3-9 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

3-9 Mayıs 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Tam kapanma süreci nasıl gidiyor 🙂 Bunu da mümkün olan en güzel, en huzurlu şekilde atlatalım inşallah. İnsanların özgürce dışarıda dolaşabildiği, rahatça işini yapabildiğini, parasını kazanabildiği zamanlar gelsin. Herkes maddi, manevi çok yoruldu çünkü.

Yine haftanın her bir gününe detaylıca bakacağız, her zaman olduğu gibi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


3-9 Mayıs haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 4 Mayıs Salı günü 05:49’da ikizler burcuna geçiyor. Kendi evine geliyor. Bu güzel bir gelişme.

Merkür zodyakta ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Bu burçlarda güçlüdür. Doğasını rahatça ortaya koyar. Biz de daha güçlü şekilde yararlanırız. Daha pozitif etkiler alırız.

Merkür’ün temsil ettiği konularda şanslı olduğumuz zamanlardır ikizler ve başak transitleri.

İletişimler, ticari faaliyetler, anlaşmalar, imzalı işler, yazışmalar, görüşmeler, toplantılar, sosyal medya faaliyetleri, internetle ilgili konular Merküryen temalardır. İşte bu konularda şanslı bir döneme giriyoruz.

Bu arada ay sonunda, yılın ikinci Merkür retrosu ikizlerde başlayacak. Ama retroya kadar olan dönemde Merküryen temalarda hızlıca yol alabiliriz.

Venüs 9 Mayıs Pazar günü 05:01’de ikizler burcuna geçiyor. Özel ve sosyal ilişkilerde iletişim anlamında bir hareketlilik başlıyor.

Ayrıca sosyal medyayı, interneti, dijital platformları daha etkin kullanmaya başlayabiliriz. Keyif alacağımız yeni şeyler yapabiliriz buralarda.

Bu yeni transitler için de ayrı ayrı yazılarım gelecek.


3-9 Mayıs haftasının öne çıkan gezegen açıları :

3 Mayıs : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 22 Boğa, Neptün 22 Balık

Çok güzel bir altmışlık. Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavı diyebileceğimiz bir etkidedir. Bu iki gezegenin doğası da sevgiyi, anlayışı, tatlı dili, insanlığı, iyi niyeti, paylaşmayı, yardımlaşmayı anlatıyor. İnsan ilişkilerimizde güzel şeyler yaşarız bu etkiyle.

Ayrıca sanatsal konularda, yaratım diyebileceğimiz konularda, ilham isteyen alanlarda güzel şeyler çıkabilir ortaya bu hafta.

3 Mayıs : Güneş Satürn karesi : Güneş 13 Boğa, Satürn 13 Kova

Bu açı dikkat gerektiriyor. Kare açılar uyumsuzdur çünkü. Otorite figürlerinden talepleriniz varsa, haftanın ilk yarısında görüşme yapmanızı önermem. Kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için haftanın ikinci yarısını kullanın derim. Ay’ın da iyi açı aldığı vakitlerden birini seçin hatta. Her bir gün için detayları aşağıda görebilirsiniz.

6 Mayıs : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 26 Boğa, Pluto 26 Oğlak

Haftanın en iyi açılarından biri. Çünkü üçgen açı, en olumlu, en destekleyici, en akışkan açı kalıbıdır.

İlişkilerde bir yeniden yapılandırma, bir dönüşüm hali bu. İnsan ilişkilerimizde sınır çizme, kişisel sınırları belirleme zamanı. Sevdiğiniz, sevmediğiniz, istediğiniz, istemediğiniz şeyleri oturup konuşma zamanı.

Yolun devamı için bir şeyleri değiştirmek, uzlaşmak, ilişkiyi daha iyi hale getirmek için konuşmalarınız olabilir bu hafta.

Parasal konular açısından da güzel bir açı. Ayrıca alışverişler için de değerlendirebilirsiniz. Çok severek kullanacağınız şeyler alabilirsiniz bu güzel etki altında.

