11 Mayıs 2021 Boğa Burcunda Yeniay

11 Mayıs 2021 Boğa Burcunda Yeniay

11 Mayıs Salı günü Türkiye saati ile 21:59’da boğa burcunun 21 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Toprak elementi bir burçta, bereketli bir yeniay doğuyor. Güzel bir yeniay. Çünkü uyumlu açılar görüyoruz an haritasında.

Yeniay sırasında gökyüzü şöyle :

Güneş ve Ay kavuşumuna, yani yeniaya, hem Neptün’ün, hem de Pluto’nun uyumlu açıları var.

Boğa burcu maddi olanakları, maddesel şansları, para kazanmayı, parayı çoğaltmayı, maddi güvenceyi ve konforu temsil eder. Pluto ise uyumlu açılarında güce, güçlenmeye işaret ediyor.

Finansal realitemizi değiştirmek için, şu anda içinde bulunduğumız maddi koşullardan daha iyisine varmak, daha fazlasını elde etmek için neler yapabileceğimizi fark edebileceğimiz bir yeniay.

‘Bunca zaman böyleydi. Hep olanla yetindim, idare ettim, uyumlandım, sabrettim. Ama bu çerçeve artık bana yetmiyor’ diyorsanız, maddi imkanlarınızı büyütmek için yeni şeyler yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Olanı dönüştürme, iyileştirme zamanı bu.

Kendinizi hep aynı durumların içinde buluyorsanız uzun zamandır, sizi orada tutan şey nedir ? Daha iyisinin gerçekleşmesine engel olan şey nedir ? Daha fazlasının mümkün olamayacağına mı inandınız ? Bu gerçek mi ? Buralara bir bakın derim.

İşimiz, gelirimiz, kazançlarımız, para kazanma şeklimiz, yatırımlarımız, birikimlerimiz, fnansal konularımız odağımızda olacak yeniay ile ve yeni şeyler yapmaya başlayacağız.

Mars ve Uranüs arasında müthiş bir uyum var bu yeniayda. Uranüs değişimdir, Mars ise harekete geçmektir. İşte değişim için harekete geçiyoruz yeniay ile.

Yeni adımlar atıyoruz. Yenilikler için adım atıyoruz.

Güneş ve Ay kavuşumunun yanında bir de Lilith görüyoruz ayrıca yeniayın an haritasında.

Ay duygu dünyamızı, ruh halimizi simgeleyen bir gösterge. O yüzden ruhsal anlamda da önemli şeyler var burada.

‘Kendi karanlığını gör. İçindeki karanlığı aydınlat. Olumsuz duygularından arın. Çünkü düşündüklerinle, inandıklarınla, bakış açılarınla realiteni yaratıyorsun. Dışarıdaki hayat, sadece senin iç dünyanın bir yansıması. Karanlık duygularından, düşüncelerinden özgürleş, onları dönüştür. Ben Pluto ile destek vereceğim.’ diyor bu yeniay bize.

Yeniay sonrasında Ay’ın ilk açısı, Neptün ile altmışlık açı olacak. Uyumlu bir açı alacak yani Ay. Elimizde bir Neptün desteği de var.

Daha ılımlı, daha huzurlu, daha akışta bir duygu durumuna geçmek, ruhumuzu iyi etmek, iç dünyamızı iyi tutmak için yeni şeylere başlıyoruz yeniay ile. Bu yoga yapmak olabilir, meditasyon yapmaya başlamak olabilir. Neptün ilhamı da simgelediği için sanatsal alanda yeni bir şeyler olabilir, resim yapmak olabilir. Duygularımızı iyileştirecek, ruh halimizi dönüştürecek yeni şeyler geliyor belli ki 🙂

Diğer yandan dediğim gibi, maddesel konular, parasal konular açısından da şanslı, bereketli bir yeniay. Güzel fırsatlar doğabilir. Daha çok para kazanmaya başlamak için atacağımız yeni adımlar olabilir.

Şimdi boğa yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Boğa yeniayı 2.evinizde meydana geliyor.

Burası parayı, maddi konuları, gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan bir alan. Yeniay bereketli zamanlara işaret ediyor sizin için.

Parasal anlamda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Pluto dönüşümü ve dönüşümle gelen güçlenmeyi sembolize eden bir gezegen ve uyumlu bir açısı var bu yeniayda.

Kazançlarınızla ve maddi güvencenizle ilgili konularda şu ana kadar yeterince iyi olmadığını düşündüğünüz noktalara bakmak, neleri değiştirebileceğinizi ele almak için harika bir yeniay.

Yeni yatırımlarınız olabilir. Birikimlerinizle ilgili yeni fikirleriniz olabilir.

