Koç Burcu Mayıs 2021

Koç Burcu Mayıs 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatmaya geldim. Mayıs sizin için nasıl bir ay olabilir ? Nasıl konular öne çıkabilir ? Şanslar nerelerden gelebilir, nelere dikkat etmeniz iyi olur, hadi bakalım birlikte.

Ayın transitleri ile başlayalım. Ardından yeniay ve dolunay döngülerini konuşacağız. Bu ayın dolunayına bir Ay tutulması eşlik ediyor ayrıca.


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 2.evinizde.

Bu ev maddi konuları simgeliyor. Parasal anlamda güçlü bir Güneş desteğiniz var. Maddi anlamda şanslı bir süreç sizin için.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2021

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor. Bir sonraki evinize, 3.evinize yerleşiyor.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir ev burası.

Kardeşler, akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler bu evle ilgili. Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle ilgili konularınız olacaktır.

Yakın çevre iletişimleriniz hareketleniyor. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir.


Merkür, 4 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 2.evinizde.

Parasal alanda yeni düşünceler, yeni fikirler, yeni adımlar, irtibatlar, haberleşmeler anlamına geliyor bu transit sizin için. Yatırım, birikim konularında yeni şeyler yapabilirsiniz.

Transitin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri bu yazımda ↓↓

Merkür Boğa Burcunda 19 Nisan-4 Mayıs 2021

4 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

İletişim evine iletişim gezegeni geliyor. Zaten ikizler burcu ve 3.ev, Merkür’ün kendi evidir. Merkür ikizler ve başak burçlarının yöneticisidir. Dolayısıyla bu burçlarda iken çok iyi çalışır. Doğasını güçlü şekilde gösterebilir.

Sizin için de iletişimlerden yana hareketli, verimli, şanslı bir süreç bu. Eğitimlere, seminerlere katılabilirsiniz ayrıca Merkür 3.evinizde iken. Yakın çevrenizle irtibatlarınız da artacaktır.

Ay sonunda, 30 Mayıs’ta Merkür ikizler burcunun 24 derecesinde retro hareketine başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu olacak bu.

Retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız sevgili okuyucularım.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 2.evinizde.

Para alanından geçen bir Venüs, maddi anlamda gayet destekleyici, iyicil bir etki. Güzel paralar geçebilir elinize. Keyifli alışverişleriniz olabilir. Parasal anlamda pozitif bir süreç.

Transitin detaylı etkilerini görmek isterseniz yazımı tıklayınız :

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

9 Mayıs’ta Venüs ikizler burcuna geçiyor, 3.evinize geliyor.

Kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar, okul arkadaşları 3.evin konusu. Onlarla olan iletişimlerinizde güzel şeyler olacaktır. Sizi mutlu edecek dialoglar, görüşmeler olacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 4.evinizde.

Evinizle, yaşam alanınızla, oturduğunuz yerle, ailenizle, aile köklerinizle ilgili konularda meşguliyetleriniz olabilir bu etkiyle.

Taşınma, yer değişikliği, emlak, tapu konuları, arsa, arazi konuları varsa hayatınızda, bunlar hızlanabilir, planlanan şeyler gerçekleşebilir.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021


Mayıs 2021 Ay Döngüleri :

11 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 21° Boğa, Güneş 21° Boğa

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Pluto’dan uyumlu açısı olan güzel de bir yeniay bu.

İş ve kazançlar konusunda fırsatlara işaret ediyor sizin için 🙂

Maddi olanaklar, mülkler, yatırım konuları üzerinden güzel etkiler alıyorsunuz. Bir alım satım konusu da gündeme gelebilir. Bir yatırım fikri doğabilir. Bir birikim hesabı açabilirsiniz. Parasal konularda yenilikler olası.

26 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 5° Yay, Güneş 5° İkizler

Dolunaya eşlik eden bir Ay tutulması var bu kez ve 9.evinizde gerçekleşiyor.

Ay tutulmaları, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler.

9.ev konularında bir bitiş, bir tamamlanma getirebilir size bu tutulma. Bir döngü, bir konu tamamlanabilir.

Bir gündem oluşabilir ve konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Beklediğiniz bir durum netleşebilir.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, akademik çalışmalar, sınavlar, okul başvuru&kayıt konuları, şehirler arası konular, yurt dışı bağlantılı konular, yabancı diller, yabancı dil sınavları, uluslar arası ticari faaliyetler, yer değişiklikleri, yolculuklar, ayrıca hukuksal konular.

Tutulma bu konuları aktive ediyor. Hayatınızda bu temalardan hangileri varsa, onlar üzerinden etki alabilirsiniz. Sonuç alma, belirsizliklerin sonlanması, netlik kazanma ve bitiş döngüsü bu.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Her şeyden önce sağlıklı bir ay diliyorum.

Keyifli, bereketli, huzurlu, dingin bir ay diliyorum.

Bir tam kapanma sürecindeyiz ülke olarak. Zor günlerden geçiyoruz ama elbet hepsi bitecek. Biz kendimizi iyi tutalım.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!