Kova Burcu Mayıs 2021

Kova Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Mayıs ayı için genel olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda. Yılı neredeyse yarılamış durumdayız. Yaz yaklaşıyor.

Hadi transitler ile başlayalım ayın size neler getirebileceğini konuşmaya.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 4.evinizde.

Ailenizle daha fazla zaman geçireceğiniz, daha ziyade onlarla, evinizle, yuvanızla ilgili konularda meşguliyetlerinizin olacağı bir dönem.

Ev almak, satmak, kiralamak, kontrat yenilemek, ev yaptırmak, arazi almak gibi konularınız varsa, bu süreçte ilerleyebilir. İstediğiniz değişimler gerçekleşebilir.

Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca. Aile köklerimizi, doğup büyüdüğümüz yerleri anlatır 4.ev.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. 5.evinize yerleşiyor.

Bu transit 4.ev geçişine kıyasla çok daha eğlenceli olacaktır sizin için 🙂 5.ev keyifler demek, hayattan keyif almak, eğlenmek demek. Geziler yapmak, güzel zamanlar geçirmek, alışverişler yapmak, sanatla, sporla meşgul olmak demek. Hobilerimiz, bize iyi gelen, enerjimizi yükselten ilgi alanlarımız bu evle bağlantılı.

Güneş buradan geçerken güzel şeyler getirir size. Enerjiniz yenilenir. Bir süredir sizi bunaltmış olan konular varsa, şimdi onları geride bırakma, hayatın tadını çıkarma zamanı.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 4.evinizde.

Aile içi konularda iletişimleriniz çok olur Merkür burada iken.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Harika ! Bu ay 5.eviniz hayli aktif. Eğlenceli konular, sanatsal konular, spor, geziler, keyifler, eğlenmek için yapılan şeyler, bizi ruhen besleyen şeyler var bu evde. Merkür nerede ise zihnimiz o yönde çalışır. Merkür 5.evinizde iken ‘keyfimi, enerjimi yükseltecek neler yapabilirim ?’ şeklinde çalışacak zihniniz daha çok. Odağınız bu olacak 🙂

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 4.evinizde.

Evinizde bir şeylerin yerini değiştirebilir, yeni eşyalar alabilirsiniz. Dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Aile içi konular açısından da pozitif bir etki.

Detaylı etkileri görmek için yazımı tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 5.evinize geliyor.

İşte bu harika ! Güzel bir eve, güzel bir gezegen geliyor 🙂 Aşk hayatınızda yeni gelişmelere açık bir dönem. Her olasılık gerçekleşecek diye bir şey yok ama olasılıklarınız arasında bu var mı ? Var. Çünkü 5.ev aşk evi ve Venüs de aşkı, sevgiyi, ilişkileri simgeliyor.

Hobiler, meşguliyetler, yaratıcılığa dayalı alanlar, yeteneklerinizi sergileyeceğiniz konular yine bu evle bağlantılı. Kendinizi daha fazla ortaya koymak isteyeceğiniz, daha fazla sosyalleşeceğiniz, yeteneklerinizi göstermek ve ışığınızı parlatmak isteyeceğiniz bir dönem 🙂 5.ev Venüs geçişi tam olarak bu dediğim şey işte, bakın : Işığınızı parlatmak 🙂 Işığınızla daha görünür olmak 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 6.evinizde.

Mars’ın 6.ev döngüleri oldukça hareketlidir. Neden ? Çünkü 6.ev günlük işlerimizle, yaşam düzenimizle, rutinlerimizle, koşturmalarımızla ilgili.

Gerçi tam kapanmada nereye doğru koşacağız :)) En fazla markete doğru, değil mi :))

Ama anladınız siz 🙂 Günlük sorumluluklarımızı, görevlerimizi kastediyorum koşturmak derken. İş ve iş dışında yapmamız gereken şeyler, çekip çevirdiğimiz şeyler, yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Mars ise zaten hareket gezegeni. Buradan geçerken yapılacaklar listenizi kabartabilir Mars.

Ayrıca ne için efor sarf ettiğimizi anlatan bir gezegendir. 6.ev ise temizlemektir, düzene koymaktır, dosyalamaktır, toparlamaktır, hafifletmektir, sadeleştirmektir. Evinizde bolca temizlik yapabilirsiniz bu ay. Yaşam alanınızın enerjisini gereksiz şeylerden arındırmanızı önereceğim. Atılması gereken şeyleri tutmayın evinizde.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

4.evinizde gerçekleşen bir dönüşüm yeniayı. Böyle tanımlayabiliriz 🙂 Çünkü Pluto’nun uyumlu açısı var bu yeniayda. Pluto’nun olduğu yerde dönüşüm vardır.

Evle ilgili bir gündeminiz varsa, bir değişime gitmek için destekleyici bir zamandasınız. Bu taşınmak olabilir. Ev içinde bir değişim yapmak olabilir. Ev, arsa alım satım konuları olabilir. Evinizin konforu ve güvenliği için yapacağınız bir şey olabilir.

Özetle şöyle söyleyeyim : Evinizle ilgili planlarınız için çok güzel bir yeniay.

Yeniaydan 3,5 gün sonra Ay’ın hilal fazı başlar. Girişimler için en uygun faz, Ay’ın ışığının büyümeye başladığı hilal fazıdır. Bu zaman diliminde planlarınız için adım atabilirsiniz.

Aile içi konularda, anne babanızla ilgili konularda değiştirmek, yoluna koymak istediğiniz konular için de pozitif etkiler alıyorsunuz.

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

11.evinizde gerçekleşecek olan bir Ay tutulması.

İşinizde ya da sosyal hayatınızda içinde bulunduğunuz gruplarda, bir üyesi, bir parçası olduğunuz gruplar içinde, tamamlanan, biten, sonlanan, netleşen şeyler olabilir. Kararsızlık yaşanan, belirsizlik yaratan bir durum varsa, karar alınabilir, duyurulabilir. Konuya şekil verilebilir.

Arkadaşlarınızla ufak tefek tatsızlıklar da olası, Ay tutulması güçlü bir dolunay etkisi olduğu için. O anlamda ılımlı, anlayışlı, sakin bir enerjide olmak işinize yarayacaktır.

Yay burcu akademi, üniversite, uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal konular gibi temaları da kapsıyor. Buralardan yana gündemleriniz de olabilir tutulmaya yakın günlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayın 17’sine kadar olan dönem, bir tam kapanma süreci ülkemiz için. O yüzden pek çok anlamda sınırlı bir çerçeve içindeyiz. Ama inşallah bu sayılı günler de geçecek.

Özgürce dolaşabildiğimiz, herkesin işini rahatça yapabildiği, parasını kazanabildiği, bol bereketli, güzel günler de gelsin inşallah.

Ama evdeyken de kendimize iyi bakalım !

Sağlıklı, huzurlu, dingin, sakin bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!