8 Mayıs : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 29 Boğa, Jüpiter 29 Kova

Venüs keyifleri, hazları, eğlenceyi, keyif için yapılan şeyleri anlatır. Jüpiter ise kare açılarında bir büyüteç etkisi yaratıyor. Yeme içme konularında, keyfi şeylerde, alışverişlerde ölçü kaçabilir bu etkiyle birlikte 🙂 Gereksiz harcamalar da olabilir. Bunlara dikkat etmek faydamıza olacaktır.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

3 Mayıs 2021 Pazartesi

Ay bugün kova burcunda. Grup çalışmaları, ekip içinde bildirimler, iş arkadaşlarınızla iletişimler, sosyal çevrenizle dialoglar ön planda olur bugün kova etkisiyle.

Venüs Neptün altmışlığının ve Güneş Satürn karesinin kesinleştiği gündeyiz. Altmışlık uyumlu, kare ise uyumsuz bir açıdır. Yani şanslı ve zorlayıcı etkiler bir arada gibi düşünebilirsiniz. Ama Venüs Neptün uyumunun naif sevgi enerjisi, kareyi yumuşatacaktır 🙂

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs kare açıda. Dijital platformlarla, elektrikli aletlerle, elektroniklerle ilgili ani gelişen durumlar oluşabilir. Kısa süreli aksaklıklar olabilir Uranüs ile.


 4 Mayıs 2021 Salı

Ay kova burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Bu sabah 05:49’da Merkür kendi evine yerleşiyor. İkizler burcuna geçiyor. Yukarıda detaylıca yer verdim konuya. Haftanın başlıca gelişmeleri başlığı altında görebilirsiniz.

Akşam saatlerinde yine uyumsuz bir açı görüyoruz bugün de.  Bir Ay Venüs karesi oluşuyor. İlişkilerde ufak tefek ters düşmeler, uyumsuzluklar olabilir. Bizi rahatsız eden ya da yeterince iyi hissettirmeyen şeyleri tabii ki söyleyebiliriz, söylemeliyiz. Ama kendimizi yumuşak, ılımlı bir dille ifade edelim.

Ay kovada olduğu için online alışverişler yapmak isteyebiliriz ama Venüs karesinin etkisi altında bize uygun olan ürünleri doğru seçemeyebiliriz. Önemli alışverişlerinizi bu akşam yapmayın derim.


5 Mayıs 2021 Çarşamba

Ay 03:05-05:08 arasında boşlukta, 05:08’te balık burcuna geçiyor.

Kova günlerinde bolca sosyalleştik. Online da olsa, iletişimler içinde olduk. Şimdi balık enerjisi ile biraz daha içe dönme zamanı. Kendimize zaman ayırmak, ruhumuzu, zihnimizi dinlendirmek isteyeceğiz Ay burada iken.

Günün ilk yarısında Ay Merkür karesi etkin. Yakın çevremizle iletişimlerde ya da iş bağlantılarımızda uzlaşamadığımız noktalar olabilir. Günlük işlerde aksaklıklar olabilir. Önemli toplnatılarınızı şayet seçme şansınız varsa, bu sabah yapmamanız daha iyi olabilir.

Günün ikinci yarısı çok daha uygun örneğin. Ay Mars üçgeni var. Özgüven bizde, cesaret bizde, girişimcilik bizdeee :))) Hareketli saatlerdeyiz.

Spor yapmak için de şahane bir vakit. Özellikle akşam üstü saatleri.

Gece saatlerinde ise Ay, Uranüs’ten uyumlu açı alıyor bu kez. Değişim yaratacak fikirler bulabiliriz. Hayatımızın herhangi bir alanında, bir konumuzu daha iyi hale getirecek niyetler doğabilir içimizde. Sürprizli, güzel bir şeyler de gelebilir yakın çevremizden. Güzel bir haber mesela.


