Bazı şeyleri yanlış anlayıp boş yere gücenmeler, üzülmeler de olabilir. Söylenenleri farklı anlayabilirsiniz. Buna da dikkat.

5 Haziran : Mars Pluto karşıtlığı : Mars 26° Yengeç, Pluto 26° Oğlak

Bu açı, biraz sert bir açı. İki malefik (kötücül) arasında gerçekleşecek bir karşıtlık. Kaba, nezaketsiz, hakkaniyetsiz, saygısı eksik, uyumsuz bir enerjiyi, böyle profilleri simgeliyor. Bu tür insanlarla tartışmak size bir şey kazandırmaz. Uzak durmayı, uzaklaşmayı seçin bu enerjilerden. Sağlıklı bir şekilde iletişim kuramayacağınız, hakkaniyetli şekilde tartışıp konuları çözemeyeceğiniz kişilerle, dialoga girmemenizi önereceğim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

31 Mayıs 2021 Pazartesi

Ay günün tamamında kova burcunda sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinin enerjisi dalgalı biraz. Şartlar değişken. Ani plan değişiklikleri olabilir.

Yeni durumlara, yeni bildirimlere uymak amacıyla hızlıca yapılması gereken şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde güzel bir atmosfer var. Ay, Merkür ile üçgen açıya ilerliyor. Retro bir Merkür bu. Şahane farkındalıklar getirebilir bize. Bir şeylerin aslında nasıl olması gerektiğini fark edip düzeltme imkanı bulabiliriz. Güzel bilgiler edinebilirsiniz.

Bir süredir irtibatta olmadığımız kişilerle, yeniden dialog kuarabiliriz. Yazışmalarımız, konuşmalarımız olabilir.

Bugün Mars Neptün üçgeni kesinleşiyor. Yukarıda etkilerini görebilirsiniz.


1 Haziran 2021 Salı

Ay Venüs üçgeni sabah saatlerini güzelleştiriyor. Keyfimizi, neşemizi artıracak güzel dialoglarımız olabilir yakın çevremizle.

Ay 09:13-12:07 arasında boşlukta. Kova burcunda iken alacağı bütün açılar tamamlanmış durumda. Önünde bir açı kalmamış durumda. 12:07’de balık burcuna geçiyor.

Güneş, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda bugün. İkizler burcunda bir kavuşum. Güzel haberler alabiliriz. Bizim için önemli olan kişilerle, özellikle ünvan sahibi kişilerle iletişim kurabiliriz.

Website, sosyal medya faaliyetleri, bilgiyi paylaştığımız platformlar ikizler burcu teması. Bu kavuşum, bu konularda da şanslı bir haftada olduğumuzu söylüyor. Bir şeyleri nasıl yapmamız gerektiğinizi fark edebiliriz. Bu sayede bir süredir uğraşmakta olduğumuz şeyleri çözebiliriz. Geliştirebiliriz. Daha iyi hale getirebiliriz.

Gündüz saatleri çok güzel görünüyor ! Ay, Jüpiter ile kavuşum yapıyor. Öğle saatlerinden itibaren güçlü şekilde hissedebilirsiniz bu güzel açının etkisini. Finansal konularda şanslı bir zaman. Eğitimle ilgili konularda destekleyici. Hukuksal konularda yeni olumlu gelişmeler olası.

Önemli işleriniz için kullanabileceğiniz bir gün. Şansı yüksek bir gün Salı.


2 Haziran 2021 Çarşamba

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş arasında, uyumsuz bir kare açı var. İkili ilişkilerde, işinizde, sosyal çevreniz içinde iletişimlerde zıtlaşma haline girmemeye dikkat edelim.

Öğle öncesi ve öğle saatleri civarında, bu kez Ay Uranüs altmışlığının etkisindeyiz. Bu uyumlu bir açı. Parasal konularda rahatlama sağlayacak gelişmeler olabilir. Çünkü Ay bu açıyı, boğa burcunda duran bir Uranüs’ten alıyor.

Diğer yandan Ay balık burcunda olduğundan, balık ise ruhsal konuları simgelediğinden, Uranüs ile fark edeceğimiz önemli şeyler de olabilir. İçsel dengemizi kuvvetlendirecek, daha iyi hissetmemizi sağlayacak farkındalıklar yaşayabiliriz.

Bugün 16:18’de Venüs, yengeç burcuna geçiyor. Yukarıda konuya yer verdim.

