İkizler Burcu Mayıs 2021

İkizler Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Nasıl bir ay bekliyor sizi, bu ay için genel olarak nasıl olasılıklarınız var, bakalım bu yazımda.

Transitler ile başlayalım. Sonra yeniay ve dolunay döngülerine geçeceğiz. Hatta bu ayın dolunayına bir Ay tutulması eşlik ediyor. Bir tutulma döngüsündeyiz. Hepsini konuşacağız sırayla.

Hadi başlayalım.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

Sessiz, sakin, dingin, izole bir evdir 12.ev 🙂 Burası aktive olduğunda kişi içe döner. Daha çok kendisiyle kalmak ister. Hayatının temposu bir şekilde yavaşlar. İletişimler azalır.

Bu sizin için bir dinlenme ve Güneş’in ikizler transitine hazırlanma dönemi. Güneş ikizler burcuna geçtiğinde hareketleniyor olacaksınız. Yeni başlangıçlarınız, yeni hedefleriniz olacak.

Güneş’in 12.evinizde olacağı 20 Mayıs’a kadar olan bu dönemde hiçbir önemli girişimde bulunmamanızı önereceğim. Çünkü 12.ev sürecinde başlatılan şeylerin devamı gelmeyebiliyor. Dinlenme, yenilenme, hazırlanma zamanı olarak görün bu transit sürecini.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. 1.evinize yerleşiyor.

İşte şimdi sahne sizin 🙂 Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükseliyor. Hayatınız için, kendiniz için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda parlak bir etki. İlişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şans sizden yana. Güzel şeyler olsun ! 🙂


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 12.evinizde.

Ruhsal-psikolojik konular, spiritüel konular bu evle bağlantılı. Merkür buradan geçerken, hayatınızı kolaylaştıracak yeni bilgiler getirir size.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

İletişim burcuna iletişim gezegeni geliyor 🙂 Yani Merkür kendi evine, yöneticisi olduğu alana geliyor.

Yeni fikirlerin, yeni projelerin, yeni irtibatların, bağlantıların zamanı bu sizin için. İletişim anlamında normalden çok daha fazla aktif olacağınız, hareketli bir zaman.

Yeni iş anlaşmaları gündeme gelebilir. Yeni eğitimleriniz olabilir. Online konular artabilir hayatınızda. Sosyal medya faaliyetleri doğabilir, varsa artabilir, hızlanabilir.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız. Sizin için önemli. Doğrudan 1.ev üzerinden etki alıyorsunuz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 12.evinizde.

Ruhsal konulardan, spiritüel öğretilerden fayda bulabileceğiniz, bu alanlardan, bu konularda yeni şeyler öğrenmekten keyif alacağınız bir dönem. Kendinizle ilişkinizi güçlendirecek, ruhunuza iyi gelecek yeni rutinler oluşturacağınız, kendinize alan yaratacağınız, şifalı, huzurlu bir dönem.

Bu transit için de bir yazım var. Detaylı etkileri görmek için tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 1.evinize geliyor.

Venüs’ün 1.ev transitleri çok güzeldir 🙂 Her şeyden önce insan ilişkilerimiz açısından çok keyifli bir dönemdir.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz Venüs burada iken. Var olan arkadaşlıklarınız içinde samimiyetiniz, paylaşımlarınız artabilir.

Aşk konusunda da olumlu bir etki bu 🙂 Yeni heyecanlarınız olabilir. Bir ilişkiniz varsa, derinleşeceği, güçleneceği bir dönem olabilir bu.

Kişisel bakımınızla, dış görünüşünüzle çok daha fazla ilgileneceksiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken. Muhtemelen alışverişleriniz de artar 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 2.evinizde.

Masrafları artırabilecek bir etki bu. Para çıkışına neden olacak bazı konular oluşabilir.

Ayrıca gelirleriniz açısından da bir hareketlilik, bir artış anlamına geliyor Mars’ın buradan geçiyor olması. Daha iyi kazanmak için gösterdiğiniz çaba artacaktır. Bu da kazancınıza yansıyabilir tabii. İstediğiniz yönde sonuç alabilirsiniz.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

Sizin 12.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayın Pluto’dan uyumlu açısı var. Yani güzel bir yeniay. Pluto devrede olduğu için, güçlü bir yeniay diyelim hatta.

Yeniaylar ile yeni şeyler başlar. Pluto etkisiyle güçlü dönüşümlere vesile olacak şeyler başlayacaktır.

Siz bu etkiyi ruhsal konular, spiritüel konular üzerinden alıyorsunuz. Yaşam resminizi yenileyecek güzel şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal derinliğinizi güçlendirecek yeni şeyler dahil olabilir hayatınıza.

Ayrıca hastaneler, hastalıklar, tedaviler, tecritler, izole olmayı gerektiren durumlar da 12.ev ile bağlantılı. Böyle bir durum varsa, yeniay ile konuda çözüme gidilebilir. Konu geride kalabilir. Bir şifalanma etkisi alıyorsunuz.

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

Bu kez dolunay ile birlikte bir Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulmaları, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler. Sizin 7.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Yay burcu, eğitim ile, akademi ile ilgili bir burç. Akademik hayatınız varsa, yazmakta olduğunuz bir teziniz ve dolayısıyla bir danışman hocanız varsa, onunla ilgili konular gündeme gelebilir. Beklemede olan durumlar netleşebilir.

Hukuksal konularda da bir sonuç alma zamanı olabilir bu.

Seyahatler, uzaklarla ilgili konular gündeme gelebilir.

Eşinizle, partnerinizle ilgili konuların da aktif olduğu bir zaman dilimi sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Pandemi nedeniyle hayat kısıtlanmış durumda. Bir tam kapanma yaşıyoruz. Umuyoruz ki, sonrası çok daha güzel olsun. Bu kapanma sürecinde iyi bakalım kendimize.

Elden geldiğince zihnimize, ruhumuza iyi gelecek şeyler yapalım.

Güzel bir ay diliyorum hepinize, hepimize.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!