Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Venüs Boğa Burcunda 14 Nisan-9 Mayıs 2021

Venüs 14 Nisan Çarşamba günü Türkiye saati ile 21:21’de boğa burcuna geçti sevgili okuyucularım.

9 Mayıs’a kadar sürecek olan bir transit bu.

Güzel bir transit olacağa benziyor 🙂 Çünkü boğa, Venüs’ün kendi evidir.

Venüs boğa ve terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Doğasıyla en uyumlu olan burçlar, kendi yönettiği burçlar olduğundan, boğa ve terazide iken son derece güçlü çalışır Venüs.

Venüsyen konularda daha bir şanslı olduğumuz zamanlardır boğa ve terazi geçişleri.

Dolayısıyla bu transit sürecinde de pozitif etkiler kuvvetli 🙂

Peki hangi konularda ? Venüsyen konular nedir ? Venüs nelerle ilgilidir ? Onlara bakalım.

Venüs, aşkı, sevgiyi, özel ve sosyal ilişkileri, sevgi bağlarımızı, sevdiğimiz şeyleri sembolize eder.

Keyifler, bizi mutlu eden şeyler, hayatın güzellikleri, alışverişler, şıklıklar, ayrıca sanatsal konular Venüs yönetimindedir.

Boğada burcunda iken, keyfimize, huzurumuza, konforumuza daha fazla odaklanacağımızı anlayabiliriz o yüzden.

Nasıl daha iyi yaşarız ? Maddi olanaklarımızı nasıl genişletebiliriz ? Daha doyumlu bir yaşam için neler eklenebilir hayatımıza ? Neleri değiştirebiliriz, neleri yenileyebiliriz ? Nelerden keyif alabiliriz ? Şu ana kadar yapmadığımız hangi şeyler, bize yeni keyif alanları açabilir ? Neleri güzelleştirebiliriz ? Bakış açılarımız, düşünce şeklimiz bu yönde olacak. Venüs boğada iken, hayatı daha güzel yaşamaya odaklanacağız.

Keyfin, hazzın, güzelliklerin daha fazlasına layık olduğumuzu fark edeceğimiz, odağımızı bizi mutlu eden, bize iyi gelen şeylere çevireceğimiz, çok güzel bir Venüs geçişi bu.

İlişkilerde huzurlu, dingin, keyif odaklı bir zaman 🙂 Uzlaşmak, daha iyi anlaşmak, daha çok paylaşmak bu dönemin güzellikleri. Hem özel, hem sosyal ilişkiler açısından çok güzel bir süreçteyiz.

Bunlar dışında güzellik için yapılan şeyler, imaj değişiklikleri, estetik işlemler yine Venüs yönetiminde olan konular. Bu konular için de iyi bir dönem.

Sadece iki tarih için uyarmak isterim. Yani Venüs’ün boğa transiti ile ilgili iki tarihten söz ediyorum. Başka gezegenlerin uyumsuz açılarda olacağı zamanlar da olacaktır tabii. Hep oluyor. Gökyüzünde her zaman şahane açılar oluşamaz. Uyumlu açıları da, uyumsuz açıları da sürekli olarak deneyimliyoruz.

Bu transit içinde Venüs’ün ;

23 Nisan tarihinde Uranüs ile yapacağı kavuşum,

25 Nisan tarihinde Satürn ile yapacağı kare açı dikkat çekiyor.

Venüsyen konularda dikkatli olmak gerekiyor bu günler ve civarında. İlişkilerde ani kopuşlara açık bir etki. Ama bitmesi gereken şeyler bitebilir. İyi giden, temeli sağlam şeyler için endişe etmeye gerek yok. Hem özel, hem sosyal ilişkiler için söylüyorum bunu genel olarak. Sadece aşk konusunda değil.

Estetik operasyonlar, dış görünüş ve imaj konularında da bu tarihlere dikkat edin. Uygun olmayan zamanlar bunlar. Başka günleri tercih edin.

Bu vakitler dışında, Venüs’ün boğa geçişi, hayli güzel bir transit.

Tadını çıkarmak nasip olsun diyelim 🙂 Güzelliklere açalım kendimizi !

Şimdi Venüs’ün boğa transiti için burçlar bazında olası etkileri anlatacağım.

Yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselenimiz doğum haritamızda 1.evimizdir. Öngörüler teknik olarak yükselen burçlara göre yapılabilmektedir. Dolayısıyla her zaman yükseleninizi takip ediniz.

İletişim bilgilerimi de vereyim :

Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 2.evinize geliyor. Para evinize yerleşiyor 🙂 Çok güzel bir transit bu sizin için.

Maddi anlamda şanslı bir Venüs transiti. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir.

Yaptığınız işte geliriniz, para akışınız artabilir.

2.ev sahip olduğumuz şeylerle ilgili. Yaşam içindeki konforumuzla, keyfimizle ilgili. Keyif için para harcamak da bu transitin anlattığı şeyler arasında. Hayatı daha güzel yaşamak için yapacağınız alışverişler olacaktır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 1.evinize geliyor ! Harika ! Boğa, zaten Venüs’ün kendi evidir. Venüs burada güçlüdür.

Güzelliğinize, bakımınıza, dış görünüşünüze daha fazla özeneceğiniz bir dönem bu. Giyim alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi ve enerjinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Daha doyumlu bir yaşam için, hayatınızın hangi alanlarında neler nelere dönüşebilir, onlara bakmak için harika bir dönem. Keyif, haz, konfor, neşe, eğlence demektir Venüs.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Kendinize keyif alacağınız yeni bir alan yaratabilirsiniz.