Güneş Kiron altmışlığının kesinleştiği gündeyiz ayrıca. Nasıl etkiler alabiliriz, onu da aynı şekilde, yukarıda görebilirsiniz.


3 Haziran 2021 Perşembe

Ay bugün de balık burcunda yine.

Sabah saatleri, toplantılar, önemli görüşmeler, önemli sayabileceğimiz yazışmalar için çok uygun görünmüyor sevgili okuyucularım. Ay ve Merkür, kare açıda çünkü. Mümkünse bu sabah başka işlerimizi halledelim.

Ay Merkür karesi ile bu sabah, geçmişte yapılmış bir yanlışın, nezaketsiz bir sözün, karmik olarak karşılığı da gelebilir. Zamanında birine yaptığınız bir şeyi, deneyimleyebilirsiniz.

Öğle saatlerine doğru, enerji değişiyor. Ay Mars üçgeni ile canlanıyoruz. Ay balıkta olduğu için durgun hissedebiliriz biraz. Ama Mars’ın bu uyumu, enerji, motivasyon ve hareket anlamına geliyor. Fiziksel kuvvet, bedensel enerji gerektiren işleri yapabiliriz.

Balık burcu meditasyon, yoga gibi alanlarla ilgili bir burç. Yoga yapmak için çok güzel bir vakit 🙂

Gündüz saatlerinde Ay Pluto altmışlığı var ayrıca. Ruhsal anlamda güçlenmeyi anlatan bir görünüm. Böyle bir etki yaratacak şeylere adım atabiliriz. Spiritüel konularda yeni şeyler öğrenebiliriz. Fayda bulabiliriz.

Ay 14:10-20:58 arasında boşlukta. Balıkta ilerlemeye devam ediyor ama önünde bir açısı yok artık. Boşlukta olmasının anlamı bu. Balıkta iken alacağı bir açı kalmamış durumda.

20:58’de koç burcuna geçiyor Ay.

Bugün Güneş Satürn üçgeni kesinleşiyor ayrıca.


 4 Haziran 2021 Cuma

Ay koç burcunda.

Hareketleneceğimiz, dışarıda daha fazla zaman geçirmek isteyeceğimiz bir gün. Modumuz yüksek. Motivasyonumuz yerinde.

Venüs Jüpiter üçgeni bugün kesinleşiyor. Harika bir görünüm. Yukarıda detaylıca anlattım bu açıyı da.

Akşam saaatlerinde Ay Satürn altmışlığını görüyoruz. Bu da uyumlu bir açı. Olumlu bir etki. Temelini sağlamlaştırmak, güzel bir planlama yapmak, organize etmek istediğimiz konular üzerinde çalışabiliriz. İşimize kolaylaştıracak tavsiyeler alabiliriz. Başkalarının deneyimlerinden yararlanabiliriz. Güzel bir akşam.


5 Haziran 2021 Cumartesi

Ay koç burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Gündüz saatlerinde çok güzel bir Ay Merkür altmışlığı var bugün. İletişime dayalı konularda yapmak istediklerimizi gerçekleştirebiliriz. Duyuracağımız güzel şeyler olabilir. Haberleşmelerimiz olabilir.

Bugün Merkür Neptün karesi kesinleşiyor. Hatalı bakış açıları, yanlış değerlendirmele, yanılgılar anlamına gelen bir görünüm. Bugün yeterince rasyonel olamayabiliriz, durumları doğru değerlendiremeyebiliriz. Buna dikkat. Daha detaylı uyarılarımı, yukarıda haftanın açıları başlığı altında görebilirsiniz.

Mars Pluto karşıtlığı da kesinleşiyor bugün. Tartışmalardan uzak kalmak, kendini bilmeyen, hakkaniyetsiz, inatlaşmak isteyen, kaba, manipülatif kişilerden uzak durmak, faydamıza olur.


6 Haziran 2021 Pazar

Ay 01:46-08:46 arasında boşlukta. 08:46’da boğa burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay, Jüpiter uyumlu açıda. Mis gibi bir sabah. Bizi mutlu edecek şeyler yaşayabiliriz. Eve dair konularda, aile içi konularda, parasal konularda güzel şeyler olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay bu kez, Venüs ile uyumlı açıda. İlişkiler (özel ve sosyal) içinde mutlu hissedebiliriz. Keyif alacağımız güzel şeyler yapabiliriz sevdiklerimizle birlikte.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Venüs İkizler Burcunda 9 Mayıs-2 Haziran 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda (Devamı geliyor) :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler ! Güzel bir hafta olsun hepimiz için !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!