6 Mayıs 2021 Perşembe

Ay bugün balık burcunda.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Güneş altmışlığı var. Ben Ay’ın ve Güneş’in uyumlu olduğu vakitleri çok seviyorum. Çünkü hem ilişkilerde, hem iş konusunda, hem kendimizle ilişkimizde, hem parasal konularda, hem günlük işlerde, pek çok açıdan güzel yansımalarını yaşıyoruz bu uyumun.

Çünkü Ay kadını, Güneş ise erkeği sembolize ediyor. Ay aile hayatımızı, Güneş iş hayatımızı simgeliyor. Ay duygu dünyamızı, Güneş rasyonel yanımızı simgeliyor. Ayrıca Güneş gücü, inisiyatif almayı, özgüveni anlatıyor. Ay ve Güneş uyumu, çok güzel bir görünümdür o yüzden 🙂

Bugün Venüs Pluto üçgeni de kesinleşiyor ! Harika bir üçgen 🙂 Yukarıda açılar kısmında olası etkilerini, bu açıdan hangi konularda yararlanabileceğimizi görebilirsiniz.


7 Mayıs 2021 Cuma

Ay bugün 14:52’ye kadar balık burcunda olacak yine.

Sabah saatlerinde Ay, hem Venüs, hem Pluto ile uyumlu açılar yaparak Venüs Pluto üçgeninin güzel etkilerini kuvvetlendiriyor. Tekrar aktive ediyor burayı. İlişkiler, parasal konular, alışverişler için çok güzel bir sabah. Sanatsal konularla, hobilerimizle vakit geçirebilir, keyif alacağımız şeyler yapabiliriz ayrıca. Güzellik&bakım işlerimiz de olabilir 🙂 Özellikle Ay balıkta olduğu için ayak bakımı yapabilirsiniz mesela, zamanınız varsa.

Ay 10:36-14:52 arasında boşlukta. 14:52’de koç burcuna geçiyor. Daha enerjik hissedeceğimiz bir atmosfer oluşmaya başlıyor. Günün geri kalanında pek çok işimizi koçun enerjisi ve motivasyonu ile yapabiliriz.


8 Mayıs 2021 Cumartesi

Ay koç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Mars uyumsuz açıda. Arada bir kare var. Dialoglarda kontrollü olalım, dengemizi koruyalım. Mars’ın agresyonuna kapılmayalım.

Venüs Jüpiter karesi kesinleşiyor bugün. Keyifleri abartacağımız bir gün olabilir o yüzden 🙂 Yeme içme konuları, alışverişler, lüks tüketimler abartılı yaşanabilir, ona dikkat diyeyim. Ama bazen de bunlara izin vermek gerekiyor aslında, değil mi ? ‘Canım istedi, aldım. Canım istedi, daha çok yedim.’ gibi şeyler kastediyorum :))


9 Mayıs 2021 Pazar

Ay bugün de koç burcundaki transitine devam ediyor.

Venüs ikizler burcuna geçiyor bugün sevgili okuyucularım. Bu geçişi 05:01’de yapıyor.

Koç enerjisinde, coşkulu, keyifli bir gün 🙂 Spor yapmak isteriz. Ev içinde olsak da hareket etmek isteriz. Yeni şeyler denemek isteriz. Ruh halimiz açısından pozitif bir Ay geçişi.

Akşam saatleri için küçük bir uyarım olsun sadece. Hatırladıkça sinirlendiğimiz anılar, ruhumuzu yormuş olan kirli enerjiler, geride bırakmakta zorlandığımız takıntılı düşünceler iç huzurumuzu eksiltebilir bu akşam. Pluto’nun uyumsuz açıları bu anlama geliyor. Ay ise duygu dünyamızı anlatıyor zaten. Bir meditasyon yapmak bize iyi gelebilir belki. Belki bir şeyler yazmak, çizmek. Güzel bir müzik açmak. Elimize bir kitap almak. Bize ne iyi hissettirecekse onu yapalım ve odağımızı değiştirelim bu akşam.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!