Oğlak Burcu Mayıs 2021

Oğlak Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Mayıs ayı için genel olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda.

Bir tutulma var bu ayın içinde. Bu da ayı, diğerlerinden farklı kılıyor.

Ama başka pek çok detay var tabii. Hadi öyleyse, başlayalım. Bakalım bu ay için nasıl olasılıklarınız var ?


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 5.evinizde.

Güzel bir yerde. 5.ev hayatın keyiflerini, eğlenceyi, sanatı, sporu, hobileri, keyif için yapılan alışverişleri, giyim, kozmetik, parfüm vb konuları, hatta lüks tüketimleri simgeler.

Bu süreçte yaşam standartlarınızı yükseltmek, kendinize daha iyi bakmak, bir yandan keyfinizi yükseltecek eğlenceli şeylerle vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Çocuklar bu evin konusu ayrıca. Hamile kalmak isteyenler için güzel bir dönem. Doğum haberleri, hamilelik haberleri de gelebilir yakın çevrenizden.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. 6.evinize yerleşiyor.

Sağlıkla ilgili gündemi olanlar için destekleyici, şanslı bir dönem. Gereken tedaviyi alabilirsiniz, sorununuzu çözebilirsiniz.

İş konusunda diğer zamanlara kıyasla daha yoğun geçebilir bu süreç sizin için. Görevleriniz, yapılacak işleriniz, gündelik olarak yürütmediğiniz gereken şeyler artabilir.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 5.evinizde.

Sanatsal konular, hobiler açısından keyifli bir dönem.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

İş hayatı olanlar için bol iletimli, hareketli bir transit süreci bu. İş bağlantılarınız artabilir. İşiniz için araştırmanız gereken şeyler olabilir. İşinizde sosyal medyayı kullanmaya ya da daha aktif kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 5.evinizde.

Aşktan yana güzel bir süreç 🙂 Hayatınızdaki çocuklarla ilgili konular, yaratıcılığa dayalı işler, sanatsal konular da pozitif etki alıyor.

Detaylı etkileri görmek için yazımı tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 6.evinize geliyor.

İşinizde, size verilmiş olan görevlerde, üstlendiğiniz sorumluluklar konusunda, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde, iletişimlerde çok güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkiler içinde artan uyumunuz, huzurlu, verimli kılacaktır sizi.

Günlük hayatınızı gözden geçirip daha iyi hale getirebileceğiniz şeyleri ele almak, hayatınızı düzene koymak açısından çok güzel bir dönem ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 7.evinizde.

Evli iseniz aile içinde zaman zaman anlaşmazlıklar, tartışmalar olabilir Mars’ın agresyonu ile. Çünkü yengeç evimizi, yuvamızı, ailemizi anlatır. 7.ev ise evliliği, ilişkileri.

Evinizle ilgili yapmak istedikleriniz ya da yapmanız gereken şeyler de huzursuzluk yaratabilir bu dönem içinde. Aceleci olmamanız, her şeyi bir arada yapmaya çalışmadan konuları biraz akışına bırakmanız ve zamana yaymanız daha iyi olabilir.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

5.evinizde gerçekleşiyor.

Dönüşümü sembolize eden bir Pluto etkisi var bu yeniayda. Uyumlu bir açı söz konusu. O yüzden güzel bir yeniay.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda pozitif etkiler alıyorlar. Başlamalarını istediğiniz, arzu ettiğiniz şeyler varsa, güzelce o başlangıçları yapabilirler.

Aşk hayatınızda kişisel sınırlarınızı çizme zamanı. Size iyi hissettiren-hissettirmeyen şeyler, sevdiğiniz-sevmediğiniz şeyler, istediğiniz-istemediğiniz şeyler konusunda bir netleşme zamanı. İlişkiler içinde bir şeyleri sağlam bir zemine oturtmak için kendinizi daha güçlü şekilde ifade edebilirsiniz.

Hobiler yine bir 5.ev teması. Ruhunuza, zihninize iyi gelecek bir alan açabilirsiniz kendinize yeniay ile. Bir hobi edinebilirsiniz. Kendinize bir meşguliyet yaratabilirsiniz. Özellikle sanat ve spor alanında bir şeyler olabilir bunlar.

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

Siz 12.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Ruhsal konular, psikolojimiz, maneviyatımız, duygularımız, sezgilerimiz, bilinçaltımız, kendimizle ilişkimiz bu evle ilgili.

Ay tutulması sonlanma, netleşme, tamamlanma etkisidir. Biraz da agresif bir enerjidir.

Ruhsal anlamda sizi yoran bir konudan ya da konulardan özgürleşmeniz için ihtiyacınız olan şeyler karşınıza çıkabilir tutulma ile. Hayatın sunduklarını görün ve değerlendirin lütfen.

Bir farkındalık etkisi alıyor olacaksınız ayrıca. Bir uyanış var burada. Bazı şeylerin gerçek nedenlerini fark edebilirsiniz, bir şeyler zihninizde şimdi yerine oturabilir.

Ruhsal konularda bir açılım olacağa benziyor. Ama önce biraz dalgalanabilirsiniz kendi içinizde. Modunuzu değiştirecek, iyileştirecek teklifler sunun kendinize 🙂 Kendinizi iyi tutun. Güzel bir ferahlık geliyor inşallah.

Ayrıca bir sağlık sorunu varsa gündeminizde, çözmek, aşmak, geride bırakmak adına yapacağınız şeyler olabilir bugünlerde. Şifanın evidir 12.ev.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Tam kapanma halinin getirdiği pek çok sorun var, evet. Bu yorucu ve zorlayıcı bir şey, evet.

Ama inşallah sonrası güzel olsun. Biz gönlümüzü hoş tutalım yine 🙂 Bunun için elimizden geleni yapalım.

Sağlıklı, huzurlu, dingin, keyifli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!