Yengeç Burcu Mayıs 2021

Yengeç Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Önce transitleri ele alacağım. Ardından yeniay ve dolunay döngülerini anlatacağım. Bu ay bir Ay tutulması var hatta. Ay tutulmaları, dolunay zamanında gerçekleşirler. Mayıs ayı içinde bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz yay burcunda.

Hadi ilk olarak Güneş transiti ile başlayalım, her ay olduğu gibi.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

İnsan ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız, dostluklarınız açısından güzel bir dönem. Bol bol iletişimleriniz olur. Online dialoglar olur çokça.

Boğa etkisiyle arkadaşlar arasında para konuları da gündeme gelebilir.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. 12.evinize yerleşiyor.

Ruhsal anlamda, fiziksel anlamda bir dinlenme, şifalanma, hayatın temposunu mümkün olan noktalarda yavaşlatıp kendinizle ilgilenme zamanı bu sizin için.

Bir uyarım olsun. Önemli konularda yapılacak büyük girişimler için uygun değildir 12.ev zamanları. Bu süreçte beklemede kalın. Güneş 1 ay sonra 1.evinize geldiğinde, başlangıçlar için uygun bir zamanda olacaksınız.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlıklardan yana şanslı, bol iletişimli bir dönem.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

12.evden iletişim gezegeni Merkür geçince neler olabiliyor ? Şu ana kadar haberinizin olmadığı bazı şeyler kulağınıza gelebiliyor. Karşınıza çıkabiliyor.

Onun dışında soru işaretlerinizin olduğu konularda, farkındalıklar, uyanışlar oluyor 🙂 Çünkü evren her soruyu yanıtlar 🙂 ‘Şu şey nasıl bir şey acaba ? Bunu nasıl yapabilirim acaba ? Şu işin aslı ne acaba ?’ dediğinizde evren çalışıyor işte 🙂 Sorular yanıtlanıyor.

Bir şeylerin iç yüzünü görebileceğiniz bir transit bu.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 11.evinizde.

Dostlarınızla, arkadaş çevrenizle, içinde bulunduğunuz gruplarla uyumunuz artıyor. Sevildiğinizi güçlü şekilde göreceğiniz güzel paylaşımlar, destekler var. Keyifli, eğlenceli bir transit 🙂

Detaylı etkileri görmek için yazımı tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 12.evinize geliyor.

Bir dinginlik getiriyor size. Ruhunuza şifa getiriyor Venüs 🙂 Sizi içsel anlamda yenileyecek, ruhsal enerjinizi yukarı taşıyacak kişiler, bilgiler, iletişimler, kitaplar, videolar çıkabilir karşınıza.

Güzel bir dönüşüm ve arınma süreci.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 1.evinizde.

Mars harekettir. Yeni atılımları simgeler. Yeni hedefler için harekete geçmeyi, aksiyon almayı anlatır. Ama yukarıda, Güneş transitlerinde uyarımı yaptım, biliyorsunuz. Güneş’in 12.evinizde olacağı 20 Mayıs ve sonrasındaki 1 aylık dönem, sizin için yeni büyük başlangıçlara uygun değil. Büyük girişimlerden, özellikle imzalı işlerden uzak durun. Merkür retrosu da var çünkü. Ama daha basit, daha gündelik diyebileğimiz konularda yeni başlangıçlarınız olacaktır tabii.

1.evinize gelen bir Mars, spora başlayabileceğinizi söylüyor aynı zamanda.

Bir yandan da agresif bir enerjidir Mars. İletişimlerinizde nezaketinizi korumanız, günlük akışlarda acelecilik etmemeniz , telaş enerjisine girmeden dingin, sağ duyulu, mantıklı, temkinli adımlar atmanız bu süreçte daha önemli.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

Güzel bir yeniay var sırada. Yeniayın Pluto’dan uyumlu açısı var.

Sizin 11.evinizde gerçekleşiyor. Güçlü yeni başlangıçlar için iyi bir zamandasınız.

Bir grup çalışması gündeme gelebilir. Bir online eğitim, dijital platformlar üzerinden gerçekleşecek bir konu gündeme gelebilir.

Sosyal hayatınızda yeni şeyler olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. İşinizde yeni ekiplere dahil olabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz, içinde olduğunuz gruplar açısından şanslı bir etki. Yeni bir şeyler geliyor 🙂

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

Bu kez dolunay ile birlikte bir Ay tutulması yaşayacağız. Sizin 6.evinizde gerçekleşen bir tutulma bu.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleştiklerinden, dolunay temasındadırlar. Etkileri dolunay yönündedir ama çok daha güçlüdür.

Yüksek bir dolunay enerjisi olduğu için bitişleri, tamamlanmaları, sonuç almayı, neticelenmeyi, netlik kazanmayı anlatırlar. Ay tutulmalarında, şimdiye dek sürüncemede kalmış olan konular şekil alır. Belirsizlikler sonlanır.

Siz 6.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı, işe dair konular, günlük görevler, gündelik rutinler, sorumluluklar, iş akışları, görev tanımı, yaşam düzeni, hizmet alanları gibi temaları var bu evin.

İşinizde bir görev tamamlanabilir. Bir konu yeni bir şekil alabilir. İşinizle ilgili netleşen şeyler olabilir. Yönetimin yeni kararları olabilir.

Sağlık konusu da bu ev kapsamında. Ufak tefek rahatsızlıklar, halsizlikler, bedensel konular gündeminiz olabilir tutulmaya yakın günlerde. O anlamda kendinize daha iyi bakın.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Bir tam kapanma sürecindeyiz. Pek çok şey, yaşam resmimizin dışında kalıyor şu an ama daha güzel zamanlar için kendimizi iyi tutalım. Bize ne iyi geliyorsa, onları artıralım bu süreçte. Her şey geçici. Bugünler, bu zorluklar da geçecek.

Güzel bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!