Aslan Burcu Mayıs 2021

Aslan Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce transitlere, sonra yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Güneş transiti ile başlıyorum yine.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde.

İşiniz, iş hayatınıza dair konular, otorite ile ilgili konular, ayrıca resmi işlemler, devlet bağlantılı konular ön plana çıkıyor Güneş ile.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda :

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize yerleşiyor.

10.ev zamanı daha ziyade çalışmakla, yapılması gerekenlerle, sorumluluklarla ilgili bir zamandı. Bu transit ise sosyal, renkli, bol iletişimli bir süreç sizin için. Arkadaşlıklar keyfinizi, moralinizi yükseltecektir.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 10.evinizde.

İşinizde hesap kitap işlerinin, iletişimlerin, raporlamaların artabileceği bir süreç.

Bunun dışında hayatınızda otorite diyebileceğiniz kişilerle, konum sahibi kişilerle irtibatlar artacaktır. Devlet bağlantılı konularınız varsa hızlanabilir Merkür ile.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Sosyal hayatınız renkleniyor. Arkadaşlarınızla sohbetleriniz artacaktır. Grup çalışmalarına, online eğitimlere katılabilirsiniz ayrıca. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Kalabalıklar, gruplar demektir 11.ev.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu bu. Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 10.evinizde.

İş konusunda şanslı bir dönem. Yönetimden, üstlerden yana güzel destekler alabilirsiniz.

Kendi işinizi  yapıyorsanız, yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz. İşinizde bir şeyleri daha iyi, daha güzel bir versiyonuna dönüştürebilirsiniz. Yenileyebilirsiniz.

Detaylı etkileri görmek için yazımı tıklayabilirsiniz :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.ev kapsamındadır.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileşeceğiniz, bol sohbetli, bol iletişimli bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 12.evinizde.

Mars’ın 12.ev transiti içsel huzurunuz açısından zorlayabilir biraz sizi. Geçmişte yaşanmış olan bir şeyler, zamanında üzüldüğünüz, sinirlendiğiniz şeyler tekrar zihninize üşüşebilir.

Bilinçaltını simgeliyor 12.ev. Bir şeyler yüzeye çıkabilir. Korkularınızı, düşünce kalıplarınızı fark edebilirsiniz.

Aslında doğru değerlendirenler için bu bir şifalanma dönemi olacaktır. Çünkü fark ettiğimiz şeyi dönüştürme, iyileştirme şansımız doğuyor.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

Pluto’dan uyumlu açı alan, güzel başlangıçlar için destekleyici, şanslı bir yeniay bu.

Sizin 10.evinizde gerçekleşiyor. Bu evin konuları üzerinden pozitif etkiler alıyorsunuz.

10.ev işimizi, görevlerimizi, sorumlulukları, yetki alanımızı, sıfatlarımızı, otorite ile olan ilişkilerimizi, ayrıca devlet bağlantılı konularımızı, resmi işlerimizi anlatır.

Bu temalarda yeni başlayan şeyler olacaktır. İşinizde sizi mutlu edecek yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Yönetimin pozitif yönde yeni kararları, düzenlemeleri olabilir.

Resmi konularınız olabilir. Kamu alanında çalışıyorsanız, işinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Devlet bağlantılı bir işte çalışmaya başlayabilirsiniz, eğer böyle bir gündeminiz, mülakat süreciniz varsa ve sonuç bekliyorsanız.

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5°Yay, Güneş 5°İkizler

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler, dolayısıyla dolunay temasındadırlar.

Yani bitişleri, tamamlanmaları, sonuç almayı, neticelenmeyi, netlik kazanmayı anlatırlar. Etkileri dolunay yönündedir ama çok daha güçlüdür.

Siz 5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Aşk hayatınızda bir ilişki, bir flört içinde bir netleşme, bir farkındalık zamanı bu. Partnerinizle ilgili soru işaretleriniz varsa, netleşebilirsiniz. Kararsızlıklarınız varsa, bir karar alabilirsiniz. Bitmesi gereken dialoglar için bir kopuş etkisi diyebiliriz bu tutulma için.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda tamamlanmalar yaşayabilirler. Bir süredir halletmeye çalıştığınız şeyler varsa, konular tamamlanabilir. Birkaç gün ufak tefek gerginlikler de olabilir. Küçük rahatsızlıklar, ateşlenmeler, koşup düşmeler, vb durumlar olabilir örneğin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Bir tam kapanma sürecindeyiz. Uzun zamandır bir pandemi var hayatımızda. Ruhsal olarak hayli yorgunuz artık. Ama hayatın döngüleri var ve her şey geçici. Bu da elbet bitecek. Güzel günler için iyi bakalım kendimize. Moralimizi elden geldiğince yüksek tutalım.

Güzel bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!