Kazancınızı kuvvetlendirecek yeni iş planlarınız olabilir. Mars’ın Uranüs’ten aldığı uyumlu açı, özgüvenle, kendimizden emin bir enerjiyle, cesaretle adımlar atabileceğimizi söylüyor. Siz parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Şu ana dek yetinmiş olduğunuz çerçeveyi büyütmek, kendinize yeni finansal realiteler yaratmak, bakış açılarınızı iyileştirmek için güzel bir yeniay desteğiniz var.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniaya ev sahipliği yapıyorsunuz 🙂 Bir boğa yeniayı bu. 1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yeniliklere adım atabileceğiniz bir zamandasınız. Size iyi gelecek, güzelliklere vesile olacak değişimler, yeni başlangıçlar olabilir hayatınızda. Yeniay 1.evinizde meydana geleceği için her konuda olabilir bunlar.

Pluto’nun uyumlu açısı, kuvvetli dönüşümlerin habercisi. Aklınızda olan, bir süredir niyetinde olduğunuz konularda harekete geçebilirsiniz. Beklemeyin. Ertelemeyin planlarınızı. Geri durmayın.

Boğa harekete geçmekte zorlanır, yenilikler yerine mevcutu sürdürme eğilimindedir. O yüzden özellikle söylüyorum. Harekete geçme zamanı !


İkizler ve Yükselen İkizler :

12.evinizde gerçekleşecek olan güçlü bir yeniay.

Ruhsal dünyanızda, psikolojik konularda, kendinizle ilişkinizde değişim ve derinlik yaratacak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Bir idrak, bir derinleşme hali var burada hayata dair. Hayat bileşenleriniz içinde bazı şeylerin nedenlerini fark edebilirsiniz. Farkındalık kazanacağınız durumlar yaşayabilirsiniz. Öğreneceğiniz yeni şeyler, spiritüel bilgiler, hayatınızda bir dönüşüm süreci başlatabilir. Hiçbir şey bir anda olmaz ama ihtiyaç duyduğunuz o değişimin başlangıç noktası bu yeniay olabilir.

Yaşamınızı yenileyecek, derinlikli yeni şeylere başlayabilirsiniz. Örneğin yogaya, örneğin meditasyona. İçinizde, ruhunuzda bir yenilenme zamanı.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

11.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

Grup çalışmaları, online çalışmalar, dijital projeler, internetle ilgili konular, elektronik aletlerle ilgili konularda güzel yenilikler yaşayabilirsiniz. Bir elektroniği yenileyebilirsiniz. Bu yönde bir alışverişiniz olabilir. Dijital platformlarda yeni başlangıçlarınız olabilir. İnternet üzerinden grup çalışmalarına, seminerlere katılabilirsiniz.

Gruplar, iş hayatınızda ekipler, sosyal hayatınızda arkadaş grupları içinde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay bu.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Dostlarınız, arkadaş gruplarınız içinde sorun yaşadığınız kişilerle konuyu çözebilir, iletişimlerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Bir kampanyaya bağışınız da olabilir bu yeniay ile. Çünkü 11.ev toplumsal duyarlılığı, sosyal sorumluluk konusunu, bütüne katkı olmayı, birlik bilincini de anlatıyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir. İşinizde beklediğiniz, istediğiniz yönde değişimler olabilir. Yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Yeni bir yetki alanı doğabilir sizin için.

Yönetimle ilgili dönüşen, değişen şeyler olabilir. Hatta köklü dönüşümler olabilir bunlar.

İş kurma hazırlığında olanlar, süreçleri içinde yeni adımlar atabilirler ayrıca.


Başak ve Yükselen Başak :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Ufkunuzu açacak, bir dönüşüm etkisi yaratacak, güzel bir eğitim başlayabilir hayatınızda. Eğitim aldığınız alanlar varsa, hali hazırda bir eğitim sürecinin içinde iseniz, bu süreçleriniz içinde güzel yenilikleriniz olabilir.

Yolculuklar, uzaklarla ilgili konular üzerinden de pozitif etkiler alıyorsunuz.

Bir seyahat gündeme gelebilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizin yeni başlangıçları olabilir.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda pozitif, iyileştirici, sevindirici yeni gelişmeler olabilir. Karşılıklı anlaşmalar, barışmalar olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

8.evinizde gerçekleşecek güzel bir yeniay var sırada.

Bir borç konusu bugünlerde çözülebilir. Bir yapılandırma gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden destek gelebilir.

Bir vergi ödemesi, birikmiş prim borcu, vb durumlar varsa, yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir para ya da mülk konusu varsa, konuyla ilgili olumlu gelişmeler, açılımlar yaşayabilirsiniz. Taraflar arasında anlaşmalar da doğabilir. Çünkü bir Neptün etkisi var yeniayda. Uzlaşmak da mümkün.

Mars Uranüs altmışlığı ile cesur adımlarınız, atılımlarınız da olabilir. Şu anda hayatınızda sorun yaratan, ruhsal anlamda sizi yoran, kaotik bir durum varsa, onları ele almak, durumları yoluna koymak için şanslı zamanlardasınız. Üzerinize düşenleri yapmak için harekete geçiyorsunuz.