Venüs’ün 1.eve gelişiyle aşk hayatınızda da hareketlenme olabilir. Yeni tanışmalar, flörtler olabilir. Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak daha kolay olur ayrıca.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 12.evinize geliyor. Ruhsal alana, şifa evine geliyor.

İç huzurunuzu yukarı taşıyacak, evrenle, hayatla olan ilişkinizi kuvvetlendirecek şeyler yapmak isteyeceğiniz, kendi içinizde bir şifalanma yaşayabileceğiniz, kabule geçmekte zorlandığınız şeyleri daha kolay serbest bırakabileceğiniz, dingin bir dönem.

Bunun dışında 12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için sürecin bitmesini beklemenizi öneririm. Bunlar Venüsyen konular çünkü.

Venüs güzellikle de ilgili bir gezegen olduğundan imaj değişiklikleri, estetik işlemler için de, 9 Mayıs sonrasını bekleyin derim.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs, 9 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 11.evinizde.

Gruplar, kalabalıklar içinde olacağınız, arkadaşlıklardan yana şanslı olacağınız, bol bol iletişim kuracağınız bir Venüs geçişi 🙂 İşinizde de ekip içinde güzel destekler, yardımlaşmalar olabilir.

Sosyal anlamda harika bir etki alıyorsunuz ! Gülün, eğlenin, dostlukların tadını çıkarın, birlik olmanın keyfine varın bu güzel Venüs desteğiyle 🙂

Yeni ortamlara, yeni gruplara, özellikle kadın enerjisinin hakim olduğu yeni grup çalışmalarına dahil olmanız da mümkün bu arada. Transitin getirileri arasında yeni insanlar olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs, 9 Mayıs’a kadar 10.evinizde olacak.

Otoriteyi anlatan alan burası. İşinizde üstleriniz, patronlarınız, ayrıca devlet bağlantılı konularınız, resmi başvurularınız, yasal süreçleriniz bu evde.

Venüs’ün geçtiği yerde kolaylıklar olur. Destekler olur, güzel paylaşımlar, yardımlaşmalar olur. Bir şeyler kolay ilerler.

İşe dair konularda, ayrıca resmi konularda bir Venüs desteğiniz var.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 9.evinizde olacak 9 Mayıs’a kadar olan bu boğa transitinde.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla irtibatlar vurgulu. Buralarda güzel gelişmeler olabilir.

Hukuksal konuları olanlar için olumlu, şanslı bir süreç.

Ayrıca dünya kültürlerine, müziklerine, danslarına, bunlar dışında inanç sistemlerine, ibadet şekillerine, kültürel bileşenlere daha fazla ilgi duyacağınız, bunları öğrenmekten keyif alacağınız bir dönem olacaktır bu sizin için. Çünkü bunlar 9.ev temasıdır. Venüs ise keyifleri, hayatın güzelliklerini, ayrıca sanatı sembolize eder.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 8.evinize geliyor boğa transiti ile.

Borçlarınız, ödemeleriniz varsa, onları küçültmenizi sağlayacak  parasal fırsatlar doğabilir. Parasal konularda bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parayla ilgili yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Venüs ruhunuza da iyi gelecektir. Ruhsal enerjinizi aşağı çeken takıntılı düşüncelerden arınma zamanı bu sizin için. Zihninizi, odağınızı başka şeylere, yeni şeylere çevirin bu bahar enerjisiyle !


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız üzerinden bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkiler içinde keyifli bir dönem 🙂 Sizi mutlu edecek şeyler olabilir 🙂

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri (örneğin spor hocası, müzik hocası gibi) ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir bağlantı doğabilir. Özellikle de kadınları anlatır Venüs.

Hayatınızda sizin için özel olan biri varsa, görüştüğünüz ama henüz adına ilişki diyemediğiniz bir durum varsa, aranızdaki bu bağ Venüs boğada iken ilişkiye dönebilir. İlişkiniz başlayabilir. Bu da bir olasılık.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 6.evinize geliyor. Yani iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam evine.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla paylaşımlarınız artacaktır. Birbirinize destek vereceğiniz bir süreç.

Sağlık konusunda bir çabanız varsa, sorunlu bir gündeminiz varsa Venüs işinizi kolaylaştıracaktır. Olumlu etkiler alıyorsunuz. İyi hekimler, güzel insanlar çıkacaktır karşınıza.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili konular açısından da iyi bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 5.evinize geliyor. 9 Mayıs’a kadar burada.

Aşk ve ilişkiler açısından hayli güzel bir zaman 🙂

Eğer hayatınızda sanat varsa, verimli, keyifli, parlak bir dönem olacaktır bu !

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyicidir Venüs’ün 5.ev geçişi. Çünkü hamilelik konusu da 5.ev temasıdır. Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda son derece güzel etkiler alıyorlar.

5.ev eğlencenin, şansın, keyiflerin evidir. Buradan Venüs’ün geçiyor olması, oldukça güzel !


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 4.evinize geliyor.

Aile içinde huzurlu, keyifli bir dönem. Birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz bir dönem. Sorunlar, küslükler varsa, çözebilirsiniz. Karşılıklı adımlar atılabilir 🙂

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz. Yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev arıyorsanız, kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.

Ev ve aile ile ilgili konular üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün iyicil etkisini.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır. Samimi paylaşımlar olacaktır.

Kardeşlerinizle ilişkinizde sorunlu durumlar varsa çözülebilir. Ayrıca onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

İşiniz e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli bir süreç. Daha çok şey üretebilir, hedef kitlenize daha güzel şeyler sunabilirsiniz. Bunun da tatmin edici karşılıkları olabilir tabii 🙂


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Merkür Koç Burcunda 4-19 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!