8.ev cerrahi operasyonları da anlatır. Bu yönde bir gündeminiz varsa, bu da gerçekleşebilir önümüzdeki günlerde.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Boğa yeniayı 7.evinizde gerçekleşiyor.

Sizin için bu yeniayın ana teması, ilişkileri dönüştürmek, iyileştirmek.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle bağınız içerisinde bir yeniden yapılandırma etkisi yaratacak şeyler olabilir. Anlaşamadığınız konuları daha derin şekilde ele almak ve uzlaşmak için iyi bir zaman.

Hayatınızda güçlü bağlantılar, iş birlikleri de doğabilir bu yeniay ile. Hayatınıza güzel insanlar dahil olabilir. Yaptığınız şeylerde size eşlik edecek insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bir konuda bireysel kuvvetinizin, bilginizin, motivasyonunuzun hedeflediğiniz şey için yeterli gelmeyeceğini, en azından şu an için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, başkalarıyla iş birliği yapabilirsiniz. İşinizde ya da kişisel hayatınızda birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Örneğin spiritüel bir eğitmen, bir terapist, bir diyetisyen, bir danışman, bir hoca, bir eğitmen gibi.


Yay ve Yükselen Yay :

6.evinizde gerçekleşecek olan şanslı, bereketli bir yeniay.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

İşinizle, iş ortamınızla, çalışma şeklinizle, görev tanımızla ilgili konular içinde bir şeyler istediğiniz yönde şekillenebilir. Bir düzenleme yapılabilir. Bir dönüşüm olabilir.

Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir ayrıca. Kendinize daha iyi bakmaya, daha sağlıklı yaşamaya karar verseniz, yaşam resminizden neleri çıkarırsınız ? Neleri yapmaya başlarsınız, buralara bir bakın ve kendiniz için yeni kararlar alın.

Bu yeniaydan en güzel şekilde yararlanma yolu bu sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Bu yeniay 5.evinizde doğacak.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir yeniay. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, sürecinizi başlatabilirsiniz yeniay ile. Tıbbi bir süreç içinde iseniz, hamile kalmanız için şanslı zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Yaptıklarınız sonuç verebilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda, değiştirmek istediğiniz şeyler için şanslı bir yeniay ayrıca. Onlar için satın almak istediğiniz, başlatmak istediğiniz, düzenlemek istediğiniz şeyler varsa, bunu bu yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onların güzel başlangıçları olabilir. Parasal fırsatlar doğabilir. Yeni yatırımları, alım satım konuları olabilir.

Bu evin temalarından biri de aşk ve bu yeniayda bir Lilith kavuşumu var. Aşk hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız, partnerinizden yana zorlandığınız şeyler varsa, kendi inançlarınızı, ilişkilere, insanlara bakış açılarınızı gözden geçirmenizi önereceğim. Korktuklarınızla, düşündüklerinizle olumsuz şeyler çekiyor olabilirsiniz hayatınızda. Bu düşünceleri dönüştürmek gerekiyor.


Kova ve Yükselen Kova : 

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Ev konusunda sorunlu bir durum varsa, örneğin kiracı iseniz ve ev sahibinizle ilgili bir sorun varsa, yaşadığınız yer ile ilgili sorununuz varsa, bu konularda rahatlama yaşabileceğiniz, durumu dönüştürebileceğiniz bir döngü. Güzel gelişmeler olabilir. Sorunları çözecek yönde yeni şeyler olabilir. Karşılıklı anlayışla bir uzlaşma sağlanabilir.

Taşınmak isteyenler taşınabilirler.

Aile içinde sorunlu durumlar çözülebilir. Barışmalar olabilir. Evinizle ve ailenizle ilgili konularda bir ferahlık, bir huzur, bir değişim ve güçlenme zamanı.


Balık ve Yükselen Balık :

3.evinizde gerçekleşiyor boğa yeniayı.

Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibata geçmek için şanslı bir zamandasınız. Önemli görüşmeleriniz, yazışmalarınız olabilir.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir. Özellikle parasal konularda.

İnternet üzerinden yapılan işler, sosyal medya konuları, dijital faaliyetler varsa hayatınızda, buralarda mevcut durumu güzelleştirecek, kazançlarınızı büyütecek yeni şeyler olabilir. Bu yönde bir şey yoksa hayatınızda, yepyeni bir başlangıç da olabilir. İnternet üzerinden bir gelir kapısı açabilirsiniz kendinize.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mayıs ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mayıs 2021, Boğa Burcu Mayıs 2021, İkizler Burcu Mayıs 2021,

Yengeç Burcu Mayıs 2021, Aslan Burcu Mayıs 2021, Başak Burcu Mayıs 2021,

Terazi Burcu Mayıs 2021, Akrep Burcu Mayıs 2021, Yay Burcu Mayıs 2021,

Oğlak Burcu Mayıs 2021, Kova Burcu Mayıs 2021, Balık Burcu Mayıs 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Yeniayın bereketiyle, enerjisiyle atacağımız güzel adımlar, yeni atılımlar diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!